Setari Cookie-uri

despartiti, dar ....

o iubesti dar nu poti trai cu ea?
cum se ajunge la asa ceva?
nici divort acordat dar nici impreuna.cum se poate?
undeva acolo mai exista ceva dar orgoliul... asa de complicat
ajungi sa nu-ti mai doresti decat sa pleci departe.
ma doare sufletul in mine
dar in acelasi timp vad ca degeaba lupt
sau doar mi se pare mie?
cine intelege femeile?eu unul nu mai reusesc..
valyan
Postat pe 13 August 2008 16:30
Nu zice asta. Nu e ceva tipic de o femeie, si un barbat poate sa faca la fel. Mie ce-l putin asa mi-a facut. Eram impreuna de 2 ani, 2 ani in care am facut amandoi multe juraminte de iubire, desi am avut si mai multe scandaluri, peste care eu credeam ca am trecut. Pana cand a inceput sa-si schimbe comportamentul, in rau, desi cand il intrebam zicea ca e stresat de probleme dar ma iubeste la fel de mult. Si dupa ce a zis asta la 2 zile a zis ca nu ma mai vrea si ca nu ma mai iubeste de mult timp, ma mintit. Apoi la insistentele mele ne-am impacat, a zis ca a mintit si defapt ma iubeste dar a vrut sa ma faca sa uit. Toate bune si frumoasa pana cand ma trezesc dupa 2 sapt ca iar nu ma mai vrea, ca iar ma mintit si nu mai simte nimic.
Acum ar trebui sa spun si eu, Cine-i mai intelege pe barbati?
Am aceleasi ganduri ca si tine, ma doare enerm da nu mai cersesc iubire. GATA!!! Nu doar femeile fac asta, mie mi-a facut-o un barbat! Incearca sa uiti si sa mergi mai departe desi doare al dracului de rau, stiu, da asta e. Dragoste cu sila sau cu neincredere nu se poate, crede-ma. Mult noroc!!!
EuBebelusa
Postat pe 13 August 2008 16:39
Daca doar tu o iubesti, intradevar se poate sa nu poti trai cu ea, dar acestea dragoste este impartasita? De ce nu poti trai cu ea? Pentru o relatie/casnicie, trebuie sa lupte amandoi parteneri, de unul singur nu poti. Comunicarea se spune ca e cea mai buna solutie ( chiar daca la mine nu a fost) asa ca incearca sa vorbesti cu ea, sa-i spui nemultumirile tale, si poate afli daca si ea are nemultumiri. Ai grija de tine si sa auzim de bine.
Iubiti-va mult
mikha3la
Postat pe 14 August 2008 17:20
ms pt sfat
oricum inteleg ca nu se mai poate
deja e in alta relatie. si-a ales drumul
iar eu imi aleg viata
sa uit ma pregatesc sa plec din tara.
femeile m-au dezamagit toate...
valyan
Postat pe 14 August 2008 19:56
Ai grija de tine, nu toate femeile dezamagesc, asa cum nici toti barbati nu sunt porci. Daca una te-a dezamagit( sua mai multe), nu inchide poarta inimii, poate cea care te va face fericit inca nu a aparut, iar cand apare sa nu gaseasca "poarta" inchisa. I-ti doresc numai bine
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 16:39
si eu am patit la fel.dupa 1 an si 7 luni doar dupa o mica cearta in contradictoriu nu am mai vb timp de o saptamana si cand am vorbit mi-a zis ca nu mai vrea sa mai fim impreuna,ca nu e destul de bun pt mine si chestii din astea desi noi nu am avut niciodata discutii dintr-astea.dapa 2 luni mi-a zis "daca nu-mi era dor de tine nu vroiam sa te vad,tu chiar nu vezi ca te iubesc?". iar acum cateva zile la 4 luni si jumatate de cand ne-am despartit ne-0am intalnit si a avut un comportament foarte afectuos fata de mine pana cand a venit cineva.ce ar trebui sa inteleg din comportamentul lui????
ada18
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:44
ce dreptate ai tu.
nu toate femeile sunt reci cum nici toti barbatii sunt porci
e bine ca am ales sa stau.ea pt mine e amintire.intr-un fel e inca nematurizata si nu are cum sa ma inteleaga.
dar am gasit pe cineva care se pare ca da
nu prea ma intereseaza cum se intampla aceste lucruri dar ceea ce e important
e sa nu iti inchizi inima pt tampeniile unor oameni care nu vor sa fie in viata ta.pup
ms pt sfaturi
valyan
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:04
De la: valyan, la data 2008-09-19 00:04:55ce dreptate ai tu.
nu toate femeile sunt reci cum nici toti barbatii sunt porci
e bine ca am ales sa stau.ea pt mine e amintire.intr-un fel e inca nematurizata si nu are cum sa ma inteleaga.
dar am gasit pe cineva care se pare ca da
nu prea ma intereseaza cum se intampla aceste lucruri dar ceea ce e important
e sa nu iti inchizi inima pt tampeniile unor oameni care nu vor sa fie in viata ta.pup
ms pt sfaturi


Exista barbati care sa nu minta? Mi-e greu sa cred mi-e foarte greu sa cred asta ..si nu inteleg nici de ce a dat Dumnezeu asa fetele bune sa aibe parte doar de mincinosi :(.
Un_chip_de_inger
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiti pt prima oara..e definitiv?! 23 De la: woman33 7 Decembrie 2009 20:34
ce faci cand stii ca tea inselat cu o pustoaica de 15 ani ?? 51 De la: kudika357037 13 Mai 2011 21:25
sfaturi va rog 13 De la: lilu_67 10 August 2011 15:18
Decolorare? sau doar vopsire? HEELLLPPP 4 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:45
sex oral 189 De la: contessyna 29 Decembrie 2011 09:45