Setari Cookie-uri

buna

Sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an.de ceva vreme simt ca sa schimbat,i-am spus si lui asta dar el spune k doar mi se pare mie si k si eu sunt schimbata.de cate ori vb despre o problema de-a mea am senzatia k il deranjeaza cum gandesc eu.dak ii spun k am o problema si nu pot sa fac ce mi-am propus incepe sa ridice tonul si ma deranjeaza pt k asa ajungem sa ne certam, pt k vrea sa fie ca el totul.Am senzatia k nu tine cont si de ce vreau eu ,de ce imi doresc eu Oare este vina mea k sa ajuns asa sau el este plictisit? Ori din iubire poate deveni asa? Nu spun k nu ma iubeste pt k as minti.poate il simt asa schimbat pt k ne vedem foarte rar din cauza distantei 100km intre noi.La inceputul relatiei cateva luni venea la 2 zie la mine,dupa asta am inceput sa ma duc eu la el si de cand am inceput sa ma duc eu el nu a mai venit la mine decat de 2 ori si ma deranjeaza pt k tot timpul spune k nu are timp k este obosit, sau k vine si defapt nu vine.Avem planuri mari pt viitor si nu as vrea sa dam cu piciorul la tot ce am visat pana acum,ar fi pacat.
anad3nisa
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:18
Am o prietena care are o relatie la distanta,de 500km,nu 100.El lucreaza,dar are timp in weekend sa o viziteze, se vad la maxim 2 saptamani, de obicei o data pe saptamana, deja de un an jumate impreuna.Inainte ca relatia sa mearga asa, au mai fost impreuna pt un timp,dar s-au despartit ca se vedeau rar.Apoi s-au reintalnit dupa cateva luni si au zis ca o sa faca sa fie totul bine,si este!Vorbeste cu partenerul tau, el trebuie sa te asculte nu sa arunce vina pe tine ca tu esti cea care te-a schimbat.Sau vrea sa te piarda ca sa realizeze ce are langa el?Daca nu te simti fericita in relatie,ia masuri.E pacat sa iti irosesti timpul cu o persoana care nu merita.Nu te mai duce nici tu la el,sa vedem i se face dor de tine si vine la tine?De ce trebuie sa lasi atata de la tine si el nimic?hmmmmm..asta trebuie sa iti dea de gandit.O sa vezi cat apreciaza relatia,raspunde-i cu aceeasi moneda daca nu functioneaza sa vorbesti deschis cu el.Te pup si astept vesti bune.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:12
Multumesc pt sfat o sa vb cu el si sper sa fie totul bine
anad3nisa
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:15
ma enerveaza chestia asta cu "ti se pare " de mor iddea e ca tu simti ca ceva s-a schimbat si el ca nu dezvolte subiectul spune ca ti se pare,poi stai putin...trebuie sa te asculte si sa discutati...sa-ti spuna si parerea lui,nu conteaza ca sunt 100km intre voi sau 500...trebuie sa comunicati caici altfel se va duce totul de rapa.
Multa bafta!
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:20
De la: dyanaa_88, la data 2008-09-05 10:20:06ma enerveaza chestia asta cu "ti se pare " de mor iddea e ca tu simti ca ceva s-a schimbat si el ca nu dezvolte subiectul spune ca ti se pare,poi stai putin...trebuie sa te asculte si sa discutati...sa-ti spuna si parerea lui,nu conteaza ca sunt 100km intre voi sau 500...trebuie sa comunicati caici altfel se va duce totul de rapa.
Multa bafta!



Da! Subscriu :).
Anissia27
Postat pe 5 Septembrie 2008 13:36
Am avut o relatie la distanta,533 km.Ne vedeam la sf de saptamana,mai mult eu acolo,ptr ca el era f ocupat.L-am inteles.Aproape 2 ani si a mers f bine.Si el la fel ca al tau,se mai enerva,dar am comunicat si problemele s-au rezolvat.Iar acum pers de langa mine face naveta egipt-romania.Se-mparte intre job (ca are si acolo bussines)si avion.Si vine numai el,,,,,Ce parere ai?Se poate,daca amandoi vreti acelasi lucru.Mai lasi tu de la tine,el de la el.Bafta!

Postat pe 5 Septembrie 2008 18:49
Il inteleg si eu pt k are o meserie care nu prea ii permite sa plece cand vrea el din oras.Incerc sa vb cat mai mult cu el sa ii spun ce ma deranjeaza fara sa ne certam.sunt sigura k o sa reusesc sa rezolv asta pt k ne iubim mult. Multumesc pt pareri!
anad3nisa
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:06
Il inteleg si eu pt k are o meserie care nu prea ii permite sa plece cand vrea el din oras.Incerc sa vb cat mai mult cu el sa ii spun ce ma deranjeaza fara sa ne certam.sunt sigura k o sa reusesc sa rezolv asta pt k ne iubim mult. Multumesc pt pareri!
anad3nisa
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie Workshop 3 De la: thadoogback 4 Aprilie 2011 09:28
buna 2 De la: kudika012227 22 Iunie 2010 23:06
ciudat... 5 De la: ego71 2 Iulie 2011 06:25
oare ce sa fac? 6 De la: Broscoiu 18 Septembrie 2011 13:11
Sunt adevarate visele? 3 De la: scumpitika 16 August 2010 09:01