Setari Cookie-uri

Ma simt singura

Inca de la varsta de 17 ani(acum am 20)am avut o relatie cu un baiat pe care l-am iubit mai presus de orice in viata asta...In toti acesti 3 ani ne-am certat si ne-am impacat de nenumarate ori dar eu NICIODATA nu am reusit sa-l uit...Eu sunt din Bucuresti iar el dintr-un oras aflat la 40 km distanta.Din luna Ianuarie a acestui an am hotarat sa ne reluam relatia, dupa o despartire de aproximativ 6 luni...Toata acesta perioada a fost una deosebita din toate punctele de vedere ne-am inteles f bine am hotarat sa mrg amandoi la nunta prietenei mele.Amandoi ne-am facut planuri cu privire la acesta nunta...L-am sunat vineri cu o zi inainte de ziua nuntii si nu mi-a rasp la tel la fel si sambata...credeti-ma ca totul a fost asa ca un vis frumos am ramas singura fara niciun fel de explicatii nu inteleg de ce a procedat asa...de atunci nu am mai vb au trecut 3 sapt...Avem prietni comuni si stiu ca nu are pe altcineva dar chiar nu stiu de ce a procedat asa...cert este ca ma simt fff singura...nu stiu ce sa mai fac simt ca toate visele mi s-au risipit...Nu regret nimic din ceea ce s-a intamplat intre noi..imi aduc aminte de mometele frumose si plang de dorul lor...Nu stiu ce sa fac mi-e greu si cu el mi-e greu si fara el...Mi-e frica ca ma voi lasa coplesita iar si il voi ierta iar cum am facut timp de 3 ani...Ce ziceti sa fac?Cum sa procedez.??MS ptr ascultare...
Georgiii
Postat pe 30 August 2008 00:16
da' esti sigura ca mai traieste!?

Postat pe 30 August 2008 00:22
De la: geo32, la data 2008-08-30 00:22:11da' esti sigura ca mai traieste!?


Tu nu auzi ca eu prieteni comuni ? sigur afla daca se punea de o inmormantare
iris_4_ever
Postat pe 30 August 2008 00:43
Georgii ....te simti singura pentru ca esti singura iar asta este doar alegerea ta .
Merita sa-l ierti pentru ce ti-a facut ? si nu ma refer la faptul ca te-a lasat cu planurile balta ....ci la cei 3 ani de prietenie ....in mod sigur certurile au fost provocate tot de el ...cele 6 luni cat ati fost despartiti ce ai facut ? l-ai astepat in poarta cu bratele deschise ?

O fi dragostea asta mare dar uneori tre sa te mai gandesti si la tine ...poti accepta langa tine un tip care te face sa suferi ? daca da ....cat timp ?
iris_4_ever
Postat pe 30 August 2008 00:46
O singura intrebare:omu' asta merita toate lacrimile tale?

Postat pe 30 August 2008 00:50
In primul rand vreau sa-ti multumesc ptr ca mi-ai scris.Da asa este in cei 3 ani certurile au fost provocate numai de el te rog sa ma crezi ca niciodata nu ne-am certat din cauza mea...Eu tot timpul am incercat sa fie bine cu toate puterile mele dar nu am reusit...Am sperat tot timpul intr-o schimbare si nu a venit...Eu numai pot sa mai accept certurile si figurile lui din cauza asta nici nu ne-am mai impacat...IL mai iubesc nu zic nu...niciodata nu o sa-l uit...dar asta nu inseamna ca mai pot face atatea compromisuri.Am incercat sa-mi fac si pe altcineva in timpul asta dar crede-ma ca nu am gasit pers care sa ma faca sa-l uit.Nu te cunosc si cu toate astea as vrea sa-ti dau un sfat...In viata sa nu faci niciun compromis ptr nimeni si ptr nimik...nu se merita..ai sa-ti dai seama si ai sa regreti...nu forta lucrurile eu asa am facut si au trecut pe langa mine 3 ani din viata...Ai grija de tine...iti multumesc ca mi-ai scris.POOOP
Georgiii
Postat pe 31 August 2008 00:06
draga mea......4 ani fr4umusei am stat cu un tip.....tot cu despartiri cam prea lungi(3 luni maxim) dar vrei sa iti dau un verdict?????esti tu foarte sigura ca nu are pe altcine?asta unul la mana.....doi la mana esti sigura ca tu chiar il iubesti?sau doar faptul ca te simti singura te tot face sa traiesti in trecut in vremurile frumoase????fa-ti prieteni(amici) cu care sa fii compatibila si distreaza-te cunoaste persoane (de ce nu si baieti) noi si vei vedea ca viatza este pliiiina de surprize placute si ca nu esti singura deloc......ignora-l si tu la fel cum face el....ia-o ca pe o joaca din mintea ta si vei vedea ca in timp joaca aceasta va deveni o realitate frumoasa pentru tine;).....
LuckyMe
Postat pe 1 Septembrie 2008 00:18
Ce sfaturi frumoase,si adevarate...Si eu cred ca este timpul sa`l uiti.Tu ai dat o a doua sansa relatiei,daca nu a mers,asta e,dar tind sa cred ca atunci cand te`ai impacat cu el ai avut un mic dubiu.Nu se poate sa vina cand vrea el si sa plece tot asa.Eu zic ca nu esti singura,si prieteni ai,dar cu care poate nu ai tinut legatura,sau chiar daca este un/o prieten/a comun/a,daca te intelegi bine si stii ca ii face placere sa iasa cu tine,sa discute,nu ezita s`o faci,ca tu nu ai nici o vina,si nu`ti poti planifica viata dupa el,sau dupa ce are el chef sa faca sau sa zica.Daca totusi suferi din iubire,si nu este vorba doar de singuratate,mai stai pana iti revii si fa`ti timp pt tine,si scrieti pe foaie planurile tale pt urmatoarele 6 luni,incearca sa le realizezi si in primul rand vei avea timpu ocupat,chiar si el daca va dori sa revina,optiunile tale sunt schimbate si nu`l vei accepta doar ca sa ai cu cine vb sau altele,si in al doilea rand satisfactia ta va fi enorma cand vei observa ca nu ai nevoie de nimeni ca sa te simti bine,si ca esti in stare de mai mult.O iubire trebuie sa te ridice pe toate planurile,si sa stii ca esti sustinuta,nu doar prezenta conteaza.Fi ferma pe pozitia ta,si arata`i ca nu depinzi de el..
For_life
Postat pe 1 Septembrie 2008 11:29
NU pot spune ca eu nu am facut compromisuri niciodata pentru ca as minti dar intr-o relatie trebuie sa stii cand sa faci compromisuri si cand sa te opresti .

Daca ajungi sa mentii relatie numai din compormisuri deja aia nu se mai numeste relatie ci frustrare .

Intr-o relatie se presupune ca ambii parteneri trebuie sa fie fericiti nu ? daca tu lasi tot timpul de la tine , ii ierti greselile desi nu le intelegi ....unde vei ajunge ? nicariei iti spun eu , daca nu-ti rezolvi problemele cat mai repede risti sa te obisnuiesti cu ceea ce ai si sa pierzi cea mai frumoasa perioada din viata ta.

3 ani sunt suficienti , daca nu s-a schimbat in 3 ani nici nu mai sunt sanse sa se schimbe , chiar vrei sa capeti dragoste cu taraita de la el ?

iris_4_ever
Postat pe 1 Septembrie 2008 12:23
"Intr-o relatie se presupune ca ambii parteneri trebuie sa fie fericiti nu ? daca tu lasi tot timpul de la tine , ii ierti greselile desi nu le intelegi ....unde vei ajunge ?"Iris,iti zic eu unde se ajunge:ajungi sa fi un om introvertit,intr`o continua suferinta,vei indeparta pe toata lumea,si pt ca ai fost bun cu un nemernic,si ai suportat ani si ani,ajungi sa fi singur/a,si atunci sa ceri sfaturi cum sa`mi fac prieteni,amici,relatie,etc.Iar compromisurile sunt necesare,doar daca le fac ambii parteneri,ca un cuplu presupune 2!
For_life
Postat pe 1 Septembrie 2008 13:43
gandeste-te la cum te-ai simtit cand el iti facea fazele alea, gandeste-te ca meriti si cu siguranta o sa gasesti ceva mai bun, pentru ca intotdeauna e loc de mai bine si cu siguranta el nu te iubeste, pentru ca cine te iubeste nu te face sa suferi asa, cine te iubeste vrea sa te menajeze, iti vrea binele, ori el era constient ca prin ceea ce facea te facea sa suferi, cauta sa ai mereu pe cineva in preajma, sa nu fii singura, desi stiu ca in momente dinastea asta iti doresti cel mai mult......fa-ti cunostiinte noi, si ai sa vezi cati baieti buni te asteapta ocupa-ti gandurile cu altceva, fa-ti preocupari noi, si ai incredere ca vei reusii, caci aceasta este cheia numai bine iti doresc, si as vrea sa tii cont de sfaturile mele pentru ca pe mine m-au ajutat sa trec peste asa ceva.....

Postat pe 1 Septembrie 2008 14:31
Nu merita toate lacrimile tale....gandesete-te la tot ce ti-a facut,nu merita dragostea ta
danielafina1
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:54
Nu te mai lega de amintirile frumoase,pentru ca daca iubirea iti era impartasita nu pleca nici prima nici a doua oara!Si nu esti singura,spune`ti asta..hai treci la actiune...fa lucruri care sa te faca sa te simti tu bine..o sa uiti ai sa vezi...
For_life
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:50
STIU CEEA CE SIMTI CUNOSC ACEST SENTIMENT....EU AM FOST PRIETENA CU UN BAIAT PE CARE TIMP DE3ANI AM CREZUT CA IL IUBESC ...DAR CARE M-A DEZAMAGIT M-A PARASIT FARA NICIO EXPLICATIE DUPA ATATA TIMP SI AFRA SA FI AVUT IN TRECUT VREO CEARTA, TOATA LUMEA NE INVIDIA ZICEA CA SUNTEM CUPLUL IDEAL...AM PLANS SI AM SUFERIT INCERCAM SA IMI GASESC MIE DIF DEFECTE...DAR CAND AM AFLAT CA DE FAPT EL MA INSELA DE UN AN SI JUMATATE ....ATUNCI MI-AM DAT SEAMNA INTRADEVAR CA DA EU ERAM SINGURA VINOVATA PTR CA CUNOSTEAM PERS DE LG MN ....ERAM PR K UN STRAIN....
inimioara_ta_18
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:32
De la: Georgiii, la data 2008-08-30 00:16:42Inca de la varsta de 17 ani(acum am 20)am avut o relatie cu un baiat pe care l-am iubit mai presus de orice in viata asta...In toti acesti 3 ani ne-am certat si ne-am impacat de nenumarate ori dar eu NICIODATA nu am reusit sa-l uit...Eu sunt din Bucuresti iar el dintr-un oras aflat la 40 km distanta.Din luna Ianuarie a acestui an am hotarat sa ne reluam relatia, dupa o despartire de aproximativ 6 luni...Toata acesta perioada a fost una deosebita din toate punctele de vedere ne-am inteles f bine am hotarat sa mrg amandoi la nunta prietenei mele.Amandoi ne-am facut planuri cu privire la acesta nunta...L-am sunat vineri cu o zi inainte de ziua nuntii si nu mi-a rasp la tel la fel si sambata...credeti-ma ca totul a fost asa ca un vis frumos am ramas singura fara niciun fel de explicatii nu inteleg de ce a procedat asa...de atunci nu am mai vb au trecut 3 sapt...Avem prietni comuni si stiu ca nu are pe altcineva dar chiar nu stiu de ce a procedat asa...cert este ca ma simt fff singura...nu stiu ce sa mai fac simt ca toate visele mi s-au risipit...Nu regret nimic din ceea ce s-a intamplat intre noi..imi aduc aminte de mometele frumose si plang de dorul lor...Nu stiu ce sa fac mi-e greu si cu el mi-e greu si fara el...Mi-e frica ca ma voi lasa coplesita iar si il voi ierta iar cum am facut timp de 3 ani...Ce ziceti sa fac?Cum sa procedez.??MS ptr ascultare...



Cam aceeasi poveste o am si eu doar ca eu am 19 si suntem impreuna de cand aveam 16 ....Imi da batai de cap tot timpul relatia asta...mai mult rau decat bine in relatie...eu una zic sa nu ii mai dai vre-o sansa fiindca sunt foarte foarte sigura ca i-ai dat destule si ai trecut peste foarte multe minciuni de-ale lui...Hai sa-ti zic o fraza spusa de iubitul meu ( din moment ce gresesti o data vor mai urma si alte greseli) ,fraza asta mi-a fost spusa intr-un moment de nesiguranta pe el ,si uite ca am ajuns sa ii spun eu chestia asta ...Un sfat: incearca sa iti faci prieteni ,amici...stai cu altcineva chiar daca nu este din dragoste,pe parcurs ai sa gasesti pe altcineva care o sa iti placa...nu s-a terminat baietii la el...
paola01
Postat pe 10 Septembrie 2008 21:37
De la: inimioara_ta_18, la data 2008-09-10 17:32:44STIU CEEA CE SIMTI CUNOSC ACEST SENTIMENT....EU AM FOST PRIETENA CU UN BAIAT PE CARE TIMP DE3ANI AM CREZUT CA IL IUBESC ...DAR CARE M-A DEZAMAGIT M-A PARASIT FARA NICIO EXPLICATIE DUPA ATATA TIMP SI AFRA SA FI AVUT IN TRECUT VREO CEARTA, TOATA LUMEA NE INVIDIA ZICEA CA SUNTEM CUPLUL IDEAL...AM PLANS SI AM SUFERIT INCERCAM SA IMI GASESC MIE DIF DEFECTE...DAR CAND AM AFLAT CA DE FAPT EL MA INSELA DE UN AN SI JUMATATE ....ATUNCI MI-AM DAT SEAMNA INTRADEVAR CA DA EU ERAM SINGURA VINOVATA PTR CA CUNOSTEAM PERS DE LG MN ....ERAM PR K UN STRAIN....

Postat pe 2 Octombrie 2008 17:47
Nu ai dc sa te simti singura atata timp cat ai viata inainteee..probabil ca nici nu te-a iubit odata ce sa despartit de tine fara nici un scop...Rau imi pare de tine dar viata merge mai inainte

Postat pe 2 Octombrie 2008 17:50
de la jojo ............................................................e mai greu de ala de iubeste

Postat pe 2 Octombrie 2008 17:53
Se pare k nu numai eu sunt patzita. Eram cu un tip de 1 an si 2 luni. Vine nunta fratelui meu... (eram domnisoara de onoare). Sambata de dimineata il sun sa-i spun k il astept... dar am ramas cu asteptarea si dand telefoane ca disperata. Noroc ca am gasit pe un vecin sa mearga cu mine. Seara sa primesc un telefon de la o prietena comuna sa-mi zica ca al meu iubit iesea cu gasca la "o bila" si ca a invitat-o si pe ea. Stii care a fost explicatia ?? Ca s-a trezit atunci cand l-am sunat eu... si nu a mai avut timp sa se duca sa-si cumpere pantaloni In sambata nuntii cik nu avea pantaloni Cand il intrebam daca e pregatit el imi zicea ca e...Acum ma amuz la ce am patit...atunci imi venea sa plang, m-am simtit aiurea in fata familiei cand ma intrebau cand ajunge ca trebuie sa plecam la biserica. Cand ma intalnesc cu prietenii lui, imi spun k ma regreta si ca nu mai gaseste o fata ca mine... Eu am gasit un baiat dupa ceva timp de mii de ori mai bun ca el (din toate punctele de vedere ) Relatia noastra a fost mai ceva ca in filmele cu prosti.

Meriti ceva mai bun si cu siguranta vei gasi. Fruntea sus!
roxypoxy
Postat pe 30 Octombrie 2008 02:17
Buna!Si eu sunt cam in aceeasi situatie... de 2 ani sunt cu el si de mai mult de un an o tinem intr-o cearta continue1 Avem momente cand nu ne certam si totul este frumos si apoi trebuie sa intervina ceva sa strice tot...si anume prietenii!!!El cred tine mai mult la prieteni decat la mine...mereu da vina pe mine si se enerveaza mai ales cand mergem pe undeva...am discutat despre ce ne deranjeaza pe fiecare si am zis sa nu mai facem lucrurile alea dar degeaba!!!Nu cred k o sa mai dureze mult si o sa ne despartim k nu stiu kt mai rezist eu!!!
Asa k o sa urmez si eu sfaturile spuse aici pt k au dreptate...imi irosesc viata cu cineva care nu merita...Asa si tu sa faci!!!vreau sa incerc sa mai ies si cu alte persoane...sa cunosc persoane noi si sper sa dea roade si sa incerc sa-l uit!! Ai grija de tine!!!
ninik
Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:23
off..draga..stai linistita..stiu..ca asa usor..nul..vei da uitarii..cel ce te iubeste..si care te merita..nu te va face..sa suferi..si nici o lacrima..sa versi..dar asta e imposibil..vezi..si tu..sincer..si eu am fost si tuatia ta..si daca..sarintoarce acum..las ierta..daka iubesti ierti...e ceva normal....
diacenco_cristin
Postat pe 21 Decembrie 2008 01:17
am patit si eu asa...dupa ani mi-a zis k vrea doar s.x...dar nu-mi mai pasa de el,nici nu-l iubeam cu adevarat.ai grija!!!
bya_bya69
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:57
Adauga id-ul meu in lista ta...poate mai povestim... kamelya1987
kamelya1987
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:03
buna fetelor vreau si eu o amanta stiti pe cineva interesata?
ccalin_cotruta333
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:13
am si eu o intrebare ptr inimioara_ ta_18, ai prieten sau mai bine zis iubit?
ccalin_cotruta333
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:19
Giorgii sa gandim logic... El plange dupa tine?
sHoPiA_EmOtsZioNaL
Postat pe 4 Iulie 2009 15:28
sincer nu te merita.stiu ca din iubire poti face multe lucruri si ca renunti la orice,ierti dar nu o poti tine asa la nesfarsi k iti faci rau singura.daca te iubeste cu adevarat va veni el la tine,te va cauta el.sa obisnuit sa faci tu primul pas mereu si sa ii ierti tot.de aceea nu incearca sa se schimbe oarecum k sa nu te mai faca sa suferi.stie k tu ii vei ierta tot si pur si simplu se joaca cu tn.lasal o perioada sa vedem te cauta?te suna?incearca sa te gandesti si la tn.
kudika223994
Postat pe 1 Iulie 2010 19:35
Fetele,cred ca nu se mai simte singura acum ca topicul e din 2008
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 19:42
draga georgi eu zc sa te mai gandesti si la u.....sa il km lasi.....baiatul nu stie ce vrea si u crezi k el te iubeste dak procedeaza asa si te lasa intotdeauna cu ochii in soare???? parerea mea este k nu te iubeste deloc .iar de fiecare data cand va impacati este doar fiinca printul u se plictiseste sa stea singur.gaseste un baiat care sa te aprecieze intotdeauna pt ceea ce esti........care sa te respecte si cel mai important sa te iubeasca cu adevarat. ai impresia k s-au terminat baietii la el..........gandestet k poate nu va este dat sa fiti impreuna.........succes......ai grija ce hotarare iei...........nu poti sta asa sa il ast pe el sa se hotarasca ce vrea....k o sa pierzi timpul aiurea.bafta
kudika149571
Postat pe 19 Iulie 2010 14:28
lupta contra singuratate
kudika380490
Postat pe 31 Martie 2011 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt foarte confuza! 23 De la: arhanghel 15 Noiembrie 2009 21:25
pls ajutati-ma!!!!! 25 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:20
Te vreau dar...nu te vreau... 32 De la: steffy91 17 Iunie 2011 11:41
femeile penibile si disperate de 30 ani 262 De la: Alex_Bodea 16 Ianuarie 2011 19:28
Vrea sa se desparta de mine :( 21 De la: Inobb 23 Noiembrie 2009 15:42