Setari Cookie-uri

Nu-i pot spune ca il iubesc

Buna fetelor...am o mare problema, si as avea nevoie de un sfat din partea voastra. Sunt impreuna cu prietenul de aproape 4 ani si in tot acest timp nu i-am spus niciodata ca il iubesc, desi sunt perfect constienta de sentimentele mele pentru el, si de faptul ca intr-adevar il iubesc. Insa, atunci cand ma gandesc ca as putea, sau ca ar fi momentul sa ii spun ce simt, nu pot. Cuvintele imi ajung pana in gat, si acolo raman. Ma simt groaznic, pentru ca e primul barbat pe care chiar il iubesc cu adevarat, dar caruia nu-i pot spune ce simt pt el...Iar din aceasta cauza, mi-e teama ca atunci cand chiar o voi face, va fi prea tarziu...Am nevoie mare de un sfat din partea voastra, daca vi s-a intamplat si voua, si cum ati rezolvat problema intr-un final...Mersi mult..
Lori_Lolita
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:15
...pai el iti spune ca te iubeste si tu nu ii raspunzi?! Sau nici el nu ti`a spus vreodata 'te iubesc' ???
Kittynelle
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:04
Ba da, mi-a spus in tot acest timp ca ma iubeste, insa nu am avut curajul sa ii raspund...Nu pot, daca puteti sa va imaginati...Stiu ca poate suna ciudat, si te gandesti cum poti sa nu scoti niste cuvinte pe gura. Dar probabil tocmai pentru ca sentimentele mele pt el sunt reale, poate tocmai de-aia nu reusesc sa ii raspund...
Lori_Lolita
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:22
scrie-i un biletzel, spune-i in chineza daca nu poti in romaneste, joaca "mima" si arata-i prin semne...
n-am alte idei !
Anissia27
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:32
De la: Lori_Lolita, la data 2008-09-01 16:22:49Ba da, mi-a spus in tot acest timp ca ma iubeste, insa nu am avut curajul sa ii raspund...Nu pot, daca puteti sa va imaginati...Stiu ca poate suna ciudat, si te gandesti cum poti sa nu scoti niste cuvinte pe gura. Dar probabil tocmai pentru ca sentimentele mele pt el sunt reale, poate tocmai de-aia nu reusesc sa ii raspund...


da' de scris poti sa le scrii?
imagineaza-ti ca ii trimiti un biletel si scrii aici cuvintele.
si daca spui ca tastatura e de vina ca nu tasteaza aceasta combinatie de litere...e de rau!!

Postat pe 1 Septembrie 2008 16:35
eu zic ca el stie ca il iubesti dc ii arati prin faptele si gesturile tale, cuvintele nu sunt asa de importante iar dc nu iti reproseaza si nu are nimic in potriva atunci cand crezi tu ca poti si vrei spune-o dar nu o face ca asa trebuie( iar dc ai mai spus te iubesc altcuiva si ai putut sa o fai atunci cred ca iti e frica de ceva in relatia ta)
yo_anca
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:53
hmm....ai cumva 15 ani? mi se pare aiurea sa nu poti spune in cuvinte ceea se simti...sau poate nu vorbiti aceeasi limba ....ca eu tot nu m-am prins;)) daca stau sa ma gandesc 1000 de vorbe nu fac 2 bani asa ca nu cred ca e asa important sa spui un "te iubesc"....sau tu chiar nu simti nevoia sa destainui persoanei iubite ceea ce simti??????ooofff chiar m-ai enervat cu intrebarea asta....
di_cristina
Postat pe 7 Septembrie 2008 04:25
Trimitei un msj pe telefon si zi ca il iubesti daca nu ii poti spune in fata!!

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:48
Nu pot sa-mi imaginez sa nu-i spun iubitului meu te iubesc,daca asta simt,nu-i spun nimic daca nu simt nimic pentru el,daca nu-l iubesc.Nu stiu,nu va alintati in nici un fel"iubitu,ursulet,motanel..."sau cand mergeti la culcare nu-i spui nimic"noapte buna iubitul meu te iubesc mullt,mult de tot....."atunci nu-i vei putea spne ca-l iubesti,ar parea prea sec si fara rost,important e sa-i arati ca-l iubesti.
hasi
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:24
Probabil ca nu se poate pune problema ca NU-l iubesti, doar recunosti ca-l iubesti DOAR ca NU I-AI SPUS-O INCA NICIODATA.

Asa se intampla, se pare, atunci cand treceti direct la SEX inainte de a va da seama de sentimentele voastre, scumpilor.

Acuma, ce-ai vrea sa faci? O mica pauza sa va clarificati sentimentele, sa vedeti
- ce va mai ramas?
- in ce s-au transformat?
- ce exista de fapt ???

Graba strica treaba, parca se spune. Fiecare lucru la vremea sa!

Da-i un mic respiro' micutului ...!
agoldfish
Postat pe 7 Septembrie 2008 16:59
Faza ca nu ii poti spune te iubesc nu stiu mi se pare ciudata!multe dintre noi de altfel si baietii ne-au zis te iubesc si daca nu simteau asta!Iar tu cum zici ca il iubesti si nu ii poti zice chiar nu pot sa inteleg?cred ca esti un caz mai special si nu vreau sa te supar sau sa te jignesc

Postat pe 8 Septembrie 2008 12:02
tatal iubitului meu nu i`a zis niciodata sotiei ca o iubeste ! si sunt casatoriti de vreo 27 de ani !
Iar ea a spus ca stie ca o iubeste si nu e nevoie de niste cuvinte pentru a fi fericita !
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:19
Pana la urma la multe dintre noi ne este teama sa spunem te iubesc din frica de a nu fi ranite de persoana pe care o iubim!CRED CA O SA POTI SA-I SPUI CANDVA DAR AI GRIJA SA NU FIE PREA TARZIU SI DACA TOT NU II ZICI MACAR ARATAI CA IL IUBESTI

Postat pe 8 Septembrie 2008 17:44
Din cate vad te framanta ideea ca in acesti 4ani de prietenie nu i-ai spus niciodata ca-l iubesti,nici nu mai e nevoie sa-i spui ca-l iubesti,cred ca sa obisnuit asa sau poate chiar nu a simtit lipsa cator-va cuvinte poate i-ai aratat asa mult ca-l iubesti incat nici nu sa dat seama ca nu i-ai spus-o si in cuvinte.Nu te mai gandi la asta,important e sa va iubiti si ca el accepta situatia asa cum e.Apropo,el nu te-a intrebat niciodata de ce nu i-ai spus ca-l iubesti si ce o sa-i raspunzi cand o va face?Pupici
hasi
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:12
Iubitul tau simte ca il iubesti nu te mai chinui atata si iti face ganduri iubitul tau simte ca tu il iubesti si probabil nua are nevoie de cuvintele te iubesc pt ca pana la urma sunt doar...cuvinte...un te iubesc nu rezolva nimic deoarece il poti spune si fara sa simti..conteaza sa-i arati ce simti

Postat pe 9 Septembrie 2008 18:09
Important este sa-l iubesti cu adevarat si sa-i arati ca-l iubesti, pana la urma 2 cuvinte nu inseamna nimic in fata faptelor, iar daca in 4 ani nu ti-a reprosat niciodata ca nu i-ai spus Te Iubesc mai mult ca sigur ai stiut cum sa-l faci sa simta ca-l iubesti sau stie ca il iubesti si nu are nevoie sa te auda, ci doar sa simta :)
Oanna1986
Postat pe 9 Septembrie 2008 21:16
cuvantul te iubesc este cel mai frumos dar daca nu il simti nu ai dc sa il folosesti pt ca mai mult rau ii face unei persoane daca ii spui te iubesc si nu simti asta!!te iubesc inseamna sa sti sa-i arati persoanei de langa tine nu doar sa-i zici!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 09:38
daca va iubiti, spune-i si gata. si io am avut o faza asemanatoare dar eu cu gura mea mare...n-am rezistat prea mult sa nu-i spun nimic...simteam ca ma sufoc daca nu spun nimic...asa ca in loc sa-i spun ca il iubesc i-am spus " Mi-esti tare drag!" m-am fastacit si a inteles si apoi, ca un copil stangaci...i-am spus ca mi-a iesit porumbelul ptr ca simteam ca nu mai pot respira daca mai stau cu asta pe suflet. Si raspunsul lui a fost : SI EU TE IUBESC! si uite asa ne-am spus noi prima data ca ne iubim
bestiutza_a
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:00
Candva imi doream sa aud cat mai des ca el ma iubeste si am stat de vb cu cineva care mi-a spus asa: draga mea in toti anii astia de cand sunt cu sotul meu, sa tot fie vreo 30, sotul meu nu mi-a zis niciodata ca ma iubeste, eu acum sa cred ca nu ma iubeste? nu e de ajuns ca imi e alaturi sa-mi dau seama? ca ma sprijina ca comunicam? te iubesc sa insemne totul?

Atunci am inteles ca ceea ce este de fapt important este sa simti sufletul celuilalt si sa il lasi sa iti comunice prin gesturile sale.

acum am inteles, mi-am invatat lectia asta si altele si o sa le aplic intr-o alta relatie.

Va pup pe toate!
Kr1sst1na
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:23
Va multumesc din suflet fetelor, pt toate cuvintele spuse. M-au ajutat f mult, mi-au dat de gandit, m-au facut sa imi dau seama ca aceste cuvinte pana la urma nu inseamna chiar atat de mult sa le spui, ci mai degraba sa ii arat lui asta....Si de asta sunt convinsa ca i-am aratat...Probabil ca inca nu a venit timpul, nu am gasit momentul potrivit. Oricum, mi-au fost de folos sfaturile voastre. Mersi frumos! Va pup
Lori_Lolita
Postat pe 30 Septembrie 2008 01:05
una dintre nevoile unui barbat este si aceea de a-i arata sentimentele,ce simti pentru el prin fapte,gesturi...poti face si numai asta,iar el stie ca il iubesti dak faci asta nu trebuie neaparat sa ii spui "te iubesc".dar ai incercat cu un sms?sau incearca sa spui "te iubesc" privind o poza cu el...fa-o de mai multe ori,pentru inceput,iar apoi...
sweet_november
Postat pe 30 Septembrie 2008 14:36
straduieste-te mai mult.............si iti va iesi ...........sau repeta in oglinda dar sa fie si el de fata

Postat pe 30 Septembrie 2008 21:42
daca chiar il iubesti cu adevarat,demonstreaza-i prin fapte si poate pana la urma cuvantul magic o sa vina singur.....nu stiu poate o cina romantica in doi....si fii tu insuti, lasa-ti sentimentele sa vorbeasca in locul tau....desi poate cateodata i-ar place si lui sa auda ca ii impartasesti sentimentele......
oana1801
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:17
Faptele conteaza cel mai mult, cuvintele mai putin ;)

Postat pe 4 Octombrie 2008 21:52
eu i-am reprosat la iubitul meu ca in 9 ani nu mi-a zis ca ma iubeste si nu mi-a raspuns nimic. Peste cateva zile, intr-o noapte cand ma saruta pe gat mi-a soptit: te iubesc!
m5g
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:59
credeti k cei care nu iubesc, nu pot zice un TE IUBESC banal? important e ceea ce simt... dar uneori ai nevoie sa-ti sopteask cineva, asa e...
Pinna
Postat pe 7 Octombrie 2008 20:59
Asa am patit si eu. Dar sa stii ca la un moment dat trece. Eu incepusem sa ii scriu pe spate cand stateam imbratisati. I-a luat ceva timp pana s-a prins ce scriam eu acolo de zor! Oricum intr-un anumit moment mi-au iesit si pe gurita cuvintele. Asa ca bafta!
Chris
mandy4u_18
Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:33
Nici eu nu puteam sa zic te iubesc, probabil imi trebuia ceva timp sa ma lamuresc si eu de ce simt. Faza e ca ma simteam penibila daca ziceam si nu credeam, nu-mi ieseau cuvintele si cand m-a intrebat de ce nu zic i-am spus adevarul "k ma simt ciudat daca o zic" si bineinteles replica mea de dupa "dragostea se simte, nu se spune" asa ma scoteam :P Acum nu mai am probleme de genul asta, poate si ca a trecut timpul si mi-am dat seama de sentimentele mele si nu ma mai simt asa ciudat ca inainte knd o spun
kris07
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:22
cum sa nu poti spune daca asta simti?
sunt cele mai frumoase cuvinte pe care le poti spune cuiva
nicoleta_douca
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:17
sunt de acord cu nicoleta...
dupa sau mai bine zis in 4 ani este imposibil sa nu fi gasit o modalitate de a rosti cele doua magice cuvinte...
sunt la fel de convinsa ca, in decursul anilor, i-ai aratat ca il iubesti...dar cateodata ne place sa ni se si spuna.
luulya
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt confuza 350 De la: brendalinda 30 Decembrie 2011 18:43
de ce unii barbati se comporta ciudat? 22 De la: valita76 23 August 2009 10:24
400 de baieti ... 20 De la: coldwind 11 Martie 2010 21:40
sa-mi ascult inima sau principiile? 143 De la: scorpio67 10 Iunie 2010 22:06
nu stiu ce sa fac 54 De la: sweety_mady 4 Decembrie 2009 13:21