Setari Cookie-uri

iubirea nu e suficienta intr-un cuplu

buna...sunt de 8 luni cu un tip mai mare decat mine cu 11 ani stam impreuna de 7 luni...totul s a petrecut foarte rapid astfel incat eu trebuia sa plec la facultate insa ne am decis intr un final sa ma mut cu facultatea in orasul lui pentru a putea fi impreuna avand in vedere k el nu putea sa se mute cu serviciul...ne am cunoscut pe net iar legatura stransa dintre noi a aparut datorita multimii de coincidente ce continua sa ne surprinda si binenteles a iubirii dintre noi...a aparut in viata mea intr un moment critic in care pe zi ce trecea ma afundam tot mai tare intr o groapa a indiferentei fata de propria persoana,indiferenta care mi-a adus un trecut murdar de care nu sunt madra si mi e foarte greu sa vorbesc...eu am fost mai mult decat sincera cu el de la inceput pentru k voiam sa ma accepte asa cum sunt...l a durut foarte tare tot ceea ce i am spus insa oarecum a trecut peste...stam impreuna de peste jumatate de an si am petrecut momente frumoase alaturi de el insa si foarte multe clipe dureroase in kre el nu ma putea atinge pt k si imagina cum eram in bratele altora...problema mea este k nu ma simt in largul meu langa el cu toate k l iubesc mai mult decat orice si ma deranjeaza pentru k are conceptii de genul k nu vrea sa port fusta scurta,sa mi fac unghiile,sa ma vopsesc,sa merg la facultate singura,sa merg aksa la mine knd vreau(stau km la 300 de km distanta)nu prea iesim,lui ii place mai mult sa ne uitam la filme sa jucam carti si faze de genul asta,iar eu am 19 ani nu pot duce o viata de pensionara de la varsta asta,nu ma pot obisnui sa stau sa i fac mankre sa strang dupa el etc...ma mai ajuta si el la curatenie dar rar pt k e cu serviciul,sa nu mai spun k stau in casa cu zilele pentru k el cand vine de la servici e obosit si trebuie sa doarma...familia mea nu l place pentru k e un tip foarte pisalog kre ma suna la fiecare minut si ma intreaba tot ce fac...si cand sunt cu el are obiceiul de a ma intreba aceleasi lucruri de 1000 de ori si ma deranjeaza enorm mai ales knd imi da impresia k nu are incredere in mine...in rest n am ce spune ma iubeste foarte mult nu bea nu fumeaza nu iese cu altii decat cu mine(cand iesim) insa nu ma simt libera langa el...voi ce parere aveti?ar mai fi multe de spus...
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 22:09
dupa parerea mea lui ii este frica sa nu repeti greselile din trecut.... si trebuie sa vb cu el sa`i spui ca ce a fost a fost acum e cu totul altceva si nu ai sa mai faci ce ai facut.
si faptu ca nu prea iesiti din casa trebuie sa`i explici ca tu la varsta ta simti nevoia sa iesi sa te relaxezi ....
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 22:19
Daca era unu care bea,iesea ,se droga ,avea anturaj si uita sa mai vina acasa,tot nu iti convenea !
De tine depinde,daca nu iti convine,explica-i si ajungeti la o concluzie.
Cat despre trecutu' tau.....a fost,te vrea asa,ok ,nu te vrea,la revedere.
Toti avem cate un trecut.....ca sa poti traii ,tre sa privesti prezentul si viitorul.....
blaa
Postat pe 28 Martie 2010 22:20
http://www.kudika.ro/comunitate/blaa
are dreptate ....
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 22:22
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 22:19:02dupa parerea mea lui ii este frica sa nu repeti greselile din trecut.... si trebuie sa vb cu el sa`i spui ca ce a fost a fost acum e cu totul altceva si nu ai sa mai faci ce ai facut.
si faptu ca nu prea iesiti din casa trebuie sa`i explici ca tu la varsta ta simti nevoia sa iesi sa te relaxezi ....



asa am si facut insa el imi cere sa am rabdare k nu poate uita trecutul meu...eu tot astept insa de foarte multe ori presiunea kre o simt ma face sa vreau sa renunt la tot ...nu e usor nici pentru mine pentru k inainte de toate trebuie sa uit eu trecutul meu insa el prin intrebarile lui tot imi aminteste si eu simt nevoia sa fug sa plec sa ma ascund...nu vreau sa l vad cum sufera ....i am explicat si faza cu iesitul insa tot nu prea iesim...zice k e obosit k mai bn ne uitam la un film....
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 22:30
De la: blaa, la data 2010-03-28 22:20:43 Daca era unu care bea,iesea ,se droga ,avea anturaj si uita sa mai vina acasa,tot nu iti convenea !
De tine depinde,daca nu iti convine,explica-i si ajungeti la o concluzie.
Cat despre trecutu' tau.....a fost,te vrea asa,ok ,nu te vrea,la revedere.
Toti avem cate un trecut.....ca sa poti traii ,tre sa privesti prezentul si viitorul.....


ai dreptate tocmai de asta nu vreau sa-l pierd insa in acelasi timp nu ma simt pregatita pentru viata de familie...de aia va cer parerea ,sunt cam dezorientata si nu am pe nimeni in care sa am incredere
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 22:33
Cam aiurea situatia...pai i`ai dovedit ca te`ai schimbat si ca il iubesti ce mai asteapta de la tine ???adica eu una nu as putea rezista .. poate cu timpu o sa se rezolve si o sa uite :D
mai ales daca scapi de toate lucrurile care iti aminteshte de trecutul tau ....
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 22:37
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 22:37:10Cam aiurea situatia...pai i`ai dovedit ca te`ai schimbat si ca il iubesti ce mai asteapta de la tine ???adica eu una nu as putea rezista .. poate cu timpu o sa se rezolve si o sa uite :D
mai ales daca scapi de toate lucrurile care iti aminteshte de trecutul tau ....



cand stai cu un om care nu are incredere in tine,oricat ai incerca sa i demostrezi k esti asa cum isi doreste,pur si simplu iti vine sa ti iei lumea in cap...sincera sa fiu nici eu nu stiu de ce am tot timpul sentimentul k vreau sa plec departe de tot si toate...sa fie din cauza presiunii trecutului meu?sa fie pentru k nu vreau sa l vad cum sufera?sa fie pentru k nu sunt pregatita sa am o familie la varsta de 19 ani?sa fie pentru ca sunt si am fost tot timpul o persoana iubitoare de libertate?sunt dezorientata si nu mi gasesc echilibru...nu stiu ce as putea face ca sa fiu multumita de viata pe care o am
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 22:46
Pai fati prieteni noi .. si traieshti viata ai 19 ani esti tanaraa ai o viata inaite mai sunt barbati pe lumea astaaa... nu se opreste doar la el... cat ai sa suferi o luna 2 si iiti treceee:D
spune`i ca ar fi mai bn sa luati o pauza si lasati timpu sa decida cum ii mai bn:D
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 22:50
sa mai adaug si faptul ca inainte aveam si eu pasiunile mele pentru fotografie pentru psihologie...eram cocheta si multe alte lucruri pe kre le am pierdut park m am inchis in mine ...nu am voie sa mai vb pe mess cu niciun baiat cu toate k aveam prieteni cu care mai radeam si mai glumeam...nu pot sa ies cu nimeni in orash pentru k se supara...cand am fost ultima data acasa am iesit cu sor mea si cu niste prieteni si m am certat foarte tare cu el din kuza asta...nuj v-am mai spus are multe calitati insa defectele pe kre le are ii cam acopera calitatile...
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 22:56
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 22:50:31Pai fati prieteni noi .. si traieshti viata ai 19 ani esti tanaraa ai o viata inaite mai sunt barbati pe lumea astaaa... nu se opreste doar la el... cat ai sa suferi o luna 2 si iiti treceee:D
spune`i ca ar fi mai bn sa luati o pauza si lasati timpu sa decida cum ii mai bn:D



cand eram la distanta de el de vreo 300 de km,acasa la mine adik,am vrut sa ma despart de el ne am certat urat au fost vorbe grele mai ales din partea lui,familia mea ma indemna sa ma despart de el pentru k n am s-o duc bine alaturi de el avand in vedere k prea imi coordoneaza viata...insa am mai dat o sansa relatiei noastre pentru k noi ne iubim mult insa dupa cum am mai zis nu e suficient asta...sa mai spun si faptul k el vrea sa emigram insa park nici eu nu mai am aceeasi incredere in el...mi e frik sa nu se schimbe pentru k acolo unde vrea el sa plecam chiar am sa fiu singura
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:03
si atunci ce mai astepti...???gandestete un pic si la tine...iti pune prea multe restrictii
eu cred ca cel mai bn ar fi sa luati o pauza ..si sa te ocupi de pasiunile tale:D
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 23:05
Dc nu vb si cu sora ta sau cu o prietena mai apropiata?
eu cred ca cel mai bn ar fi sa o termini cu el....:D
e prea posesiv si nu are deloc incredere in tine si parinti tai au avut dreptate....
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 23:08
eu cred k nu are incredere in tine...si asta nu mi se pare bine, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti. nu te lasa sa te imbraci in fusta si sa iti faci unghiile, sa te machezi...explica-i ca esti femeie si simti nevoia sa arati bine...spune-i ca vrei sa arati bine in primul rand pt tine ca femeie si in al doilea rand pentru el...ar trebui sa fie madru ca are langa el o femeie ingrijita. cred ca ii este frica si se gandeste ca te poate pierde in favoarea unuia mai tanar. aceeasi diferenta de varsta e si intre mine si iubitul meu...al meu insa imi zice ca arat super bine in fusta
kudika_10
Postat pe 28 Martie 2010 23:14
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 23:05:01si atunci ce mai astepti...???gandestete un pic si la tine...iti pune prea multe restrictii
eu cred ca cel mai bn ar fi sa luati o pauza ..si sa te ocupi de pasiunile tale:D


asta i am spus si eu k ar fi bine sa luam o pauza...mi ar place sa ma realizez si eu sa am o cariera...sa fiu makr la jumatate kt are el,doua facultati master casa masina ...i am mai spus k poate ne am grabit prea tare...am sarit peste niste etape importante ale unei relatii,cum ar fi stadiul de amicitie,apoi de iubiti sa existe intalnirile alea romantice,s.a.m.d....insa el mi a spus k in cazul asta n o sa l mai vad niciodata ...k vrea sa plece departe...ma simt santajata pentru k el stie k n as putea sa stau fara sa l vad
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:14
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 23:08:36Dc nu vb si cu sora ta sau cu o prietena mai apropiata?
eu cred ca cel mai bn ar fi sa o termini cu el....:D
e prea posesiv si nu are deloc incredere in tine si parinti tai au avut dreptate....



nu pot sa vb cu sora mea pt k nu ne intelegem deloc ...culmea este k dansa intotdeauna a avut drept ideal o familie copii,iar eu cariera si libertatea...ea este cu 2 ani mai mare decat mine si nu si gaseste pe nimeni serios
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:17
De la: kudika_10, la data 2010-03-28 23:14:35eu cred k nu are incredere in tine...si asta nu mi se pare bine, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti. nu te lasa sa te imbraci in fusta si sa iti faci unghiile, sa te machezi...explica-i ca esti femeie si simti nevoia sa arati bine...spune-i ca vrei sa arati bine in primul rand pt tine ca femeie si in al doilea rand pentru el...ar trebui sa fie madru ca are langa el o femeie ingrijita. cred ca ii este frica si se gandeste ca te poate pierde in favoarea unuia mai tanar. aceeasi diferenta de varsta e si intre mine si iubitul meu...al meu insa imi zice ca arat super bine in fusta



i-am explicat de multe ori,insa el zice k vrea sa fiu numai pentru el imbracata intr o fusta scurta...mi e ciuda pentru k am multe fustite preferate pe care cu greu le am obtinut...imi zice k am sa le port la mare pe alea iar asa sa port una pana la genunchi...
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:21
De la: laura010203, la data 2010-03-28 22:33:34
De la: blaa, la data 2010-03-28 22:20:43 Daca era unu care bea,iesea ,se droga ,avea anturaj si uita sa mai vina acasa,tot nu iti convenea !
De tine depinde,daca nu iti convine,explica-i si ajungeti la o concluzie.
Cat despre trecutu' tau.....a fost,te vrea asa,ok ,nu te vrea,la revedere.
Toti avem cate un trecut.....ca sa poti traii ,tre sa privesti prezentul si viitorul.....


ai dreptate tocmai de asta nu vreau sa-l pierd insa in acelasi timp nu ma simt pregatita pentru viata de familie...de aia va cer parerea ,sunt cam dezorientata si nu am pe nimeni in care sa am incredere




daca tu nu te simti pregatita pt o asemenea viata,nu face asta.
oricum,daca stai cu cineva ,nu ai dc sa nu iti poti traii adolescenta alaturi de pers aceea ,el este mai mare ca tine,cu atat mai mult ar trebuii sa inteleaga,pt k si el a avut anii tai.
provoaca-l la o discutie si spune-i clar ce simti si luati o hotarare.
faza cu trecutul si eu am dat peste unu care mai avea putin si ma intreba ce am facut de cand am iesi din p *zda mamii si pana acum .....ok,nu zic k nu tre sa vorbesti absolut deloc,dar unele lucruri chiar nu isi au rostu ,( fiecare om are secretele lui,nevoie de intimitate,ca sa zic asa.....)
cum ziceam si mai sus,trecutul e trecut.....faci greseli( cu totii gresim ) important e sa ne maturizam si sa nu mai repetam greselile facute.
conteaza,ce faci ,ce ai facut de cand esti cu el ,nu ce ai facut acum 3 ani .....
daca el are conceptia asta,crd k greu o sa se schimbe,sau mai rau....niciodata....
blaa
Postat pe 28 Martie 2010 23:24
si sa iti mai spun ceva...am avut si eu o relatie mai veche cu un tip care ma tot batea la cap sa nu ma machez, sa nu imi mai aranjez parul, sa nu ma mai dau cu oaja...ca lui ii plac fetele mai naturale insa imi cerea sa ma imbrac in rochii si fuste (eu sunt genul...mai sport) . tineam foarte mult la el am petrecut clipe frumoase impreuna dar datorita acestor mofturi pe care le avea i-am spus frumos ca sunt mii de fete care se imbraca si se comporta exact asa cum vrea el. Fiecare persoana isi creeaza propriul stil si nu te poti schimba asa dupa cum bate vantul numai ca are el chef. daca tu nu vrei sa te schimbi, iti place sa fii libera...sa te aranjezi...atunci cred ca tu cauti cu totul altceva intr-o relatie decat cauta el
kudika_10
Postat pe 28 Martie 2010 23:26
De la: laura010203, la data 2010-03-28 23:21:21
De la: kudika_10, la data 2010-03-28 23:14:35eu cred k nu are incredere in tine...si asta nu mi se pare bine, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti. nu te lasa sa te imbraci in fusta si sa iti faci unghiile, sa te machezi...explica-i ca esti femeie si simti nevoia sa arati bine...spune-i ca vrei sa arati bine in primul rand pt tine ca femeie si in al doilea rand pentru el...ar trebui sa fie madru ca are langa el o femeie ingrijita. cred ca ii este frica si se gandeste ca te poate pierde in favoarea unuia mai tanar. aceeasi diferenta de varsta e si intre mine si iubitul meu...al meu insa imi zice ca arat super bine in fusta



i-am explicat de multe ori,insa el zice k vrea sa fiu numai pentru el imbracata intr o fusta scurta...mi e ciuda pentru k am multe fustite preferate pe care cu greu le am obtinut...imi zice k am sa le port la mare pe alea iar asa sa port una pana la genunchi...


el sigur stie k ai 19 ani....sa isi caute una care vrea sa se faca maicuta cu fuste pana la genunchi...nu zic nici de alea sa ti se vada c*ru ...
kudika_10
Postat pe 28 Martie 2010 23:30
De la: blaa, la data 2010-03-28 23:24:15
De la: laura010203, la data 2010-03-28 22:33:34
De la: blaa, la data 2010-03-28 22:20:43 Daca era unu care bea,iesea ,se droga ,avea anturaj si uita sa mai vina acasa,tot nu iti convenea !
De tine depinde,daca nu iti convine,explica-i si ajungeti la o concluzie.
Cat despre trecutu' tau.....a fost,te vrea asa,ok ,nu te vrea,la revedere.
Toti avem cate un trecut.....ca sa poti traii ,tre sa privesti prezentul si viitorul.....


ai dreptate tocmai de asta nu vreau sa-l pierd insa in acelasi timp nu ma simt pregatita pentru viata de familie...de aia va cer parerea ,sunt cam dezorientata si nu am pe nimeni in care sa am incredere




daca tu nu te simti pregatita pt o asemenea viata,nu face asta.
oricum,daca stai cu cineva ,nu ai dc sa nu iti poti traii adolescenta alaturi de pers aceea ,el este mai mare ca tine,cu atat mai mult ar trebuii sa inteleaga,pt k si el a avut anii tai.
provoaca-l la o discutie si spune-i clar ce simti si luati o hotarare.
faza cu trecutul si eu am dat peste unu care mai avea putin si ma intreba ce am facut de cand am iesi din p *zda mamii si pana acum .....ok,nu zic k nu tre sa vorbesti absolut deloc,dar unele lucruri chiar nu isi au rostu ,( fiecare om are secretele lui,nevoie de intimitate,ca sa zic asa.....)
cum ziceam si mai sus,trecutul e trecut.....faci greseli( cu totii gresim ) important e sa ne maturizam si sa nu mai repetam greselile facute.
conteaza,ce faci ,ce ai facut de cand esti cu el ,nu ce ai facut acum 3 ani .....
daca el are conceptia asta,crd k greu o sa se schimbe,sau mai rau....niciodata....


nu-mi pot trai adolescenta alaturi de el pt k e posesiv si imi limiteaza mult libertatea...mi-e frik sa nu pierd anii astia atat de frumosi stand in casa si uitandu ma la filme
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:30
faza cu imbracatu' e o prostie .....
pai el in lloc sa se mandreasca cu tine ,c esti cu el .....ce face ,iti interzice???
da ce nu iti pui un sac in cap si atzi rezolvat problema
aiurea ....ai 19 ani ....nu 60
mda....si cand imi aduc aminte ca ex'ul imi zicea k " am 8 tatuaje ...cum o sa se vada pe la 60 de ani ??"
aiurea....eu zic sa iti vezi de treaba ta ....ca viitor cu el nu vad ,doar dk "iti place sa stai asa " ...
daca totusi vrei sa "salvezi" ....discuta cu el ......sincer si clar !
astea sunt dorintele tale ,consider k in viata tre sa faci ceea ce simti si ce vrei .....nu ce vor altii,mai ales un om imatur !!!
nu meriita nimeni ( mai ales barbatii) sa faci sacrificii .....
blaa
Postat pe 28 Martie 2010 23:30
De la: kudika_10, la data 2010-03-28 23:30:14
De la: laura010203, la data 2010-03-28 23:21:21
De la: kudika_10, la data 2010-03-28 23:14:35eu cred k nu are incredere in tine...si asta nu mi se pare bine, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti. nu te lasa sa te imbraci in fusta si sa iti faci unghiile, sa te machezi...explica-i ca esti femeie si simti nevoia sa arati bine...spune-i ca vrei sa arati bine in primul rand pt tine ca femeie si in al doilea rand pentru el...ar trebui sa fie madru ca are langa el o femeie ingrijita. cred ca ii este frica si se gandeste ca te poate pierde in favoarea unuia mai tanar. aceeasi diferenta de varsta e si intre mine si iubitul meu...al meu insa imi zice ca arat super bine in fusta



i-am explicat de multe ori,insa el zice k vrea sa fiu numai pentru el imbracata intr o fusta scurta...mi e ciuda pentru k am multe fustite preferate pe care cu greu le am obtinut...imi zice k am sa le port la mare pe alea iar asa sa port una pana la genunchi...


el sigur stie k ai 19 ani....sa isi caute una care vrea sa se faca maicuta cu fuste pana la genunchi...nu zic nici de alea sa ti se vada c*ru ...


intotdeauna am mizat pe decenta nu sunt de alea de o palma...spuneti-mi am eu o problema sau este el prea absurd in multe?
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:32
el exagereaza...clarrr...poate citesti si topicul meu k am si eu o problema :((( poate ai si u ceva sfaturi pt mine :((
kudika_10
Postat pe 28 Martie 2010 23:36
De la: laura010203, la data 2010-03-28 23:32:47
De la: kudika_10, la data 2010-03-28 23:30:14
De la: laura010203, la data 2010-03-28 23:21:21
De la: kudika_10, la data 2010-03-28 23:14:35eu cred k nu are incredere in tine...si asta nu mi se pare bine, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti. nu te lasa sa te imbraci in fusta si sa iti faci unghiile, sa te machezi...explica-i ca esti femeie si simti nevoia sa arati bine...spune-i ca vrei sa arati bine in primul rand pt tine ca femeie si in al doilea rand pentru el...ar trebui sa fie madru ca are langa el o femeie ingrijita. cred ca ii este frica si se gandeste ca te poate pierde in favoarea unuia mai tanar. aceeasi diferenta de varsta e si intre mine si iubitul meu...al meu insa imi zice ca arat super bine in fusta



i-am explicat de multe ori,insa el zice k vrea sa fiu numai pentru el imbracata intr o fusta scurta...mi e ciuda pentru k am multe fustite preferate pe care cu greu le am obtinut...imi zice k am sa le port la mare pe alea iar asa sa port una pana la genunchi...


el sigur stie k ai 19 ani....sa isi caute una care vrea sa se faca maicuta cu fuste pana la genunchi...nu zic nici de alea sa ti se vada c*ru ...


intotdeauna am mizat pe decenta nu sunt de alea de o palma...spuneti-mi am eu o problema sau este el prea absurd in multe?



el are o FOARTE MARE PROBLEMA!!!!
Este nesigur pe el .....
blaa
Postat pe 28 Martie 2010 23:38
De la: blaa, la data 2010-03-28 23:30:50faza cu imbracatu' e o prostie .....
pai el in lloc sa se mandreasca cu tine ,c esti cu el .....ce face ,iti interzice???
da ce nu iti pui un sac in cap si atzi rezolvat problema
aiurea ....ai 19 ani ....nu 60
mda....si cand imi aduc aminte ca ex'ul imi zicea k " am 8 tatuaje ...cum o sa se vada pe la 60 de ani ??"
aiurea....eu zic sa iti vezi de treaba ta ....ca viitor cu el nu vad ,doar dk "iti place sa stai asa " ...
daca totusi vrei sa "salvezi" ....discuta cu el ......sincer si clar !
astea sunt dorintele tale ,consider k in viata tre sa faci ceea ce simti si ce vrei .....nu ce vor altii,mai ales un om imatur !!!
nu meriita nimeni ( mai ales barbatii) sa faci sacrificii .....


ai dreptate asa gandeam si eu inainte k niciun barbat nu merita nimic...cand ma gandesc k mai in gluma mai in serios inainte i am facut scris un biletel mamei k n am sa ma marit niciodata si i am spus sa ma bata daca vreodata vin cu vreo idee de asta ...atunci am realizat vorba:niciodata sa nu spui niciodata...am discutat de mii de ori cu el insa asa cum ziceau si ai mei un om matur de 30 de ani nu l poti schimba
laura010203
Postat pe 28 Martie 2010 23:42
De la: laura010203, la data 2010-03-28 23:42:00
De la: blaa, la data 2010-03-28 23:30:50faza cu imbracatu' e o prostie .....
pai el in lloc sa se mandreasca cu tine ,c esti cu el .....ce face ,iti interzice???
da ce nu iti pui un sac in cap si atzi rezolvat problema
aiurea ....ai 19 ani ....nu 60
mda....si cand imi aduc aminte ca ex'ul imi zicea k " am 8 tatuaje ...cum o sa se vada pe la 60 de ani ??"
aiurea....eu zic sa iti vezi de treaba ta ....ca viitor cu el nu vad ,doar dk "iti place sa stai asa " ...
daca totusi vrei sa "salvezi" ....discuta cu el ......sincer si clar !
astea sunt dorintele tale ,consider k in viata tre sa faci ceea ce simti si ce vrei .....nu ce vor altii,mai ales un om imatur !!!
nu meriita nimeni ( mai ales barbatii) sa faci sacrificii .....


ai dreptate asa gandeam si eu inainte k niciun barbat nu merita nimic...cand ma gandesc k mai in gluma mai in serios inainte i am facut scris un biletel mamei k n am sa ma marit niciodata si i am spus sa ma bata daca vreodata vin cu vreo idee de asta ...atunci am realizat vorba:niciodata sa nu spui niciodata...am discutat de mii de ori cu el insa asa cum ziceau si ai mei un om matur de 30 de ani nu l poti schimba



Acum alegerea e a ta.Faza cu schimbatul,ok se fac niste compromisuri ....dar cand iubesti/placi o persoana ,o iubsti/placi cum e.....si depinde de fiecare daca.....si accepta.
blaa
Postat pe 28 Martie 2010 23:47
deci ee clar nu te merita ....banuiesc ca nu ai vrea sa`ti petreci tineretea stand numai in casa si sa nu ai prieteni sau cv de genu....cel mai bn ar fi sa te ocupi de tn si de pasiunile tale si poate asa ai sa intalneshti si tu pe cnv care sa aveti mai multe in comun si sa nu`l deranjeze stilul tau de a te imbraca sau "trecutul"...
oanyca15
Postat pe 28 Martie 2010 23:48
De la: oanyca15, la data 2010-03-28 23:48:13deci ee clar nu te merita ....banuiesc ca nu ai vrea sa`ti petreci tineretea stand numai in casa si sa nu ai prieteni sau cv de genu....cel mai bn ar fi sa te ocupi de tn si de pasiunile tale si poate asa ai sa intalneshti si tu pe cnv care sa aveti mai multe in comun si sa nu`l deranjeze stilul tau de a te imbraca sau "trecutul"...


bine zis onyca
kudika_10
Postat pe 28 Martie 2010 23:52
Vezi tu, asa cum ai spus la inceput... sunt multe lucruri pe care noi nu le stim. Personal, nici nu vreau sa le stiu. Doar ca, din tot ce spui tu simt o mare amaraciune. Indiferent cat de mult ai iubi si ai fi iubita.. daca nu esti fericita.. e in zadar. Daca ar fi sa-ti raspund doar la intrebarea din titlu as spune clar :NU, iubirea nu e suficienta. Si cred ca ti-ai dat seama deja, cum stau lucrurile.
Spui la un moment dat ca ai dat o alta sansa iubirii voastre. Parerea mea este ca vei da nshpe mii de sanse acestei iubiri moarte din fasa. Sau, te vei rupe curand.
Nu esti tu de vina, dar nici el. Pur si simplu, in afara de sentimente, nu aveti mare lucru in comun. Si, ceea ce stim cu totii, o relatie se construieste in timp bazandu-ne tocmai pe acele afinitati, compatibilitati si asa mai departe.
Cred ca vei imbatrani inainte de vreme pentru ca, femeie fiind, ai tendinta sa-i faci pe plac, sa te modelezi dupa el in speranta ca relatia va functiona. Asa cum un barbat nu poate fi schimbat, parerea mea este ca nici o femeie nu se poate schimba. Asta daca vrea sa fie fericita. Facand zeci de compromisuri te vei trezi la un moment dat ca nu mai esti tu. Si vei rabufni sau.... vei trai in virtutea inertiei; ce-o da Domnul!
La 19 ani nici nu se pune problema sa alegi o asemenea varianta. E doar o lectia (o alta lectie) de viata.

Imi permit sa-ti sugerez ceva: NICIODATA nu mai povesti detalii ale trecutului tau unui posibil partener. Viata in doi incepe din momentul in care se creaza noul cuplu. Trecutul iti apartine in totalitate. Punandu-l pe tava e ca si cum l-ai face partas si pe el si, in cazul tau, nu-i de mirare ca te-a vazut in bratele altora.. de vreme ce l-ai adus acolo, cu voi, in acel moment.
rashela
Postat pe 28 Martie 2010 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parerere.. un sfat.. ceva ajutator:( 25 De la: blue_angel1986 1 Mai 2009 14:35
PSIHOLOG BUN 2 De la: delia_ro2000 3 Februarie 2011 15:29
Help me, please. 32 De la: kudika_andrei 5 Februarie 2011 17:37
nu inteleg ce se intampla cu ea 13 De la: GepettoP 14 Iunie 2015 12:42
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36