Setari Cookie-uri

Sinii mici marea problema

la 3 ani jum. dupa ce am nascut, am observat, (surprinzator ! ) ca s-au mai implinit putin. Sau faptul ca am mai pus cam 5 kg pe mine ?
Dar, e ok si asa! ( nu mai iau pilule pt. marire. Am zis ca, cine ma place ma place si asa. Eu ma plac...deci )
Pup fetili!
_iluzie_
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:52
si bine faci ca nu mai iei pilule, iluzie! nu pot concepe sa bag voit in mine tot felul de toxine doar ca sa-mi creasca sanii...daca mama natura m-a lasat cu ei micuti, nah! ma oftic si eu oleaca, dar mai bine cu ei mici decat cu taieturi si, evident, cu timpul apar si diverse complicatii
Lulli
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:58
De la: Luli2, la data 2008-11-12 14:58:21si bine faci ca nu mai iei pilule, iluzie! nu pot concepe sa bag voit in mine tot felul de toxine doar ca sa-mi creasca sanii...daca mama natura m-a lasat cu ei micuti, nah! ma oftic si eu oleaca, dar mai bine cu ei mici decat cu taieturi si, evident, cu timpul apar si diverse complicatii



da, asa este. Pilulele erau din plante zice-se....
Dar, am ajuns si eu la parerea ta. Daca asa a fost sa fie....m-am obisnuit cu ideea. Am avut si eu "probleme de imagine" cind eram mai mititica, dar au trecut!
_iluzie_
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:04
De la: cristi1, la data 2008-08-29 02:14:11Am si eu problema multor fete, sinii mici mai ales cind vine momentul sa merg la o piscina/mare....mi-e rusine cind dau sutienul care imi arata ca a ceva,,,,,si se dovedeste ca mai nimik.parca as avea 13 ani :-( am 18 si nici-o marire la orizont putem face ceva in privinta asta fetelor???????????????



crema de galbenele !!!

Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:17
intra pe blogul de pe www.armoni.ro
ai acolo tot felul de "chestii" legate de sani

bafta
andrei_4u
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:00
Da! Uleiul de samburi de struguri si muscaturi pe muguri!
alefbeit
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:29
offff... de-aia sunt asa populare sutienele cu burete ca fetele isi fac atatea probleme. pentru ce?

cred ca naturaletea conteaza cel mai mult. cum sa-ti pui silicoane? ati vazut vreodata cum arata incizia pt silicoane... oribil! seamana cu operatia mea de peritonita... mis e pare extrem de dizgratioasa. plus ca ma indoiesc ca un baiat care a trecut de pragul superficialitatii ar fi prea incantat sa mangaie niste sani care in mare parte sunt silicon... asa cred eu cel putin.

eu nu sunt nici prea-prea, nici foarte-foarte... exact cat sa incapa in palma prietenului meu si el e foarte fericit asa, plus ca cu cat sunt mai mari sanii cu atat sansele ca ei sa se lase cresc... bine, subtienul cu burete ajuta orice fel de san sa se lase indiferent de marime...

nu am reusit sa-mi dau seama daca ai mei au inceput sa creasca pe la 17 ani din cauza ca luam si iau anticonceptionale (ca tratament pentru ovare cu avizul medicului, nu aiurea din proprie initiativa) sau ca asa e organismul meu...

atat timp cat stiti sa va puneti in valoare calitatile pe care le aveti nu ar fi cazul sa va faceti probleme si ca exemplu va dau femei considerate foarte frumoase dar cu sanii mici cum ar fi keira knightley sau charlize theron... asa ca fruntea sus
rodicapisica
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:45
Eh, asteapta sa mai cresti!
Nu neaparat ca sa iti creasca sanii, ci sa sa ti se schimbe modul de gandire. Peste 2-3 ani o sa ajungi la concluzia ca altele sunt lucrurile care conteaza cu adevarat!

Cat despre barbati, eu stiu multi carora li se par chiar dizgratioase femeiele cu sanii prea mari Multora le plac sanii mici, cum spunea cineva mai sus, atata cat sa incapa in palma!
ramo_88
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:06
De la: ramo_88, la data 2008-12-03 11:06:54Eh, asteapta sa mai cresti!
Nu neaparat ca sa iti creasca sanii, ci sa sa ti se schimbe modul de gandire. Peste 2-3 ani o sa ajungi la concluzia ca altele sunt lucrurile care conteaza cu adevarat!

Cat despre barbati, eu stiu multi carora li se par chiar dizgratioase femeiele cu sanii prea mari Multora le plac sanii mici, cum spunea cineva mai sus, atata cat sa incapa in palma!


Absolut de acord cu Ramo.

Cred ca femeile care au silicoane trebuie sa se justifice in fata altora prea mult.

Si eu am sanii mici, dar la conformatia mea cred ca sunt perfecti. Nu as face nimic sa schimb asta. In schimb as lucra la abdomen putin si la fese... Nu exista nici un riscpe care ar trebui sa mi-l asum la aspectul acesta. :)

Ramo are dreptate, conteaza mult felul cum gandesti. Daca nu esti multumita cu felul cum arati, poti face multe alte lucruri (cum spuneam, sa lucrez la forma fizica in alte moduri)...Daca si dupa astea tot nu ai o parerea buna cand te uiti in oglida, e o problema de mentalitate pe care trebuie sa o remediezi.

Iar daca iubitului tau nu-i place de tine asa, el are o problema, sau poate tot tu, trebuie sa lucrezi putin la "educatia" lui (daca merita tipul).

Nu uita ca esti frumoasa oricum! (stiu ca am mai zis-o dar cred asa de mult i chestia asta incat nu m-am abtinut de la repetitie) :)

Raluca.

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:15
da veziti de treaba fato canu ai nici o problema.......eu ce sa zic cai am prea mari asta problema nu sti cum e multumestete cu ce ai daca nu la operatie si tu si eu tu pt marire eu pt micsorare sa fie impacata si varza si capra pt ca altceva nimic nu functioneaza orce am incerca si tu si eu
artemi
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:21
De la: ariadni, la data 2008-12-04 23:21:20da veziti de treaba fato canu ai nici o problema.......eu ce sa zic cai am prea mari asta problema nu sti cum e multumestete cu ce ai daca nu la operatie si tu si eu tu pt marire eu pt micsorare sa fie impacata si varza si capra pt ca altceva nimic nu functioneaza orce am incerca si tu si eu


Eh, asa sunt femeile de cand lumea: cele cu sanii mici ii vor mari, cele care ii au mari i-ar vrea mai mici, cele plinute vor sa slabeasca, cele slabe ar vrea swa fie mai plinute, bolndele ar vrea sa fie brunete, brunetele blonde, cele scunde ar vrea sa fie mai inalte si invers, iar lista continua...
vesnic nemultumite..
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:01
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5780652&sid=55177 concurs 1000 euro :) afla mai multe despre pozitia in care dormi si ce dezvaluie ea despre tine :)super fain
mo_alexandra
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:03
hey am si eu o problema tot cu sanii mici...

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:25
am 19 ani sh sunt cam micuta...si sanii la fel...ce pot face? toate prietenele mele sunt super dotate.....

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:27
De la: mitsipopaki, la data 2008-12-10 17:27:22am 19 ani sh sunt cam micuta...si sanii la fel...ce pot face? toate prietenele mele sunt super dotate.....


poti face urmatorul lucru: sa gasesti la tine lucruri mai frumoase decat sanii, daca nu-ti plac (pun pariu ca ai picioare frumoase) sau mai importante: inteligenta, bunatatea,...de astea ce zici?

Esti miniona?Bun venit in lumea mea am 20 de ani si 1,53..si stii ce?ma simt f bine in pielea mea...
tu ce inaltime ai?
ramo_88
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:34
si lasa-le pe prietenele tale super-dotate, ca pot pune pariu ca au alte minusuri, ca sa echivaleze balanta
ramo_88
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:35
Se zice ca marimea nu conteaza... mai mult optimism fetelor
metal
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:46
buna fetelor!eu am 34 de ani,casatorita si am 2 copii.din cauza sinilor mici am inceput si eu trat. cu tinctura de marar,capsule favibust si crema pt. bust si decolteu toate de la FAVISAN 100% naturale.am luat capsule timp de 6 luni dupa care am facut o luna pauza.tinctura si crema le folosesc mai rar.intradevar se vede o schimbare,sinii sunt putin mai mari si mai fermi,dar nu va ginditi ca au crescut foarte mult.capsulele sunt bune si pentru reglarea ciclului si eu avind aceasta problema le iau si astazi.nu ma mai intereseaza cresterea sinilor,ma bucur ca mi-a reglat cealalta problema. sa fim sanatoase,asta e cel mai important.va pup.
rodykaa
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:44
Aceiasi "problema" am avut-o si eu dar am depasit-o cu ajutorul sotului meu.Acum am 26 de ani, tot timpul am fost silueta si am avut sani mici dar pt. aceea am avut multe relatii cu scantei si barbatii nu au fost deranjati de marimea lor.Sotul meu ma iubeste asa cum sunt si sunt fericita
ady1982
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:33
Eu am avut sanii destul de mici pana pe la 18 ani, dupa aceea au tot crescut pana pe la vreo 21 de ani :D iar acum sunt multumita de marimea lor..Deci mai asteapta un pic, nu e timpul pierdut!
Ev3lynne
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:26
[quote name=\'mitsipopaki\' date=\'2008-12-10 17:27:22\']am 19 ani sh sunt cam micuta...si sanii la fel...ce pot face? toate prietenele mele sunt super dotate..... [/quote]

Si eu am 20 de ani si 1.55 m si sanii mici...si? Imi place de mine asa cum sunt si cine are ceva de obiectat e liber s-o faca...dar asta nu inseamna ca am sa-l iau in seama.
Lasa fata atitudinea asta si uita-te mai des in oglinda! si mai bine...
scarba_mica
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:48
te contrazic, nu intotdeauna cresc sanii dupa nastere; este cazul meu: sunt exact la fel ca inainte de a ramane insarcinata, cu o mica diferenta: in sfarc s-a....lungit putin...deh...copilul meu prea mancacios cu greu ii mai dadea drumul din gurita...
eu am scapat in mare parte de complexul asta...dar ma mai apuca uneori si fac urmatorul exercitiu repetat de vreo 50 de ori: unesti palmele la mijlocul pieptului si impingi cu cea mai mare putere; daca va uitati in oglinda din lateral se observa clar cum se contracta muschii; oricum, nu cred ca aceste exercitii au efect de marire ci mai mult de ridicare si mentinere a tonusului muscular; dar o diferenta se vede.
sper ca v-am fost de ajutor


numai bine
tiberiana
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:32
din pacate si eu am aceeasi problema. am 21 de ani si am avut momente in care m-am simtit fff complexata. am evoluat.acum sunt doar compexata am incercat tinctiura de marar, nu numai ca are un gust oribil si trebuie sa iei cu 15 min inainte de a manca, dar nici nu da rezultat. am incercat de mai multe ori cura de cat 3 saptamani. nu are efect. credeti ca nu am fost la ginecolog? am fost..si mi-a dat diane 35, alea au avut un micut efect, dar ataca ficatul. si dupa ce nu am mai luat la 3 luni a "disparut miracolul".asa ca..silicoanele sunt varianta finala, dupa licenta o sa consult un medic.poop
maybe_fun
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:23
Buna fetelor!
Un sfat prietenesc pentru toate: Invatati sa va acceptati asa cum sunteti ca sa fiti la rindul vostru acceptate, invatati ca aspectul exterior e f putin important in comparatie cu aspectul interior al unui om, Dumnezeu ne-a lasat desavirsiti asa cum suntem deci nu e nevoie sa ne complexam atit! In ochii Lui noi suntem perfecti asa cum suntem deci ce conteaza parerea celor din jur ce conteaza ca unii baieti nu ne plac, ginditi-va ca si ei au defecte la fel ca orice om(fizice spun) dar sunt ascunse(adica tu ai impresia ca ei nu sunt complexati ca au ceva micut cu care nu pot satisface femeile??) :))
Cind eram mai micuta aveam si eu aceleasi complexe pina am mai crescut si mi-am dat seama ce valoreaza cu adevarat in viata.
Daca totusi sunteti compexate peste masura si sfatul meu nu va ajuta sa treceti peste atunci mai am citeva idei:
sunt citeva tipuri ulei pentru sini, simplu, care combinate cu niste masaje in sens circular in spre interiorul sinilor de un anumit numar va poate ajuta enorm . Daca sunteti interesate de mai multe aspecte legat de asta va recomand sa ma cautati pe id-ul smile13mam
pe yahoo mess si acolo va pot explica mai multe!
Toate cele bune fetelor!
SI NU UITATI! SUNTETI PERFECTE ASA CUM SUNTETI SUNTETI MINUNATE!
Shamballa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:32
De la: cristi1, la data 2008-08-29 02:14:11Am si eu problema multor fete, sinii mici mai ales cind vine momentul sa merg la o piscina/mare....mi-e rusine cind dau sutienul care imi arata ca a ceva,,,,,si se dovedeste ca mai nimik.parca as avea 13 ani :-( am 18 si nici-o marire la orizont putem face ceva in privinta asta fetelor???????????????




societatea, tendintele, moda impune anumite criterii pt noi oamenii de rand pt ca din asta fac ei bani, faima si asa mai departe...accepta ce ai si va fi foarte bine...multe fete au sanii mari si urati sau lasati...u poate ii ai mici dar frumosi...orice barbat prefera un corp frumos si o fatza frumoasa la o fata, decat sanii marii si urati si asa mai departe..fi mandra de cei ai , pt ca esti unica si nimeni nu are ce ai tu!!!!!!!
dyaaa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:55
Ce usor se dau sfaturi, dar credeti-ma o inteleg perfec, eu am fost la fel si numai cine are intradevar sanii asa de mici de cupa A poate sa stie ce suferinte ii cauzeaza, si nu neaparat ca nu se uita barbatii caci pe mine m-au acceptat asa si chiar m-au motivat ci pentru tine si stilul de viata. Esti restrictionata la aproape tot caci sanii mici inseamna coapse mari, ies in evidenta nu? Si nu uitati mediu care ne influenteaza asa de mult, si ma bucur ca spuneti ca marirea sanilor cu implant de gel sau silicon iti distruge corpul. Nu este asa, eu am facut operatia la 28 de ani in 2008, s-a schimbat si tehnologia au progresat in tot si chiar ajuta sa nu faci cancer la san. Va rog intai documentati-va si apoi spuneti-va parerea, am ajuns la cupa C de la A , implant anatomic. Caci nu exista ceva mai frustrant decat sa te mangai si sa te simti ca un barbat, stima de sine ajunge in beci oricat de implinita, pe plan profesional si in familie, ai fi.

Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:10
De la: carmen_zarnescu, la data 2009-01-19 21:10:11Ce usor se dau sfaturi, dar credeti-ma o inteleg perfec, eu am fost la fel si numai cine are intradevar sanii asa de mici de cupa A poate sa stie ce suferinte ii cauzeaza, si nu neaparat ca nu se uita barbatii caci pe mine m-au acceptat asa si chiar m-au motivat ci pentru tine si stilul de viata. Esti restrictionata la aproape tot caci sanii mici inseamna coapse mari, ies in evidenta nu? Si nu uitati mediu care ne influenteaza asa de mult, si ma bucur ca spuneti ca marirea sanilor cu implant de gel sau silicon iti distruge corpul. Nu este asa, eu am facut operatia la 28 de ani in 2008, s-a schimbat si tehnologia au progresat in tot si chiar ajuta sa nu faci cancer la san. Va rog intai documentati-va si apoi spuneti-va parerea, am ajuns la cupa C de la A , implant anatomic. Caci nu exista ceva mai frustrant decat sa te mangai si sa te simti ca un barbat, stima de sine ajunge in beci oricat de implinita, pe plan profesional si in familie, ai fi.


Carmen da-mi voie sa te contrazic putin zicindu-ti ca totul dar absolut totul vine de la mintea umana, pai daca tu spui ca te simteai ca un barbat asta pentru ca nu ai stiut sa te iubesti asa cum esti, poate ai avut noroc ca nu ai avut reactii adeverse la acele implanturi, eu insa tot sustin ca mai bine mai mici dar sa fie ai tai si cine te iubeste te iubeste cum esti!
Si apropo mai e ceva dragele mele depinde f f mult si omul de linga tine, daca el te vede ceea mai frumoasa femeie din lume, daca el stie sa te ajute, privindu-te cind faceti dragoste ca si cind ai avea cupa C, pai crede-ma ca amindoi prin iubire veti reusi sa va transformati iar tu sa ajungi chiar sa ai daca nu C macar B la sutien si e un inceput!
Daca aveti barbati care va spun ca va iubesc dar de fapt ei doar fac sex cu voi cu siguranta ca frustrarile se acumuleaza undeva si aceasta dizarmonie din corp se vede prin scaderea in volum a sinilor sau stagnarea lor!
Sunt multe multe cauzele acestor dereglari si acestor dizarmonii dragele mele!
Oricum va doresc mult succes pentru a depasi si a va intelege voi pe voi si omul de linga voi!
Shamballa
Postat pe 20 Ianuarie 2009 22:06
am auzit d eun medicament naturist pt asa ceva nu stiu cum se cheama dar o sa ma interesez.

Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:09
Buna! am si eu o problema legata de sanii mici. nu ma deranjeaza marimea, insa mi-am cumparat o rochie de seara si am nevoie de niste cupe din silicon care sa se aplice direct pe san. credeti ca pot sa gasesc pe undeva?

Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:57
De la: carmen_zarnescu, la data 2009-01-19 21:10:11Ce usor se dau sfaturi, dar credeti-ma o inteleg perfec, eu am fost la fel si numai cine are intradevar sanii asa de mici de cupa A poate sa stie ce suferinte ii cauzeaza, si nu neaparat ca nu se uita barbatii caci pe mine m-au acceptat asa si chiar m-au motivat ci pentru tine si stilul de viata. Esti restrictionata la aproape tot caci sanii mici inseamna coapse mari, ies in evidenta nu? Si nu uitati mediu care ne influenteaza asa de mult, si ma bucur ca spuneti ca marirea sanilor cu implant de gel sau silicon iti distruge corpul. Nu este asa, eu am facut operatia la 28 de ani in 2008, s-a schimbat si tehnologia au progresat in tot si chiar ajuta sa nu faci cancer la san. Va rog intai documentati-va si apoi spuneti-va parerea, am ajuns la cupa C de la A , implant anatomic. Caci nu exista ceva mai frustrant decat sa te mangai si sa te simti ca un barbat, stima de sine ajunge in beci oricat de implinita, pe plan profesional si in familie, ai fi.


Si eu o inteleg, dar daca "tratezi" problema de acolo de unde vine, adica de la psihic, e mult mai simplu....pentru ca totul tine de modul nostru de gandire...
Cat despre implanturi, sunt periculoase in primul rand pt presupun o operatie, deci anestezie si toate riscurile pe care le implica....La urma urmei, si o operatie de apendicita implica anumite riscuri..
Mi se pare..anormal...sa treci prin atatea doar pt a avea sani mari....si stii ce ar fi culmea?dupa ce iti pui silicoane sa intalnesti un barbat pe care sa-l placi, dar caruia sa nu-i placa sanii mari
Eu am vazut intr-un documentar cum se face o astfel de operatie, si arata absolut groaznic....plus ca risti sa ti se "desumfle" cand iti e lumea mai draga (cunosc pe cineva care a patit-o)..
Este prea mare chinul si prea mica satisfactia..parerea mea...
p.s.: nu toate femeile care au sanii mici au si coapsele mari...exemplu:EU
ramo_88
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inbracaminte 11 De la: coco87mademoiselle 15 Iulie 2008 14:26
voi ce parere aveti despre asta?? 6 De la: stefanianane08 6 Octombrie 2009 15:54
sarcina si sexul 2 De la: sdanaioana 23 Octombrie 2008 22:59
Iubire... interzisa? 19 De la: Boca 20 Iulie 2010 09:23
unde gasesc PANTALONI ROSII[blugi]cat mai repede?! 16 De la: yumalai 8 Ianuarie 2010 11:16