Setari Cookie-uri

Nu pot sa ma resemnez...inca il iubesc

Am fost 3 ani jumate, il iubesc mult. de doua saptamni suntem despartiti.
A fost o banala cearta si de la asta ia venit ca vrea sa incheiem relatia.:( ca sa saturat, ca in ultima perioada statea doar ca vroiam eu...:( Nu mam panicat primele zile...ca fusesera spuse dupa o cearta am zis ca o sai treca...(am mai avut vreo 2 ep in care sa intors dupa cateva zile)
Dar se pare ca au trecut 2 sapt, de o sapt nu neam mai vazut...ieri a fost ziua lui..am vorbit la tel..parea ok, nu a fost rece..:( dar eu nu pot sa ma resemnez pur si simplu ca sa terminat..:(
Ce-as putea face ca sa reiau leg cu el...tare mi-as dorii sa ne impacam.:(( Aveti cumva un sfat?
Monna_Christina
Postat pe 3 Aprilie 2010 14:11
POi vorbesate cu el si stabiliti cu calm ce mai poate fi si ce nu..acum ca apele s-au limpezit poate sa-ti spuna clar ce gandeste..... si tu vei sti clar ce ai de facut....intr-adevar nu e deloc usoir sa te resemnezi..... dar nu poti obliga o persoana sa simta ceva...daca ea nu simte............:( mult succes
masline
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:50
Poate chiar asta e problema, ca tu ai devenit mult prea sigura de relatia voastra si nu ai mai depus efort sau ai uitat ca mai e si el acolo (a stat doar ca ai vrut tu). Ma refer la faptul ca nu ai mai acordat atentie sentimentelor si nevoilor lui. Discuta cu el, doar el e poate lamuri. Si ai grija sa nu te superi cand iti va zice adevarul, ci sa inveti din el.
kitty_krieger
Postat pe 4 Aprilie 2010 12:18
Buna :P
Iti inteleg situatia...dar daca ati ajuns la chestii din astea...va despartiti, el se intoarce, tu suferi, il accepti foarte usor...nu prea cred ca ati mai putea avea un viitor impreuna...
Incearca sa vorbesti serios cu el, vezi ce vrea, ce crede, ce simte...si luati impreuna o decizie.
Explica-i ca tu inca il iubesti, dar ai grija sa nu stea cu tine doar ca sa nu te faca sa suferi.
IoanaIbra
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:02
daca te iubeste nu va renunta
daca va renunta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat
orice altfel de sfaturi sunt inutile
cind sutem in timpul relatiei el s-a ea gaseste de cuviinta
sa nu plateasca cu aceeasi moneda dar atunci cind se sfirseste
si apare ura ne grabim sa raspundem cu aceeasi moneda
ore de ce?
LOPY_71
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:35
De la: LOPY_71, la data 2010-04-20 15:35:37daca te iubeste nu va renunta
daca va renunta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat
orice altfel de sfaturi sunt inutile
cind sutem in timpul relatiei el s-a ea gaseste de cuviinta
sa nu plateasca cu aceeasi moneda dar atunci cind se sfirseste
si apare ura ne grabim sa raspundem cu aceeasi moneda
ore de ce?

deci e falsa afirmatia"dak va renuntza la tn inseamna k nu te iubeste" poti sa renunti la persoana pe care-o iubesti dak aceasta iti face rau si te raneste
eu te sfatuiesc sa insisti, sa incerci sa vezi ce-si doreste de la relatia vostra si de la tn, dak poti face ce-ti spune el k ar vrea de la tn si de la relatia vostra, insista in continuare si ai rabdare, o sa fie totu bn
angel_de_la_noche
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:37
De la: LOPY_71, la data 2010-04-20 15:35:37daca te iubeste nu va renunta
daca va renunta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat
orice altfel de sfaturi sunt inutile
cind sutem in timpul relatiei el s-a ea gaseste de cuviinta
sa nu plateasca cu aceeasi moneda dar atunci cind se sfirseste
si apare ura ne grabim sa raspundem cu aceeasi moneda
ore de ce?


Dragostea nu este o garantie ca cineva poate fi la nesfarsit rabdator si tolerant.Gresita afirmatia :" daca te iubeste nu va renunta".

Postat pe 20 Aprilie 2010 21:42
Da e greu sa cau un sfat...............cand esti in aceias situatie;))eu mam resemnat.............dar incearca sa discuti vezi ce vrea de la aceasta relatie.Si tu daca il iubesti ,isista poate poatedaca te iubeste si el....................;;)
kudika129990
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:04
Orgoliul asta care zace in noi..."lasa-l sa plece ca vine el inapoi....a mai venit de atatea ori"...poate chiar de data asta astepta sa ii zici si tu"nu pleca"...dar cum spunea cineva mai sus,erai pre sigura pe relatia asta...nu vreau sa te mustr...dar sper ca ai invatat ceva din asta...pupicei si bafta la recuperare
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:17
sincera sa fiu si eu sunt in aceeasi situatie k si tn...parerea mea este sa incerci sa vb dc s-a ajuns la aceasta situatie oricum el ink te iubeste fi sigura de lucrul asta...si o sa va impacati dar vb q el lamuriti situatia nu o lasa nerezolvata sper sa te ajute q cva sfatul meu :*:*:*
jolly
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:20
daca chiar vrei sa fii cu el,lupta pentru a-l recastiga acum cat inca e recenta toata poveste.cu cat va trece mai mult timp cu atat se poate raci mai mult sau poate aparea altcineva...acum ati vazut amandoi cum e sa fiti unul fara celalalt,stati de vorba si sa nu-ti fie teama sa-i spui ce simti pentru el.lasa orgoliul la 1parte si dati-va inca o sansa...poate ultima dar nu renunta asa usor la o relatie de 3ani
ana_marya_d
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor:( 27 De la: anageo25 5 August 2011 08:09
Un sfat va rog! 61 De la: kudika482080 12 Decembrie 2011 11:03
ajutati`ma... 19 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 15:44
Ce sa fac sa-l uit mai repede? 31 De la: DiavolytaTa 13 Aprilie 2009 21:42
cum il recuceresc ..? :( 40 De la: Diavolyta_ 4 Iulie 2009 23:03