Setari Cookie-uri

De 2 ani si nu se mai termina

Am nevoie de parerea femeilor. Vreau sa stiu ce este in mintea voastra si cum ganditi vis a vis de ce voi scrie. Povestea mea a inceput acum 2 ani. Am cunoscut o la mare si a fost scanteia aceea. Am stiut din prima clipa ca vreau mai mult de la ea si ca voi face tot posibilul sa fim impreuna. Eram pe aceeasi lungime de unda, dar cum tot timpul exista un dar locuiam in orase diferite. 2 ani de zile am dus chestia asta dar nu a fost o relatie normala. Eu am fost cu alte femei, ea a fost cu alti barbati. Constientizam ca nu este bine ceea ce se intampla si sufeream de multe ori si ajungeam sa ne certam tot mai mult si tot mai des, dar efectiv nu pot renunta la ea si nici ea la mine. Ok problema este ca ea a trecut peste chestia asta si a inceput sa si vada de viata ea in continuare. Pot intelege asta si pot accepta asta. Ceea ce nu inteleg eu este ca inca tine cu dintii de mine si nu vrea sa ma piarda. De ce face asta? De ce fac femeile lucrul acesta? Stie ca nu imi face bine, stie ca nu pot renunta la ea si ea totusi tine si trage de mine. Nu vrea sa ma piarda. Tot incerc sa i explic ca pentru mine nu poate sa ramana doar o simpla amica, prietena. Nu sunt genul de persoana care sa accepte lucrul acesta. Poate sunt imatur, poate sunt naiv, dar acesta este felul meu de a fi. Nu vreau sa o pierd, vreau sa faca in continuare parte din viata mea sa pot vorbi cu ea sa stiu ce face, dar ceva in mine refuza lucrul acesta. Am nevoie de un sfat, de un hint, orice. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.
spookeanu
Postat pe 28 Septembrie 2014 16:23
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41Am nevoie de parerea femeilor. Vreau sa stiu ce este in mintea voastra si cum ganditi vis a vis de ce voi scrie. Povestea mea a inceput acum 2 ani. Am cunoscut o la mare si a fost scanteia aceea. Am stiut din prima clipa ca vreau mai mult de la ea si ca voi face tot posibilul sa fim impreuna. Eram pe aceeasi lungime de unda, dar cum tot timpul exista un dar locuiam in orase diferite. 2 ani de zile am dus chestia asta dar nu a fost o relatie normala. Eu am fost cu alte femei, ea a fost cu alti barbati. Constientizam ca nu este bine ceea ce se intampla si sufeream de multe ori si ajungeam sa ne certam tot mai mult si tot mai des, dar efectiv nu pot renunta la ea si nici ea la mine. Ok problema este ca ea a trecut peste chestia asta si a inceput sa si vada de viata ea in continuare. Pot intelege asta si pot accepta asta. Ceea ce nu inteleg eu este ca inca tine cu dintii de mine si nu vrea sa ma piarda. De ce face asta? De ce fac femeile lucrul acesta? Stie ca nu imi face bine, stie ca nu pot renunta la ea si ea totusi tine si trage de mine. Nu vrea sa ma piarda. Tot incerc sa i explic ca pentru mine nu poate sa ramana doar o simpla amica, prietena. Nu sunt genul de persoana care sa accepte lucrul acesta. Poate sunt imatur, poate sunt naiv, dar acesta este felul meu de a fi. Nu vreau sa o pierd, vreau sa faca in continuare parte din viata mea sa pot vorbi cu ea sa stiu ce face, dar ceva in mine refuza lucrul acesta. Am nevoie de un sfat, de un hint, orice. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.


eu nu prea te inteleg spui ca nu te poti lipsi de ea, dar totusi o inseli de ce nu luati o decizie serioasa? nu prea cred in relatiile la distanta, sti cum se spune intr-o relatie la distanta, toti 4 sunt fericiti, asta e cazul vostru
te cred ca nu poti ramane amic cu ea, nu ai cum sa ramai amic cu o persoana pe care o iubesti si de la care iti doresti mai mult, dar ati asteptat destul timp, in 2 ani trebuia sa luati o decizie, ori impreuna si fara sa va inselati, ori despartiti definitiv si punct. nu crezi???
Sasha_Criss
Postat pe 28 Septembrie 2014 19:39
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41Am nevoie de parerea femeilor. Vreau sa stiu ce este in mintea voastra si cum ganditi vis a vis de ce voi scrie. Povestea mea a inceput acum 2 ani. Am cunoscut o la mare si a fost scanteia aceea. Am stiut din prima clipa ca vreau mai mult de la ea si ca voi face tot posibilul sa fim impreuna. Eram pe aceeasi lungime de unda, dar cum tot timpul exista un dar locuiam in orase diferite. 2 ani de zile am dus chestia asta dar nu a fost o relatie normala. Eu am fost cu alte femei, ea a fost cu alti barbati. Constientizam ca nu este bine ceea ce se intampla si sufeream de multe ori si ajungeam sa ne certam tot mai mult si tot mai des, dar efectiv nu pot renunta la ea si nici ea la mine. Ok problema este ca ea a trecut peste chestia asta si a inceput sa si vada de viata ea in continuare. Pot intelege asta si pot accepta asta. Ceea ce nu inteleg eu este ca inca tine cu dintii de mine si nu vrea sa ma piarda. De ce face asta? De ce fac femeile lucrul acesta? Stie ca nu imi face bine, stie ca nu pot renunta la ea si ea totusi tine si trage de mine. Nu vrea sa ma piarda. Tot incerc sa i explic ca pentru mine nu poate sa ramana doar o simpla amica, prietena. Nu sunt genul de persoana care sa accepte lucrul acesta. Poate sunt imatur, poate sunt naiv, dar acesta este felul meu de a fi. Nu vreau sa o pierd, vreau sa faca in continuare parte din viata mea sa pot vorbi cu ea sa stiu ce face, dar ceva in mine refuza lucrul acesta. Am nevoie de un sfat, de un hint, orice. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.



Cine inseala se inseala!!!!Ceea ce traiti este o iluzie!!!!Personal,nu cred in relatiile petrecute la distanta ,oricate argumente mi s-ar aduce in favoarea acesteia!!!Ai cerut o parere punand o intrebare!!Iata ca iti raspund:

Nu pot gandi cum gandeste partenera ta,caci nu as putea sa o fac in maniera in care o face domnia sa!!Pentru mine,o relatie inseamna afinitate,empatie,sentiment,FIDELITATE si LOIALITATE reciproce si reale1!Nu pot insela in iubire,pur si simplu nu concep sa insel barbatul vietii mele!!!Ce varsta aveti?
kudika_15804
Postat pe 28 Septembrie 2014 20:14
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41
1. Eu am fost cu alte femei, ea a fost cu alti barbati.

2. Constientizam ca nu este bine ceea ce se intampla si sufeream de multe ori si ajungeam sa ne certam tot mai mult si tot mai des, dar efectiv nu pot renunta la ea si nici ea la mine.

3. Ceea ce nu inteleg eu este ca inca tine cu dintii de mine si nu vrea sa ma piarda. De ce face asta? De ce fac femeile lucrul acesta? Stie ca nu imi face bine, stie ca nu pot renunta la ea si ea totusi tine si trage de mine. Nu vrea sa ma piarda. Tot incerc sa i explic ca pentru mine nu poate sa ramana doar o simpla amica, prietena. Nu sunt genul de persoana care sa accepte lucrul acesta. Poate sunt imatur, poate sunt naiv, dar acesta este felul meu de a fi.

4. Nu vreau sa o pierd, vreau sa faca in continuare parte din viata mea sa pot vorbi cu ea sa stiu ce face, dar ceva in mine refuza lucrul acesta.

5. Am nevoie de un sfat, de un hint, orice. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.


1. Foarte tare.
Presupunand prin absurd ca va veti casatori probabil primul pas va fi inscrierea intr-un club de swingeri.

2. De fapt va imbatati cu apa rece traind niste iluzii.

3. Probabail ca ti-a simit slabiciunea pe care o ai pentru ea si din acest motiv s-a gandit ca nu strica niciodata sa aiba la indemana o manta de vreme rea.
O femeie care iubeste cu adevarat nu poate iesii in acelas timp cu mai multi barbati.
Las femeilor de pe Kudika placerea de ati explica cum se numeste o astfel de femeie si care sunt caracteristicile ei principale.

Ce pot sa iti spun eu privind in globul de cristal este faptul ca peste ceva timp te va neferici mai mult decat te-a nefericit pana in prezent.

4. Esti intr-o contradictie totala.
Sti de ce nu vrei sa o pierzi?
Daca sti :

- Spune 10 calitati ce te fac sa iti doresti sa nu o pierzi.

- Spune 5 lucruri pe care consideri ca le aveti in comun.

5. Te sfatuiesc sa faci o lista cu 10 teluri in viata pe care doresti sa le atingi in urmatorii 10 ani.

Dupa ce faci lista, noteaza cu o steluta punctele la care o vezi si pe ea alaturi de tine ajutandu-te in efortul de a-ti atinge telurile propuse.

Sper sa faci lista gandindu-te la ce vrei tu de la viata nu la ce te-ar putea ea ajuta.



PS. Presupun ca aveti peste 20 de ani.

Radu_Cristian_1
Postat pe 28 Septembrie 2014 20:23
daca asta e viitorul in ceea ce priveste relatiile, sper sa se inventeze teleportarea ca sa ma mut pe alta planeta.
kidd_o
Postat pe 29 Septembrie 2014 00:00
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.


Te-ai dat la fund?

Sau ai descoperit ca poti trai si fara ea?

Radu_Cristian_1
Postat pe 1 Octombrie 2014 23:52
De la: kudika_15804, la data 2014-09-28 20:14:22
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41Am nevoie de parerea femeilor. Vreau sa stiu ce este in mintea voastra si cum ganditi vis a vis de ce voi scrie. Povestea mea a inceput acum 2 ani. Am cunoscut o la mare si a fost scanteia aceea. Am stiut din prima clipa ca vreau mai mult de la ea si ca voi face tot posibilul sa fim impreuna. Eram pe aceeasi lungime de unda, dar cum tot timpul exista un dar locuiam in orase diferite. 2 ani de zile am dus chestia asta dar nu a fost o relatie normala. Eu am fost cu alte femei, ea a fost cu alti barbati. Constientizam ca nu este bine ceea ce se intampla si sufeream de multe ori si ajungeam sa ne certam tot mai mult si tot mai des, dar efectiv nu pot renunta la ea si nici ea la mine. Ok problema este ca ea a trecut peste chestia asta si a inceput sa si vada de viata ea in continuare. Pot intelege asta si pot accepta asta. Ceea ce nu inteleg eu este ca inca tine cu dintii de mine si nu vrea sa ma piarda. De ce face asta? De ce fac femeile lucrul acesta? Stie ca nu imi face bine, stie ca nu pot renunta la ea si ea totusi tine si trage de mine. Nu vrea sa ma piarda. Tot incerc sa i explic ca pentru mine nu poate sa ramana doar o simpla amica, prietena. Nu sunt genul de persoana care sa accepte lucrul acesta. Poate sunt imatur, poate sunt naiv, dar acesta este felul meu de a fi. Nu vreau sa o pierd, vreau sa faca in continuare parte din viata mea sa pot vorbi cu ea sa stiu ce face, dar ceva in mine refuza lucrul acesta. Am nevoie de un sfat, de un hint, orice. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.



Cine inseala se inseala!!!!Ceea ce traiti este o iluzie!!!!Personal,nu cred in relatiile petrecute la distanta ,oricate argumente mi s-ar aduce in favoarea acesteia!!!Ai cerut o parere punand o intrebare!!Iata ca iti raspund:

Nu pot gandi cum gandeste partenera ta,caci nu as putea sa o fac in maniera in care o face domnia sa!!Pentru mine,o relatie inseamna afinitate,empatie,sentiment,FIDELITATE si LOIALITATE reciproce si reale1!Nu pot insela in iubire,pur si simplu nu concep sa insel barbatul vietii mele!!!Ce varsta aveti?
Corect...
aurel211252
Postat pe 16 Noiembrie 2014 06:49
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-01 23:52:21
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.


Te-ai dat la fund?

Sau ai descoperit ca poti trai si fara ea?

Cum poti sa fi instabil emotional daca amandoi"inselati".Treci peste"durere"si gaseste-ti o fata in orasul tau,care iti va alina durerile sufletesti.Eu zic nu are rost sa "te consumi"in aceasta relatie la distanta...
aurel211252
Postat pe 16 Noiembrie 2014 06:53
De la: spookeanu, la data 2014-09-28 16:23:41Am nevoie de parerea femeilor. Vreau sa stiu ce este in mintea voastra si cum ganditi vis a vis de ce voi scrie. Povestea mea a inceput acum 2 ani. Am cunoscut o la mare si a fost scanteia aceea. Am stiut din prima clipa ca vreau mai mult de la ea si ca voi face tot posibilul sa fim impreuna. Eram pe aceeasi lungime de unda, dar cum tot timpul exista un dar locuiam in orase diferite. 2 ani de zile am dus chestia asta dar nu a fost o relatie normala. Eu am fost cu alte femei, ea a fost cu alti barbati. Constientizam ca nu este bine ceea ce se intampla si sufeream de multe ori si ajungeam sa ne certam tot mai mult si tot mai des, dar efectiv nu pot renunta la ea si nici ea la mine. Ok problema este ca ea a trecut peste chestia asta si a inceput sa si vada de viata ea in continuare. Pot intelege asta si pot accepta asta. Ceea ce nu inteleg eu este ca inca tine cu dintii de mine si nu vrea sa ma piarda. De ce face asta? De ce fac femeile lucrul acesta? Stie ca nu imi face bine, stie ca nu pot renunta la ea si ea totusi tine si trage de mine. Nu vrea sa ma piarda. Tot incerc sa i explic ca pentru mine nu poate sa ramana doar o simpla amica, prietena. Nu sunt genul de persoana care sa accepte lucrul acesta. Poate sunt imatur, poate sunt naiv, dar acesta este felul meu de a fi. Nu vreau sa o pierd, vreau sa faca in continuare parte din viata mea sa pot vorbi cu ea sa stiu ce face, dar ceva in mine refuza lucrul acesta. Am nevoie de un sfat, de un hint, orice. Am ajuns sa fiu instabil emotional si sa nu mai am autocontrol asupra mea.


Ambitia si obsesia va tin legati.in nici un caz dragoste.
Daca puteti avea si alte relatii , nu va iubiti.
Daca va iubeati asa mult va mutati impreuna, Va faceati o viata impreuna si NU in ultimul rand VA INSELATI unul pe altul.
Arno_28
Postat pe 16 Noiembrie 2014 08:55
Pentru o astfel de situatie este nevoie de o decizie radicala. Unul dintre voi trebuie sa fie dispus sa isi schimbe viata . Sa se mute, profesional sa o ia de la 0 si , mai ales sa nu i se para asta un sacrificiu. Pentru o iubire reciproca merita sa faci orice. Trebuie sa discuti cu ea si sa cautati amandoi solutii. Degeaba cauti aici pentru ca raspunsurile sunt in voi doi .
camelicreole
Postat pe 16 Noiembrie 2014 10:32
buna, stii, e greu sa sablonezi pe cineva, te ai intrebat ce asteptari dorinte rezolvari mai exista in relatia pe care nu o mai vrei, in ritmul asta ??? OBIJNUINTA e mai grea decat dragostea, insa NU sta cu cineva din mila, obligatie,etc, un nou inceput te va ajuta sa vezi altfel viata, daca in 2 ani si la distanta unul de celalalt, nu s-a sudat nimic, pt a merge pe acelasi drum, reactia ta, a fost OK ! mergi mai departe ! nu te uita in urma ! succes !
Lyzy47
Postat pe 16 Noiembrie 2014 11:07
Incerc sa te inteleg si nu prea pot.ce traiesti de 2 ani e minciuna si in primul rand e minciuna ta.Poti trai fara ea si nu ea e cea care te tine langa ea ci tu esti cel care stai,Femeile nu fac nimic,e slabiciune acelui de langa ele aceasta dependenta.Dupa cim ai spus ea a mers mai departe ceea ce inseamna ori ca sentimentele ei nu erau asa profunde ori ca s-a gandit ca are nevoie de un barbat mai puternic.Regret ca sunt asa sincera.Eu am inceput cu sotul meu printr-o relatie la distanta dar am facut compromisuri impreuna ca sa putem deveni o familie.Nu se poate de unul singur sa renunti la visele tale si nici nu prea e indicat.Oricum parerea mea e ca trebuie sa iei din nou startul intr-o alta directie si langa alta alergatoare,Poate urmatoarea se va opri cu tine atunci cand vei avea nevoie.Bafta
nadrianamonica
Postat pe 16 Noiembrie 2014 11:19
mdaaaaa, jocul de-a soarecele si pisica........
maria_doina
Postat pe 16 Noiembrie 2014 11:21
Exista o optiune la telefon prin care respingi apelurile pe care nu ti le doresti sau la care simti ca nu poti face fata. Este un inceput... La fel procedezi cu contul de FB, etc.
MIAFAROW
Postat pe 16 Noiembrie 2014 13:49
buna ziua,in primul rind trebuie sa titi ce vreti,faceti-va ordine in ginduri,suflet si in viata,comunicati si nu va mi purtati ca doi copii mofturosi!
Relatiile la distanta sunt cele profesionale,nu poti sa iubesti si sa fii la distanta,ochii care nu se vad ,se uita!
Daca tot nu va puteti uita unul pe celalat,atunci apropiati-va sufleteste si trupeste!Bafta!
florica_dimb
Postat pe 17 Noiembrie 2014 01:02
Atunci cind ai inselat nu te-ai gindit la ea ? daca o iubesti cu adevarat vei gasi cu siguranta cale cea dreapta dar nu cauta scuze favorabile tie eu am trecut prin asa ceva
kudika_953345
Postat pe 17 Noiembrie 2014 08:36
Si eu sunt de aceeasi parere, trebuie taiata din radacina aceasta relatie, oricat ar durea. Cred ca ea se agata de tine pentru ca simte ca se poate baza pe tine si probebil ii oferi ceva ce nu-i ofera ceilalti, dar atat timp cat nu renunta la ei, nu e ceva destul de important pentru ea.
AndreeaConstantin
Postat pe 17 Noiembrie 2014 10:42
eu nu prea te inteleg spui ca nu te poti lipsi de ea, dar totusi o inseli de ce nu luati o decizie serioasa? nu prea cred in relatiile la distanta, sti cum se spune intr-o relatie la distanta, toti 4 sunt fericiti, asta e cazul vostru
te cred ca nu poti ramane amic cu ea, nu ai cum sa ramai amic cu o persoana pe care o iubesti si de la care iti doresti mai mult, dar ati asteptat destul timp, in 2 ani trebuia sa luati o decizie, ori impreuna si fara sa va inselati, ori despartiti definitiv si punct. nu crezi???[/quote]



Si de ce ma rog nu crezi in relatiile la distanta ce au, crezi ca nu sunt posibile?, bineinteles atata timp cat exista dragoste nu cred ca pot fi 4 dupa cum ai zis tu, asta lasand de o parte intamplarea de mai sus...chiar am sa fac un topic cu referire la relatiile la distanta ca tot vad cum toti auziti de distanta spuneti repede ca nu se poate, ei bine eu cred ca e posibil orice cat timp iubesti si esti iubit!
Only_One
Postat pe 18 Noiembrie 2014 09:44
De la: Only_One, la data 2014-11-18 09:44:29.... cat timp iubesti si esti iubit!


Ca opinie personala,cat timp iubesti si esti iubit,acea relatie solicita implicare zilnica directa,nu prin corespondenta si nici prin vizite si intrevederi sentimentale sporadice!!!Nu contest existenta exceptiilor,dar nu toti sunt la fel de norocosi!!Distanta aduce dor,frustrari,dorinte neimplinite,accese de gelozie,tabieturi,comoditate,lipsa de responsabilitate,acci nu vad cum te poate responsabiliza distanta,pentru foarte multi!!Eu ,una,nu pot iubi,doar amintirea unui chip,doar visul ca ne vom intalni intr-o zi,nu pot stationa intr-o legatura,care consta in convorbiri telefonice,mesaje si contacte pe internet,in cea mai mare parte a timpului!!O relatie de iubire consta in comuniune spirituala,emotionala,sentimentala,si,nu in ultimul rand,apropiere si contact fizic,ceea ce nu vad cum ar exista pe deplin intr-o relatie ,care se hraneste cu kilometrii dintre cei doi!!!Orice relatie presupune colaborare si cunoastere zilnica!!
kudika_15804
Postat pe 18 Noiembrie 2014 10:09
Eu m-am referit de distanta intre 2 oameni la inceput, ca dupa un timp daca totul merge cum trebuie se pot apropia mai mult unul de celalat atat fizic cat si sentimental. Ceea ce vreau sa zic e ca distanta nu poate fi un impediment, daca exista rabdare se poate orice.
Only_One
Postat pe 19 Noiembrie 2014 23:14
De la: Only_One, la data 2014-11-19 23:14:38Eu m-am referit de distanta intre 2 oameni la inceput, ca dupa un timp daca totul merge cum trebuie se pot apropia mai mult unul de celalat atat fizic cat si sentimental. Ceea ce vreau sa zic e ca distanta nu poate fi un impediment, daca exista rabdare se poate orice.



Numai in conditiile prezentate de tine,altfel ,o astfel de relatie nu va fi valida!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2014 08:06
De la: kudika_15804, la data 2014-11-18 10:09:35
De la: Only_One, la data 2014-11-18 09:44:29.... cat timp iubesti si esti iubit!


Ca opinie personala,cat timp iubesti si esti iubit,acea relatie solicita implicare zilnica directa,nu prin corespondenta si nici prin vizite si intrevederi sentimentale sporadice!!!Nu contest existenta exceptiilor,dar nu toti sunt la fel de norocosi!!Distanta aduce dor,frustrari,dorinte neimplinite,accese de gelozie,tabieturi,comoditate,lipsa de responsabilitate,acci nu vad cum te poate responsabiliza distanta,pentru foarte multi!!Eu ,una,nu pot iubi,doar amintirea unui chip,doar visul ca ne vom intalni intr-o zi,nu pot stationa intr-o legatura,care consta in convorbiri telefonice,mesaje si contacte pe internet,in cea mai mare parte a timpului!!O relatie de iubire consta in comuniune spirituala,emotionala,sentimentala,si,nu in ultimul rand,apropiere si contact fizic,ceea ce nu vad cum ar exista pe deplin intr-o relatie ,care se hraneste cu kilometrii dintre cei doi!!!Orice relatie presupune colaborare si cunoastere zilnica!!


asta pentru ca nu sti sa iubesti ,,ca opinie personala,,,,,,cand distanta este necesara atunci se vd adevarata iubire daca nu esti in stare sa astepti un anumit timp inseamna ca nu sti ce i aia iubire adevarata
kudika_950728
Postat pe 20 Noiembrie 2014 09:29
De la: kudika_950728, la data 2014-11-20 09:29:19
De la: kudika_15804, la data 2014-11-18 10:09:35
De la: Only_One, la data 2014-11-18 09:44:29.... cat timp iubesti si esti iubit!


Ca opinie personala,cat timp iubesti si esti iubit,acea relatie solicita implicare zilnica directa,nu prin corespondenta si nici prin vizite si intrevederi sentimentale sporadice!!!Nu contest existenta exceptiilor,dar nu toti sunt la fel de norocosi!!Distanta aduce dor,frustrari,dorinte neimplinite,accese de gelozie,tabieturi,comoditate,lipsa de responsabilitate,acci nu vad cum te poate responsabiliza distanta,pentru foarte multi!!Eu ,una,nu pot iubi,doar amintirea unui chip,doar visul ca ne vom intalni intr-o zi,nu pot stationa intr-o legatura,care consta in convorbiri telefonice,mesaje si contacte pe internet,in cea mai mare parte a timpului!!O relatie de iubire consta in comuniune spirituala,emotionala,sentimentala,si,nu in ultimul rand,apropiere si contact fizic,ceea ce nu vad cum ar exista pe deplin intr-o relatie ,care se hraneste cu kilometrii dintre cei doi!!!Orice relatie presupune colaborare si cunoastere zilnica!!


asta pentru ca nu sti sa iubesti ,,ca opinie personala,,,,,,cand distanta este necesara atunci se vd adevarata iubire daca nu esti in stare sa astepti un anumit timp inseamna ca nu sti ce i aia iubire adevarata


Si la ei ca se inseala se vede vreo iubire "adevarata"????
Arno_28
Postat pe 22 Noiembrie 2014 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU POT SA IL UIT!!!!!!! 33 De la: cosmin120189 31 August 2010 06:00
ajutati-ma cu un sfat pleaaaaaassssse!!! 44 De la: deya_22 27 Octombrie 2010 00:15
buna...:-s 18 De la: yumalai 21 Ianuarie 2010 19:21
ce sa fac ?:(( 12 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:18
imaterialul material 11 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:12