Setari Cookie-uri

S-a despartit de mine desi ne iubeam

A fost prima mea relatie si anume de 6 luni... a fost primul baiat din viata mea...am fost 6 luni impreuna in aceste 6 luni ne-am vazut aproape in fiecare zi ... chiar daca erau zile cand ne vedeam doar 5 minute..ne intelegeam foarte bine..desi am mici certi si dupa 5 minute ne impacam...iar in ultima perioada a fost o saptamana in care nu ne am vazut si s-a camn indepartat de mine iesea doar cu baieti ..mie nu imi mai dadea atentie..am incercat sa ii dau pauza..am incercat sa fiu rabadatoare si intelegatoare ..pana cand el mi a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna deorece cred ca in relatie nu o sa mai fei la fel..mi-a spus k nu mai vrea sa fim impreuna ..fara apropae nici un motiv logic..a zis k ma iubeste si k nu vrea sa ma mai faca sa sufar...ca am fost cea mai importanta pentru el ...si ca am contat mult si inca contez........am inceput sa plang va dati seama k nu mi era usor nu mi-a venit a crede cum a renuntat la mine..mi-a spus ca daca o sa imi fei dor de el si nu ma mai pot abtine pot sa il caut si sa mai vorbim...am fost terminat timp de 3 zile am plans in continu am mai vorbit cu el...si l am intrebat daca s- ar mai impaca cu mine ..el..mi-a spus ca o sa mai vorbim si ca are nevoie de putin timp de liniste ..ca are nevoie de o perioada de gandire....si ca exsista sanse de impacare doar ca are nevoie de un timp in care sa se gandeasca sunt despartita de el de pe 4 feb..pana akm am mai vorbit dar nuj ce sa fac ...pentru ca in perioada asta de care are el nevoi de timp poate sa ma uite sau sa se impace cu mine....ce sa fca? stie ca il iubesc mult la amndoi nu ne e bine dar..suntem inca despartiti...

Postat pe 9 Februarie 2010 00:07
mitura
Postat pe 9 Februarie 2010 00:08
mitura
Postat pe 9 Februarie 2010 00:09
o sa vezi ca o sa va impacati dupa 8 martie
mitura
Postat pe 9 Februarie 2010 00:10
fruntea sus,ai sa vezi k va fi bine:*
rsalexa
Postat pe 9 Februarie 2010 00:16
...ai sa vezi ca o sa te sune el dupa 14 februarie ....e criza iar bani nu sunt
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 00:22
Nu prea inghit chestiile astea " te iubesc dar mai bine ne despartim sa nu suferi dar daca e cauta-ma ca poate ne impacam" ..

...nimic de comentat! doar...nu dispera...lumea-i mareeeeeee!!!
fluturas_
Postat pe 9 Februarie 2010 00:25
nu stiu ce sa cred doar ca ...ma chinuie foarte mult....ca trebuie sa astept..mi-e greu sa trec mai departe asa repede...inca nu mi vine sa cred ca nu mai suntem impreuna...
Lovley_R
Postat pe 9 Februarie 2010 01:31
vrajeala ca te iubeste dar nu il meriti, nu te poate face fericita, meriti tu mai mult etc si bla bla bla e doar gargara. ti-a dat su sutu'c*r mai finutz. toti barbatii fac asa.nu se va mai impaca cu tine vezi de treaba. cauta;ti pe altcineva si de asta ia'ti gandul
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 08:24
De la: , la data 2010-02-09 00:07:18A fost prima mea relatie si anume de 6 luni... a fost primul baiat din viata mea...am fost 6 luni impreuna in aceste 6 luni ne-am vazut aproape in fiecare zi ... chiar daca erau zile cand ne vedeam doar 5 minute..ne intelegeam foarte bine..desi am mici certi si dupa 5 minute ne impacam...iar in ultima perioada a fost o saptamana in care nu ne am vazut si s-a camn indepartat de mine iesea doar cu baieti ..mie nu imi mai dadea atentie..am incercat sa ii dau pauza..am incercat sa fiu rabadatoare si intelegatoare ..pana cand el mi a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna deorece cred ca in relatie nu o sa mai fei la fel..mi-a spus k nu mai vrea sa fim impreuna ..fara apropae nici un motiv logic..a zis k ma iubeste si k nu vrea sa ma mai faca sa sufar...ca am fost cea mai importanta pentru el ...si ca am contat mult si inca contez........am inceput sa plang va dati seama k nu mi era usor nu mi-a venit a crede cum a renuntat la mine..mi-a spus ca daca o sa imi fei dor de el si nu ma mai pot abtine pot sa il caut si sa mai vorbim...am fost terminat timp de 3 zile am plans in continu am mai vorbit cu el...si l am intrebat daca s- ar mai impaca cu mine ..el..mi-a spus ca o sa mai vorbim si ca are nevoie de putin timp de liniste ..ca are nevoie de o perioada de gandire....si ca exsista sanse de impacare doar ca are nevoie de un timp in care sa se gandeasca sunt despartita de el de pe 4 feb..pana akm am mai vorbit dar nuj ce sa fac ...pentru ca in perioada asta de care are el nevoi de timp poate sa ma uite sau sa se impace cu mine....ce sa fca? stie ca il iubesc mult la amndoi nu ne e bine dar..suntem inca despartiti...



Pare grav...
Eu zic sa incepi operatiunea: "Mai du-te-n P... mea, nene!"
Si apoi iti va trece
amr2009
Postat pe 9 Februarie 2010 08:35
de ieri am hotarat sa nu il mai caut ...pentru ca nu are rost..imi fac rau singura...dc sa stau in casa si sa plang....si el sa creada ca poat e sa se impace cu mine oricand ca ma are la mana..il las in pace pentru ca el probabil inca se asteapta ca o sa il mai caut...si o sa si puna semne e intrebare dc nu mai fac asta......imi vad de viata mea daca pe parcurs o sa intervina el vedem daca nu asta e...nu are rost sa fiu fraiera in continuare...zic eu :d! voi ?
Lovley_R
Postat pe 10 Februarie 2010 16:19
De la: bbys_rxu18, la data 2010-02-10 16:19:00de ieri am hotarat sa nu il mai caut ...pentru ca nu are rost..imi fac rau singura...dc sa stau in casa si sa plang....si el sa creada ca poat e sa se impace cu mine oricand ca ma are la mana..il las in pace pentru ca el probabil inca se asteapta ca o sa il mai caut...si o sa si puna semne e intrebare dc nu mai fac asta......imi vad de viata mea daca pe parcurs o sa intervina el vedem daca nu asta e...nu are rost sa fiu fraiera in continuare...zic eu :d! voi ?

asa sa faci pisi!
eu personal nici daca ar vrea el sa ne impacam nu as mai fi disponibila!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 16:23
Bun raspuns.............si ar fi ideal sa iti si urmezi propriul sfat.....
sun_shine
Postat pe 10 Februarie 2010 16:27
doar tu il iubeai!

intr-adevar, omul ti-a dat papucii in mod finut, dar asigurandu-se ca in caz ca ramane fara pasarica, are la cine sa se duca. Probabil e foarte tanar si nu vrea sa se opreasca doar la o femeie, vrea si cu una si cu alta. Ca el sunt mii, zeci de mii. N-are nici un rost sa plangi dupa el. Daca poti ajunge nici sa nu-ti mai pese de el, ar fi super!
kitty_krieger
Postat pe 10 Februarie 2010 16:37
robabil k a vrut sa iti dea papucii cat mai subtil.dak as fi in locul tau eu nu l-as mai baga in seama.cn stie ce fufa si-a gasit in timpul in care nu v-ati mai intalnit.are balta peste...succes in viitor!
elenacortojan
Postat pe 17 Februarie 2010 18:03
De la: elenacortojan, la data 2010-02-17 18:03:56robabil k a vrut sa iti dea papucii cat mai subtil.dak as fi in locul tau eu nu l-as mai baga in seama.cn stie ce fufa si-a gasit in timpul in care nu v-ati mai intalnit.are balta peste...succes in viitor!


Chiar asa, hai lasati teoriile si spuneti-i fetei cu cartile pe fata, tipul a muscat la alta si ie-te na, mai sunt barbati si sper ca nu la fel de ushor de pacalit k cel de care tocmai povestea
oana84onutza
Postat pe 17 Februarie 2010 18:15
=))=))=))=)):)):))
roaxxa
Postat pe 17 Februarie 2010 19:19
Oho, ce bine ar fi sa se intoarca la tine.. sa va impacati. Iar tu sa-i poti spune atunci: Iubitule, cat am fost despartiti .. am realizat ce bine imi este fara tine. Du-te!
Sper sa faci asta!

Si, ca o paranteza, sper sa fi invatat ceva din asta. Cand iubesti.. nu parasesti .. ca sa hoinaresti. Uita-te la tine.. Spui ca-l iubesti.. si plangi, te consumi, vrei sa fii in preajma lui. Nu spun ca-i ok, dar e firesc. Pentru ca tu iubesti. El nu. Punct.
rashela
Postat pe 18 Februarie 2010 06:50
De la: rashela, la data 2010-02-18 06:50:30Oho, ce bine ar fi sa se intoarca la tine.. sa va impacati. Iar tu sa-i poti spune atunci: Iubitule, cat am fost despartiti .. am realizat ce bine imi este fara tine. Du-te!
Sper sa faci asta!

Si, ca o paranteza, sper sa fi invatat ceva din asta. Cand iubesti.. nu parasesti .. ca sa hoinaresti. Uita-te la tine.. Spui ca-l iubesti.. si plangi, te consumi, vrei sa fii in preajma lui. Nu spun ca-i ok, dar e firesc. Pentru ca tu iubesti. El nu. Punct.


corect ! inca 1 data !
coldwind
Postat pe 18 Februarie 2010 07:46
sincera sa fiu nu cred nici un pic in sentimentele lui, toti la despartire spun ca iubesc dar ca drumurile oricum sunt paralele, kiar si eu am spus asta, e mai usor sa calmezi persoana care-ti sta in fatsa, sa eviti 10 tone de lacrimi si rugaminti, deaorece atunci kind ii dai de inteles ca mai este o shansa simti cum valul de nervi si dipserare se indeparteaza. Multi credem ca e mai ushor sa te desparti cu timpul, adica sa intinzi dekit sa pui semnul stop spontan, si tu singura treci prin asta, nu poti sa accepti despartirea asta, e ca un sac cazut din pod!!!!!
inteleg ca nu e bine ceea ce fac acum, si ca ar trebui sa fiu mai pozitiva, stiu ca astepti consolari si sperante, dar te rog sa fii tare, sa nu-l mai cauti, lasa-l sa-ti simta lipsa, si doar atunci kind te va cauta el, nu o data ci tot mai des si mai des, spunind ca ii lipsesti si ca regreta, nici atunci sa nu accepti ci sa-l pui sa-ti demonstrezee............si daca o face sa stie ca e al tau, daca nu iti spun doar una .........NU TE MERITA!!!!!
dar kind o sa inteleaga asta alaturi de tine va un altul mai intelept!!
chelaru_n
Postat pe 18 Februarie 2010 09:37
De la: rashela, la data 2010-02-18 06:50:30Oho, ce bine ar fi sa se intoarca la tine.. sa va impacati. Iar tu sa-i poti spune atunci: Iubitule, cat am fost despartiti .. am realizat ce bine imi este fara tine. Du-te!
Sper sa faci asta!

Si, ca o paranteza, sper sa fi invatat ceva din asta. Cand iubesti.. nu parasesti .. ca sa hoinaresti. Uita-te la tine.. Spui ca-l iubesti.. si plangi, te consumi, vrei sa fii in preajma lui. Nu spun ca-i ok, dar e firesc. Pentru ca tu iubesti. El nu. Punct.


Super
oana84onutza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:17
De la: rashela, la data 2010-02-18 06:50:30Oho, ce bine ar fi sa se intoarca la tine.. sa va impacati. Iar tu sa-i poti spune atunci: Iubitule, cat am fost despartiti .. am realizat ce bine imi este fara tine. Du-te!
Sper sa faci asta!

Si, ca o paranteza, sper sa fi invatat ceva din asta. Cand iubesti.. nu parasesti .. ca sa hoinaresti. Uita-te la tine.. Spui ca-l iubesti.. si plangi, te consumi, vrei sa fii in preajma lui. Nu spun ca-i ok, dar e firesc. Pentru ca tu iubesti. El nu. Punct.


Super
oana84onutza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:17
De la: chelaru_n, la data 2010-02-18 09:37:49sincera sa fiu nu cred nici un pic in sentimentele lui, toti la despartire spun ca iubesc dar ca drumurile oricum sunt paralele, kiar si eu am spus asta, e mai usor sa calmezi persoana care-ti sta in fatsa, sa eviti 10 tone de lacrimi si rugaminti, deaorece atunci kind ii dai de inteles ca mai este o shansa simti cum valul de nervi si dipserare se indeparteaza. Multi credem ca e mai ushor sa te desparti cu timpul, adica sa intinzi dekit sa pui semnul stop spontan, si tu singura treci prin asta, nu poti sa accepti despartirea asta, e ca un sac cazut din pod!!!!!
inteleg ca nu e bine ceea ce fac acum, si ca ar trebui sa fiu mai pozitiva, stiu ca astepti consolari si sperante, dar te rog sa fii tare, sa nu-l mai cauti, lasa-l sa-ti simta lipsa, si doar atunci kind te va cauta el, nu o data ci tot mai des si mai des, spunind ca ii lipsesti si ca regreta, nici atunci sa nu accepti ci sa-l pui sa-ti demonstrezee............si daca o face sa stie ca e al tau, daca nu iti spun doar una .........NU TE MERITA!!!!!
dar kind o sa inteleaga asta alaturi de tine va un altul mai intelept!!





... daca intelegi (???) ca nu e bine ce faci si te minti singura de ce mai dai sfaturi ??? ... ce valoare au ? ...

marco918
Postat pe 19 Februarie 2010 18:21
prin ceva aseamanator trec si eu,din a 2-a zi a anului acesta tot astept...si am primit indiferenta,nepasare si oricat ne-ar fi de greu nu trebuie sa ne lasam umilite!ma simt mai singura ca niciodata,imi lipsete erom,vorbeam mult...unde am gresit?poate le-a fost prea bine
life_s_good
Postat pe 19 Februarie 2010 21:52
prin asta am trecut si eu...erau 3 ani jumate...:)) si cand mi`a spus asta...am pus punct,chiar daca dupa aia si`a dat seama si a vrut sa se intoarca.prea tarziu...si uite ca de atunci nu am mai vorbit deloc sunt 4 luni :)
e mai bine asa...decat sa te lasi umilita...si culmea e ca dupa 2 saptamani s`a cuplat cu alta cu care inca mai e...deci?sa nu ne uitam in urma,la ce a fost si bla bla bla...sunt aiureli,sa trahi de timp in speranta ca o sa fie bine...de moment ce nu mai e ...n`o sa mai fie niciodata...
tu ia si fii tare si nu te lasa calcata in picioare,cauta`ti un baiat care sa te merite si fii si tu mai rece cu el ... macar la inceput...ca asa daca vede ca esti in cap dupa el face ce vrea din tine!
te pup!
littledya
Postat pe 19 Februarie 2010 22:07
...din pacate nu e suficienta iubirea ca o relatie sa reziste!!!!
andreea_n_x
Postat pe 20 Februarie 2010 22:37
IMI PARE RAU SA O SPUN DAR DIN PARTEA LUI CLAR NU E VORBA DE IUBIRE, FII TARE SI NU TE UITA INAPOI.
SUNT SIGURA CA IN CURAND VBEI INTALNI INTR-ADEVAR IUBIREA ADEVARATA.
sylvyam
Postat pe 20 Februarie 2010 23:34
nu l-am mai cautat din contra chiar mi am petrecut mai mult timp cu fetele :)) si mai nou chiar am mai schimbat atmosfera....urmeaza sa iies cu un tip ce o iesi o iesi ...:)) ..deja el a dat'o in ale penibilului umbla cu statusri gen detin controlul eu l am sters si din topul de pe hi5 si pozele ..el a lasat poza ..motivul nu stiu....
Lovley_R
Postat pe 22 Februarie 2010 21:27
De la: , la data 2010-02-09 00:07:18A fost prima mea relatie si anume de 6 luni... a fost primul baiat din viata mea...am fost 6 luni impreuna in aceste 6 luni ne-am vazut aproape in fiecare zi ... chiar daca erau zile cand ne vedeam doar 5 minute..ne intelegeam foarte bine..desi am mici certi si dupa 5 minute ne impacam...iar in ultima perioada a fost o saptamana in care nu ne am vazut si s-a camn indepartat de mine iesea doar cu baieti ..mie nu imi mai dadea atentie..am incercat sa ii dau pauza..am incercat sa fiu rabadatoare si intelegatoare ..pana cand el mi a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna deorece cred ca in relatie nu o sa mai fei la fel..mi-a spus k nu mai vrea sa fim impreuna ..fara apropae nici un motiv logic..a zis k ma iubeste si k nu vrea sa ma mai faca sa sufar...ca am fost cea mai importanta pentru el ...si ca am contat mult si inca contez........am inceput sa plang va dati seama k nu mi era usor nu mi-a venit a crede cum a renuntat la mine..mi-a spus ca daca o sa imi fei dor de el si nu ma mai pot abtine pot sa il caut si sa mai vorbim...am fost terminat timp de 3 zile am plans in continu am mai vorbit cu el...si l am intrebat daca s- ar mai impaca cu mine ..el..mi-a spus ca o sa mai vorbim si ca are nevoie de putin timp de liniste ..ca are nevoie de o perioada de gandire....si ca exsista sanse de impacare doar ca are nevoie de un timp in care sa se gandeasca sunt despartita de el de pe 4 feb..pana akm am mai vorbit dar nuj ce sa fac ...pentru ca in perioada asta de care are el nevoi de timp poate sa ma uite sau sa se impace cu mine....ce sa fca? stie ca il iubesc mult la amndoi nu ne e bine dar..suntem inca despartiti...



daca te iubea si te iubeste la ce i trebuie timp .. timp pt ce sa si dea seama daca te iubeste sau daca te mai iubeste? ... hai sa fim seriosi, vrea sa scape de tine si e frica sa ti zica direct , stiind ca suferi asa ca mai trage de timp si nu se pronunta pt a ti mai trece dorul si suferinta, sau are pe alta si ii trebuie timp de acomodare cu ea sa vada daca i va merge relatia cu respectiva sau nu, in caz ca da zice in caz ca nu zice da te iubesc, sa fim seriosi....ce sa zicincerca sa iesi din starea aia iesind socializand pe net oriunde , nu stiu fa ceva pt a nu te mai gandi tot timpu la el la sentimente la lucrurile din tercut etc.. alta solutie ce sa zic, daca te iubea si te vroia.., nu i trebuia nici un timp, dar nu ca nu stie ce vrea... stie chiar f bine ce vrea , drept dovada realitatea, sorry pt u asta e pareera ema sper sa fie altfel desi mie greu sa cred ca nu am 50% dreptate daca nu 90%...
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 22:05
stai linistita..se putea mai rau. si eu am trecut printr'o despartire,acum 2 sapt..dupa un an si ceva de relatie. el mi'a spus k nu mai merge k nu mai putem continua asa..a fost un soc pt mine..nu'mi venea sa cred k nu mai ma iubeste..a fost prima mea rel serioasa.am plans,m'am consumat si mi'am dat seama k nu merita. sper sa faci si tu acelasi lucru. este foarte greu la inceput,dar timpul te va ajuta sa treci peste.bucura te de viata,zambeste,fii optimista si vei atrage cu siguranta oamenii care te merita..puup
starbaby
Postat pe 26 Februarie 2010 00:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort 50 De la: TEODORRD 17 Aprilie 2009 06:09
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43
greu cu uitarea.. 69 De la: kudika_14886 4 Noiembrie 2012 19:26
un sfat va rog 14 De la: steffy91 6 August 2011 13:58
doar o parere... 13 De la: kudika_11528 9 Iulie 2012 11:09