Setari Cookie-uri

am ramas singura ..Sa mai lupt?

credeam ca am gasit barbatul ideal...a durat doar 1 an..dar parca am trait 10 alaturi de el...pana ieri..cand a spus ca s-a terminat totul,s-au consumat toate momentele frumoase,s-a plistisit, nimic nu mai este nou..Era diferenta de 7 ani intre noi..inca din prima luna s-a dorit sa locuim impreuna..a insistat..eu am acceptat..imi placea..locuiam la mine,impreuna cu parintii mei, apoi peste 2 luni m-am mutat eu la el,am acceptat sa stau cu parintii lui.Parea totul asa frumos,asa perfect,erau multe ganduri, multe sperante,multe planuri..pana cand am hotarat sa plecam in vacanta vara aceasta(eu cu familia lui)Atmosfera era din ce in ce mai incordata..primeam numai reprosuri..l-am schimbat pe fiul ei..nu se mai simte mama lui..acum isi iubeste mai mult iubita.. La intoarcere s-a schimbat totul...am decis sa merg o saptamana la parintii mei pentru ca am vrut sa se mai linisteasca lucurile..el s-a departat de mine,nu mai era acelas,mereu vroia sa stea acasa,nu mai faceam parte din tabloul de familie.Am suportat si asta,vorbeam la telefon si seara mancam impreuna, apoi..fiecare la casa lui..Suportam,il iubeam prea mult si ma gandeam ca e doar ceva trecator,fiecare relatie are si clipe mai innorate!pana ieri,cand s-a terminat totul,mi-a spus ca s-a consumat totul,nu mai e nimic ca la inceput ,ne-am grabit si acum nu mai vrea sa continue..Nu ii pasa sa lase un suflet pustiu..ce sa mai inteleg eu? sunt vinovata? familia il influenteaza? mai merita sa lupt? ma doare sufletul cand ma gandesc ca l-am pierdut, nu mai este langa mine,totul imi aminteste de el,mirosul lui se simte peste tot..Imi poate da cineva un sfat ?
Dellyce13
Postat pe 14 Septembrie 2008 13:44
Urata treaba asta cu familia lui in multe cupluri se intampla la fel...si familia iubitului meu nu ma suporta...sunt "oaia neagra" mereu care le-a schimbat baietelul...si asa patesc si eu de cate ori el vorbeste cu ei de mine parca e schimbat, uneori simt k nu ma mai suporta...k se uita in scarba la mine....dar mereu am tacut, am lasat capul in jos am stiut k pleaca totul d la ei...si l-am inteles...era d atatea ori sa ne despartim ba chiar aveam non stop doar certuri...noi care doar ne sarutam pe strada eram topiti ..acum tipam unul la alru...ne injuram..si mi-am propus nu de mult timp sa incerc si altceva...sa ai arat mai multa iubire decat ai pot oferi ai lui, sa-l inteleg chiar de nu vreau..sa fiu k o mama..sa-l alint..sa il laud...sa fiu alta..d fapt sa joc teatru sa vad dak revine...si acum pot spune k e topit...din nou...imi spune..."imi esti tare draga d la o vreme"..nu ne mai certam deloc..suntem dupa 2 ani jum...iar k in primele luni..si asa ai las eu pe ai lui sa tipe la el..sa il certe...sa para ei ..aia rai..sa vada diferenta...eu consolandul..si nezicand nimic rau d ai lui..iar ei..reprosandu-i..d mine..etc..cam asa cred ca trebuie facu...acum depinde si de situatie..
iubi7a_lui
Postat pe 14 Septembrie 2008 13:59
Da lupta...dak spui k te-a iubit nu are cum sa nu t mai iubeasca peste noapte..e vina parintilor..lui...arata-te victima..arata-i k nu conteaza ce spun ai lui...ba lauda-i chiar..arata-i iubire...si poate-si va da seama..din nou cat tine la tine
iubi7a_lui
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:03
suna foarte frumos ce ai spus..trebuie sa fii mandra ca te sacrifici pentru relatia ta..iubesti si stii ca esti iubita.felictiari , tu ai reusit,trebuie sa fie foarte mandru de tine prieteneul tau ca te are alaturi!mi-ar placea sa fie si la mine la fel situatia.Am luptat,vreau sa il sprijin,sa ii fiu alarturi ca are probleme,dar acum il enervez doar.Nu ma mai lasa sa il alint,nu ma mai asculta..este altul! stiu ca ma iubeste dar este influentat negativ.. familia este sfanta pentru el.. ei nu ma suporta si se pare ca le face pe plac si acum ..cand aceasta problema il vizeaza numai pe el..nu pot sa imi imaginez ce i-au spus..cum l-au intors importriva mea... va venii sa isi ia lucrurile de la mine..ma doare sa ma gandesc ca din acel moment se termina definitiv totul..nu pot sa dorm acum ca il stiu mai departe ca niciodata ..e greu sa ma intorc la viata mea de altadata ..nici nu mai imi aduc aminte cum era viata mea inainte ca el sa faca parte din ea ...
Dellyce13
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:34
TE CRED nici eu nu mai stiu cum era viata mea inainte de el..si de as sti nu as mai putea fi aceeasi...Totusi..poate se rezolva totul pana la urma..eu am trecut prin asta...si plangeam mereu..nu intelegeam c le-am facut la ai lui...d nu ma suporta..ma doare asta si acum..dar c sa fac ..sunt d peste 2 ani cu el si nu mai pot fi ..fara el...nu mai stiu cum...de aceea am luptat mereu...crede-ma am avut d atatea ori discutii cu el..cand ma facea sa cred ca nu m-a iubit niciodata..acum un an mi-a spus o data.."k ce..cu tine sau fara tine..tot ai..ce-am avut si ce-am pierdut"..si multe altele..care le am si acum pe suflet...si le voi tine minte toata viata..dar l-am iertat..mereu...d dragul lui :(
iubi7a_lui
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:20
De la: Denisse13, la data 2008-09-14 14:34:12suna foarte frumos ce ai spus..trebuie sa fii mandra ca te sacrifici pentru relatia ta..iubesti si stii ca esti iubita.felictiari , tu ai reusit,trebuie sa fie foarte mandru de tine prieteneul tau ca te are alaturi!mi-ar placea sa fie si la mine la fel situatia.Am luptat,vreau sa il sprijin,sa ii fiu alarturi ca are probleme,dar acum il enervez doar.Nu ma mai lasa sa il alint,nu ma mai asculta..este altul! stiu ca ma iubeste dar este influentat negativ.. familia este sfanta pentru el.. ei nu ma suporta si se pare ca le face pe plac si acum ..cand aceasta problema il vizeaza numai pe el..nu pot sa imi imaginez ce i-au spus..cum l-au intors importriva mea... va venii sa isi ia lucrurile de la mine..ma doare sa ma gandesc ca din acel moment se termina definitiv totul..nu pot sa dorm acum ca il stiu mai departe ca niciodata ..e greu sa ma intorc la viata mea de altadata ..nici nu mai imi aduc aminte cum era viata mea inainte ca el sa faca parte din ea ...
daca te iubeste cu adevarat nu va tinecont de nimeni si nimic!lasa timpul sa treaca putin si incearca sa iesi,sa te distrezi,sa-ti faci prieteni noi,sa te gindesti cit mai putin la treaba asta!din cite vad esti prea tinara sa suferi pt un barbat,ai toata viata inainte!nu incerca sa-l impresionezi,sau sa-i ceri mila!din contra,joaca cit mai dur posibil!stiu ca e greu dar,in general,barbatii sint atrasi de femeile foarte puternice!iti spun asta din experienta!lasa-l pe el sa simta ca a pierdut ceva! ce zici,poti sa o faci!?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:51
de doua zile mi-am propus sa fiu indiferenta cu el..dupa ce mi-a zis ca ar fii mai bine sa ne despartim...nu l-am mai sunat, nu am mai dat niciun semn, insa aseara m-a sunat,sa imi spuna ca este foarte ciudat ca nu l-am cautat de 2zile si nu vrea sa fiu suparata pe el,sa inteleg ca s-a terminat,relatia noastra nu mai merge,si pe deasupra vrea sa ramanem proeteni.La intrebat "ce fel de prieteni?vrei sa ne intalnim pe fiecare saptamana la o cafea s ne povestim ce mai e cu viata noastra? " iar el a spus DA. Nu pot sa inteleg schimbarea aceasta la 180de grade..ma depaseste,el nu era asa. De ce ma mai cauta acum? Ar trebui sa ii fie bine ca l-am lasat in pace,nu il mai "stresez" cu telefoanele.i-am spus ca sunt bine si ca imi revin cu pasi repezi ,ca doar nu este sfarsitul lumii..si s-a suparat..nu i-a placut ce aude de la mine.Voi ce ma sfatuiti sa fac?observ ca indiferenta mea il deranjeaza...sa ramanem prieteni?
Dellyce13
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:22
hmmm...eu una cred ca nu stie ce vrea si influentat de familia lui a inceput sa vada altfel relatia vostra...
sincer....eu sunt de parere ca acolo unde a existat iubire nu mai poate exista prietenie dupa...si cred ca ar trebui sa il ignori..acum ca s-a terminat ce vrea sa il suni sa il intrebi de viata lui?sa ii fii alaturi pana isi gaseste el pe alta?mai gandeste-te oricat de dureros ar fi stii cum este raul trebuie sa il tai de la radacina..iar intalnirile si telefoanele iti vor face rau tot tie...el a ales calea asta atunci tot el sa suporte...
beem
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:37
inca mi-e greu sa cred ce s-a intamplat..m-am gandit la toate solutiile, sa il recuperez,sa ne impacam, sa rupem toate legaturile. Sufoar foarte mult, ma gandeam sa ii accept prietenia..sa il stiu totusi mai aproape,sa stiu ca e bine..il iubesc enorm de mult si nu pot sa il urasc chiar daca nu mai vrea sa fim impreuna. Ce schimbatori sunt barbatii. Nu stiu ce ar fii putut sa ii spuna mama lui despre mine sa il faca sa se schimbe asa.Ma framanta rau gandurile astea. I-am spus de mii de ori ca la 27 de ani trebuie sa ia deciziile singur,nu sa ii aranjeze mama lui viata..dar se pare ca nu m-a ascultat deloc..poate ca ii mai trebuie ceva timp sa se maturizeze..
Dellyce13
Postat pe 15 Septembrie 2008 13:04
spune-mi daca dupa o perioada de timp ti-ar spune sa fiti iar impreuna...crezi ca te-ai simti bine?ooo da....din proprie experienta iti spun ca nu prea...
poti sa stai cu teama in suflet ca maine iti poate spune iar ca nu se mai poate?
stii prin chestia asta am trecut si eu si cred ca toata lumea...dar un exemplu mai recent este de la prietena mea care incerca sa ramana prietena cu el..desi eu i-am zis inceteaza! iti faci doar tie rau1...dar..pana a realizat ca toate gandurile ei erau legate de el si pana a realizat ca s-a terminat..a durat ceva timp..iar acum l-a eliminat din viata ei..nu raspuns la telefon..nu raspuns la mesaje...
sunt constienta ca doare...dar sa speram ca iti va fi bine
beem
Postat pe 15 Septembrie 2008 13:38
De la: Denisse13, la data 2008-09-15 13:04:17inca mi-e greu sa cred ce s-a intamplat..m-am gandit la toate solutiile, sa il recuperez,sa ne impacam, sa rupem toate legaturile. Sufoar foarte mult, ma gandeam sa ii accept prietenia..sa il stiu totusi mai aproape,sa stiu ca e bine..il iubesc enorm de mult si nu pot sa il urasc chiar daca nu mai vrea sa fim impreuna. Ce schimbatori sunt barbatii. Nu stiu ce ar fii putut sa ii spuna mama lui despre mine sa il faca sa se schimbe asa.Ma framanta rau gandurile astea. I-am spus de mii de ori ca la 27 de ani trebuie sa ia deciziile singur,nu sa ii aranjeze mama lui viata..dar se pare ca nu m-a ascultat deloc..poate ca ii mai trebuie ceva timp sa se maturizeze..
te rog asculta-ma!am patit si eu ce pati tu,numai ca sotul meu era la mii de km distanta!in momentul in care mi-am schimbat nr de tel si l-am ignorat complet....a inebunit!la noi era alta chestie dar asta nu conteaza!indiferent de cine sau de ce este influentat,mai depinde si de tine!atita timp cit cersesti dragoste si mila nu ai sa faci decit sa-l ridici pe culmi cit mai inalte!stiu ca e greu dar pune in aplicare ,macar o saptamina,ceea ce te invat eu:indiferenta!daca mai exista o urma de afectiune vis-a-vis de tine...se va intoarce!singur!si nu va mai conta ce zice mama lui si nimeni altcineva!pupici.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:30
tacere..niciun semn..nimic..o saptamana trecuta fara niciun semn..nu l-am mai cautat deloc si observ ca nici el nu mai vrea sa ma caute.Ma gandeam sa lupt,sa salvez relatia noastra, dar acum realizez ca ar fii fost in van ,luptam singura pentru nimic.Mu ii mai pasa de noi,de nimic.Poate ca ii e bine asa, singur,fara noi. Doare , dar cred ca acum nu mai imi ramane altceva decat sa imi revin ,sa uit.Au fost prea multe ganduri ..pentru ce?
Dellyce13
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:57
Eu nu stiu cesa zic.Parerea mea este ca desi asta zici acum, ca nu mai are rost, defapt o sa continui sa lupti.O iubire nu se poate lasa asa, si tu intr-adevar ai sentimente!
Si pentru iubire merita oricand si oricat sa lupti orice ar fi.Poate se intoarce,sau poate nu,acum ai tot dreptul sa areti tuturor cat il iubesti si esti libera sa faci orice nebunie.Gandeste-te ca acum nu il ai, si totusi o viata ai,si ce o fi o fi. Asa ca eu te incurajez sa mai lasi cateva zile si sa te gandesti la o surpriza.Si daca nu se intoarce la tine, ghinionul lui.Tu oricum nu mai ai nimic de pierdut pentru ca pe el oricum nu il mai ai.
Daca faci ceva parerea mea este ca o faci si pentru tine.Pentru speranta ta...
Nu mai stiu ce sa zic si eu am trecut printr-o despartire dureroasa acum 4-5 luni si inca il iubesc tare...
Eve_cusner
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:17
Da,si ce zice Roberta Bruni e adevarat! Indiferenta doare tare de tot, pentru ca ea reprezinta nici un sentiment,gol si nimic. iubirea si inclusiv ura, sunt sentimente - si inca f f f f puternice.
Sa stii ca daca ii areti indiferenta o sa il doara tare nu numai pe el ca fiinta, ci si pe ego-ul sau.
Acum,se prea poate sa si fie f impresionat de o posibila surpriza ce i-ai puteao face,incat sa isi dea seama ce dobitoc a fost si pe cine a avut langa el, si sa va impacati!

Cred ca depinde de la barbat la barbat! Nu stiu ce sa zic...depinde.Tu stii acum ce faci pentru ca tu il cunosti!
Eve_cusner
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:23
da, lupta!
pentru tine!
morticia_adams
Postat pe 27 Septembrie 2008 11:04
De la: Denisse13, la data 2008-09-19 12:57:08tacere..niciun semn..nimic..o saptamana trecuta fara niciun semn..nu l-am mai cautat deloc si observ ca nici el nu mai vrea sa ma caute.Ma gandeam sa lupt,sa salvez relatia noastra, dar acum realizez ca ar fii fost in van ,luptam singura pentru nimic.Mu ii mai pasa de noi,de nimic.Poate ca ii e bine asa, singur,fara noi. Doare , dar cred ca acum nu mai imi ramane altceva decat sa imi revin ,sa uit.Au fost prea multe ganduri ..pentru ce?

Nu incata niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cant esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:16
aeto dreptate fetelor..trece timpil si incep sa ma conving ca cel mai bine e sa las la o parte gandurile, amintirile.. Trebuie sa ma gandesc de acum inainte la mine...restul,trecutul il pun deoparte.Eu trebuie sa am grija numai de mine de acum. Trebuie sa zambesc din nou ..asa cum zici tu Roberta,ai dreptate!
Dellyce13
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:22
De la: Denisse13, la data 2008-09-27 16:22:03aeto dreptate fetelor..trece timpil si incep sa ma conving ca cel mai bine e sa las la o parte gandurile, amintirile.. Trebuie sa ma gandesc de acum inainte la mine...restul,trecutul il pun deoparte.Eu trebuie sa am grija numai de mine de acum. Trebuie sa zambesc din nou ..asa cum zici tu Roberta,ai dreptate!

nu-mi place sa-ti dau sfaturi despre ce e bine si despre ce nu e bine sa faci!eu am primit foarte multe sfaturi si am facut intotdeauna ceea ce am crezut..abia in momentul in care m-am lovit mi-am dat seama ca nu e o.k.!totul stã în voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propriile noastre interese nu o pot schimba vreodatã.

ROBERTA_BRUNI
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:52
Asta nu este barbat a ramas tot copil,nu s-a maturizat.
Draga mea alaturi de un barbat care asculta de parintii nu ai sa fi niciodata fericita .
Parintii se respecta ,dar nu trebuie sa-ti conduca viata atunci cind esti major.Eu fiind mama de baiat am facut tot posibilul de i-am cumparat apartament de cind avea virsta de 15 ani , tocmai pentru a nu depinde nici de mine nici de socri .Asa ar trebui sa faca toti parintii care au baieti .sa se gindeasaca de cind sunt mici sa le faca case ca sa stea separat cind se casatoresc . Numai asa vor ajunge adevarati capi de familie .
oltenacu_georgeta
Postat pe 4 Octombrie 2008 07:24
ce bine ar fii daca ar fii toate mamele asa..El are posibilitatea sa locuiasca singur dar nu vrea.Si cand locuiam impreuna (dar si cu parintii lui) spunea ca nu este pregatit sa ramana singur (desi eram eu langa el) . Ma gandesc ca tot raul este spre bine.Sunt constienta ca totul va trece, o sa uit si o sa fie totul bine, dar inca sufar, inca sunt ganduri multe .Nu am gresit cu nimic ca sa patesc ce am patit. Nu inteleg de unde atata ura.. eram atat de fericita si ma gandeam ca nu poate exista nimic care poate sa ne desparta. Cand ne-am despartit mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni..i-am spus ca nu vreau,nu as fii putut .I-am mai spus sa fie fericita maica'sa ca i-a facut pe plac !si s-a suparat..tot el este cel jignit acum..Cred ca mai are mult pana se va maturiza sa si poata lua si el singur deciziile, sa fie independent
Dellyce13
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:33
barbatii astia... mi-aduc aminte ce-mi mai zicea mama cind vb cu ea despre prietenul meu, zicea k tre sa fii artist, dak vrei sa-l tii linga tine... dar cum e viata asta, cineva ii de acord cu acest rol, iar cuiva ii place sa i se joace :)... acum is singura de citeva luni, te inteleg f bine, stiu ce ai in suflet... dar tre sa fii puternik kiar dak sufletul iti urla de durere, treci peste tot orice-ar fi si plingi cit ai nevoie, dar nu te da batuta."cind pleaca sotul de la sotie, ink nu se stie cine a cistigat", stii vb asta? nu se merita sa te impaci cu el.





Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:58
Fetelor , de ce vreti voi sa va chinuiti singure? Voi nu ati auzit ca dupa barbati nu trebuie sa plangi? Cand le arati ca-ti pasa de ei ...se cred indreptatiti sa procedezi asa . Cand nu-i mai bagi in seama ....ce s-a intamplat cu tine? De ce nu-l cauti? De ce nu esti disperata ca te-a parasit? De ce nu-i cazi la picioare sa-l rogi sa ramana?
Dragele mele, viata e scurta si urata , pe alocuri. De voi depinde sa o faceti frumoasa in fiecare zi. Mergeti la coafor , aranjati-va manichiura , sunati o prietena si iesiti la o cafea , mergeti la o comedie la cinema unde sa razi cu pofta cum nu ai mai facut-o de mult. Seara , cand sunteti singure si va simtiti pierdute , intrati pe chat si vorbiti vrute si nevrute cu un necunoscut care,macar ca va asculta. Atentie ...nu va indragostiti din nou ca disperatele.
Aveti un pic de demnitate in voi . Barbatii trebuie sa alerge dupa noi , nu invers. Si , ca sa nu ma acuzati ca sunt cine stie ce acritura , aflati ca am o familie unita , de 14 ani , o fetita de 10 ani frumoasa si desteapta foc , un sot care e topit si acum dupa mine si imi spune mereu ce i-am facut ca nici nu se poate uita la alta . Si eu chiar simt ca el nu ma are decat pe mine . Oricum , l-as prinde imediat cu minciuna .Sa nu credeti ca la noi a fost numai miere dar , din toate trebuie sa iasa ceva bun . Iar , treaba cu famila lui....Daca el inca "asculta ce spune mama" , de crezi tu Denisse13 , ca se va schimba el vreodata , sa asculte de tine si sa le intoarca el spatele parintilor? Si ,defapt , nici nu vine vorba sa intoarca spatele cuiva sau sa asculte de tine sau , mai ales sa incercati vreunul sa-l schimbati pe celalalt. Ce plictisitoare ar fi lumea daca am fi toti croiti dupa aceleasi tipare. Si tu si el trebuie sa fiti destul de "cu capul pe umeri" sa stiti sa picurati un strop de echilibru in toate . Daca el te iubeste, va veni la tine dar, cu propunerea de a sta impreuna SEPARAT , nu "la ai mei" , "nu la ai tai".Insa propunerea trebuie sa vina de la el , el trebuie sa isi doreasca asta. Si , atunci , sa-l crezi ca vrea intr-adevar sa fiti fericiti amandoi , fara mama , fara soacra.
Cred ca am vorbit destul . Iti urez bafta . Si voua , la toate , fetelor , nu va lasati descurajate de un pas inapoi.Vor veni doi pasi inainte . Trebuie sa credem asta cu tarie , de fiecare data. Si , Denisse13 , cand iti vine sa-l mai suni , suna o prietena si roag-o sa stea de vorba cu tine o jumatate de ora si sa nu se supere daca o vei sacai la cap catva timp . Daca este prietena ta adevarata , te va intelege si chiar va incerca ea sa te scoata din starea asta. Bafta.

P.S. Cine va spus voua ca trebuie sa renuntati la prietenii vostri daca ai un iubit? Ce inseamna "nu mai stiu cum era viata inainte de el"? Iubitii vin si pleaca , fetelor , prietenii raman pe viata , daca stii cum sa-i pastrezi . Si cum ii poti pastra? Facand lucrurile cele mai simple: suna de ziua lui/ei , iesiti la plimbare , vedeti un film impreuna , faceti-va un obicei de a va intalni odata pe saptamana sa palavragiti vrute si nevrute. Iar iubitul va trebui sa accepte ca tu ...ai intalnire cu acel/acea prietena joi seara , sa spunem.
Va pup , fetelor . Capul sus , privirea inainte , pieptul in fata si ....tocurile inalte sunt importante
noor
Postat pe 6 Octombrie 2008 08:37
daca ii pasa de tine propune-i sa va mutati singuri
cu siguranta asa o sa reusiti sa va dati seama de ce simti-ti unul pt celalat
bestiuitza
Postat pe 6 Octombrie 2008 08:57
din ce am citit aici...fiecare are dreptate....indiferenta intr-adevar doare,dar numai daca te-a iubit....daca nu te-a iubit,degeaba...si totusi,de multe ori,orgoliul nostru ne face sa pierdem.....daca il iubesti din tot sufletul...mai incearca,macar sa fii impacata ca ai incercat tot ce se putea....de multe ori barbatii au nevoie de asta!!!!!!!!!!!!
elena_adina34
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:56
si eu cand ma mananca degetele sa dau un telefon la o persoana anume, sun una dintre prietene si ii spun ca am sunt-o ca sa nu il sun pe X. si ea imi spune 'bine ai facut draga mea.linisteste-te, de fapt nu ai nevoie sa il suni.'
dienuta_nou
Postat pe 8 Octombrie 2008 21:06
Fetelor ma alatur si eu voua....si eu sufar inca dupa acel cineva...si am trecut si eu prin acest lucru ,mai precis influenta familiei....la mine a fost mult mai dificil....si se pare ca nu am contat pt el cu nimic,nimic din sacrificiile mele nu au mai contat,au contat f mult parerile mamei si surorilor lui....stau si ma gandesc daca vre-odata va realiza cat de mult l-am iubit
onuta81
Postat pe 8 Octombrie 2008 21:13
a trecut 1 luna de cand nu l-am mai vazut... m-am resemnat, probabil ii e bine acum si fara mine...probabil nu a fost o dragoste adevarata,probabil m-a uitat ...sunt multe intrebari,dar nu le mai caut raspunsul, nu mai are niciun rost!ma gandesc numai la mine si la el ca si cum ar fii la mii de km departare de mine..ocolesc tot ce imi aminteste de el...
Dellyce13
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:33
Si eu m-am despartit de prietenul meu la sfarsitul lunii trecute, dupa 3 ani si jumatate in care ne-am iubit mult,dar am intampinat multe probleme(parintii lui, distanta ) si nu am fost destul de intelepti sa nu le lasam sa ne distruga iubirea.Acum am ramas singura cu amintirile enorm de multe care dor foarte tare, il visez in fiecare noaptea si ziua sunt bulversata, plang, imi revin, dar mi se pare imposibil sa trec peste tot ce simt acum, sa o iau de la capat, sa uit, sa nu ma mai doara...si de alta relatie nici nu incape vorba, nu ma simt in stare, ma simt urata...
je_baby
Postat pe 10 Octombrie 2008 13:56
..ce sa mai inteleg eu? sunt vinovata? familia il influenteaza? mai merita sa lupt? ma doare sufletul cand ma gandesc ca l-am pierdut, nu mai este langa mine,totul imi aminteste de el,mirosul lui se simte peste tot..Imi poate da cineva un sfat ?

Denisse13 draga uite ce spun eu sau ce cred eu

sunt vinovata? - NU esti vinovata pentru ca nu ai de ce sa fi, el este vinovat.

familia il influenteaza? - DA il influenteaza si tocmai din cauza asta acest barbat/baiat nu te merita si nici tu nu il meriti ce ti-ar convine sa fi sotia Baiatului mami ? eu nu cred...

mai merita sa lupt? - In nici un caz nu mai merita sa lupti tu continuati viatza

Da e si normal si omenesc sa te doara sufletul pe totzi ne doare :) dar tre sa mergi inainte.

Daca el asculta de mama`sa atunci nu e destul de matur. Si tot timpul asa se intampla sau asa patesc sotiile cand e vorba de mame de baieti :).

Ceva asemanator se intampla si la mine in familie dupa 26 de ani de casnicie intre mama`mea si tata`miu inca se mai baga bunica-mea :)) din partea tatalui si ma enerveaza la culme cand vad da asta e eu is singurul care are tupeu sa comenteze :)) ca imi place sa comentez nu de alta :). Deci vezi asta e viata si bine ai venit in ea :)

Daca asa mult il iubesti pe specimentul asta ar fi bine sa ignori ce spune familia lui si asa nu ai tu treaba cu ei, ai cu el deci... nu inteleg eu de ce te afecteaza pe tine REVINOTZI.



Postat pe 20 Octombrie 2008 15:36
imi pare rau ca ai trecut prin astfel de suferinta.............eu sunt mai categorica, si iti spun o vorba din batrini"lucru cirpit nu tine" si mai am eu un citat preferat"cine te merita nu te face sa plingi".......esti tinara, ai grija de tine, si va fi soare si pe strada ta..........
uranus
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu daca ma mai iubeste 181 De la: nicoleta4488 2 Iunie 2013 18:03
Dilema... 9 De la: mkdisk 10 Noiembrie 2008 14:21
Despãrțire 3 De la: kudika_1016079 20 Iulie 2016 09:38
Despartire pentru un vis 6 De la: Andriushka 20 Martie 2011 14:45
Am avut un vis 33 De la: Cristinell_Snickers_1 23 Aprilie 2013 14:19