Setari Cookie-uri

un sfat va rog...

m-am legat la cap cu o relatie..care dureaza nu de mult timp...de vreo 2 luni...ce vreau sa zic este ca io in mai putin de o luna plec intr-o alta tara...(ca nici acum nu suntem in Ro)si nu stiu cum sa i zic...ca voi pleca pt ca il vad cum isi face planuri de viitor...care ma includ.Ma bate gandul sa nu i zic nimik ...si si va d aseama singur cand voi fi plecata:| stiu ca nu e cinstit dar nici destul de puternica nu sunt sa i zic ca plec si ca practic asta va fi sfarsitul.
dulcycka
Postat pe 31 August 2008 02:40
Iti poti raspunnde singura la aceasta intrebare,TU daca ai fi in locul lui cum ai vrea sa se intimple?Sa iti dai seama singura de tot ce se intimpla,sau sa iti spuna EL ce se intimpla?Parerea mea este ca mai bine ii spui tu chiar daca il ranesti sau poate face el un compromis si vine cu tine Bafta si decizia iti apartine dar punete in locul lui inainte de a decide ce faci.
Giliola
Postat pe 31 August 2008 02:51
mi se pare mai corect sa ii spui acum mai ales ca au trecut doar 2 luni de cand sunteti impreuna,asa ca nu cred ca putea sa isi faca planuri foarte serioase sau pe termen lung,dupa ce o sa mai treaca inca o luna poate o sa iti fie si mai greu,asa ca fi curajoasa si spune-i.

Postat pe 31 August 2008 02:51
va multumesc pt sfaturi...o ss mi fac curaj zilele astea si o sa i spun...da nu prea stiu cum o sa incep discutia ...uhumm!!!
dulcycka
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:30
Simplu..ii spui ca pleci..ce atata incalzire inainte?Daca tine la tine o sa te inteleaga,desi o sa-l doara, dar trebuie sa te lase sa mergi pe drumul tau,cine stie..tineti legatura..si poate pana la urma tot impreuna ajungeti
DeeaCatalina
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:34
Spune-i.lasa`l pe el sa decida dak o sa sufere sau nu.E dreptul lui sa afle,mai ales ca...isi face niste planuri care te includ.Spune-i cat mai curand,k sa nu mai viseze.
ayda4ever
Postat pe 3 Septembrie 2008 23:36
cred ca ai trebui sa-i spui, pt ca cu cat trece mai mult timpul, cu atat o sa-i fie mai grea dezamagirea, si stim toti cat de nashpa e cand esti lasat balta
adica depinde cum vezi lucrurile, in locul tau as spune adevarul, scutesti omu' de durere
Shobby
Postat pe 3 Septembrie 2008 23:39
am fost curajoasa...si i am spus..sa zicem ca a primit vestea destul de bine..adik a zis ca i pare rau ca atunci cand era mai bine ..plec.. mi ureaza numai bine...a ramas ca ne vedem de craciun va veni la mine in vacanta...dar cateodata se suceste...adik mi a zis ca pe o parte ii pare rau ca m a cunoscut ca o s ai fie ff greu...si va zic sincer ca mie o sa mi fie si mai greu ...chiar tin la el dupa numai 2 luni:(
dulcycka
Postat pe 10 Septembrie 2008 01:27
: Bine ai facut ca i-ai zis!Las ca pana la craciun nu mai sunt...decat...3 luni si un pic.Si in afara de asta exista telefoane si internet si porumbei mesageri... Mai puteti comunica.Cheer up!
sweetpink
Postat pe 10 Septembrie 2008 03:35
salutare!!! am revenit...acum sunt departe de el...nu vb decat pe mess la tel ff putin..si simt ca se pierde tot ce a fost si pacat ca fost frumos!!!ramane de vazut daca mai rezistam si pana la craciun cand ar fi trebuit s avina aici:(
dulcycka
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:18
cel mai bine este sa-i spui...dar tu ce simti pt el??el nu este inclus in planurile tale de viitor??/
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:24
Il iubesti?!Oricum ar fi corect e sa vorbesti cu el inainte de a pleca in viata nu se stie niciodata!
mihaoana
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:49
l-ai ranii si mai tare daca nu-i spui nimic, Merita o explicatie si in plus, poate gasiti o solutie sa ramaneti impreuna. Oricum o sa te simti mai bine ca ai fost sincera.
ralu2323
Postat pe 16 Decembrie 2008 04:04
Si...v-ati intalnit de Craciun?????????????????
ramona_elisa
Postat pe 4 Februarie 2009 05:09
draga mea,nu inteleg cum poti sa ai o relatie cu un tip si sa nu-l incluzi in planurile tale de viitor?faptul ca el te include pe tine in planurile lui spune multe...mai gandeste-te.Faptul ca pleci intr-o alta tara nu inseamna si sfarsitul,poate sentimentele voastre sa se aprinda mai tare..cine stie?
kudika321137
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire pentru un vis 6 De la: Andriushka 20 Martie 2011 14:45
Cum sa-l recuceresc!!! 63 De la: kudika193913 29 Noiembrie 2010 17:08
help 23 De la: scorpyoW 28 Iulie 2009 20:04
Eu prost ea desteapta ! 92 De la: xandru 12 Iunie 2014 13:40
sa ma despart de el sau nu? 29 De la: MaraDonna 21 Septembrie 2009 23:49