Setari Cookie-uri

Confuzie,uitare sau razbunare?

Salutare!!Sunt noua pe aici dar citesc de mult povestile voastre...Am simtit nevoia sa scriu pt ca vreau sa aud cateva pareri..Am avut o rel la distnata,timp de 4 ani.In martie acet an am decis sa pun punct pt ca nu mai suportam km dintre noi (2000).El a suferit ff mult atunci si a facut tot posibill sa ne impacam.Si ne-am impacat.In vara a tinut din tot sufeltul sa vin eu la el pt a petrece mai mult timp impreuna.Am acceptat convinsa fiind ca o vom lua de la inceput.Dar acolo aflu ca el are pe altcinva,o pustoaca de 17 ani.Nu l-am obligat sa ramana cu mine el mi-a marturisit ca a fost o prostie ca se simtea sg dupa cate se intamplasera intre noi.L-am inteles si am mers mai departe cu chiu cu vai.La 2 sapt dupa ce am revenit eu acasa si-a expirmat dorinta de a lua o pauza pe motiv ca nu mai ma iubeste cum ma iubea.Am inteles.7 zile mai tarziu imi spune ca a avut nevoie de gandire pt ca are planuri mari in ceea ce ne priveste pe noi doi etc.Dupa numai o zi aflu ca el se impacase cu cealalta chiar de la ea....Nici macar nu m-a sunat sa vada cum ma simt,nimic..iar eu simt ca mor.Nu inteleg ce se intampla de ce m-a mai chemat la el daca era cu ea,de ce s-a intors inapoi cu planurile lui daca era cu ea?!?!Oare a fost razbunare?Nu stiu ce se intampla cu el,si nu mai stiu cese intampla cu mine..Ce sa fac,ma doare mult prea tare.Toata lumea intreaba de el,cand ne casatorim etcNu am cum sa lupt pt el,nu am arme si nici nu stiu daca merita ?!?!Va multumesc mult de tot,macar pt ca ati citit..Pup

Postat pe 13 Septembrie 2008 17:52
Elena, oamenii astia cu 2 fetze sunt tare periculos.
Nici eu nu stiu ce vor.
Uf...eu vorbesc...eu, care acu tremur toata si-mi vine sa plang din vina unui ca asta.
Pur si simplu, nu merita


De ce te-a mintit?
La cum te-ai exprimat tu,eu nu pot decat sa trag concluzia ca el a facut o pauza cu prietena lui de acolo, timp pe care si l-a petrecut cu tine. Atat. Mi se pare absurd si dureros.

o intrebare: la cat timp va intalneati?
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 18:14
Ultimele tale propozitii se refera la lupta.
A lupta pentru persoana iubita. Ceea ce, in cazul vostru e ff greu. In primul rand pentru ca e o relatie la distanta, si apoi pentru ca e clar ca el a ales-o pe cealalta, din moment ce s-au impacat (daca s-or fi despartit vreo clipa) la scurt timp dupa ce tu ai ajuns acasa.

Sper, din tot sufletul sa nu am dreptate, sa fie doar pesimismul meu ingrozitor de vina :(
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 18:16
Ms mult.Si oricat as incerca eusa nu cred asa ceva cred ca asta este...Dar si unui dusman daca ii faci rau,macar te intereseaza daca mai traieste.Mi-e greu sa cred ca un astfel de om m-a iubit odata...Nu doresc nimenui sa treaca prin asa ceva.Si0a batut joc de 4 ani in care eu am pierdut prieteni,sanse de munca,am pierdut tot.Si cu o zi inainte imi spunea ca nu ma va uita nniciodata pt ca nu poate,pt ca se gandeste mereu la mine.Cred ca ar fi vrut sa ne aiba pe amandoua nu stiu...Parca sunt drogata mereu..Nu mai stiu sa mai ies sa mai fac ceva..Mulrumesc mult!

Postat pe 13 Septembrie 2008 23:32
Inteleg f.bine prin ce treci si e o perioada f.grea pt.tine,sunt atatea femei care au trecut printr-o despartire.te gandesti cu ce ai gresit,de ti-a facut asta,de ce si-a batut joc de sentimentele tale ...si indiferent daca o sa afli sau nu sfatul meu e sa te gandesti la tine,sa vezi ce mai bine pt.tine si sa incerci sa depasesti perioada asta.TRECE...GREU ..DAR TRECE...o sa uiti si o sa ajungi sa-ti aduci aminte si o sa gandesti:ce proasta am fost!FRUNTEA SUS ...
evelyn50
Postat pe 19 Septembrie 2008 09:14
O asemenea specie de pervers pentru tine nu trebuie sa mai existe. Nu trebuie sa il urasti, nu trebuie sa iti pui intrebari si sa te consumi cautand raspunsuri. Pur si simplu trebuie sa inceteze sa existe. ATAT SI NIMIC MAI MULT!
Stiu ca esti confuza, ca nu stii ce s-a intamplat, ca ti-e ciuda ca ai pierdut multe din cauza lui, dar gandeste-te ca totusi e mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu cand poate v-ati fi casatorit si ati fi avut si un copil. Si daca cumva iti imaginezi ca il mai iubesti, uita gandul asta. Nu il mai iubesti, nu ai avea cum! Esti furioasa, esti ranita, il urasti..daca s-ar intoarce la tine i-ai face zile amare. Inca odata iti spun..da pagina si nu lasa furia si intrebarile fara raspuns sa te consume..iesi cu prietenele tale, cauta-ti un job, mai fa o facultate..orice sa iti consume timp si energie, pentru ca barbatul ala nu merita nici macar ca tu sa il urasti!
onutza1108
Postat pe 19 Septembrie 2008 09:41
nu's razbunatoare dar imi place sa arat k eu sunt ce kre are dreptate mereu
si in + sunt foarte orgolioasa

o fi bn?
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:48
draga mea.povestea ta seamana cu ce am trait eu cam acum 2 saptamani in urma.m am despartit de prietenul meu pentru ca nu ne potriveam deloc si el la cateva zile s a culcat cu alta motivand apoi ca "era confuz"...desi cu alte cateva zile in urma imi scris ca el inca ma mai iubeste.
nu sunt socata.am destula experienta cu barbatii incat sa nu ma mai mire nimic.ce pot sa ti spun tie...nu e deloc confuz...asta e doar o replica pe care toti o folosesc cand fac asta...dovada poti s o vezi ca si eu am primit exact aceasi replica.de fapt el si a facut acolo pe cineva ca sa poata face sex si te a tinut si pe tine ca doar nu i stateai pe cap cata vreme tu erai la 2000 km...si daca avea sa vii pe acolo mai facea sex si cu tine...cam asta e treaba.individul vrea sa si simta spatele asigurat si de aia te a pastrat pe tine iar pe pustoaica ...pentru sex.dar nu ti face iluzii ca si o trage cu ea si pe tine te iubeste de fapt pentru ca nu e asa.merita sa mai spun ca unii barbati sunt incapabili de iubire?!dar faptele lor o dovedesc pe deplin
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:56
De la: onutza1108, la data 2008-09-19 09:41:14 O asemenea specie de pervers pentru tine nu trebuie sa mai existe. Nu trebuie sa il urasti, nu trebuie sa iti pui intrebari si sa te consumi cautand raspunsuri. Pur si simplu trebuie sa inceteze sa existe. ATAT SI NIMIC MAI MULT!
Stiu ca esti confuza, ca nu stii ce s-a intamplat, ca ti-e ciuda ca ai pierdut multe din cauza lui, dar gandeste-te ca totusi e mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu cand poate v-ati fi casatorit si ati fi avut si un copil. Si daca cumva iti imaginezi ca il mai iubesti, uita gandul asta. Nu il mai iubesti, nu ai avea cum! Esti furioasa, esti ranita, il urasti..daca s-ar intoarce la tine i-ai face zile amare. Inca odata iti spun..da pagina si nu lasa furia si intrebarile fara raspuns sa te consume..iesi cu prietenele tale, cauta-ti un job, mai fa o facultate..orice sa iti consume timp si energie, pentru ca barbatul ala nu merita nici macar ca tu sa il urasti!



sunt 100% de acord cu onuta.si eu m am simtit ranita si imi venea sa l primesc inapoi si sa ma gandesc ca e doar o aventura....dar de ce?un om de onoare nu face asa ceva.viitorul sot nu trebuie sa ti l alegi bazandu te pe imaginea pe care tu o ai despre el...ci in functie de realitate.si realitatea e ca s a culcat cu o pustoaica de 17 ani.atat am avut de zis
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:59
eu cred ca a fost razbunare...oricum o relatie la distanta nu merge...tentatiile sunt prea mari si unu din cuplu tot calca pe bec..eu zic sa-l lasi in pace si sa ti gaseti pe cineva demnde tine nu un m ce cauta razbunarea...
micki23
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:21
:))) ai sa razi peste un an...asa cum am facut si eu.am ras de el...k a fost prost.a lasat gravida una cu care statea k sa ma uite zice el :) si dumnezeu i-a dat de nu poate sa duca.nu ma bucur de raul altuia...dar eu chiar cred k fiecare dintre noi are un destin si nimic din ce se intaplma nu e intamplator.ai sa iti dai seama mai tarziu...asa k...
stressy
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:11
draga mea prietena kudika....nu incerca sa patrunzi in mintea barbatilor....e destul de dificil si apoi...nu se merita...s-ar putea sa gasesti ceva care o sa te dezmageasca foarte mult .asta e . sa stii k nu e vb de tipa de 17 ani...e mai mult de atat: el a cautat ceva mai nou mai frsh...si nu vreau sa te simti jignita...dar orice tipa pe care nu a f---o e cel mai nou lucru pt el si se simte mai barbat decat este.iar asta nu ar trebui sa te afecteze...o sa gasesti si tu pe cineva care sa te puna pe 1 loc si atunci o sa te simti si tu mai femeie decat esti ...crede-ma. si tind sa cred k te-a folosit pt iubirea ta pt k ei au nevoie sa stie ca sunt doriti,iubiti si admirati. barbatii sunt copii mai mari...asta e firea lor.nu mai zic mai multe k o sa incep sa zic prostii.te pup ai grija de tine,draga mea kudika.
anaadyan
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:17
Salutare,

Cred ca totusi distanta mare si-a pus cumva amprenta.... Ce-ar fi sa nu-ti mai pui atatea intrebari, de una singura si sa incerci sa discuti cu el??? Eu cred ca mai aveti o sansa.... comunicati deschis si totul va fi OK. Numai ascultand si varianta lui poti sa-ti formezi o parere....... Cred ca nu este totul pierdut!!! Cu totii gresim.... nimeni nu este perfect... Nu????

Bafta!!!
POTCOVAR
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:14
Iti dau un sfat daca vrei sa il iei in considerare ar fi bine,daca nu atunci fa ceea ce iti dicteraza inima:renunta la orice are legatura cu el,renunta la lupta...asta nu mai e lupta ta,asta e lupta lui:nu a stiut sa aprecieze,nu a stiut sa aleaga binele,a ales o obsesie,obsesie ce nu va tine mult.Daca o sa te impaci cu el nu o poti trece peste faptul ca te-a mintit si de fiecare data o sa ti se para ca te insala,chiar daca el poate sta de vb cu mama lui.iti spun asta din propria experienta:prietenul meu m-a inselat si mi-a spus ca vrea sa luam o pauza pt ca nu mai stie ce simte pt mine.In fine ne-am impacat dar chiar daca a trecut un an de la "merele eveniment" eu nu pot uita ceea ce mi-a facut si de fiecare data cand aud o vece feminina mi se pare ca nu imi spune adevarul si ca ma minte....deci daca o sa te impaci cu el nu o sa poti trece peste asta...si eu de multe ori stau si ma gandesc de ce nu ma cert cu el din moment ce nu pot trece peste infidelitatea lui...am gasit raspunsul acum cateva zile:pt a ma putea razbuna pt a face exact ceea ce el mi-a facut mie adica sa il insel,iar cand voi putea face asta o sa simt ca lupta mea s-a terminat.Gandeste-te bine ce vrei sa faci!!!Uneori asculta-ti partea rationala,ci nu cea emotionala.BAFTA MULTA IN ALEGEREA TA si mult succes in urmatoarea ta relatie uita tot ceea ce a fost si incepe o noua relatie o sa fie mai bine asa poop
yanoskhavaya
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:16
shi eu am avut o relatzie la fel...eu in strainatate iar el in romania!toata lumea care auzea asta incepea sa rada,iar propozitzia:"nu o sa tzina" o stiam pe de rost!am ajuns acasa...shi ghici,baiatul tandru shi dulce de pe mess nu era adevarat!ne intalneam destul de rar,shi k sa nu imi stric vacantza am preferat sa pun punct!m-a durut dar am trecut repede peste(aveam doar 2 luni la dispozitzie sa ma simt bine in tzara mea)...shi am ajuns la o concluzie:NU MERITA! parerea mea este k ar trebui sa-l uitzi,pt k ceea ce face el da de intzeles k ori te-a uitat,ori relatzia voastra s-a racit f tare...
aleks_baby_blue
Postat pe 3 Februarie 2009 21:50
vreau un sfat......imi place de un baiat foarte dragut de la acelasi liceu unde invat eu....vreau sa il fac sa ma placa dar nu stiu cum......eu tin mult la el

Postat pe 7 Mai 2009 16:34
cateodata unele actiuni sunt de neinteles, rataciri
priest
Postat pe 7 Mai 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie cu profu`.... 290 De la: Ralukutzza 14 Septembrie 2009 13:08
suprize 12 De la: mimi_ca29 20 Ianuarie 2011 22:19
Divort 16 De la: kudika005477 2 Aprilie 2009 17:42
inrebare 50 De la: Apadeploaie 8 Iulie 2010 19:19
Sa mai continui? 9 De la: just_because 15 Octombrie 2008 16:40