Setari Cookie-uri

putin ajutor

prietena mea a pikt examenul de bac aqm in toamna si nu mai vrea sa discute cu nimeni, nici cu mn. abea mai vorbim parca nici nu mai shtie k suntem impreuna... o inteleg k e distrusa si as vrea sa fac cva sa o inveselesc, orice dar nu prea mai am idei... e o persoana foarte incapatanata. dak aveti cva sugestii kre sa ma ajute sa o fac sa uite de bac-ul asta si sa isi revina sa nu mai fie asa suparata si sa fie mai ca inainte, sa ai cu cn discuta. vreu k totul intre noi sa fie bn, o inteleg k trece printr-o perioada grea si vreau sa o ajut. multumesc celor kre se vor chinui sa ma ajute.

Postat pe 1 Septembrie 2008 17:32
Sa stai pe capul ei si sa insisti categoric nu va fi o solutie. Cel mai indicat este sa lasi timpul sa treaca , dar totodata sa-i arati ca esti alaturi de ea, ca se poate baza pe tine indiferent ce si cum.

Postat pe 1 Septembrie 2008 19:07
Asa sunt si eu. cand am o problema grava si ma macina nu imi place sa stea cineva pe capul meu, chit ca intentiile sunt bune. Apreciez tentativa de ajutor dar imi place sa scap singura de suparare, furie, stres. Cel mai bine e sa o lasi in pace, nu sa o eviti, ii va trece ;)

Postat pe 1 Septembrie 2008 19:48
e clar k voi fi alaturi si ca nu o sa o evit, dar ma km deranjeaza knd se inchide asa si nu accepta ajutor... ma deranjeaza knd ma da la o parte... dar o inteleg si incerc sa o fac sa intzeleaga k nu au intrat zilele in sac...

Postat pe 1 Septembrie 2008 20:27
Degeaba a cazut in depresie acum pentru ca nu rezolva nimic,trebuia sa-si dea si ea silinta macar acum in toamna sa-l ia ca stia ca e ultima sansa... ma mir ca nu l-a luat la cum se da bacul in romania dar ma rog asta e o alta discutie :))
du-o in vacanta undeva,eu stiu?!poate isi revine.

Postat pe 1 Septembrie 2008 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merita sau nu? 62 De la: Lalyly 25 Decembrie 2011 20:48
Din iubire nu se moare 6 De la: kudika106963 18 Ianuarie 2010 03:41
Vreau sa fiu rea...cum? 34 De la: kudika226325 26 Septembrie 2011 22:29
vrei sa castigi 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:19
Anticonceptionalele...si administrarea lor 12 De la: o_parte_din_rai 2 Octombrie 2011 12:07