Setari Cookie-uri

barbatul ideal..oare exista???

drgele mele pt voi cum trebuie sa fie barbatul ideal??la-ti intalnit?? daca da,cum este??
mamaia22
Postat pe 31 August 2008 21:49
eu nu cred ca exista barbatul ideal.........iubi meu de ex e super e atent ,ma iubeste neconditionat,e romantic,imi face toate placerile,sincer rar barbati ca el.....imi ofera buchete de flori mai tot timpul,ma ajuta la treburile gospodaresti sau le face el,gatit,curat,imi face complimente peste complimente,ma iubeste enorm de mult si ar face oric pt mine, sa nu spun ca ma ia prin surprindere cu cinele lui(lumanari,sampanie......),nu stiu pune pasiune in ceea ce face pt mine.........o data mi-a impodobit patul cu petale de trandafir in forma de inima si langa scria te iubesc ...........nu stiu il vad ca pe cel mai romantic barbat.........si suntem de 7 ani impreuna /.......nu suntem la inceput dar se comporta ca la inceput.........poate el e barbatul ideal ,poate nu ,pt mine este ok.....pt alte fete poate barb ideal e altcumva....

Postat pe 31 August 2008 22:29
fiecare om percepe idealul in felul lui.......si pentru mine barbatul ideal il reprezinta sotul meu!depinde de fiecare ce doreste si ce asteptari are de la omul de linga!sint oameni care cauta neincetat idealul iar de multe ori este atit de aproape.....in schimb in inversunarea cautarii nu avem timp sa vedem!va urez la fiecare sa gasiti calea catre ideal......

Postat pe 31 August 2008 23:24
Da,exista!L-am gasit si m-am maritat cu el :))

Postat pe 31 August 2008 23:32
sunt total de acord cu france , idealul masculin difera de la femeie la femeie, iar eu cred ca exista pt fiecare dintre noi.Cum spune France , multi au probleme cu orientarea , am avut o perioada cand au trecut barbati ideali pe langa mine iar eu eram prea "ocupata" sa bag de seama ca ce imi doresc e atat de aproape. Bine ca intre timp am reusit sa deschid ochii
Kittynelle
Postat pe 1 Septembrie 2008 00:53
idealul nu exista, fiecare dintre noi avem cate un tipar al barbatului ideal bine definit in minte, si pe baza acestui tipar, alegem ceea ce seamana cel mai mult.

Postat pe 1 Septembrie 2008 02:06
Mr perfectiune exista...in mintile noastre inainte sa`l intalnim pe el.Si cred ca un barbat daca nu ar avea si defecte ar fi un tantalau urias,si sigur nu ne`am placea.Si pt mine barbatul ideal este iubitul meu,care pana acum s`a "mentinut"Sa vedem de acum inainte...
For_life
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:19
da, toata lumea are un tipar format... dar nu cred ca tiparul ala e de fapt tot ce`si doreste o femeie de la un barbat. mai sunt mici scapari. si in plus, in tipar nu intra defectele.


parerea mea e ca barbatul ideal e cel pe care il iubesti si il accepti atat cu calitati cat si cu defecte si care te iubeshte asa cum eshti. barbatul ideal e cel la care nu vrei sa schimbi nimic si care nu vrea sa schimbe nimic la tine. poate suna utopic, dar exista. toti oamenii au defecte, dar unele sunt mai usor de suportat, altele mai greu sau unele persoane pot accepta un anumit defect, altele nu (de exemplu: e foarte dezordonat). important e sa fiti capabili sa va suportati reciproc defectele.
mainedimineata
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:29
maine dimineata,asa este.Iar defectele noastre poate fi motivul pt care ne completam.Cum ai zis,e dezordonat,noi nu si nu cred ca e mare durere sa impachetam niste lucruri,chiar si invers,(este doar un exemplu).Cred ca sunt si cazuri care il asteapta chiar pe cel pe care il viseaza,dar siguri vor avea surpize.Nimic nu vine de`a gata in viata asta,si mai ales lucrurile perfecte.Pt orice ne trebuie rabdare si un pic de toleranta!
For_life
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:38
asa e. mie imi e si drag iuby meu ca e dezordonat. poate suna aiurea :)) dar asa e. in schimb eu una nu suport barbatii care consuma alcool frecvent. pt unele nu e nicio problema daca prietenul/sotul lor beau zilnic o bere-2-3... pt mine e. sau alt exemplu.. sunt barbati mai sobri si altii mai copilarosi. ideea e ca fiacare isi are limitele lui... si atata timp cat se incadreaza ambii parteneri in aceleasi limite nu cred ca poate fi mai bine.
uite, celia e o norocoasa, are exact barbatul pe care si`l doreste. mie nu cred ca mi`ar placea sa fie atat de romantic... nu prea apreciez gesturile astea. facute o data, e ok... dar daca imi pregateste o cina romantica prea des, nu mi se mai pare nimic special.
mainedimineata
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:35
mor cand il vad cum sta in bucatarie si gateste sau cum aseaza masa ...........imi place ,ma rasfata tot timpul..........si u consuma alcool............

Postat pe 1 Septembrie 2008 16:49
Ma bucur ca vad asa multa iubire in acest subiect.Si eu ma mandresc cu iubi meu,si voi,pt ca lasand la o parte defecte,calitati,certuri,scorpii?(ca unele ati scris si la acel subiect),daca e totul bine,si radiati de fericire...mult,mult,mult inainte!!!:*..va pup
For_life
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:50
Da exista...si urmeaza sa ma casatoresc cu el:X:X:X este barbatul ideal, care ma intelege de fiecare data, ma iubeste neconditionat, este intotdeauna langa mine, este romantic, dulce, frumos si in pat este perfect.
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:04
Daca barbatul ideal nu ar exista...in forma in care exista-adica idealpt fiecare in parte,nu ar mai trebui sa existe casatorii-ar fii foarte trist sa nu te casatoresti cu idealul tau masculin ,cu barbatul visurilor tale...
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:08
Ce este ideal pt mine nu poate fi ideal si pt tine ( este un ,,tu'' general). Chiar si asa perfectiunea, idealul, nu pot fi atinse..logic. Barbatul ideeal pe langa trasaturile fizice pe care ai vrea sa le aiba, ar trebui sa maif fie fidel, iubitor, destept, comunicativ, serios, ordonat, muncitor, cu initiativa, atent, grijuliu, dragastos....etc,etc,etc. Aceste trasaturi nu cred ca se pot gasi la un om, vreau sa zic toate acestea.nu exista om fara defecte...

si chiar daca exista abrbatul ideal, ati fugi dupa el ?

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:00
Barbatul ideal nu e blond brunet sau roz bombon cu picatele albastre.Nu e scorpion sau gemeni,nu e inalt sau scund...si as putea sa continui...e cel langa care te simti tu,cel care te completeaza cel pe care te poti mula ca o "manusa",cel care te face sa zambesti cand iti deschizi ochii si inainte sa ii inchizi,cel care iti taie respiratia,cel pt care tu estie perfecta si cel pt care reprezinti centrul universului,cel care te enerveaza,dar singurul care te face fericita si in ochii caruia iti vezi copiii.Nu va mai plictisesc,doar ca nu vreau sa fiu inteleasa gresit.Multa bafta in gasirea barbatului ideal!
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:04
De la: Georgia99, la data 2008-09-15 16:00:24Ce este ideal pt mine nu poate fi ideal si pt tine ( este un ,,tu'' general). Chiar si asa perfectiunea, idealul, nu pot fi atinse..logic. Barbatul ideeal pe langa trasaturile fizice pe care ai vrea sa le aiba, ar trebui sa maif fie fidel, iubitor, destept, comunicativ, serios, ordonat, muncitor, cu initiativa, atent, grijuliu, dragastos....etc,etc,etc. Aceste trasaturi nu cred ca se pot gasi la un om, vreau sa zic toate acestea.nu exista om fara defecte...

si chiar daca exista abrbatul ideal, ati fugi dupa el ?


M-as duce invartindu-ma

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:09
De la: Still_MeG, la data 2008-09-15 16:09:56
De la: Georgia99, la data 2008-09-15 16:00:24Ce este ideal pt mine nu poate fi ideal si pt tine ( este un ,,tu'' general). Chiar si asa perfectiunea, idealul, nu pot fi atinse..logic. Barbatul ideeal pe langa trasaturile fizice pe care ai vrea sa le aiba, ar trebui sa maif fie fidel, iubitor, destept, comunicativ, serios, ordonat, muncitor, cu initiativa, atent, grijuliu, dragastos....etc,etc,etc. Aceste trasaturi nu cred ca se pot gasi la un om, vreau sa zic toate acestea.nu exista om fara defecte...

si chiar daca exista abrbatul ideal, ati fugi dupa el ?


M-as duce invartindu-ma



eu mai ma gandesc poate dau startul mai tarziu

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:18
Barbatul ideal..e diferit pentru fiecare dintre noi..pentru mine este o persoana care are acea scanteie in ochi ce nu o pot gasi la nimeni..e cel care si el vede in mine aceeasi scanteie ..de-ar fi sa-l descriu...as spune ca e cel care stie sa-mi vorbesca, care stie sa aibe grija d mine, stie sa ma stapaneasca cand incep sa gresesc..e cel in care vad viitorl meu in ochii lui, care stiu k e demn sa fie tatal copiilor mei..
iubi7a_lui
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:43
De la: mamaia22, la data 2008-08-31 21:49:58drgele mele pt voi cum trebuie sa fie barbatul ideal??la-ti intalnit?? daca da,cum este??



- la fel ca si femeia ideala ... dar ce este ideal pentru mine ... pentru altcineva s-ar putea sa fie BLEAH ! ... asa ca ...
supermiki
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:45
Nu exista barbat ideal la fel cum nu exista nici femeie ideala!!Un barbat ideal pt mine ar fi acela care ar face curat in casa, ar gati, ar calca s-ar ocupa de toate lucrurile,m-ar face fericita ar avea grija de mine..... dar cum nu exista asa ceva...si ar mai fi ceva sa arate bine etc

Postat pe 19 Septembrie 2008 08:20
da, de ce nu..
in vise
morticia_adams
Postat pe 28 Septembrie 2008 10:17
nu exista BARBAT IDEAL ... nici noi nu sintem perfecte si nici nu vreau Zeu.
Pinna
Postat pe 7 Octombrie 2008 20:57
exista, cum nu, dar sunt plecati la Hollywood
googoodoll
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:05


AL BUNDY !!!!!!


dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:13
asa asa, si Kramer
googoodoll
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:19
de data asta mi-am pus centura.... ca ieri seara era sa cad pe jos...

mi-a venit al bundy pt ca mie imi place peg la nebunie.....
deci unul pe masura ei e nemaipomenit...si tre sa recunosti omul are o casnicie trainica, o nevasta si 2 plozi o slujba platita...... ce poti sa vrei mai mult de la viata????

dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:23
absolut nimic :)))))
googoodoll
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:26
corect.... deci .... barbatul ideal este....


AL BUNDY


dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:40
ar mai fi o lista de personaje din astea si pe la noi, si nu sunt de film :D
dar acum subconstientul meu s-a blocat pe gerard butler mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
googoodoll
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu gasesc o explicatie ajutati ma voi 26 De la: polin 28 Noiembrie 2011 20:38
prieteni cu beneficii... 48 De la: geo_refinantat 10 Mai 2011 18:22
De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum? 535 De la: aleera 27 August 2012 15:55
Diferenta de varsta in cuplu - relatia cu un barbat mai in varsta 21 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 11:43
Prima noapte- dupa cat timp? 8 De la: miss_darine 2 Mai 2010 22:32