Setari Cookie-uri

De ce l-am ales pe EL?

De ce este el cel alaturi de care ati hotarat sa va petreceti tot restul vietii?Sau de ce v-ati dori sa fie el ultimul?
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:24
Il iubesc pentru ca este este unic, pentru ca este acel barbat la care am visat dintotdeauna, acel romantic din filmele siropoase, acel dur din filmele de actiune, acel comic din comedii.
Il iubesc pentru ca stie intotdeauna ce vreau sa zic, ce gandesc, ce simt doar privindu-ma in ochi.
Este acel Fat Frumos la care orice femeie aspira. Si ii multumesc ca este alaturi de mine si ca ma accepta asa cum sunt si cu defecte si cu calitati:X
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:29
L-am ales pentru k este unic pentru mine, si vreau sa raman cu el pentru k dak e unic nu voi mai gasii altul k el..l-am pastrat ptr k doar langa el pot fi eu cu adevarat, pot zambi asa cum vreau, pot sta pe umarul lui atunci cand ma ia somnul, iar el ma priveste cu atata drag..k si cum as fi cea mai importanta d pe lumea asta..ce poti sa vrei mai mult
iubi7a_lui
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:30
nimeni nu este in love?
alexutzab
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:37
in sfarshit o intrebare pe care mi-o pun shi io pt a 2 a oara in viatza.

prima data cu fostul meu.... dar uite k in ciuda tutror rasp mele de genul spuse de voi, fetelor, mai sus.... a ajuns sa fie fostul...

acum mama mi-a pus intrebarea asta. k d c doresc sa raman cu iubitul meu de acum. ce am gasit la el? tot ceea ce lipsea celuilalt: respect fata de mine shi de familie; mereu disponibil in caz k am nevoie; muncitor; familist; dragutz; ma face sa rad mereu; ma uimeste mereu cate ceva; ar fi un tata minunat; ma ajuta pe zi ce trece sa ma maturizez; mi-a deschis ochii in multe privinte; alaturi de el am invatat sa fiu mai cumpatata shi sa gandesc de cateva ori inainte sa iau o decizie in ceea ce ma priveste; alaturi de el sunt mai siugura pe mine.... deocamdata el este cel alaturi de care doresc sa imbatranesc. normal k mai are shi parti mai putin bune, dar in tp o sa trec peste ele sau o sa le corecteze dar calitatile compenseaza intotdeauna
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:33
De la: alexutzab, la data 2008-09-17 11:37:34 nimeni nu este in love?




shi da sunt pana peste cap de in love!!!!!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:33
Nimeni nu e romantic:(
alexutzab
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:27
Am pus si eu un topic : "cum v-ati cunoscut partenerul de viata?", dar la fel ca si la tine, si prin topicul meu bate vantul. Se pare ca oamenii sunt interesati numai de povestile lacrimogene si triste....

Postat pe 20 Septembrie 2008 19:58
eu nu sunt sigura daca vreau sa fie ultimul....cu toate acestea nu as suporta sa il pierd acum, as inebuni.....inca nu stiu cand imi va ajunge.....dar stiu ca imi va ajunge intr-o zi......stiu ca nu e perfect!......stiu ca vor mai fi si altii....sau inca unul, cel putin, unul care-mi va implini visele pe care le-am pierdut cu ceilalti.....cu acel barbat pefect il insel in mintea mea pe actualul

Postat pe 20 Septembrie 2008 22:47
pai de ce crezi k nu va fi ultimul, ca vor mai fi altii?
alexutzab
Postat pe 21 Septembrie 2008 15:34
pai pt. ca nu vrea sa-mi implineasca toate visele si daca va aparea cineva care va dori acest lucru nu voi zice nu.....Il ador dar nu e tipul de barbat care sa fie atent si la ce-mi doresc eu, de fapt e mai egoist.....asa ca, sunt constienta ca intr-o zi se va termina!...daca nu se schimba!...daca se va schimba, atunci da! L-as vrea pt totdeauna!....vreau sa evit sa ajung o nevasta de sacrificiu....oricat as iubi un barbat nu m-as sacrifica....Vreau sa fiu fericita!...Vreau sa fiu tratata ca o printesa de viitorul sot!

Postat pe 21 Septembrie 2008 19:30
pai de ce cred ca e el?..sunt cu el de 3 ani si sincer nu am mai gasit pana acum pe cineva cu care sa ma completez reciproc..acuma neh..nu poty sa spun ca e perfect dar are calitatile pe care le caujtam eu la un baiat;)mai are si defecte dar minore peste care trec peste..ne mai certam uneori..dar impacarea e dulce..orikm nu ne am desaprtir niciodata sa fim despartiti sa zic mai mult de cateva ore..:)si nush simt ca orikm oricat as ca cauta unul ca el nu as mai gasi..sa ma iubeasca sa ma respecte sa am incredere deplina in el..si sa il iubesc si eu bineanteles..dar vb aia niciodata nu stii ce iti rezerva viitorul..se poate oricand sa se schimbe ceva ca nu stii ce se intampla maine da pana peste 2 ani cand am face nunta..asa ca prefer sa traiesc clipa./..si sper ca intr-adevar sa fie totul bine si frumos in continuare si sa fie el cel cu care ma voi casatori..:)pupici..
anculetz21
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:19
De la: alexutzab, la data 2008-09-17 11:37:34 nimeni nu este in love?

eu il iubesc pe EL pentru ca e o persoana draguta, cu un simt al umorului nemaipomenit, ne simtim bine impreuna si cred ca prin umor reusim sa depasim mai bine greutatile si rutina zilnica.este un tip serios, onest si cu simtul dreptatii, cu sira spinarii dreapta.apreciez foarte mult la el simtul dreptatii si dragostea pt adevar si faptul ca e un om sufletist, care ii ajuta intotdeauna pe altii.si pt ca iubeste copiii.si pt ca avem multe in comun.nu e perfect, dar nici eu nu sunt, ne completam reciproc si colaboram bine, suntem o echipa buna.nu stiu daca vom ramane impreuna toata viata, nimeni nu prevede viitorul, dar vom ramane cu siguranta prieteni buni
mkdisk
Postat pe 16 Octombrie 2008 09:44
si pentru ca MA FACE FERICITA....in ciuda tuturor problemelor din viata.
mkdisk
Postat pe 16 Octombrie 2008 09:49
pt ca nu este perfect, nu este acel fat-frumos plictisitor de care eu personal m-am saturat si de care tot aud de cand erammica, pt ca imi aduce o floare pt simplul fapt ca este joi, pt ca ma surprinde, pt ca iubirea pe care mi-o poarta nu esteocopie nereusita a filmelor siropoase, romantice, pt ca nu ne asemanam, ci ne completam.

Postat pe 16 Octombrie 2008 09:55
haideti sa pun intrebarea putin mai completa: de ce el daca m-a facut sa sufar?de ce el daca ne-am despartit prima data in noaptea de revelion?de ce il iubeam tot pe el dupa ce am stat 7 luni despartiti din care 4 nu ne-am adresat un cunvant desi suntem colegi?de ce el daca dupa ce ne-am impacat iar a facut aceleasi greseli?de ce el daca s-a purtat atat de urat cu mine?
pentru ca e cel pe care il iubesc....:x si pentru ca l-a un moment dat am hotarat ca trebuie sa ma iubesc si pe mine si am luat decizia de a ne desparti. asta l-a trezit la realitate.a vazut ca ma poate pierde si l-a speriat gandul asta...si daca pana atunci ma intorceam eu..acum s-a intors el si s-a schimbat si mi-o arata zilnic si asta ma face sa il apreciez si mai mult. el pentru ca atunci cand ma ia in brate uit de toate grijile si de orice suparare...nimic nu compenseaza o imbratisare de-a lui...el pentru ca atunci cand ma saruta simt ca plutesc. e de un optimism iesit din comun, stie sa fie si copil si matur, ma asculta cand am nevoie sa ma descarc.si nu in ultimul rand pentru ca e EL. dar vreau sa va zic ca totul incepe prin a te iubi pe tine...:)
ancutzel
Postat pe 8 Noiembrie 2008 11:09
De la: alexutzab, la data 2008-09-15 15:29:06Il iubesc pentru ca este este unic, pentru ca este acel barbat la care am visat dintotdeauna, acel romantic din filmele siropoase, acel dur din filmele de actiune, acel comic din comedii.
Il iubesc pentru ca stie intotdeauna ce vreau sa zic, ce gandesc, ce simt doar privindu-ma in ochi.
Este acel Fat Frumos la care orice femeie aspira. Si ii multumesc ca este alaturi de mine si ca ma accepta asa cum sunt si cu defecte si cu calitati:X


FERICITO..!!! si el ..la fel..:):):) toata lumea are defecte si calitati inclusiv el..dar e mare noroc sa se intalceasca oamnei asa compatibili...cu o iubire magica..completare..care sa dureze ani si ani ..... FELICITARI..!
Aesma_Daeva
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:21
pentru ca nu am mai intalnit pe nimeni ca el sa faca atat doar pentru ca ma iubeste si il iubesc,n-am crezut ca exista barbati sa iubeasca si sa pretuiasca,.ma face sa rad cand sunt trista,ma alinta ca pe o printesa,si cei mai importanttoate astea sunt fapte si nu doar vorbe.stie sa pretuiasca iubirea pe care eu o am pentru el,langa el nu mi-e fica nici o clipa de ziua de maine,asta e iubrea adevarata pe care ne-o purtam reciproc si e cel mai frumos lucru ce-l intlnesti in viata
iuliaaissha
Postat pe 23 Noiembrie 2008 01:44
Eu zic ca toata lumea a raspuns cand se intelegea bine cu el eu zic sa mai zica si fetele care sunt certate cu el cum sunt eu acum. de ce el? Pt ca nimeni nu reuseste s ama inerveze atat de tare si totusi sa mai vreau s amai fiu cu el sa mai incerc sa las de la mine
ramsik
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:12
Pentru ca iubirea inseamna printre altele multe compromisuri. Siam sa va dau un sfat pe care l-am primit si eu de la un prieten foarte bun. cititi cartea "cele cinci limbaje ale iubirii" si acolo veti gasi raspuns la intrebari de genul: "de ce il iubesc?"...
Lucia1971
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:17
Nu existã un singur tip de femeie perfectã asa cum nu existã un singur tip de bãrbat perfect. Sunt cautarile noastre de-o viata pentru cea mai buna potrivire a perfectiunii din noi. Fiecare purtãm în noi aceastã perfecþiune, rãmâne doar sã ne gãsim perechea capabilã sã o evalueze corect.
Baiatul perfect se descrie prin sentiment, se defineºte prin raþiunea de a gãsi optimul împreuna, se împlineºte prin rãspunsul la provocãrile drumului. Baiatul perfect nu spune totdeauna ceea ce vrei tu sã auzi, nu are totdeauna dreptate, dar de fiecare datã ºtie sã îmbrace lucrurile în haina potrivitã ºi sã ajungã la echilibru. Baiatul perfect are ºi el vulnerabilitãþile lui, el este perfect numai într-o iubire reciprocã. Perfecþiunea nu este un liman ci o continuã aflare a echilibrului ºi armoniei.
"Coboarã uneori din ceruri pânã în inimi un fir subþire, þesut parcã din razele soarelui ºi-ale inimii: e firul iubirii care îi face pe oameni ca pe acele pãpuºi ce li se aseamãna, sa para o clipa transfigurati. Este în natura oamenilor sã iubeascã, apoi sã distrugã, apoi sã iubeascã din nou ceea ce ei preþuiesc cel mai mult. Au în lumea asta toate lucrurile câte un ‚pentru cã’; iubirea e din altã lume ºi se iveºte din senin, fãrã ca sã ºtii de ce, se dã pe faþã fãrã sã ºtii cum, ºi te duce, fãrã sã ºtii unde. Il iubesc fãrã sã ºtiu cum sau când sau de unde. Il iubesc pur ºi simplu. Il iubesc pentru cã nu ºtiu alta cale".
Mi-l doresc pe el in viata mea pentru ca este singura persoana care a reusit sa ma faca sa zambesc atunci cand am pierdut-o pe mama...
visatoarea2004
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:15
Pentru ca a stiut sa aiba rabdare cu mine atunci cand eu nu mai eram dispusa sa fac asta.Pentru ca m-a sustinut in toate proiectele pe care le-am avut si m-a inteles cand am inchis usa tuturor.Pentru ca imi zambeste si ma strange in brate si teama dispare, sau macar, stiu k nu mai sunt singura.Pentru ca impreuna visam si punrem in aplicare planuri ce ne fac fericiti.Pentru ce nu uita in nici o zi sa imi spuna ca ma iubeste si k sunt femeia pe care a asteptat-o toata viata.
Pentru ca ma considera egala lui si pentru ca imi este cel mai bun prieten.
Il iubesc pentru felul in care se poarta cu toti cei dragi mie si pentru toate clipele in care m-a strans in brate.
Il iubesc.Fara prea multe explicatii.
Si da, am sa il iubesc si maine, cand va avea burtica, chelie sau poate riduri....
irina_mitrofan
Postat pe 23 Noiembrie 2008 17:40
L-am ales pentru ca la momentul respectiv parea alegerea cea mai buna, pentru ca mi se parea ca este tot ceea ce poate visa vreodata o femeie; Dar cu timpul toate se schimba iar alegerile pe care le-am facut candva acum nu mai au logica, nu mai au nici un sens... in schim ramane acel sentiment pe care noi femeile il numim iubire can de fapt este doar un lant de reactii chimice ce se petrec in organism si multa multa obisnuinta
aukuta
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:37
L-am ales pt ca la momentul respectiv parea cea mai buna alegere, parea barbatul visurilor oricarei femei, barbatul pe care daca il pierzi regreti toata viata; Dar in momentul de fata deciziile de atunci nu mai au nici o logica, nu mai au nici un sens... Nu a ramas decat ceea ce numim noi femeile iubire adica o rectie chimica care are loc la noi in organism si multa multa obisnuinta. De ce nu renunt? pentru ca nu vad rostul; este bine asa cum este desi uneori mi-as dori mai mult, poate pe cineva mai pasional, poate pe cineva mai romantic, poate pe cineva care sa imi fac inima sa imi tresara la fiecare atingere. Dar este prea mare riscul; as pierde ceva valoros pentru nici macar nu stiu cu siguranta; intr-un cuvant "as da vrabia din mana pentru cea de pe gard"
aukuta
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:45
De la: aukuta, la data 2008-11-24 19:45:55 L-am ales pt ca la momentul respectiv parea cea mai buna alegere, parea barbatul visurilor oricarei femei, barbatul pe care daca il pierzi regreti toata viata; Dar in momentul de fata deciziile de atunci nu mai au nici o logica, nu mai au nici un sens... Nu a ramas decat ceea ce numim noi femeile iubire adica o rectie chimica care are loc la noi in organism si multa multa obisnuinta. De ce nu renunt? pentru ca nu vad rostul; este bine asa cum este desi uneori mi-as dori mai mult, poate pe cineva mai pasional, poate pe cineva mai romantic, poate pe cineva care sa imi fac inima sa imi tresara la fiecare atingere. Dar este prea mare riscul; as pierde ceva valoros pentru nici macar nu stiu cu siguranta; intr-un cuvant "as da vrabia din mana pentru cea de pe gard"

pai adik stai cu el din obisnuinta?oauuuu.
mkdisk
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:15
am dat cu banu'!

Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:17
nu stiu...
inocica2
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:34
l-am ales pe el deoarece este tot ce mi-am dorit de la viata!fiecare om are in mintea lui un ideal iar el este idealul meu! ma inconjoara cu multa dragoste,ma rasfata,ma face sa ma simt femeie si imi indeplineste toate visele! imi creste copilul si este cel mai bun tata de pe pamint!
FRANNNCE
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:21
De la: inocica2, la data 2008-11-26 12:34:22nu stiu...


subscriu
kitty_
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:19
l-am ales pe EL pentru ca este tot ce mi-am dorit: ma IUBESTE si mi-o spune in fiecare zi, ma asculta cand am probleme si ne sprijinim reciproc in orice; este cand trebuie matur, grijuliu, nebun, comic( si prin cate faze comice am trecut impreuna... acum imi vine sa rad dar atunci erau putzin cam penibile); si cel mai important: l-am ales pe El pentru ca IL IUBESC si pentru ca nu putem trai unul fara celalalt
pisy_puff
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia dentist medic stomatolog 24 De la: Shhh 23 Iulie 2010 17:12
IMI PLACE DE NIKOLE 77 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 02:46
o relatie in 3 16 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:36
CE IUBITI MAI MULT PE LUMEA ASTA SI DC? 40 De la: valivieru96 9 Septembrie 2009 00:43
the power of love 24 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 15:20