Setari Cookie-uri

Sinii mici marea problema

Am si eu problema multor fete, sinii mici mai ales cind vine momentul sa merg la o piscina/mare....mi-e rusine cind dau sutienul care imi arata ca a ceva,,,,,si se dovedeste ca mai nimik.parca as avea 13 ani :-( am 18 si nici-o marire la orizont putem face ceva in privinta asta fetelor???????????????
cristi1
Postat pe 29 August 2008 02:14
am o prietena care are aceeasi problema dar isi ia sutien cu silicopn
danutzu
Postat pe 29 August 2008 07:34
de asta imi iau si eu,dar oare nu exista ceva natural pt ai mari
cristi1
Postat pe 29 August 2008 13:18
implant dar...nu este de recomandat prea usor.. sunt riscuri..dar merg cateva exercitii, n-am incercat am citi undeva si suna cam asa: te asezi pe spate, indoi un picior in asa fel incat calcaiul sa-ti ajunga la deschizatura vaginului, apoi masezi sanii sau mai bine zis exectuti miscari rotative din interior spre exterior 30-4o mimute..cica da rezultate, n-am incercat nici pozitia..oricum acum nu mai conteza pentru mine marimea sanilor...spor la treaba, vezi cum e si spune-ne si noua.
just28
Postat pe 29 August 2008 20:18
am mai citit pe undeva despre tinctura de mararcica ar avea efect dupa nush cate luni folosite incontinuu...daca vrei sa caut"reteta" sa imi spui...
dydy88
Postat pe 29 August 2008 21:09
mai fetelor nu va suparati pe mine dar va aberati!pai multumiti lui Dumnezeu ca aveti si nu sinteti bolnave de cancer s-au alte boli ca sa fie extirpati!nu mai inghititi tot felul de timpenii ca va imbolnaviti oganismul aiurea!o sa va creasca cu virsta cind o sa va mai impliniti .......dar ce conteaza cum sint?bine ca aveti!

Postat pe 29 August 2008 21:14
dyana ms mult stiu de aceasta reteta dar nu cred ca suport sa o tin citeva luni
incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca asa vor ramine mereu, asta e
cristi1
Postat pe 29 August 2008 23:04
ai dreptate France cu multumirea.. dar daca este asa de disperata,, propuneam si eu cateva exerctii care nu cred ca i-ar face vreun rau..si in fond daca barbatul o place..va salut pe toate fetele dotate sau mai putinm dotate..
just28
Postat pe 31 August 2008 18:14
miscarea nu face rau nimanui !sa dea inainte!dar nu sint de acord cu inghitirea tuturor timpeniilor care pot dezechilibra organismul!dar oricum cine va iubeste va iubeste oricum si poate vedea in loc de nuci pere!

Postat pe 31 August 2008 19:01
eu sunt de parere ca atata timp cat dumnezeu te-a lasat cu ce ai ar trebui sa fii mai mult decat multumita.
si eu am sanii mici dar nu mi-ar placea sa ii am mai mari.
prietenul meu este foarte multumit de ei, ii iubeste si de fiecare data cand ii atinge spune ca sunt ca niste "ingerasi".
faptul ca el ma accepta asa cum sunt este cel mai important lucru.
ar trebui sa fii multumita de felul cum arati.
bine zice france1974...slava domnului ca nu esti bolnava.
in rest ce sa zic...fii mandra de felul cum arati!
ciocan_andreea
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:20
incercati tinctura de marar
ada_t
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:23
eu la 32 de ani eram dpdv sani, ca la 16 :( dupa ce am nascut si m-am mai implinit un picut, parca au mai evoluat putin.
O sa incep un tratament pt cresterea lor, cu niste produse zic ei 100 % naturale. Aici e link-ul http://www.vitamix.ro/Dieta-frumusete/Frumusete/Breast.html
O sa te tin la curent daca merge... Dar, tot asa, e tratament pe citeva saptamini cu pastilute, si crema de intretinere....
_iluzie_
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:04
nu exista nimic pe piata care sa mareasca sanii,daca ar fii,nu s-ar mai face operatii estetice.Dumnezeu te-a facut asa,si daca te iubeste cineva te iubeste cum esti:)
arynak
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:57
De la: arynak, la data 2008-11-06 23:57:43nu exista nimic pe piata care sa mareasca sanii,daca ar fii,nu s-ar mai face operatii estetice.Dumnezeu te-a facut asa,si daca te iubeste cineva te iubeste cum esti:)

Exact. Mie mi-a zis sormea sa-mi pun 2 comprese...ca-mi trece...
Mi s-a parut distractiv, nicidecum jignitor. Stiti de ce?
Pentru ca, asa cum a zis si arynak cine te iubeste, te iubeste asa cum esti. Atentie cu restul corpului.
A fi plinuta e bine atata timp cat te pastrezi in proportii si hainele stau bine pe tine. Greseala daca cineva crede ca un barbat te-ar place chiar daca esti grasuna. NU!
On the other hand..nici prea slaba nu e bine, nici curele astea de slabire instant nu fac bine. Stiu persoane care au murit pe chestia asta.
Mancat cu masura si sport sport sport sport...
Ai citit "Domnisoara de Maupin" in care un barbat descrie sanii unei femei?
Sa incapa in palma lui cind ii atinge...asa scrie... si cred ca asta e masura ideala.

lonely_soul
Postat pe 7 Noiembrie 2008 00:08
Mie mia zis prietena mea cea mai buna, ca isi pune inainte de a dormi comprese cu miere de albine si foi de varza pe sani. Dimineata dupa dus maseaza 10 minute sanii cu sucul de la castravete.
Eu nu am încercat. Imi este tare frica sa nu imi creasca. Mie imi place sa am sanii mici.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:12
Banuiesc ca prietena ta nu doarme cu nimeni ... ca ar ramane socat saracul ala sa vada ... daca eu am ramas numai cand am citit ...

Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:22
stau in clopotari in nicolina 2 dar u?rasp km greu k e pt prima data knd intru
chisca_2007
Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:25
De la: Un_Domn, la data 2008-11-07 01:22:28Banuiesc ca prietena ta nu doarme cu nimeni ... ca ar ramane socat saracul ala sa vada ... daca eu am ramas numai cand am citit ...


Sper sa iti revii din soc.
Imi pare rau
Dar ei practica cateodata bondage si jocuri din alea cu rol unde implica acest procedeu in relatia sexuala.
A incercat o singura data si cu foi de varza murata, si suc de ceapa,dar a mirosit dormitorul vreo trei zile.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:39
si eu am auzit ca pt cresterea sanilor e buna tinctura de marar...nici eu nu am sanii f mari...dar e bn si asa.pana la urma valoarea noastra nu sta in marimea sanilor.un gand bun..
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:47
De la: ada_t, la data 2008-10-20 11:23:35incercati tinctura de marar

Hey Ada_T chiar vorbesti serios de tinctura de marar sau aruncat la misto??? Daca e serioasa treaba, te rog da si tu mai multe explicatii...
umblataprinlume
Postat pe 7 Noiembrie 2008 01:56
Ah, am uitat 1 sfat f important!
Niciodata nu spalati sanii cu apa calda! Numai apa rece si sapun, daca e posibil macar la clatire, cu gheata.
Daca totusi nu puteti evita spalarea cu apa calda, la sfarsitul dusului / imbaiatului clatiti-i NEAPARAT cu apa f rece. Nu mareste sanii dar ii pastreaza si intareste musculatura.
Va recomand asta din experienta mea de-o viata: desi niciodata nu am purtat sutien, la 50 de ani am sani mai ceva ca fetele de 20. La strand sau gym, sant deseori intrebata daca am implanturi de silicon...
umblataprinlume
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:04
care e faza cu mararul pls explikati mai multe:)

Postat pe 7 Noiembrie 2008 05:06
marar pt cresterea sanilor? pai eu am luat tinctura de marar prescrisa de medic pt dezintoxicarea organismului (nu va ganditi la prostii! am avut o intoxicatie alimentara) si n-am observat sa-mi creasca sanii
Lulli
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:26
De la: Luli2, la data 2008-11-07 13:26:07marar pt cresterea sanilor? pai eu am luat tinctura de marar prescrisa de medic pt dezintoxicarea organismului (nu va ganditi la prostii! am avut o intoxicatie alimentara) si n-am observat sa-mi creasca sanii

Lasale sa bea tinctura atata timp cat nu le face rau. Speranta moare la sfarsit
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:51
De la: cristi1, la data 2008-08-29 13:18:17de asta imi iau si eu,dar oare nu exista ceva natural pt ai mari

tinctura de marar....se gaseste la plafar.e ceva natural, da trebuie sa ai rabdare si nu cresc prea mult.daca vrei sani mari mari mergi la operatie, alta solutie nu e.
mkdisk
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:00
mararul are un efect de....umflare ca sa zic asa, daca nu mai iei nu mai cresc, revin la marimea initiala.
mai sunt niste plante...cum ar fi lemnul dulce....exercitii pt sani...TAE BO de exemplu...cauta pe net si ai sa gasesti o gramada.numai ca nu cresc prea mult cu asta, se intaresc muschii pectorali.daca vrei ceva spectaculos, numai chirurgia plastica e solutia.
mkdisk
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:05
zici ca ai 18 ani...esti totusi tinerica.poate mai cresc cu timpul.
mkdisk
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:07
buna ziua la toata lumea....mie nu mi se pare a fi o problema sanii mici...eu de exemplu am sanii destul de mari..desi am doar 20 de ani si credetima k uneori asi vrea sai am mai mici....si din cate stiu sanii mai cresc cu timpul...ai doar 18 ani...au timp sa creasca si in fond..cine te place,te place si asa ...nu te mai stresa..nu merita sa-ti faci singura pb de sanateta..zi msi k esti ok din alte puncte de vedere...
oana1234
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:15
De la: umblataprinlume, la data 2008-11-07 02:04:32Ah, am uitat 1 sfat f important!
Niciodata nu spalati sanii cu apa calda! Numai apa rece si sapun, daca e posibil macar la clatire, cu gheata.
Daca totusi nu puteti evita spalarea cu apa calda, la sfarsitul dusului / imbaiatului clatiti-i NEAPARAT cu apa f rece. Nu mareste sanii dar ii pastreaza si intareste musculatura.
Va recomand asta din experienta mea de-o viata: desi niciodata nu am purtat sutien, la 50 de ani am sani mai ceva ca fetele de 20. La strand sau gym, sant deseori intrebata daca am implanturi de silicon...

asta e si pt ca ai facut sport si ai mancat sanatos....se cunoaste un corp...lucrat...ca sa zic asa. oricum, sanii nu au muschi, sunt tesut conjunctiv.facand sport, se intaresc de fapt pectoralii, ceea ce are un efect de ridicare a sanilor.de asta zic ca nu poate cineva cu sanii mici de la natura sa ii aiba peste noapte mari de tot, decat daca apeleaza la chirurgia estetica.o solutie ar fi....un bebe.cunosc persoane cu sani f mici care dupa ce au nascut .......au scapat de complexe. aveti rabdare pana atunci.....
mkdisk
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:02
personal nu mi-as face o operatie chirurgicala pentru nimic in lume! sa-mi mutilez corpul...pentru ce? sa aiba barbatii la ce se uita? pfffff! chiar daca am sanii mici, operatie tot nu as face! si intr-adevar, dupa nasterea unui copil, sanii cresc, asa ca...rabdare!
Lulli
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce trebuie sa mananc pentru masa musculara? 7 De la: Elena_B_ 21 Iunie 2009 10:46
salut 5 De la: coffeeta 29 Martie 2009 16:15
povestioare ... 1153 De la: supermiki 1 Iulie 2019 22:54
intrebare intrebatoare 4 De la: miss_darine 5 Iunie 2010 17:27
DE CE MINTIM? DE CE NE JUCAM DE-A DRAGOSTEA? 11 De la: danaeu 21 August 2010 11:17