Setari Cookie-uri

Jucator sau Jucarie?

Daca acum ceva timp am postat o poveste..prin care imi explicam neintelegerea ..si cautam un raspuns pt "papuceii" primiti fara motiv..aqm..ma intreb oare cam prin ce personaj ma identific?
Un JUCATOR care a avut ceva de castigat din toata povestea,sau o biata JUCARIE care a fost folosita,uzata si aruncata?
Dupa 2 luni,in care pot sa zic k ma obisnuisem cu ideea ca...s`a terminat,ma cauta doar pt k orgoliul lui fara limite...trebuie hranit.Si nah..o biata naiva k mine...raspund la telefon,emotionata,si ..ce avea sa se intample se tesea incet..
O discutie normala initiala,apoi curiozitati,si intr`un final..reprosuri!Din nou..inima mi`a batut mai repede..mi`am facut o mie de vise,o mie de sperante..si totusi.."ne mai auzim" avea sa strice acest moment..in care eram atat de entuziasmata.A urmat o zi de munca..in care am facut greseala dupa greseala..si nu m`am putut concentra deloc.Cand am iesit din program...m`a sunat el..sa ne intalnim!Bineinteles ca..n`am putut refuza..mi`era atat de dor..si mai ales am interpretat totul gresit.La jumatatea drumului..ma astepta q un trandafir rosu
(glumind a spus k...ar fi avut de ales..alb..galben..dar niciunul nu ar fi reprezentat ce simte-eu cred ca ,glumea).
Am mers la el..sa discutam..si asta am facut..pana cand a observat el ca..mi`am rebagat cercelul in buza..desi il dausem jos..pt el.I`am spus ca..am avut chiar 2..si ca ink se mai vede semn.S-a apropiat sa..vada,numai k era un pretext..sa ma sarute.Cam asa..a inceput ..o noapte de dragoste..ce avea sa se termine spre dimineata!Prima...dar si ultima!!!Ma tot gandesc...oare de ce viitor vorbea atunci..daca de fapt...stia foarte bine k...n`avea sa ma mai caute vreodata?
Miercuri..i`am scris un mesaj..il intrebam ce mai face!!Mi`a raspuns...mi`a spus k nu`mi cunoaste nr(era nr de vodafone,si nu`l avea in telefon,desi il sunasem dupa acest nr)...k nu l`a salvat in agenda ,si k isi cere scuze.Mi`am cerut si eu scuze..si i`am spus k..n`o sa fie niciodata cine imi doresc eu..si k mai bine mi`ar salva nr cu NIMENI,k asta reprezint pt el.Azi..am vb cu prietenul lui,si mi`a spus ca...intr`o discutie anterioara pe care au avut`o..il spunea ca: "am sa ti`o iau inapoi,ma".era invidios si credea k am o relatie cu cel mai bun prieten al lui.
Ambitie,orgoliu?Da..din orgoliu..si`a batut joc de mine si de prietenul lui,si s`a razbunat!Am fost azi la el aksa..Eu intrebam..el vorbea cu pisicile.Tot ce mi`a zis este k..o buna amica a lui..mi`a facut poza in oras cu cel mai bun prieten al lui!"ti`a facut Luci poza..q al tau.va tineati de mana"Patetic..M-a intrebat ce voi face in viitor(in privinta locului de munk,ori plekam in Bucuresti,acolo unde este si el..incepand din 1 sept,ori continui aici..),si mi`a zis sa am grija de mine!I`am zis ca nu`l mai intereseaza viata mea...k oricum nu`i pasa de mine.
I-am urat toate cele bune,si sincer..ii doresc ca toate visele sa i se indeplineasca.nu-i port pica,si nu regret nimic!De un lucru sunt sigura.L`am iubit cu toata fiinta mea.Si...recitind povestea mea...propia mea poveste am gasit si raspunsul...am fost o jucarie.neah..sa spun.."am fost lasata AMANET",e mult..ABANDONATA e perfect..
"Asa a vrut Dumnezeu.." mi`a mai spus..dar nu crede in Dumnezeu.
Eu chiar cred ca..asa a vrut Dumnezeu.In El am toata increderea!!Am mai incheiat un capitol..N`a fost cel mai frumos cadou pe care`l puteam primi de ziua mea..dar...altu n`am :)
Viata merge inainte..eu..trebuie sa ma tin dupa ea,chiar daca uneori mai obosesc si tind sa renunt!
ayda4ever
Postat pe 30 August 2008 00:11
nu cred ca ai de ce sa te percepi astfel.
cred doar ca e el prost ...dar nu inteleg faza cu poza...
dc era asa sigur ca erai tu in poza aia? ai sora geamana?
morticia_adams
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:07
eu am trecut prin asta in mai multe randur,am fost jucarie timp de vreo 3 ani,in care s-a jucat cum a vrut.si am zis PUNCT.lasa orgoliul ranit si trateaza-ti sufletul.te obisnuisesi cu ideea...at lasa lucrurile asa,sterge din minte noaptea asta,nu s-a intamplat niciodata.tu esti pe cale sa te recuperezi,el nu mai exista,esti puternica si ai sa poti si singura.asta e atitudinea pe care tre s-o ai.Iti tin pumnii.sa nu incerci sa i-o platesti,k o sa-ti faci mai mult rau.lasa asa k dak tot veni vorba de Dumnezeu,El nu doarme in paie ude.suna-ti prietenele,rudele cu care n-ai mai vb de mult,iesi in oras,fii ocupata si nu te mai gandi.bafta!!!
pusha2
Postat pe 5 Septembrie 2008 21:42
da ayda :) la fel cum spune si pusha " suna-ti prietenele,rudele cu care n-ai mai vb de mult,iesi in oras,fii ocupata si nu te mai gandi. " sfatul asta lam primit si eu ( daca ai citit si povestea mea pe forum ) si e cel ami bun lucru pe care il poti face. Si eu o iubesc pe ea din tot sufletul meu dar sa terminat. Cu sigurantza esti mai puternica ca mine si o sa treci mai usor peste aceasta " intamplare ". bafta multa si sa ne auzim cu bine.
remus22
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:37
Pusha..nu voi incerca sa i`o platesc.Am invatat sa iubesc langa el,nu sa urasc.nu vreau nici sa i`o plateasca Dumnezeu.vreau doar sa`l stiu fericit,si implinit.Pentru mine a fost o poveste frumoasa,si indiferent ce mi`a facut sau cum s`a terminat,nu`l pot dusmani.Vina se imparte in astfel de cazuri,si daca asa a fost sa fie,nu pot comenta nimic.Unoeri ma mai gandesc de ce s`a intamplat asa,si la ce a gandit; ma mai intreb si dak eu am gandit,si de ce mi`a mai trebuit din moment ce ma mai lasase odata..dar nah,asa era scris,imi raspund.
Am activitate,munesc ,fac 2 facultati ,la anu o sa mai dau la una si o sa trebuiasca sa invat,citesc si ma plimb suficient de mult ca sa nu ma mai gandesc.Am si foarte multi prieteni,cu care vorbesc,si care imi sunt alaturi.O mai am si pe maicamea care e si o prietena buna.o sa incerc sa imi fac si o relatie profitabila din punct de vedere sentimental.Asta e...viata merge inainte.

Ioana_rise eram intradevar in oras (cand mi s`a facut poza),cu cel mai bun prieten al lui,care este de fapt si cel mai bun prieten al meu,dar nu ne tineam de mana si nici nu era cazul sa ni se faca o poza k unor infractori.Nu e prost,e doar neinteles.Are multe vise care nu ma includ,si eu nu pot face nimic sa apar in ele.Asta am inteles`o, si tocmai d`asta ma retrag :)
ayda4ever
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:43
da ,Remus,ti`am citit povestea.E trist cum se produce suferinta asta,dar cum eu am spus intr`un alt topic,nu putem sa ne oprim aici si sa plangem.Oamenii sunt puternici in general si in astfel de momente devin complexati si nu vor sa reactioneze.Oricui i se poate intampla intr`o zi sa se trezeasca singur,asa cum in lumea asta nu suntem siguri de nimic.Sunt destul de optimista,si merg inainte cu toate planurile mele.
In afara de niste amintiri frumoase,am mai invatat cate ceva,si despre oameni(k tot studiez psihologia). Bafta multa,si fi tare!!
ayda4ever
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:52
Ayda, trebuie sa fii puternica si sa mergi mai departe... spui ca esti o persoana destul de optimista si vrei sa pari destul de tare... dar printre randuri ti se citeste durerea...suferinta...el nu merita tot chinul tau... candva ai sa privesti in urma si o sa regreti tot timpul pe care l-ai pierdut suferind dupa el... stiu ca acum e greu sa accepti asta, dar asa se va intampla... Capul sus si....viata merge inainte!!!In trecut nu avem cum sa ne intoarcem... in prezent nu avem cum sa ramanem... singura noastra sansa e sa pasim catre viitor...
demina
Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:29
Te felicit ayda ca ai trecut peste..si chiar daca iti vei mai aduce aminte de ce s-a intamplat,intr-un final ai facut ce trebuia...Sper sa privesti inainte si sa gasesti barbatul ideal pt tine...Bafta
lory__92
Postat pe 30 August 2009 22:41
De la: lory__92, la data 2009-08-30 22:41:43Te felicit ayda ca ai trecut peste..si chiar daca iti vei mai aduce aminte de ce s-a intamplat,intr-un final ai facut ce trebuia...Sper sa privesti inainte si sa gasesti barbatul ideal pt tine...Bafta


exact la un an de zile de cand a postat!
geo_x
Postat pe 30 August 2009 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infidelitate!!!pareri pro si contra 30 De la: cucciola21 19 Noiembrie 2009 23:33
MERITA SA REIEI O RELATIE? 18 De la: kudika181175 23 Octombrie 2010 00:20
Femeia Scorpion.. 11 De la: yumalai 21 Februarie 2010 20:39
cum poti iubi 2 femeii in acelasi timp? 23 De la: battleofwits 19 Martie 2011 17:06
CUM SUNT SOACRELE? 25 De la: Sabrina_Nede 1 Aprilie 2010 19:03