Setari Cookie-uri

RELATII extraconjugale

Buna , credeti ca poti iubi 2 barbati in acelasi timp? Casatorita de 22 de ani, o relatie extraconjugala de 3 ani. Nu pot sa parasesc pe nici unul. Cu cea extraconjugala am incercat sa-i pun capat dar nu mi s-a arat. Ne vedem rar si vb mult la telefon nu putem sa nu ne auzim macar o zi .Nu e vorba de sex ne vedemm in sensul asta cred ca la 2 luni.Nu sunt moarta dupa asa ceva , cred ca am o problema , si cand sotul ma solicita ma apasa groaza. Simt ca e ceva de suflet, de prietenie ,nu stiu...astept pareri
protopa
Postat pe 15 Iulie 2008 13:58
Buna!Poate imi dai adresa id-ul tau sa mai vorbim....si eu sunt in aceeasi situatie si cred ca avem multe de discutat.sunt casatorita si am un "prieten",bineinteles ca sotul meu stie de el pt ca i-am zis.Eu cred ca il iubesc,nu stiu ce sa zic.Este la o distant amare de mine si vb doar la telefon si pe mess.Daca vrei sa vb id-ul meu e buburuzik_24
violett
Postat pe 15 Iulie 2008 15:00
DAR CE ARE TOATA LUMEA FRATE...........amanti iubire prietenie......scz tonul dar numai suport .....sa nu credeti ca nu am trecut si eu prin asta ..sunt casatorita de 10 de ani am un baietel de opt si prin viata am trecut si eu prin multe ........dar amantul este si el om .la sotiile sau prietenele lor v-ati gindit vreodata?
nu..........ne gindim doar la noi nu? sunt si ei oameni aveti mare grija ca din astfel de lucruri nu sufera doar unul ci de multe ori se intimpla sa sufere fff mnulti ...........si nu uitati porunca lui DUMNEZEU.....sa nu preacurvesti!@sau asta ce inseamna ?bafta tuturor dar trebuie sa intelegeti ca nu e nimeni vinovat ca va aflati in situatia asta decit ..........voi singure? intrebari de genul......nu am si eu dreptul la iubire ? nu isi au locul dupa parerea mea
asta e iubire ?eu nu cred iubirea insemna sa nu fii egoist ........iar aici scz dar e dovada suprema de egoism !
ramona_balanescu
Postat pe 16 Iulie 2008 11:38
Ai dreptate, dar e inca timp s-o patesti inainte sa judeci. Tocmai asta e problema si ascunzi , sa nui faci pe ceilalti sa sufere, si scuza-mi intrebarea: cum iti controlezi sau comanzi sentimentele?
protopa
Postat pe 16 Iulie 2008 14:54
Daca esti asa de nefericita in casnicie, dar fericita in relatia extraconjugala, de ce nu divortezi? Tie ti-ar placea sa-ti faca si tie sotul acelasi lucru?

Postat pe 16 Iulie 2008 21:35
exact asta spuneam si eu .........nu judec eu doar incerc sa vad lucrurile din pct celuilalt de vedere si eu chiar am o casnicie fericita tocmai din acest motiv ca niciodata nu reactionez din instinct cind e vb de sentimente
ramona_balanescu
Postat pe 16 Iulie 2008 22:44
si inca ceva draga mea eleanot nu e vb de control e vb doar de ce simnti tu si ceilalti din jur....si poate ceea ce simnti pt amantul tau nu e iubire ci ....ceva ce nu ai cistigat la sot ............nu vreau sa te judec eu doar intentionez sa iti spun ca sunt alaturi de tine si ma rog sa ajungi la o clz benefica si pt tine si pt fam ta ..si ai sa reusesti doar daca privesti adinc in inima ta si iti faci o autoanalizxa serioasa .te pup si BAFTA!
ramona_balanescu
Postat pe 16 Iulie 2008 22:48
mi-ar place sa te cunosc,sau pe "Cineva ca tine" sa vezi filmulai treisolutii:
1.daca sotul tau va sti si-ti va accepta;
2.sa renunti la relatia cu amantul
3.sa divortezi.Alege tu care este mai buna.Orice ti-am scrie noi,gandeste la maxima:"Cine-ti da sfat nu-ti da punga"Ai grija in schimb,s-ar putea ca amantul sa-ti faca in viior ce i-ai facut tu sotului,sau sa-si gaseasca el alta,parasandu-te pe tine.Si am inteles ca mai nou s-a racit relatia cu amantul...?
numai
Postat pe 19 Iulie 2008 01:43
Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .
protopa
Postat pe 19 Iulie 2008 21:03
depinde la ce fel de iubire te referi. Daca e vorba sa iubesti cu tot sufletul nu cred ca e posibil sa il imparti la 2; in cazul in care numesti atractia iubire atunci in mod sigur se poate. Asta voiai sa stii?
amme22
Postat pe 19 Iulie 2008 21:15
De la: elenatot, la data 2008-07-19 21:03:58Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .


de iubit poti iubi si sapte odata, cu sexu' e mai greu, insa!!
de ce nu faceti un menaj a trois?

Postat pe 19 Iulie 2008 22:48
si eu vreau sa voesc cu voi id meu este;papicocolino_papicocolino
casnicie
Postat pe 24 Iulie 2008 09:41
draga mea,tot de 22 ani sunt si eu casatorita si am o relatie extra de 4 ani care se pare ca evolueaza, spre mirarea mea si a " prietenului " in sensul ca numai putem sta zilnic unul fara celalalt. Este o relatie extraordinara, mi-as fi dorit sa fie asa cu sotul meu.Ar fi foarte multe de povestit.Un singur lucru este cert, se poat iubi la propriu 2 barbati in acelasi timp, in moduri diferite.pe cel de-al doilea il iubesc cu pasiune,imi impartasesc toate secretele cu el ,de orice natura,pe cind sotului nu-i pot spune totul,nu stiu de ce, asa a fost de la inceput.De altfel cu "ex" suntem zilnic mai mult de 12 ore ,ori telefonic ori ne intilnim ( nu pentru sex),pur su simplu avem joburi asemanatoare(funct.conducere)ne cerem parerile , intr-un cuvint comunicam ,dealfel la servici ne-am apropiat. Un singur lucru iti pot spune, daca relatia este bazata pe vreun interes nu va dura,categoric.Noi am atins apogeul. Afost magnific. Oricum regret toata viata mea ca soarta nu ne-a unit de la inceput, acum nu mai este posibil caci s-a intimplat o tragedie. Sfatul meu este ca o puteti duce asa mult timp , daca sunteti inteligenti si nu exista interese ascunse .

Postat pe 25 Iulie 2008 12:20
draga mea ne poti spune despre ce tragedie e vb?ma bucur ca ti-a gasit perechea chiar daca in afara casatoriei dar eu am o intrebare ;CARE ESTE PRETUL PLATIT PT O CLIPA DE FERICIRE?
ramona_balanescu
Postat pe 25 Iulie 2008 19:45
multitudinea de orgasme si un sac de afectiune!
mai vrei?

Postat pe 25 Iulie 2008 20:25
te-am mai intrebat domnul geo ai vreo problema legata de sex?
ramona_balanescu
Postat pe 26 Iulie 2008 17:14
da. lipsa lui se poate considera problema!?

Postat pe 26 Iulie 2008 20:47
asta nu cred ca e o problema serioasa
amme22
Postat pe 26 Iulie 2008 20:48
nu e o problema pana nu treci prin aceasta situatie nu poti sa intelegi pe nimeni.e clar
violett
Postat pe 26 Iulie 2008 23:56
da. lipsa lui se poate considera problema!?
Raporteaza abuz de limbaj

coboraii din deal in vaaaaaaleeee

MAI BINE AI FI ATENT CAND COBORI DIN DEAL IN VALE, SA NU TE IMPIEDICI, SAU POATE COBORI DIN VALE IN DEAL??
MAI SCHIMBA PLACA, NUMAI LA ORGASME ITI STA CAPUL, SE VEDE CA ESTI BARBAT
protopa
Postat pe 29 Iulie 2008 08:22
as incerca, da' ma gandesc, in primul rand o relatie extraconjugala pe asta se bazeaza, pe orgasme.

Postat pe 29 Iulie 2008 08:53
ce dragut.....femeile inseala,ier barbatii stiu.....
CUM SA IUBESTI 2 OAMENI????poate ce pe unul il iubesti,cu 'sufletelul',desi mi-e greu sa cred,atat timp cat INSELI,iar pe celalalt....cu....
eu am divortat,pentru ca nu eram fericita si abia mai apoi mi-am facut o relatie......DECI nu sunt adepta jocului la dublu
Este o treaba josnica si doar oamenii egisti pot face asta.....
Adica,mai pe romaneste,sar din p... in p...,am dreptul,ca doar ii 'iubesc' pe amandoi....

'Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie,
nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau,
nu se bucura de nelegiuire, ci se bucura de adevar'

alone
Postat pe 29 Iulie 2008 11:02
si copii???? e ce spun....de faptul mama sau tata,pot iubi,2 persoane????
alone
Postat pe 29 Iulie 2008 11:04
sper ca s-a inteles,offfff.....viteza asta.....
alone
Postat pe 29 Iulie 2008 11:22

sper ca s-a inteles,offfff.....viteza asta.....
copiii sa stea deoparte la subiectul asta, Fiicamea are 21 de ani, esti un pic mai mare caea, TOT COPIL ESTI, TREBE SA MAII CRESTI
protopa
Postat pe 29 Iulie 2008 20:14
doamna elena, poate judecati prea aspru oamenii care incearca sa va dea o parere?
in fond , dumneavoastra ati cerut o forma de ajutor, nu noi am intrat in viata dumneavoastra!

Postat pe 29 Iulie 2008 20:24
Nu te gandesti ca daca amantul a fost de acord sa aiba o relatie cu o femeie maritata nu e om, la fel va face si cu tine si sincer nu imi pare rau,tine de sotul tau,lasa-l si pe el sa-si faca propria lui viata,si prietenul meu a avut o relatie cu o alta femeie maritata si acum spune numai cuvinte rele la adresa ei,poate o sa ajungi si tu la fel.De ce te-ai mai casatorit daca iti place sa umblii din pom in pom.Si apropo :parca casatoria era pentru totdeauna , sau ma insel eu? ce crezi ca gandeste el cand te intorci la sotul tau?:"Asta iar se intoarce la ala!"
Poate si el se intoarce la alta,nu te-ai gandit si la varianta asta?
Cred ca ar trebui sa te gandesti si la asta.
Daca il mai iubesti pe sot intoarce-te la el!
Daca nu ,atunci ,casatoreste-te cu amantul!
Nu poti iubi doua persoane in acelasi timp!
Cat crezi ca o sa mai dureze aceasta situatie?
Poate mai tarziu o sa suferi?
Previne ce poti!Mai tarziu o sa fie prea tarziu!
Totusi trebuie sa se termine odata,nu?
_amy_
Postat pe 31 Iulie 2008 18:13
ai dreptate.nici o femeie nu-si inseala sotul fara motiv.barbatii inseala de cate ori au ocazia.sunt lucruri pe care nu le poti judeca pentru ca nimeni nu stie dedesubturile unei casnicii.nu mi-ar place sa fiu inselata,dar cine stie ,poate chiar in momentul asta sunt.e mai bine sa nu te gandesti.parerea mea e ca poti iubi doi barbati in acelasi timp,dar iubesti in mod diferit pe fiecare dintre ei.
sa fiti fericite
senc_vio
Postat pe 1 August 2008 11:39
iubire ii mult spus, stii ce inseamna iubire ?
si pana la urma sunt multe tipuri de iubire ....
dupa casatorie exista un singur tip.

daca dai ocazia cuiva sa se apropie de tine, si intri in intimitate cu el, vei ajunge sa ... il iubesti, pe naiba, incepe sa iti placa;
si foarte probabil ca sunt mii de oameni care iti plac, ii clar ca nu pot isa ii iubesti pe toti, asta ca extindere a celor 2 din discutie

nu exista pe lumea asta barbat care sa acepte asa ceva, se numeste calcat in picioare. daca ai orgoliul prastie ... atunci fie ce o fi ca ii bun, si asa pe jumate cum ii, dar ala nu e om.

Numai o intrebare, cum ar mai putea el sta drept in fatza cunoscutilor/amicilor daca a-ti face publica toata povestea.

si apropoo de sex : barbatii e porci, minte si numa la sex sta capu',
sex cu cine ? ... nu cu femei :-)
alltheway
Postat pe 6 August 2008 13:51
De la: elenatot, la data 2008-07-16 14:54:16Ai dreptate, dar e inca timp s-o patesti inainte sa judeci. Tocmai asta e problema si ascunzi , sa nui faci pe ceilalti sa sufere, si scuza-mi intrebarea: cum iti controlezi sau comanzi sentimentele?


iti spun eu ... inveti
daca m-as indragostii aleator, cand iesim la suc cu amicii m-as indragostii de 3 ori pe seara : cunosti o fata noua, frumoasa, deschisa, funny, intr-un cuvant de viata, simt ca ii ceva aici ... vreau. Dupa mai multe 'sedinte' incepem sa ne cunoastem ... constat ca m-am 'indragostit'
nu chiar :-)

nu decizi ce simti, dar decizi cu cine te incurci si pana unde mergi,
si daca ai niste principii ... stii cand ai trecut limita
alltheway
Postat pe 6 August 2008 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum definiti dragostea adevarata ? 42 De la: kudika183384 12 August 2010 21:12
M-am saturat ! :(( 22 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:47
Cea mai buna prietena sau o aventura de o noapte 97 De la: Blonda_37 23 Octombrie 2011 10:44
of... :- 27 De la: manumarius 7 Aprilie 2010 22:02
Motduri de a recuceri fostul prieten? help :| 10 De la: kudika107643 18 Februarie 2010 20:47