Setari Cookie-uri

Nu-i pot spune ca il iubesc

daca tu simti pt el toate lucrurile care le spui aici,de ce sa nu poti sa-i spui si Te iubsc?".si asa e,s-ar putea ca atunci cand o sa-ti faci curaj sa fie prea tarziu.asa k nu mai ezta,gandeste-te cum ar fi daca l-ai pierde.curaj si sa va iubiti!
gina_ph
Postat pe 22 Decembrie 2008 21:05
oricine se poate afla in situatia ta uneori faptele arata totul iar alteori avem nevoie de cuvinte pentru ca cuvintele sunt balsamul sufletului daca nu'i poti zice in fata ai putea sa ii organizezi o cina romantica cu luminarele parfumate etc..
si ii pregatesti o tarta pe care sa fie inscriptionat cuvintul magic:Te iubesc!!!!!!!sau ii poti scrie o scrisoare in care sa iti marturisesti sentimentele dar sa fie o scrisorica facuta de tine...adica sa fie ceva special si original''''Multa Bafta iti doresc!!!!!!!!!!!
aleera
Postat pe 22 Decembrie 2008 21:24
sal, eu nici n as putea fi cu cineva fara ca inainte sa l fac CONSTIENT DE CEEA CE SIMT PT EL, asta asa ca avertisment, sa nu faca tot ce vrea cu mine. multi dau inapoi ca racii dupa ce le spui asta- asa imi dau seama cati sunt barbati cu adev, si care i pt mine, plus ca mai sunt unii - nesimtiti de a dreptul - poti sa le spui o gramada de vbe frum ca nu le vor lua niciodata in seama pt ca ei nu cunsoc decat NESIMTIREA
amazonegirl_4reallove
Postat pe 7 Martie 2009 08:59
De la: Lori_Lolita, la data 2008-09-01 10:15:56Buna fetelor...am o mare problema, si as avea nevoie de un sfat din partea voastra. Sunt impreuna cu prietenul de aproape 4 ani si in tot acest timp nu i-am spus niciodata ca il iubesc, desi sunt perfect constienta de sentimentele mele pentru el, si de faptul ca intr-adevar il iubesc. Insa, atunci cand ma gandesc ca as putea, sau ca ar fi momentul sa ii spun ce simt, nu pot. Cuvintele imi ajung pana in gat, si acolo raman. Ma simt groaznic, pentru ca e primul barbat pe care chiar il iubesc cu adevarat, dar caruia nu-i pot spune ce simt pt el...Iar din aceasta cauza, mi-e teama ca atunci cand chiar o voi face, va fi prea tarziu...Am nevoie mare de un sfat din partea voastra, daca vi s-a intamplat si voua, si cum ati rezolvat problema intr-un final...Mersi mult..


Nu-i spune ca il iubesti...... Spune-i ca e un porc ordinar. O sa-i placa
Numa incearca de ciuda

Postat pe 9 Martie 2009 02:06
esti timida de felul tau ceea ce nu e chiar bine.Cand iti spune "te iubesc" tu ai putea sa.i raspunzi printr.un "si eu" si totul e ok macar asa daca nu poti spune acele 2 cuvinte magice.si totusi nu inteleg de ce iti e greu..nu il cunosti destul de bine?am trecut si eu printr.o pasa asemanatoare si ii raspundeam cu " si eu" cand imi zicea ca ma iubeste..oricum..succes in continuare!
zazezg
Postat pe 13 Martie 2009 21:10
Nu sunt timida de felul meu, poate nu v-am dat mai multe detalii ca sa intelegeti de ce nu ii pot spune ca il iubesc. Imi aduc aminte ca in primul an de relatie eram extrem de fericita alaturi de el, aveam senzatia ca nimic nu ne poate desparti, ca suntem facuti unul pt altul, ca pur si simplu ne-am gasit. Dupa un weekend intreg petrecut impreuna, in care am gatit impreuna, am fost langa el in permanenta, a venit momentul in care a trebuit sa ne despartim. Am ajuns acasa duminica seara, o idee deprimata, si cu un gust amar, pt ca petrecusem un weekend extraordinar impreuna, si m-am gasit singura in bucatarie, fumand o tigara. Am luat telefonul, si i-am scris un mesaj, in care ii spuneam exact ce simt in momentul ala, iar la sfarsit spunandu-i "Te iubesc". Mi-a dat un raspuns oarecum sec, in niciun caz raspunzandu-mi la declaratie. La cateva saptamani dupa ne-am despariti. Din cauza lui. Ii era teama, ii era frica de relatie, pt ca totul era serios acum, nu era sigur pe el, desi imi spusese de n ori pana atunci ca eu sunt ceea ce isi doreste cu adevarat. Dupa cateva luni, ne-am impacat, s-a intors la mine, cu aceeasi scuza. S-a panicat atunci cand a vazut ca eu intr-adevar il iubesc, si s-a speriat, vazand ca totul devine serios. Acum suntem impreuna de 4 aproape, ne-am spus pana la urma ca na iubim, insa asa cum spunea cineva mai devreme aici, ma simt ciudat atunci cand o spun, si nu o spun f des, as putea spune ca rostesc cuvintele chiar foarte rar, de frica. De frica sa nu ma lase iar, ca prima data, desi nu mai exista motive acum sa-mi fie teama. Vroiam mai mult sa clarific situatia, si sa vedeti motivul adevarat care nu ma lasa sa spun ce simt.
Lori_Lolita
Postat pe 25 Martie 2009 12:25
ce poate fi asa de greu sa spui un "te iubesc" .. macar daca nu ii zici aratai lucrul asta ...
_dulcik_
Postat pe 25 Martie 2009 12:43
trimite-i intr-o felicitare profitind de o ocazie oarecare versuri de dragoste in care sa specifici ca sunt cu dedicatie speciala ..... si il lasi sa deudca singur cu ce trebuiau complctate puntele de suspensie.
kudika014678
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:57
probabil ca de cand a postat pe topic a reusit sa ii spuna in cele din urma cel mai frumos cuvant posibil Te iubesc
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:43
am si eu o problema, un baiat de care imi place mult de el de 5 ani am incercat sa il atrag da nu pot niciodata prietenele mele stiu ca il plac si mi se pare ca ele iau spus si lui se poarta ft. urat cu mne si nush ce sa fac vreau sa ma eliberez sai spun adevarul da nu pot mie teama
kudika179988
Postat pe 8 Mai 2010 22:21
cum?
kudika179988
Postat pe 8 Mai 2010 22:24
De la: Lori_Lolita, la data 2008-09-01 10:15:56Buna fetelor...am o mare problema, si as avea nevoie de un sfat din partea voastra. Sunt impreuna cu prietenul de aproape 4 ani si in tot acest timp nu i-am spus niciodata ca il iubesc, desi sunt perfect constienta de sentimentele mele pentru el, si de faptul ca intr-adevar il iubesc. Insa, atunci cand ma gandesc ca as putea, sau ca ar fi momentul sa ii spun ce simt, nu pot. Cuvintele imi ajung pana in gat, si acolo raman. Ma simt groaznic, pentru ca e primul barbat pe care chiar il iubesc cu adevarat, dar caruia nu-i pot spune ce simt pt el...Iar din aceasta cauza, mi-e teama ca atunci cand chiar o voi face, va fi prea tarziu...Am nevoie mare de un sfat din partea voastra, daca vi s-a intamplat si voua, si cum ati rezolvat problema intr-un final...Mersi mult..


daca o spui sa fi sigura ca o spui.din suflet.intai dovedeste-i
iulia069834
Postat pe 8 Mai 2010 22:24
De la: Lori_Lolita, la data 2008-09-01 10:15:56Buna fetelor...am o mare problema, si as avea nevoie de un sfat din partea voastra. Sunt impreuna cu prietenul de aproape 4 ani si in tot acest timp nu i-am spus niciodata ca il iubesc, desi sunt perfect constienta de sentimentele mele pentru el, si de faptul ca intr-adevar il iubesc. Insa, atunci cand ma gandesc ca as putea, sau ca ar fi momentul sa ii spun ce simt, nu pot. Cuvintele imi ajung pana in gat, si acolo raman. Ma simt groaznic, pentru ca e primul barbat pe care chiar il iubesc cu adevarat, dar caruia nu-i pot spune ce simt pt el...Iar din aceasta cauza, mi-e teama ca atunci cand chiar o voi face, va fi prea tarziu...Am nevoie mare de un sfat din partea voastra, daca vi s-a intamplat si voua, si cum ati rezolvat problema intr-un final...Mersi mult..


Nici eu nu am putut sa ii spun in 4 ani k il iubesc (ma refer fata in fata, k in mesaje ne-am spus amandoi). Au fost multe momente in care imi venea sa ii zic, dar vorba ta, cuvintele mi se opreau in gat. Nu stiu de ce, probabil k imi era teama de reactia lui sau k nu o sa-mi raspunda la fel, sau sa creada k zic acele cuvinte doar asa ca sa fie..
FRN
Postat pe 9 Mai 2010 17:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa ma imprietenescu cu prietenii lui? 16 De la: oana84onutza 29 Ianuarie 2010 20:12
Il urasc pe fratele lui!!!!!!!!!!!!!!! 14 De la: mirogow 27 Iunie 2009 20:22
Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!?? 108 De la: ralukiss 2 Noiembrie 2009 17:29
ce face femeia care nu se multumeste cu ce are ??? 26 De la: Iris4ever 28 Noiembrie 2008 16:41
cum facem sa stergem ce postam in forum? 5 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:27