Setari Cookie-uri

am nevoie si de sfatul vostru

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat foarte urgent
sunt impreuna cu un baiat de aproximativ 2 luni , el acum vrea sa plece in Italia la munca si vrea sa merg cu el , eu mai mult de 2 , 3 saptamani nu pot sa stau iar el sa suparat si neam certat . Ce sfat imi puteti da sa merg cu el sa stam vreo 3 luni sau sa raman acas si se va intoarce el la mine dak ma iubeste ? El a zis k nu ma va mai cauta ! A mai trecut cineva prin asa ceva ?
georgiank
Postat pe 31 August 2008 21:33
sa te duci cu el acolo si sa muncesti!

Postat pe 31 August 2008 21:38
doar daca nu te retine nimic aici
amme22
Postat pe 31 August 2008 21:41
da' ce a secat iar izvorul cu baieti?..

Postat pe 31 August 2008 21:44
draga mea..uitema ca iti refectez cu e situazia in italia..sunt aicea de 7 ani..iar maine m intorc in roamnia din dragoste si pt a face niste lucruri pt viitorul meu..sa ne intoarcem la tine...u ce ai putea face aicea..el ca ce vine sa munceasca ma rog??u vrei sa iti zic eu ce ai putea sa fcai asa cum esti u..sa faci curat in case la oameni sau sa ai grija de vreo baba..pt ca am avuzit si am cunoscut o mie de pers abia venite aicea si asata au facut ..sau poate mai rau el lucra pe santier si ea in night...stai acasa cu ai tai parinti si veziti de viata ta...mi sunt barbati pe lumea asta si daca tia vb asa nu cred ca te iubeste cu adevarat...p.s.eu nu am treut prina asa ceva aicea pt ca am avut familie casa si tot ce vroiam,am fost la scoala dar viata in it e grea mailes acuma de cand numai de romani se vb peste tot...credema nu e sapt sa nu se vb de cateceva ce fac ramani nostri pe aicea..viata e scumpa ca in ro cu 1000 de euro nu faci nimica aicea nu imi ajungeau mie ca nu plateam chirie si nimic in casa,pai gandetete sa ai chirie,gas,lumina,si chetuirile blocului + mancarea+ haine..cu ce mai ramai, cu nimica!!!)sfatul e sa stai in banca ta si sa nu te risti atata..nu cred ca merita...
mamaia22
Postat pe 31 August 2008 21:46
ms pt sfat , asa cred k voi face , eu am terminata o faculta acasa am tot ce vreau nu imi cere nimeni nimic , nici un leu aici am un servici destul de bun doar k salariu e mic, ms inca odata Drum bun pe cand vii acasa .
georgiank
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:52
normal nu mar retine decat familia , serviciu si prieteni , ms de sfat
georgiank
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:56
Aceeasi invitatie am primit-o si eu acum 2 ani si am refuzat-o direct(aveam 18 ani si terminam liceul) si cu toate ca mi-am luat gandul de la el, dupa un an de colindat in Italia s-a intors si prima persoana contactata am fost eu. Nu ma asteptam si, cum nu aveam pe nimeni, ne-am recuplat. Dupa o luna a devenit indiferent si am pus capat. Si sunt sigura ca daca mergeam cu el nici nu ajungeam ca ne si desparteam...stii...momentele astea sunt cele relevante pentru un cuplu. BE SMART! Go your own way!
ablazancadar
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:35
Esti de 2 luni cu el...nu cativa ani , eu zic sa stai acasa daca nu`ti lipseste nimic , nu poti sa ai deplina incredere si sa lasi totul pt el.
Kittynelle
Postat pe 3 Septembrie 2008 11:16
Puff...pai...daca o luam asa, ar fi prima pers care e lasata balta dupa X ani? ...
la intrebarea asta noi nu stim raspunsul si este grea, dar tu trb sa te gandesti care sunt argumentele pro si care sunt contra.
si cel mai important: CE ITI DORESTI TU.
noi nu putem sti asta:P
succes!
morticia_adams
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:07
De la: mireard, la data 2008-08-31 21:33:11ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat foarte urgent
sunt impreuna cu un baiat de aproximativ 2 luni , el acum vrea sa plece in Italia la munca si vrea sa merg cu el , eu mai mult de 2 , 3 saptamani nu pot sa stau iar el sa suparat si neam certat . Ce sfat imi puteti da sa merg cu el sa stam vreo 3 luni sau sa raman acas si se va intoarce el la mine dak ma iubeste ? El a zis k nu ma va mai cauta ! A mai trecut cineva prin asa ceva ?


Ti-a zis ca nu te va mai cauta?S-a suparat cam prea tare si parca iti cere prea multe de la o relatie de 2 luni.Acum, tu stii cel mai bine ce simti.Asculta-ti inima.Eu am regretat ca n-am facut pasul acesta, cand m-a chemat un baiat de care eram indragostita si cu care mai mult la telefon a constat relatia,dar cum sa las totul si sa plec?Familia nu mi-ar mai fi vorbit.Am regretat mult timp ca nu am incercat macar.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:14
ms de ajutor , nici ai mei nu sunt deacord , dar nu vreau sa regret k nu am plecat , totusi m-am gandit si plec cu el vineri . Sper sa fie ok cand ma reantorc o sa va zic cum a fost , nu te supara k te intreb dar cati ani ai ? de zici k ai tai nu mai vb cu tine ?
georgiank
Postat pe 3 Septembrie 2008 23:14
Atunci aveam 20 de ani,tocmai intrasem la facultate,in alt oras, si ei ma intretineau, si ma sprijineau sa fac facultatea in alt oras,cu toate cheltuielile.Si sa plec asa pt un necunoscut(pt ei)nu mi-ar fi iertat,sau cine stie...
Ma bucur ca ai luat o decizie.Sa ne anunti daca totul e ok,si sper sa fie,felicitari pt curaj!
DeeaCatalina
Postat pe 3 Septembrie 2008 23:41
Ceau Deea. am venit acas si pot sa zic k a fost tot ok , si sincer imi pare rau k am venit napoi , el a ramas acolo , chiar azi mia zis sa merg napoi dar ai mei voi face cu nervi de le zisc k voi pl chiar nu stiu ce sa fac ? gresala a fost a mea k am venit acas , tu ce mai faci ?
georgiank
Postat pe 1 Octombrie 2008 18:23
ceao!!!!vreau si eu ajutorul vostru dak se poate sunt disperta sa pun cam 6 7 kg in cam o luna jumate si nu stiu ce sa manank ca sa pun kg pe mine niciodata nu stau sa mor de foame dar nici nu vr sa aplik mecul ca nu vreau grasime pe mine:(dak poate cineva sa ma ajute ......multumesk popiki multi

Postat pe 7 Noiembrie 2008 04:49
ceau ,
nu stiu ce sa iti zic , dar si eu sunt cam in aceeasi situatie , eu zic ca mananc k un om normal sau poate mai mult , dar tot slaba sunt , incearca ceva vitamine , eu nu ma stresez nu ma deranjaza k sunt grasa sau slaba , bafta
georgiank
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:27
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 23 Decembrie 2008 18:56
De la: alasu, la data 2008-11-07 04:49:44ceao!!!!vreau si eu ajutorul vostru dak se poate sunt disperta sa pun cam 6 7 kg in cam o luna jumate si nu stiu ce sa manank ca sa pun kg pe mine niciodata nu stau sa mor de foame dar nici nu vr sa aplik mecul ca nu vreau grasime pe mine:(dak poate cineva sa ma ajute ......multumesk popiki multi

pai daca nu pui grasime atunci ce sa pui ? poti pune grasime pe care dupa sa o transformi in fibra musculara :-??
ochelari
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
s-o fac, sa n-o fac? 79 De la: daniela_kudica 2 Iulie 2012 11:43
buna 10 De la: alexia_ela 25 Iulie 2010 22:23
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43
bunaaa 22 De la: _dulcik_ 3 Septembrie 2009 09:59
Am facut ce nu trebuia!am nevoie de un sfat 11 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:53