Setari Cookie-uri

ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn?


Sotul prietenei mele si-a pierdut verigheta in noaptea nuntii iar acum nu stiu :destin sau nepotrivire? -la un an dupa nunta au divortat!
lavi81
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:23
Hai ma cum sa credeti in asa ceva. Am si eu un prieten care a stat cu o tipa 7 ani si dupa ce s-au casatorit cu verighete si tot tacamul s-au despartit in 3 luni. Asta ce mai inseamna? Ca din start verigheta aduce ghinion in relatii?:))

Poate e mai bine ca a pierdut-o. Va incepe sa se inteleaga mai bine cu nevasta si n-o sa-i mai trebuiasca amanta. Asa o sa te lase si vei putea sa-ti gasesti unul liber, neluat, care o sa-ti ia o verigheta ca sa te poata insela.
irinaandreia
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:18
Hei fetito trezeste-te la viata,in loc sa umbli dupa barbati insurati mai bine ti-ai gasii unul liber cu care intr-o zi te vei casatori.Nu va inteleg cum puteti sa fiti atat de naive incat sa credeti ca un barbat poate renunta la familie la copii, in special, pt o femeie....trezeste-te si nu mai visa
lavinia_84
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:45
s-a intamplat si sotului meu...in primul sau al doilea an....siiii....saptamana viitoare implinim21 de ani de casnicie!!!!...
lenna34
Postat pe 24 Octombrie 2008 14:37
Verigheta NU SE SCOATE DE PE DEGET.
agoldfish
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:20
De la: agoldfish, la data 2008-10-24 16:20:42Verigheta NU SE SCOATE DE PE DEGET.


In cazurile in care ESTI NEVOIT TOTUSI sa o scoti, nu ai decat sa o faci intr-un loc sigur (NU in baie/bucatarie) precum o noptiera de pat sau o noptiera speciala unde te fardezi (loc valabil si pentru EL) si DOAR IN SCOPURI precum:
- ca sa te demachezi/machezi si sa-ti DAI CU CREMA PE MAINI;
- cat timp speli rufe si vase, oricum dupa aceea trebuie sa-ti dai cu o crema pe maini ...

Ai scos-o, ai rezolvat treburile, si cand te-ai imbracat ASA CUM NU UITI NICI O DATA telefonul, cheile, aragazul sau apa deschise, fardatul, parfumatul etc. TOT ASA ESTE SI CU VERIGHETA.

IAR DACA NU O MAI POTI SCOATE, SI MAI BINE cu ce te deranjeaza? VERIGHETA sa stiti ca REZISTA PERFECT la tot si la toate: LA CREME, DETERGENTI, CARNE TOCATA, ULEI DE SALATA - ea, saracuta REZISTA !!! NOI SUNTEM CEI CARE NU REZISTAM
agoldfish
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:29
De la: agoldfish, la data 2008-10-24 16:20:42Verigheta NU SE SCOATE DE PE DEGET.



n-a zis nimeni ca se scoate!
da' cateodata mai aluneca de pe dejet!

Postat pe 24 Octombrie 2008 16:35
VERIGHETA sa stiti ca REZISTA PERFECT la tot
si la toate: LA CREME, LA DETERGENTI, CARNE TOCATA, ULEI DE SALATA -
ea, saracuta REZISTA !!!
NOI OAMENII suntem cei care NU REZISTAM


agoldfish
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:37
si ce te dai asa la mine!!!? a!?

Postat pe 24 Octombrie 2008 16:40
rectificare :
si ce va dati asa la mine , doamna!? a!?

Postat pe 24 Octombrie 2008 16:47
De la: irinaandreia, la data 2008-10-24 11:18:46Hai ma cum sa credeti in asa ceva. Am si eu un prieten care a stat cu o tipa 7 ani si dupa ce s-au casatorit cu verighete si tot tacamul s-au despartit in 3 luni. Asta ce mai inseamna? Ca din start verigheta aduce ghinion in relatii?:))

Poate e mai bine ca a pierdut-o. Va incepe sa se inteleaga mai bine cu nevasta si n-o sa-i mai trebuiasca amanta. Asa o sa te lase si vei putea sa-ti gasesti unul liber, neluat, care o sa-ti ia o verigheta ca sa te poata insela.


ti-as zice eu ce aduce ghinion intr-o relatie: certificatu'. eu am turbat imediat ce l-am avut. cateva luni in continuu scoteam fum pe nari. dupa ce l-am facut piese de puzzle, m-am racorit instantaneu.
ma tem insa ca daca mai fac rost de el, de la starea civila, ma apuca iar. noroc ca mi-a cerut aia de la primarie mita ca sa imi dea altu', ca altfel deja eram in transa.

cu institutia nu am nimic, hartoagele ma streseaza....

Postat pe 24 Octombrie 2008 17:23
eu am una bucata sot, care, la un moment dat, cand se dusese cu alta si-a amanetat verigheta si nici nu si-a mai recuperat-o.

Iar eu...l-am primit inapoi! Eh, asta e alta poveste.
luv4ever77
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:59
mie imi plac povestile cu iz de scandal!!

Postat pe 24 Octombrie 2008 23:17
De la: geo32, la data 2008-10-24 23:17:30mie imi plac povestile cu iz de scandal!!

ROBERTA_BRUNI
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:28
ce sa zic...ca o fii frate si cu superstitiile astea ceva.Eu de ex mi-am pierdut vergheta in primul an de casnicie ,fireste in apa.Si ma credeti, nu ma credeti,dupa povestea cu vergheta pierduta in apa,am avut cateva intamplari nefericite(ghinioane mai bine zis)Am avut un accident de masina f urat,dupa asta mi-a calcat masina un pui de rottwailler(saracutul de el avea vreo 5 luni),in casa a fost o perioada cand nimik nu mergea bine,chiar eu cu al meu sot eram in conflict din te miri ce subiect..Vergheta am inlocuit-o imediat dupa ce-o pierdusem pe prima insa nu m-am dus cu ea la biserica s-o sfintesc.In fine dupa ce am ascultat si eu de sfaturiile unor persoane mai in varsta ,am facut cea ce trebuia sa fie facut in privinta asta.Or fii adevarate supestitiile nu or fii dar cert e ca eu una m- am lovit de asta si chiar nu doresc nici celui mai mare dusman al meu s treaca prin ce am trecut eu atunci dupa intamplarea nefasta cu pierdutul verghetei.
otylya27
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:30
vai vai vai..cata rautate p aici..mai fetelor..nu va mai luati atata de "amante"!!!!!!!! e amanta,nu e, treaba ei..cik consumabile..doamne...nu am mai intrat de mult p aici dar vad ca nu s-a schimbat nimic..doar spalare de chilotei in public..
floricutza
Postat pe 28 Octombrie 2008 00:23
De la: luv4ever77, la data 2008-10-24 22:59:52eu am una bucata sot, care, la un moment dat, cand se dusese cu alta si-a amanetat verigheta si nici nu si-a mai recuperat-o.

Iar eu...l-am primit inapoi! Eh, asta e alta poveste.


eu am una bucata matusa - sora de mama, al carei sot a primit acasa o tanti, cu un scop precis.
care tanti, grijulie sa nu zgarie, probabil, si-a scos toate bijuurile de pe maini - verigheta, 2 inele gen ghiul si inca unul, toate cu ametist, si unde le-a pus acolo le-a uitat.

suparare ca a fost inselata, dar oarece satisfactie ca individu' n-a facut-o degeaba.
la asa "tarif", mai ca as trimite si eu la inselat.... glumesc, evident, dar mai stii...

Postat pe 28 Octombrie 2008 19:44
buna!:)si eu mi-am pierdut verigheta la 2 luni dupa ce ne-am casatorit...am stat impreuna 10 ani si apoi am divortat...eu cred ca e o simpla superstitie, nu cred ca se intampla ceva ptr ca iti pierzi verigheta...
conteaza relatia dintre cei doi si nimic mai mult...
nicoleta242002
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:05
De la: inocica, la data 2008-09-11 18:36:53
De la: geo32, la data 2008-09-11 18:10:52ameteala e de vina!!
o fi ramas profund impresionat de frumusetea ei la nunta si, cazut in butoiu cu reflexii, n-a vazut cum verigheta i-a alunecat in chilotei celeilalte!!!

da' barbatul celeilalte ce a zis cand a gasit-o?



BRAVO GEO NU CRED CA A MAI GASIT O DE FRICA A INGHITIT O



OK DAR DAC LUI NU I PLACE SA O POARTE CA IL DERANJAZA
SI PUR SI SIMPLU FARA UN ALT MOTIV DE A FI ASCUNS SA ZICEM DE PRIVIRILE CELOR CARE SE UITA DUPA VEREGHETE?
NU SUPORTA CEVA PE DEGETE SI ATAT.
SAU KIAR SA NU SE RANEASWCA CU EA LA LUCRU SAU MAI STIU EU CE?
gratuit89
Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:54
eu am pierdut-o dupa fix 2 luni de la nunta!! de ziua mea !!( de nume) ..am stat o ora jumate fara ea pe deget dupa care ne-am dus la acelas magazin de unde o cumparasem si aveau acelas model si culmea aveau si marimea mea de data asta

eu cred ca a fost semn divin sa ma duc s-o iau ...probabil urma sa o cumpere altcineva

*pe prima n-am vrut s-o stramtez..am vrut eu sa fie intacta ..si uite ca am schimbat-o cu totul

Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:49
SIGUR E PIERDUTA ? SI FOSTUL MEU SOÞ A SPUS CÃ A PIERDUT VERIGHETA SI EL O VÂNDUSE CA SA IA CADOURI PENTRU ALTA ... MDA ... CU ATÂTEA CASE DE AMANET ÎN JUR ...SUNTETI CREDULE RAU ...
nutishoru
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:28
Ar fi un semn doar in cazul in care a fost pierduta intentionat
cumparati-va altele si dak le sfintiti vor avea aceeasi valoare
romanticbabe
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:40
DA in popor e o vorba care spune ca e semn rau sa iti pierzi verigheta,stiu si cupluri care s-au despartit,acum tu crezi ce vrei
nor_pufos
Postat pe 10 Decembrie 2008 18:51
De la: dona_madona, la data 2008-09-11 16:57:07supertitii?...........intamplare?..........destin?............
e de cumparat alta daca se pierde si asta poate ca e ceva la mijloc craciun fericit
xandra79
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:25
poate ca-i degetu' din mijloc! e un semn daca-i ridicat in sus!

Postat pe 23 Decembrie 2008 20:42
si putin spre dreapta
inocica2
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:24
E o prostie sa crezi in asa ceva.Eu am pierdut verigheta si m-am disperat aiurea.Sotul meu a pierdut-o si el mai tarziu...Avem altele acum si cam 15 ani de casnicie fericita...Sunt sigura ca vor mai fi multi de acum inainte.Sau daca,Doamne fereste va fi altfel,nu verigheta va fi motivul...
madi89
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:44
Eu n-am pierdut verigheta si tot am divortat.Asta ce fel de semn este?

Aaaa, recunosc ca am vindut-o dupa divort dar asta nu se pune, nu?
micabis
Postat pe 24 Decembrie 2008 18:17
depinde cat ai luat pe ea!

Postat pe 24 Decembrie 2008 19:01
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Locuiesc cu cumnata care imi distruge relatia, va rog dati-mi un sfat 51 De la: Brunetica25 19 Martie 2013 18:49
alin 46 De la: mitura 5 Iunie 2010 15:56
Rog o parere si un sfat 15 De la: Max2 3 Decembrie 2011 15:39
trecutul ma omoara... 46 De la: Biank26 30 Ianuarie 2013 14:06
gandim diferit 95 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 08:48