Setari Cookie-uri

Huge Question: de ce barbatii se tem de relatiile la distanta?

Astazi am purtat o discutie pe internet cu un tip promitator,am facut schimb de id-uri,ne am continuat discutia pe mess.Era placut ,in sfarsit gandeam ca uite o persoana interesanta cu care poti discuta si despre altceva decat sex.Am facut schimb de poze,atractia reciproca insa totul a disparut in clipa in care mi-a propus sa ne intalnim seara si i-am explicat ca este imposibil,pt ca nu ne aflam amandoi in acelasi oras,si ca daca dorim cu adevarat,putem face intr un fel sau altul sa ne putem intalni,caci este vb doar despre cativa kilometri.Insa,n a fost asa,a invocat niste motive stupide si the end.Oarecum,am fost abatuta,caci era dragut...si aici marea intrebare,eu de ce sunt dispusa pt asa ceva,si el nu?!de ce a refuzat cand putea sa aiba,sa se intample poate ceva frumos...de ce?!

Postat pe 29 August 2008 22:09
ma' tata, de ce generalizezi tu o situatie!!?
daca omu' avea intradevar treaba?
de ce te afecteaza un refuz de la cineva pe care l-ai cunoscut azi?
unde sunt cheile?
cum salvam omenirea de la incalzirea globala?
de ce te apuci sa decretezi ca barbatilor nu la place relatia la distanta?
cine mi-a manjit clanta cu pasta de dinti?
cine l-a impuscat pe kenedy?

hai nu fi trista, e plin netu de baieti din zona ta care sunt sigur ca vor accepta o noate reala!

Postat pe 29 August 2008 22:46
De la: geo32, la data 2008-08-29 22:46:52ma' tata, de ce generalizezi tu o situatie!!?
daca omu' avea intradevar treaba?
de ce te afecteaza un refuz de la cineva pe care l-ai cunoscut azi?
unde sunt cheile?
cum salvam omenirea de la incalzirea globala?
de ce te apuci sa decretezi ca barbatilor nu la place relatia la distanta?
cine mi-a manjit clanta cu pasta de dinti?
cine l-a impuscat pe kenedy?

hai nu fi trista, e plin netu de baieti din zona ta care sunt sigur ca vor accepta o noate reala!


pt ca asa se intampla in majoritatea cazurilor,barbatii sunt mai comozi si doresc sa le pice totul in mana ,fara ca ei sa depunde vreun efort din orice punct de vedere.
o fi netul plin ,si da cum ai zis,doar de baieti,nu un barbat adevarat....plus ca am standardele mele

Postat pe 29 August 2008 23:11
sa depuna*

Postat pe 29 August 2008 23:13
De cele mai multe ori nu este vorba de nici o temere,ci de o lipsa de seriozitate.
Eu,de exemplu,eu anul trecut in vara,am dat id-ul unui baiat.Am vorbit cu el ceva timp pe mess.Prima concluzie a fost ca are toate calitatile...frumos,destept,amuzant,deci intr-un cuvant,cineva cu care chiar aveai ce vorbi.A tot insistat sa ne intalnim,am tot refuzat,pana intr-o seara cand m-a pus pacatu' sa accept..primele 3 intalniri au fost super ok..Pana mi-am dat seama k tipu' e un magar ..corectez,vis a vis de un topic ce a facut mare zarva.."tipu' e porc" ...deci nu te increde prea mult

Postat pe 29 August 2008 23:28
De la: bastgoddess, la data 2008-08-29 23:11:12
De la: geo32, la data 2008-08-29 22:46:52ma' tata, de ce generalizezi tu o situatie!!?
daca omu' avea intradevar treaba?
de ce te afecteaza un refuz de la cineva pe care l-ai cunoscut azi?
unde sunt cheile?
cum salvam omenirea de la incalzirea globala?
de ce te apuci sa decretezi ca barbatilor nu la place relatia la distanta?
cine mi-a manjit clanta cu pasta de dinti?
cine l-a impuscat pe kenedy?

hai nu fi trista, e plin netu de baieti din zona ta care sunt sigur ca vor accepta o noate reala!


pt ca asa se intampla in majoritatea cazurilor,barbatii sunt mai comozi si doresc sa le pice totul in mana ,fara ca ei sa depunde vreun efort din orice punct de vedere.
o fi netul plin ,si da cum ai zis,doar de baieti,nu un barbat adevarat....plus ca am standardele mele



nu prea inteleg .
parerea mea este ca esti putin ofticata ca te-a refuzat. lucru care nu s-a mai intamplat! si de aici toata tevatura.
gandeste-te asa: poate era implicat intro relatie si vroia doar o aventura virtuala.

Postat pe 29 August 2008 23:37
De la: Still_MeG, la data 2008-08-29 23:28:56De cele mai multe ori nu este vorba de nici o temere,ci de o lipsa de seriozitate.
Eu,de exemplu,eu anul trecut in vara,am dat id-ul unui baiat.Am vorbit cu el ceva timp pe mess.Prima concluzie a fost ca are toate calitatile...frumos,destept,amuzant,deci intr-un cuvant,cineva cu care chiar aveai ce vorbi.A tot insistat sa ne intalnim,am tot refuzat,pana intr-o seara cand m-a pus pacatu' sa accept..primele 3 intalniri a fost super ok..Pana mi-am dat seama k tipu' e un magar ..corectez,vis a vis de un topic ce a facut mare zarva.."tipu' e porc" ...deci nu te increde prea mult


incredere nici vorba,aceea e oferita cu lingurita...e trist cand ne lovim de lasitatea lor...

Postat pe 29 August 2008 23:50
Sau de..."bashcalia" lor:)

Postat pe 30 August 2008 00:09
geo,nu ai inteles,nu e vb de o "noapte reala" sau de oricare alta noapte...e vb de sansa care nu a fost oferita si desi exista atractie,s a dat la fund din cauza distantei si nu cred ca era cuplat,caci nu se mai folosea de motivul distanta...

Postat pe 30 August 2008 00:14
hai sa-ti spun altfel .
un barbat , pentru o bucata de pi...a, e in stare sa treaca muntii inot! asa ca factorul distanta , este pueril invocat.
da'cred ca s-a speriat de rapiditatea cu care a evoluat discutia.
nu primesti in fiecare zi invitatii de la o domnisoara pentru o cafea ...si cine stie ,ceva frumos!

Postat pe 30 August 2008 00:18
"un barbat , pentru o bucata de pi...a, e in stare sa treaca muntii inot! asa ca factorul distanta , este pueril invocat."

Mah raule...si tu abia acum ne spui?Daca profita inainte cineva de mine?

Postat pe 30 August 2008 00:27
Parerea mea este ca tipul pur si simplu cauta pe cineva cu care sa imparta patul in seara respectiva dar patul sa fie cat mai aproape de casa si cum era la cativa km distanta a trecut la urmatoarea

Corect ce zice geo , nu tre sa generalizezi acum ca nu a avut el chef sa-mi miste fundul pana la tine .....iar in privinta faptul ca v-ati simtit atrasi instantaneu ....mda ...nu stiu ce sa zic ...poate sa te intreb cati anisori ai sa crezi in dragoste la prima tastare .....

iris_4_ever
Postat pe 30 August 2008 00:37
stai linistita, centura de castitate pe care o porti este facuta din titan si sigurul care stie combinatia cifrului este ala micu'

Postat pe 30 August 2008 00:38
Eu ma intreb cu ce vasleste ala de trece muntii inot tiii ...cred ca incep sa gandesc murdar ....ma duc sa-mi clatesc gura ca de ....creierul e mai greu de clatit
iris_4_ever
Postat pe 30 August 2008 00:41
De la: geo32, la data 2008-08-30 00:38:07stai linistita, centura de castitate pe care o porti este facuta din titan si sigurul care stie combinatia cifrului este ala micu'


Si daca ficior-tu ma tradeaza?

Postat pe 30 August 2008 00:43
Eu cred ca si barbatii si femeile in egala masura se tem de relatiile la distanta pt ca in majoritatea cazurilor chiar nu functioneaza...
Kittynelle
Postat pe 31 August 2008 14:10
Ei, barbatii, nu se tem de relatiile la distanta ci doar de ceea ce le pot cauza acestea.
Ma refer aici la faptul ca din cand in cand trebuie sa dea telefoane in care sa incerce sa gaseasca cuvinte dragute care sa nu atraga atentia asupra poaznelor din ultimele cateva ore.
Si apoi mai este si acel urias impediment si anume ca atunci cand va veni vremea reunirii, el trebuie neaparat sa aduca un mic cadou, iar apoi se stie ca ei au foarte mari dileme in privinta a ceea ce sa aleaga; in consecinta nu va alege nimic, iar atunci relatia din verde va deveni foarte rosie.
jenesaispas
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:12
contrar la ceea ce am spus mai sus, barbati prefera o femeie din zona de resedinta, totusi!

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:11
At geo32 : daca barbatul vrea p...a, o gaseste si in orasul lui si nu trebuie neaparat sa mearga nsh cati km, p...e sunt peste tot. Un an de zile am reusit sa am relatie la distanta, dupa care am venit in buc la facultate. Am fost o norocoasa dk pot sa ii spun asa. Relatia a durat pt k ne cunosteam dinainte, ne-am petrecut vara impreuna si a fost ceva serios. Dar o relatie de pe net nu are cum sa tina la distanta pt k este necesar k cei 2 sa isi petreaca timp imrepuna, sa se cunoasca si altfel decat prin intermediul netului, telefonului. In final, chit k sa ziceam k exista atractie de toate felurile, o sa cedeze una dintre persoane.

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:24
daca e sa dscutam serios ar trebui sa luam in considerare si urmatoarele aspecte: daca relatia la distanta incepe pe net sau daca ea se continua la distanta.
altfel suntem doar spectatori ai virtualitati.
asa cunosc personal un caz, in care s-au cunoscut pe net, au convorbit 6 luni apoi a cerut in casatorie pe net. ea a zis da, a venit din america, s-au casatorit aici si au plecat amandoi.
vezi , e simplu. da' e un caz izolat!

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:37
cred ca trebuie sa ai ceva curaj sa te iei asa cu ochii inchisi
amme22
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:39
un caz fericit si rar :)

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:52
si periculos; nu stii cu ce pacoste te alegi pe cap
amme22
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:54
unde mai pui ca au sapte ani de atunci si o minune de baitel.
foarte rar. n-am mai auzit.
un pic de tot exista o conexiune intre ei, avand o cunostinta comuna, da' nu s-au vazut pana la casatorie!
a venit cu popa la aeroport!!

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:57
Va dau eo un caz..sora mea frumoasa si draga a facut aceeasi chestie.S-au cunoscut p net,au vorbit,el a venit in Ro,s-au cunoscut de-a binelea dar nu suficient.A 2 a oara cand a venit tipu' (tot american) s-au casatorit,au plecat dupa un an la resedinta lor.Dupa 2 ani au divortat.De ce?Simplu!NEPOTRIVIRE DE CARACTER.Erau diferiti ca apa si uleiul,plus ca sora mea era extraordinar de deprimata intre straini,deci nici mama dragostei nu i-a mai salvat de la esec.
Sper si cred ca totusi exista si cazuri fericite

Postat pe 3 Septembrie 2008 21:01
Pai si barbatii si femeile prefera o relatie in care sunt aproape de partener.Acum depinde de persoana.Poate ca totusi femeile rezista mai cu brio tentatiilor,nefiind ghidate de capsoru de jos Cunosc un barbat care a avut o relatie la distanta de 5 ani,el fiind in America,ea in Romania.Venea n fiecare an la ea,statea cateva luni,ea nu a mers niciodata la el.Compromisurile erau facute mai mult de el.Apoi dupa despartire s-a ferit de relatii la distanta.A preferat sa aiba pe cineva aproape.Si a gasit,dar nu era persoana potrivita.Stiti cum e...dupa ce te arzi sufli si in iaurt,chiar daca e posbil sa te inseli.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:08
Aia nu e relatie ...e prosteala parerea mea. Oricat de multa incredere ai avea in celalalt , este imposibil sa nu flirteze si cu alte fete. merge in oras cu baietii , fetele sunt cum sunt in ziua de azi ...asa ca te sfatuiesc sa o lasi balta. O relatie nu se intretine doar cu o frumoasa conversatie si o simpla atractie care rapid poate sa dispara . Plus ca baietii nu rateaza nici o sansa intrucat fetele usuratice sunt intr-o proportie foarte mare....asa ca ....
cryss_tina83
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:37
"Poate ca totusi femeile rezista mai cu brio tentatiilor,nefiind ghidate de capsoru de jos".....la fel cum destule femei sunt usuratice si sar din....ahem..floare in floare...asa sunt si barbati cu aceleasi obiceiuri..femeile pot fi chiar mai obsedate dekat barbatii uneori.

ca sa raspund la intrebare akum:mi se pare absolut copilaresc modul in care ai pus problema.in primul rand ai generalizat de la un barbat(sau poate doi) la toti barbatii.in al doilea rand,nefiind din acelasi orash cu tn,chiar te asteptai sa vina fugutza la tn dupa ce a-ti vb akolo cateva ore..si in al treilea rand..cred ca nu prea suporti sa fi refuzata de fel.obishnuieste-te cu ideea..nu putem fi pe plakul tuturor.
razz
Postat pe 31 Octombrie 2008 00:24
esti tare......imi place ca spui ce gandesti direct.....taios dar la subiect
amey
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:44
De la: bastgoddess, la data 2008-08-29 22:09:57Astazi am purtat o discutie pe internet cu un tip promitator,am facut schimb de id-uri,ne am continuat discutia pe mess.Era placut ,in sfarsit gandeam ca uite o persoana interesanta cu care poti discuta si despre altceva decat sex.Am facut schimb de poze,atractia reciproca insa totul a disparut in clipa in care mi-a propus sa ne intalnim seara si i-am explicat ca este imposibil,pt ca nu ne aflam amandoi in acelasi oras,si ca daca dorim cu adevarat,putem face intr un fel sau altul sa ne putem intalni,caci este vb doar despre cativa kilometri.Insa,n a fost asa,a invocat niste motive stupide si the end.Oarecum,am fost abatuta,caci era dragut...si aici marea intrebare,eu de ce sunt dispusa pt asa ceva,si el nu?!de ce a refuzat cand putea sa aiba,sa se intample poate ceva frumos...de ce?!

nu inteleg de ce trebuie sa te consumi atata....nu iti convine ca te-a refuzat, de acord, dar asta este.....are balta peste.da-l icolo si gaseste altul.ce asa mare chestie????
mkdisk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hei!!fetelor!!aici aici!!ce ziceti?? 37 De la: sirghea 30 Septembrie 2010 17:06
On Vogue interviu? 17 De la: d3vil_me1923 8 August 2011 22:52
buna 13 De la: naturally 30 Septembrie 2010 01:19
Ce intelegeti prin dovezi de iubire?? 6 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:57
Cu sau fara el?... :( 18 De la: kudika102120 22 Ianuarie 2010 07:30