Setari Cookie-uri

Huge Question: de ce barbatii se tem de relatiile la distanta?

nu cred ca trebuie sa generalizam....nu cred ca doar barbatii se tem de o rel la distanta, ci unii oameni se tem....asta este, trecem mai departe.
mkdisk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:34
Eu nu sunt barbat si cu toate astea spun tare si raspicat NU!! relatiilor la distanta si-ti pot spune si de ce: refuz sa am o relatie "prin corespondenta", sa stau si sa plang la telefon de dorul lui, sa nu ma stranga in brate atunci cand simt nevoia, sa nu fie langa mine la greu. O relatie la distanta reprezinta un chin pe care nu sunt dispusa sa mi-l asum!
kiki_1234
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:21
Si eu ma tem de o relatie la distanta..nu imi doresc asa ceva, doamne fereste
si nu sunt barbat !

Postat pe 16 Decembrie 2008 14:35
eu am o relatie la distanta ploiesti-bucuresti (dk se poate spune distanta)de aprox 2 ani!pt mn nu conteaza distanta asta pt eu il vreau p el cu adevarat dar p el il deranjeaza distanta!totusi dureaza de ceva timp,bine au mai fost si certuri dar am ramas impreuna si ne intelegem la fel de bine ca in prima zi!depinde de situatie si de barbat!dar si dupa parerea mea majoritatea barbatilor nu isi doresc o relatie la distanta!
alinutzzza_rbd
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:25
eu nu ma tem; daca nu ar fi aparut relatia asta de la distanta ( si 700 de km sunt o distanta ! )as fi fost in continuare acelasi misogin ratat; dar, cand s-a intamplat sa ne vedem fata in fata, dupa doua luni de povestit pe mess, fiecare ne-am pus intrebarea "oare unde am stat ascunsi pana acum ?"
Din septembrie ne-am intalnit doar de doua ori, cate o saptamana aproape,de fiecare data; inca nu reusim sa sa ne saturam unul de altul, desi vorbim zilnic cel putin 5 ore la telefon ( si suntem amandoi niste maturi plini de responsabilitati sociale ); cand ne-am intalnit prima data a existat "scanteia"si tot ce a urmat, compatibilitatea noastra, senzatia ca ne cunoastem de o viata, a fost ceva incredibil de firesc,
daca nu ar fi aparut ea, care sa ma faca sa ma uit in oglinda, as fi fost un simplu cititor; asa , sunt scriitor; barbatiilor nu le e frica de relatiile la distanta, barbatilor le e frica de relatii.
vonbn
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:26
este adevarat brbatii sunt comozi si neseriosi. si la mine unul dupa aproape un an de zile de cand ne cunosteam, dupa ce imi promisese ca ne vom intalni intr-o zi intr-un loc neutru, a dat bir cu fugitii, motivand ca distanta dintre noi este prea mare si ca doreste sa cunoasca pe cineva dintr-o zona mai apropiata. dupa cateva luni a revenit ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, dupa care in scurt timp a disparut din nou sub aceeasi motivatie ,,distanta dintre noi este prea mare". ma indoiesc insa ca eu pentru acel barbat as fi reprezentat ultimul lui refugiu. poate se joaca si testeaza pe internet puterea lui de seductie sau de tampenie. nu mai spun ca se da drept o persoana fffffffff serioasa.
michaela2008
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:37
Nu este asa.Nu trebuie generalizat,la mine este invers.ea prefera pa cineva la distanta,chiar casatorit.Deci sa spun ca femeile sa tem de stabilitate?Nu,este un caz aparte.Deci,si barbati,si femei,pot sa gandeasca in anumite situatii,sa se comporte ilogic din punct de vedere general.Toti suntem supusi greselilor
TEODORRD
Postat pe 24 Decembrie 2008 09:54
De la: _Jolie_, la data 2008-08-31 14:10:59Eu cred ca si barbatii si femeile in egala masura se tem de relatiile la distanta pt ca in majoritatea cazurilor chiar nu functioneaza...[/quot




este iintr-adevar ff greu sa duci o relatie la distanta....eu am o relatie care este la distanta..eu sibiu el bucuresti...dar depinde si pe ce se bazeaza relatia respectiva...cred k trebuie sa va cunoasteti..sa stati o perioada impreuna pt a va da seama daca merge si daca merita sa lupti pt acea relatie..din moment ce incepi prin mess...habar nu ai cu cine vb k ai vazut o poza..sau k ati schimbat cateva pareri..nu inseamna ca acea relatie era de viitor...cum spuneati si voi...poate ca el cauta o bucata de pi...a....si daca e asa credema k nu asteapta sa te vada pe tine odata la nush cate zile....pt o relatiela distanta....trebuie iubire...
oana1234
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce vrea de fapt??? 26 De la: kudika_977666 13 Decembrie 2014 20:44
Amant sau iubit? 26 De la: Marchis_Antonia_1 29 Iunie 2015 11:41
Distanta 13 De la: Mike_Dex 18 August 2014 17:05
balsam pentru suflet 27 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 22:41
Cadou ptr socrii?¡ 22 De la: kudika124021 5 Decembrie 2010 20:40