Setari Cookie-uri

Cunoasteti cupluri Scorpion-Varsator?

Sunt varsatoare si casatorita de 20 de ani cu un scorpion. Avem o casnicie super si o relatie fara probleme. Asa cum spunea cineva mai sus, zodiile traseaza niste linii generale orientative. Nu te baza prea tare pe compatibilitatea zodiilor, important este modul cum va construiti voi relatia. Ca varsator, n-am intilnit nici un geaman cu care sa ma inteleg bine, desi alianta e de bun augur dpdv zodiacal. Bafta si noroc!
mumy
Postat pe 30 Martie 2009 11:27
buna!eu sunt varsator si el scorpion si suntem de 3 ani asa ca poti sa incerci si sa fci ce-ti spune inima dar iti spun un singur lucruatunci cand un varsator se indragosteste nu mai exista nimik pe lme decat acea pers pe care o iubeste e fidel si pasional.sa ca poti sa stai linistita in ceea ce priveste varsatorul.eu am nedumeriri in privinta scorpionului?dar prietenele mele cele mai bune sunt in zodia scorpion asa ca nu vad de ce sa nu mergi inainte.distreazate si simtete bine.lucrurile astea sa fi sigura ca ti le ofera un varsator.poate ma ajuti si pe mine cu nedumerirea mea despre scorpion
deeabur
Postat pe 30 Martie 2009 21:55
buna,
eu sunt cu prietenul meu de 5 ani si un pic, el este varsator si eu scorpion.
Am citit si eu multe si la fel am auzit, dar uite si tu....ne intelegem f bine.
ai incredere in reletia voastra si treci peste zodiac

Postat pe 2 Aprilie 2009 14:32
scorpionii sunt cele mai afurisite persoane... astazi m-am convins de treaba asta... sunt niste actori foarte buni au un teatru in ei de nici nu iti poti inchipui
_dulcik_
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:18
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:14
Eu sunt scorpion, el varsator, am mai fost impreuna de doua ori cate 3 luni cand eram in liceu. cand ne intalneam era totul bine si frumos, knd nu ne intalneam vorbeam cate 5 ore pe zi la telefon dar ceva clar se simtea ca nu merge, distanta destul de mare (care de altfel a fost invocata in ambele despartiri) si mai era dilema daca nu cumva ar fi mai ok sa fim doar prieteni...in fine, dupa un an si jumatate am incercat din nou o relatie iar acum facem 2 ani si pot spune ca totul merge perfect

In facultate mi-am mai facut 2 prietene, care spre stupoarea mea sunt ambele scorpion si sunt cu cate un varsator. Una dintre ele s-a despartit de prieten la scurt timp dupa ce ne-am cunoscut, fusesera impreuna 3 ani insa el era foarte posesiv si, in ciuda faptului ca au venit amandoi in bucuresti la facultate, s-au despartit. Cealalta cred ca au facut 4-5 ani de cand sunt impreuna, certuri destul de dese, s-au mutat impreuna de un an, ea nu este prea multumita de relatie dar nici nu are curajul sa se devanseze.

in concluzie exista cazuri si cazuri, eu pana acum am ajuns la concluzia ca varsatorii sunt facuti sa manance zilele scorpionilor (tu vrei sa va uitati la un film si sa stati linistiti in pat, el se joaca la calculator si uita ca esti acolo , cand te invita la un film, aflii ca de fapt a mai chemat inca 5-6 persoane si tot asa) dar intr-un final multe lucruri se pot remedia, deci eu ma consider momentan un caz destul de fericit.
dany_elle87
Postat pe 11 Mai 2009 11:09
De la: Mario_Chip, la data 2009-02-20 11:48:48 Salutare, am fost cu un scorpion 1 an si 3 luni si ne-am despartit pe aceeasi data cand ne-am cunoscut, dupa ce i-am oferit inelul de logodna anul acesta pe 14 feb intr-un decor de vis... am aflat 3 zile mai tarziu ca s-a jucat foarte mult cu mn...eu fiind o pers mai delasatoare am acceptat toate toanele ei...cand ma iiubea si ma vroia cand il vroia pe fostul ca acela era mai tot timpul la dispozitia ei...si el fiind tot varsator fiind cu el vre-o 3 ani inaintea mea... stiu sigur ca nu am sa uit niciodata ce am simtit si am trait alaturi de ea...dar nu a avut niciodata incredere in mine..si asta m-a durut enorm..chiar daca eram foarte mult plecat in tara..si ne vedeam in perioada iernii doar la sf de saptamana..sau cand veneam si mai devreme...ne certam mult dar ne si iubeam foarte mult traind fiecare clipa impreuna la intensitate maxima...despartirea a venit pe fondul minciunilor ei si a neincrederii in mine..eu incercand tot timpul sa ii dovedesc dragostea mea...asta a fst sa fie...sper ca poate peste ani..sa mai fim impreuna..scorpionul e genul de pers care te fc sa simti ca traiesti..si ca nu exista limite...facandu-ne pe noi varsatorii sa scoatem la iveala tot ce inseamna nebunie si extaz..lucruri pe care nu le exteriorizam in prezenta niciuneia dintre celelalte zodii.... NU AM SA REGRET NICIODATA CE AM TRAIT SI CUM AM IUBIT !!!.... VIATA MERITA TRAITA !!!... chiar daca de cele mai multe ori se termina urat..ca in cazul meu..cu vise si dorinte distruse..iar din partea ei..o ignoranta totala..asa sunt scorpionii..dar in suflet sufera foarte mult... deci,...IUBITI-VA MULT SI COMUNICATI AVAND INCREDERE UNUL IN CELALALT...INDIFERENT DE MEDIUL SAU DOMENIUL IN CARE LUCRATI !!!!..
Am sa scriu odata un subiect " 1an si 3 luni langa un scorpion-trairi cat intr-o viata de om..." si il voi posta aici impartasindu-va din trairile mele...pt a sti unde greseste fiecare ca-ci eu eram foarte incapatanat...din pacate... va doresc numai bn si multa dragoste... Mario.



la mine e invers.el varsator iar eu scorpion.el isi mai arunca ochii la fosta iubita la care personal nu inteleg ce vede.eu sunt geloasa si am si motive.nu l am inselat si nici nu mi sta in caracter sa insel pe cineva.
elisa_me
Postat pe 11 Mai 2009 11:53
Eu sunt scorpion, el e varsator. Sincer, e tare dificila relatia asta din punctul meu de vedere. Multe certuri, iti trebuie rabdare enorma, tot iti trebuie la superlativ ca sa te intelegi cu un barbat varsator. Noi suntem impreuna de 1 an si o luna. Mie mi se pare tare greu dar sunt la mijloc sentimentele. Ne-am despartit de multe ori, ne-am impacat la loc. Si eu cautam sa vad daca sunt si cupluri ce se inteleg. Cam rare :). Ce-o fi o fi, sper sa nu fac vreo greseala si voua la fel. Sa iubiti si sa fiti iubite si sa alegeti mereu ce va face fericite.
xuleasca
Postat pe 3 Iulie 2010 22:36
Am o relatie cu un varsator de 1 an si 3 luni, eu fiind scorpion. Nu mai tine cont de zodii conteaza cat de mult va iubiti si cat de mult va respectati. Eu m-am mutat la viitorul sot la 2 saptamani dupa ce l-am cunoscut si nu regret deloc. Varsatorul in general e foarte orgolis insa daca sti cum sa-l iei o sa fie totul ok intre voi. Noi deja avem nunta pusa la anul si pentru nimic in lume nu as renunta la el in ciuda a ce spune horoscopul in general despre fata scorpion si barbatul varsator. Mergi inainte pentru ca nu o sa regreti, varsatorul te va face sa simti ca traiesti si iti va face toate poftele pentru ca asa sunt varsatorii . Multa bafta.
dutaflorentina26
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:03
Neatza pe topul scorpionilor..:) Sunt o scorpioanca am 21 de ani si am avut o relatie cu un varsator de app 11 luni... in care 6 luni le am trait in concubinaj singuri in casa iar primele 3 luni ne am cuoscut la locul de munca... :( acum nu mai lucram impreuna .. la inceput i am gresiy si eu f mult.. am mers pe 2 fronturi sa spunem asa.. totul trecuse m-a cerut de sotie la 5 luni dupa.. iar dupa 3 luni de zile la o mica cearta mi a spus ca ne desp.. ne-am desp eu l am mai cautat ,m-a mai cautat si el spune el avea de 3 ori sanse sa ne impacam dar l-a dat trecutul inapoi ... e varsator cu ascendent in rac..Voi varsatorilor dati-mi un sfat va rog.. cum sa ma impac cu el? nu vrea nici sa mai rasp la tel.. spune ca ne certam prea des si ca nu are rost .. Am fost sa vb acepta sa vb insa spune ca nu are sens.. la tel nu rasp.. acum iar st in perd de a l lasa in pace e a 2a zis cand nu dau ncii un semn ..cel mai mult l am lasat vreo 3 zile:( si deja imi spuneau pr ca intrb de me.. mi-a prins slabiciunea aSTA STIU.. si sunt 4 luni de cand o tot lalai... Ce sa ii fac? ca si mie imi e dor de el si imi vine sa l caut.... :( cum redevin amica lui//? ca am inteles ca de acolo...:) e usurel.. el a zis ca am fost sg femeie p care a iubit o enorm.. si sg pe care a ceut o de sotie.. si se vede ca tine la me dar ne certam des.. din cauza fostului meu pr .. dar acum cand se terminase totul isi aduce aminte:( si ma oftic...
el3nangel
Postat pe 9 Iunie 2011 09:36
Sper ca ai rezolvat problema pana acum dar din cate stiu fiind varsator e f.f. greu. Varsatorii daca au fost inselati nu uita si nu ca nu ar vrea dar nu pot, de fiecare data cand ar vrea sa renunte nu ii lasa orgoliu. Eu am iubit si am patit acelasi lcru, sau aprocsimativ. Desi sufar f.f. mult prefer sa ma despart decat sa traiesc cu gandu ca am fost candva pe locul 2. Iubeste dar gandeste ca nu toti sunt in stare sa ierte.
duracel
Postat pe 1 Ianuarie 2012 12:08
Eu sant sagetator ce ziceti de relatia mea cu un scorpion
kudika_nikole
Postat pe 1 Ianuarie 2012 16:31
eu sunt castorita de 4 ani cu un varsator si pana acum nu 3 luni neam impacat excelent,pana a intervenit o alta la mijloc si de atunci nu e zi sa nu ne certam. Dar asta nu e tot la mijloc e si o fetita de 2 ani si nu stiu ce sa fac. sa termin totul sau sa merg mai departe de dragul copilului. a recunoscut k a gresit dar eu imi aduc aminte tot timpul de a si ii reprosez asta.
kudika_15380
Postat pe 31 August 2012 16:47
da eu cu sotul meu suntem asa,eu scorpion el varsator,..........si e toto scanteie
krizantema
Postat pe 31 August 2012 16:56
buna! Si eu sunt scorpion iar prietenul meu e varsator. suntem de 7ani impreuna, il iubesc din tot sufletul, el spune la fel insa nu arata. Nu ii arata toata dragostea ce io porti ca ai sa suferi enorm. Ei sunt mai libertini,independenti,foart gelosi si egoisti. Scorpionii stii cat sunt de afectuosi,tandri, melancolici etc. ai mare grija!
kudika477702
Postat pe 1 Octombrie 2012 18:05
buna! Si eu sunt scorpion iar prietenul meu e varsator. suntem de 7ani impreuna, il iubesc din tot sufletul, el spune la fel insa nu arata. Nu ii arata toata dragostea ce io porti ca ai sa suferi enorm. Ei sunt mai libertini,independenti,foart gelosi si egoisti. Scorpionii stii cat sunt de afectuosi,tandri, melancolici etc. ai mare grija!
kudika477702
Postat pe 1 Octombrie 2012 18:09
si eu sunt de 4 ani cu prietenu meu si este tot scorpion si eu varsator. merge relatie dar ne ciondanim des si suntem ambitiosi amnadoi dak sti sa mai lasi uneori va merge
Dya_Nico_1
Postat pe 8 Iunie 2013 17:47
daca i-a intrat in cap ca relatia nu o ssa mearga pai nu mai faci nimic. eu sunt varsator si stiu cum e
Dya_Nico_1
Postat pe 8 Iunie 2013 17:50
:) strabunica mea si strabunicul. S-au iubit enorm si au atins amandoi varsta de 86 de ani. S-au inteles de minune. Erau si alte vremuri cand oamenii nu prea divortau. Conditia e ca scorpionul care e cam posesiv din fire sa nu-l tina prea strans , pentru ca varsatorul e zodie de aer si vrea libertate ( strabunicul ceferist fiind a tot colindat pe la Paris...etc. dar tot acasa a venit si i-a adus cadouri faine)( altfel ar fi unul din cei 3 barbati care nu se indeamna la casatorie
( gemeni, berbec si varsator) dar tu nu tine cont de asta...Daca va potriviti amoros si va completati, va iubiti si va ajutati nu vad sa fie vreo opreliste!
kudika_926795
Postat pe 8 August 2013 08:27
A mai spus cineva la fel, si zic si eu :p DA, asa este, Varsatorii iti pot face toate poftele. Eu sunt Varsator si asta e felul meu de a fi.Si sunt foarte generoasa.. Nu sunt geloasa deloc sau posesiva.
Am intrat aici fiindca ca tocmai am cunoscut un Scorpion si eram curioasa :P Ramane de vazut..
AdyaAdya
Postat pe 16 Ianuarie 2014 18:10
De la: kudika_926795, la data 2013-08-08 08:27:37:) strabunica mea si strabunicul. S-au iubit enorm si au atins amandoi varsta de 86 de ani. S-au inteles de minune. Erau si alte vremuri cand oamenii nu prea divortau. Conditia e ca scorpionul care e cam posesiv din fire sa nu-l tina prea strans , pentru ca varsatorul e zodie de aer si vrea libertate ( strabunicul ceferist fiind a tot colindat pe la Paris...etc. dar tot acasa a venit si i-a adus cadouri faine)( altfel ar fi unul din cei 3 barbati care nu se indeamna la casatorie
( gemeni, berbec si varsator) dar tu nu tine cont de asta...Daca va potriviti amoros si va completati, va iubiti si va ajutati nu vad sa fie vreo opreliste!


Si spui tu ca barbatii din zodiile gemeni, varsator si berbec nu se gandesc la casatorie? Ciudat, pentru ca multe persoane din zodiile enuntate de tine, sunt familisti convinsi. Dar stai, ca si multi din alte zodii sunt, de asemeni, familisti...

Nu judeca oamenii dupa zodii, caci oamenii sunt cu mult mai mult decat o zodie.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Ianuarie 2014 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai cred in iubire. 21 De la: kudika_981773 12 Aprilie 2015 22:05
buna:* 2 De la: andreea1976 28 Martie 2009 16:40
Balanta-fecioara 2 De la: laura10203 9 Aprilie 2010 16:24
femeia taur-barbatul fecioara 1 De la: kudika043273 23 Iunie 2009 23:29
Zodii si relatii 3 De la: candy_sweet 5 Octombrie 2009 19:58