Setari Cookie-uri

ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn?

supertitii?...........intamplare?..........destin?............
dona_madona
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:57
hai mai..nu te lua dupa superstitiile astea...stii vorba aia "de ce ti`e frica nu scapi" Cu siguranta e o pura intamplare , eu una sunt imprastiata , am pierdut mereu fel si fel de chestii , mai ales bijuterii...asa cum pierzi un inel se poate pierde si verigheta...

Totusi ce te`a determinat sa te gandesti la asta ca la un 'semn' , firea ta superstitioasa sau au aparut niste probleme in cuplu?
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:40
De la: dona_madona, la data 2008-09-11 16:57:07supertitii?...........intamplare?..........destin?............



e grav, e semn divin! lucrurile vor din ce in ce mai deosebite. sa ai mare grija, iubirea se va incolacii in jurul acelui inel si nimic nu va mai conta. viata ta va fi apropiata de ceea ce se numeste iubire divina!!
offf doamne!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:51
da' daca o pierzi la 3 luni de la nunta?

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:58
si daca-ti pierzi capu' la o saptamana de la nunta , dupa alta, ce poa' sa-nsemne!?
nu inseamna nimic!

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:00
:))))))) inseamna ca nu esti normal :))))))))))))
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:01
De la: geo32, la data 2008-09-11 18:00:36si daca-ti pierzi capu' la o saptamana de la nunta , dupa alta, ce poa' sa-nsemne!?
nu inseamna nimic!

da' capul nu ti-l pierzi inainte? ca doar de aia ajungi la nunta...

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:03
ameteala e de vina!!
o fi ramas profund impresionat de frumusetea ei la nunta si, cazut in butoiu cu reflexii, n-a vazut cum verigheta i-a alunecat in chilotei celeilalte!!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:10
ei.. astea sunt pure superstitii! cred si eu ca nu e placut sa piarda sotul verigheta..
dar eu dupa un an de la nunta inca nu m-am obisnuit cu verigheta pe mana si noaptea o dau jos.. de multe ori uit unde o pun
deci se poate intampla sa o pierzi pur si simplu.. e adevarat ca, de cand am ratacit-o ultima data am mult mai multa grija de ea si i-am gasit un loc special de ,,dormit,,..
daca ai ghinionul sa o pierzi faci alta si gata!

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:15
Ca esti aiurit si ametit de iubire si nu mai stii ce faci cu lucrurile tale...
Ce atatea superstitii?
S-a pierdut... faceti altele mai frumoase :
sheeva
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:16
De la: geo32, la data 2008-09-11 18:10:52ameteala e de vina!!
o fi ramas profund impresionat de frumusetea ei la nunta si, cazut in butoiu cu reflexii, n-a vazut cum verigheta i-a alunecat in chilotei celeilalte!!!

da' barbatul celeilalte ce a zis cand a gasit-o?

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:36
pai ... e 11 sept...si eu mi-as fi pierdut-o :P :D

lasand gluma la o parte, depinde unde a pierdut-o. daca a pierdut-o in patul amantei ... da, pot spune ca e un semn!
morticia_adams
Postat pe 11 Septembrie 2008 22:25
unii ditre voi mi-ati rasp si la cealalta intrebare a mea sau provocare cum doriti sa o luati.....e vb de iubitul meu care este casatorit cu alta femeie
iubitul meu si-a pierdut verigheta inainte sa ma cunoasca...si nu si-a mai cumparat alta....mai putin acum.....de aceea ma gandesc ca in viata asta nu e nimik intamplator.......eu una cred in destin.....
dona_madona
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:31
hai ca esti grozava!iubi tau e insurat si tu grija la veregheta.toate amantele se imbata cu apa rece sperind in semne divine

Postat pe 15 Septembrie 2008 17:41
hello!
cum vi se pare sa va fie furata din casa verigheta, de craciun, la o masa in familie, de catre baiatul de 14 ani al sotului, dintr-o casatorie anterioara si care, desigur, era invitat?!
cum vi se pare sa stii cine, sa stii cand ti-a furat-o, sa recunoasca, intr-un final, dar sa nu o mai poti recupera?
toate cele bune!
luminutza
Postat pe 16 Septembrie 2008 07:47
furtul nu este o superstitie iar veregheta se poarta pe deget nu se tine in cutia de bijuterii s-au prin casa!daca acel copil al lui a furat inseamna ca el probabil a facuto din rautate,din lipsa de afectiune,gelozie etc.inainte sa acuzi gestul descopera ce a determinat copilul sa faca acest gest!probabil tu nu il suferi si el simte lucrul asta.observ ca femeile sint mai putin tolerante cu copii sotului dar la rindul lor doresc toleranta si dragoste pentru proprii copii!

Postat pe 16 Septembrie 2008 09:02
De la: Themis2008, la data 2008-09-16 09:02:07furtul nu este o superstitie iar veregheta se poarta pe deget nu se tine in cutia de bijuterii s-au prin casa!daca acel copil al lui a furat inseamna ca el probabil a facuto din rautate,din lipsa de afectiune,gelozie etc.inainte sa acuzi gestul descopera ce a determinat copilul sa faca acest gest!probabil tu nu il suferi si el simte lucrul asta.observ ca femeile sint mai putin tolerante cu copii sotului dar la rindul lor doresc toleranta si dragoste pentru proprii copii!


imi pare rau ca vezi lucrurile asa... de cand ma stiu, in casa nu port bijuterii, dar nici nu le ascund, nici macar de el. in primul rand mai disparusera altadata bani, sume derizorii. intre timp a "evoluat" la furturi din masini. asa ca, daca ai o pb cu toleranta fata de copiii din casatorii anterioare, rezolvati-o! nu veni cu tonul asta acid gen "observ"! probabil ai in preajma cazuri de genul dar asta nu-ti da dreptul sa etichetezi!!!! PS: obiectul e VERIGHETA nu VEREGHETA!!!! si femeile doresc toleranta si dragoste pentru copiii lor de la tati nu de la straini. in rest pot, cel mult, spera!
toate cele bune tuturor!
luminutza
Postat pe 17 Septembrie 2008 14:28
nu sint acida dar tu nu explici clar situatia si ceri pareri!daca fura asta e rodul educatiei si se vede neimplicarea autoritatii tatalui!nu am vrut sa te jignesc si nu inteleg ce te iei de litere batute gresit pe tastatura.si ai dreptate toate femeile pe care le cunosc nu suporta copii vitregi ba chiar urasc acesti copii.nu sint in caz similar dar eu iubesc atit de mult copii incit ma irita categoria celor care nu pot iubi decit copilul lor indiferent ca sint barbati s-au femei.cind te mai iei de mine aiurea sa ma anunti ca mai si muncesc la sute de chitante si facturi.

Postat pe 17 Septembrie 2008 15:52
De la: Themis2008, la data 2008-09-17 15:52:34nu sint acida dar tu nu explici clar situatia si ceri pareri!daca fura asta e rodul educatiei si se vede neimplicarea autoritatii tatalui!nu am vrut sa te jignesc si nu inteleg ce te iei de litere batute gresit pe tastatura.si ai dreptate toate femeile pe care le cunosc nu suporta copii vitregi ba chiar urasc acesti copii.nu sint in caz similar dar eu iubesc atit de mult copii incit ma irita categoria celor care nu pot iubi decit copilul lor indiferent ca sint barbati s-au femei.cind te mai iei de mine aiurea sa ma anunti ca mai si muncesc la sute de chitante si facturi.

Iti place tare sa judeci oamenii! Ia fa o incursiune in sufletul si mintea ta si gandeste-te ce ai putea simti in unele situatii despre care deocamdata stii de la altii!
Se intampla sa ne supraevaluam, sa stam bine la teorie dar cand suntem pusi in fata faptelor sa constatam ca nu prea simtim ce credeam ca vom simti si nu prea putem ce credeam ca am putea!!! Bafta!
E bine fiecare sa-si poarte proprii bocanci.
Toate cele bune tuturor!
luminutza
Postat pe 19 Septembrie 2008 08:05
Doamne fereste!cum sa te judec?nu sint Dumnezeu!el o sa ne judece pe toti cind ne va venii rindul!scuza-ma daca te-ai simtit prost in urma comentariilor si nu asta a fost scopul.ma facut sa iti raspund ura care reiese in spatele cuvintelor cind vine vorba de copilul barbatului pe care pretinzi ca il iubesti!si inca ceva :atunci cind pui orice fel de intrebare este normal sa fie parerile impartite iar tu ai o problema deoarece nu poti accepta ceva ce nu este in asentimentul tau!daca as fi facut copilul ala cu ou si cu otet ai fi fost tare multumita dar nu ar fi fost corect!in viata aduni ceea ce semeni iar acel copil face toate relele deoarece nimeni nu a ajuns la sufletul lui sensibil!decit sa stai sa te certi cu mine aici mai bine faci ceva in favoarea lui si a voastra incercind sa il apropiati ,sa il intelegeti,sa ii oferi ajutor chiar specializat!voi cei trei adulti sinteti vinovati de ceea ce este copilul azi!

Postat pe 19 Septembrie 2008 08:51
De la: Themis2008, la data 2008-09-19 08:51:29Doamne fereste!cum sa te judec?nu sint Dumnezeu!el o sa ne judece pe toti cind ne va venii rindul!scuza-ma daca te-ai simtit prost in urma comentariilor si nu asta a fost scopul.ma facut sa iti raspund ura care reiese in spatele cuvintelor cind vine vorba de copilul barbatului pe care pretinzi ca il iubesti!si inca ceva :atunci cind pui orice fel de intrebare este normal sa fie parerile impartite iar tu ai o problema deoarece nu poti accepta ceva ce nu este in asentimentul tau!daca as fi facut copilul ala cu ou si cu otet ai fi fost tare multumita dar nu ar fi fost corect!in viata aduni ceea ce semeni iar acel copil face toate relele deoarece nimeni nu a ajuns la sufletul lui sensibil!decit sa stai sa te certi cu mine aici mai bine faci ceva in favoarea lui si a voastra incercind sa il apropiati ,sa il intelegeti,sa ii oferi ajutor chiar specializat!voi cei trei adulti sinteti vinovati de ceea ce este copilul azi!

ESTI DRAGUTA!
Toate cele bune tuturor!
luminutza
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:09
Fetelor ati deviat de la subiect,aici o amanta vrea sa stie daca are sanse sa devina SOTIA mai ales ca divinitatea i-a dat un semn:iubi si-a pierdut verigheta.Eu cred ca ar trebui sa mai spere la ceva semne:un divort si apoi o cerere in casatorie.Speranta moare ultima!!!!
marianarascanu
Postat pe 23 Septembrie 2008 22:31
hahaha buna treaba si bascaleala asta............
dona_madona
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:46
Eu cred ca verigheta furata sau pierduta trebuie inlocuita si atit.
micabis
Postat pe 28 Septembrie 2008 06:49
De la: dona_madona, la data 2008-09-25 22:46:10hahaha buna treaba si bascaleala asta............
luminutza
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:42
Hehe... sotul meu si-a pierdut verigheta la 1 sapt dupa nunta, in luna de miere... in mare, cand eram la balacit.
A cautat-o disperat timp de ore in apa... bineinteles ca nu a gasit-o. Asa, si suntem casatoriti si fericiti de 7 ani.

Postat pe 9 Octombrie 2008 01:54
De la: dona_madona, la data 2008-09-15 17:31:27unii ditre voi mi-ati rasp si la cealalta intrebare a mea sau provocare cum doriti sa o luati.....e vb de iubitul meu care este casatorit cu alta femeie
iubitul meu si-a pierdut verigheta inainte sa ma cunoasca...si nu si-a mai cumparat alta....mai putin acum.....de aceea ma gandesc ca in viata asta nu e nimik intamplator.......eu una cred in destin.....

VAI DRAGA ,DACA E ASA DA FUGA SI COMANDA O ROCHIE DE MIREASA. CA DE...DESTINUL LUCREAZA PENTRU TINE.
ana_lili36
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:22
dona madona, citind ce ai scris la diverse topicuri se vede ca ai o varsta frageda si crezi ca tot ce zboara se mananca, esti chiar convinsa ca faci bine ce faci si nu intelegi de ce iti spune atata lume ca te imbeti cu apa rece
ada_t
Postat pe 20 Octombrie 2008 12:24
Am senzatia ca iubitelul tau iasi "pierde" verigheta in fata oricarei prospaturi....nu esti nici prima si nu vei fi nici ultima la capitolul consumabile...doar esti fata mare si pricepi statulul efemer pe care il ai. Deci, fa-ti o favoare si nu amplifica ori interpreta gesturi de genul in favoarea ta pentru ca ele apar ori de cate ori este loc de tavaleala....ori...un "sincer" TE IUBESC adresat unei fete inocente deschisa pentru..Ai grija de tine
lorelay_me
Postat pe 24 Octombrie 2008 08:53
oau! si io care credeam ca-s acid. citind cele scrise mai sus de postrea mea, ma fac mic. mic de tot!

Postat pe 24 Octombrie 2008 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
baiat virgin caut fata virgina 19 De la: darkprince200386 27 August 2012 21:06
sa ma marit cu cine vor parintii? 18 De la: kudika195501 30 Decembrie 2010 00:16
Are alta sau nu? 4 De la: Rodika91 6 Martie 2012 13:02
Aranjamente florale nunta 1 De la: andrea28 12 Februarie 2010 15:31
De ce se teme femeia la 30 de ani? 123 De la: denis_roxana 23 Mai 2011 17:23