Setari Cookie-uri

Orgasm

De la: Daisy_amorina, la data 2008-09-16 16:11:38Buna am 20 de ani si am o relatie de un an si jumatate, am avut multe probleme dar am stiut amandoi sa trecem peste toate, cu toate astea..ceva ma macina..si cred k si pe el..faptul k nu reusesc sa ajung la orgasm, am incercat orice insa nimic
Il iubesc enorm d mult si chiar dak nu ma credeti o fac mai mult ptr el...ptr. k stiu k intr'un fel se considera vinovat si nepriceput. As avea nevoie de niste sfaturi...
Multumesc
Cred ca ar trebuii sa ti se faca cat mai mult sex oral adica limba sa stimuleze clitorisul.Dupa un anumit timp o sa incepi sa tremuri si aceasta inseamna ca ai ajuns la orgasm.
Baiat_Rezervat
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:24
:9 poi da poate ca ii place ca femeia sa stea deasupra dar daca nu stiu sa ma misc si nu stiu ce sa fac?e normal sa ma simt inhibata...si cum ati zis...ca invat cu timpul...pai cum sa invat?da tot fac si nu stiu sau nu`mi iese...nush cum sa zic:( dar cand ma pune sa stau pe burta si el ma penetreaza?aia e pozeitia pe la spate nu?eu ce trebuie sa fac>stau numai asa ca o leguma?:))ms mult k ma bagati in seama...va multumesc:*
glumeatza
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:48
Draga Daisy

Ai incercat in timpul actlui sexual mai precis pozitia misionarului sa-ti atingi clitorisul pana ajungi la orgasm?Eu una niciodata nu am avut orgasm prin penetrare ci numai clitoridian.Vorbeste cu elk si incearca asta, nu te gandi la rusine sau la alte prostii.Este ceva normal, si dupa cum ai spus si tu trebuie sa o fac si ptr placerea ta asa ca try it dar fii foarte relaxata ,incearca sa te concentrezi la actul sexual , si indruma-ti prietenul a te atinge mai mult........
jeanpierre
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:15
Da bun subiect!!!
gongonica
Postat pe 16 Iunie 2009 09:42
De la: gongonica, la data 2009-06-16 09:42:35Da bun subiect!!!

da foarte bun mai ales insotzit de aprecierile tale
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 09:46
As vrea sa spun ca eu am avut numai orgasm clitoridian , si as dori tare mult sa am si prin penetrare, am un sot fff rabdator si ma ajuta enorm, dar totusi nu ajung.......poate sa ma ajute cineva .....sa-mi explice ce anume pot face , sau sa-mi faca sa am orgasm prin penetrare...........si culmea imi place fffff mult sa ma maseze pe clitoris (masturbare ) pana am orgasm............oare e normal?????? Ma ajutati???
gongonica
Postat pe 16 Iunie 2009 09:47
pey ideea e ca cel mai mult te poate ajuta partenerul trebuie sa discuti cu el chestia asta
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 09:51
Sotul m-a ajutat enorm de mult si el ma facut sa am si orgasm clitoridian........si vb ff multe cu el ....incercam orice.......si totusi prin penetrare nu am orgasm......!!!! Daca as face dragoste doar cu un preludiu de mangaieri , sarutari si penetrare......nu am orgasm. Trebuie sa ma mastrubeze pe clitoris.....ca sa am orgasm si dupa penetrarea.......Oare e ceva normal ???? Sau sunt normala????
Poate ma ajuta cineva cu alte sfaturi in afara de sotul meu............
gongonica
Postat pe 16 Iunie 2009 10:23
Citeam pe un site ca ar trebui si noi femeile sa ejaculam!!!! Foarte interesant!! Mi-as dori din suflet sa vad cum e si sa simt asa ceva ............De ce oare noi femeile ne confruntam cu asa probleme????
gongonica
Postat pe 16 Iunie 2009 10:32
Mda...fericite cele care spuneau ca e f bine ca bla bla... In cazul meu, orgasmul apare foarte rar si intr-o singura pozitie ( cand el sta pe fotoliu sau scaun si eu peste) atunci cand este stimulat clitorisul. Atat! Daca imi face sex oral nu rezist prea mult ... pt ca... nu stiu... nu rezist, e prea intens, parca ma chinuie Mi-as dori si eu foarte mult orgasm prin penetrare, insa cu singurii 2 partenerii pe care i-am avut ma durea/ doare (in prezent) in pozitiile recomandate. What to do?
Young_Bambi
Postat pe 16 Iunie 2009 10:51
De la: Young_Bambi, la data 2009-06-16 10:51:01 Mda...fericite cele care spuneau ca e f bine ca bla bla... In cazul meu, orgasmul apare foarte rar si intr-o singura pozitie ( cand el sta pe fotoliu sau scaun si eu peste) atunci cand este stimulat clitorisul. Atat! Daca imi face sex oral nu rezist prea mult ... pt ca... nu stiu... nu rezist, e prea intens, parca ma chinuie Mi-as dori si eu foarte mult orgasm prin penetrare, insa cu singurii 2 partenerii pe care i-am avut ma durea/ doare (in prezent) in pozitiile recomandate. What to do?

Incearca si sa te mangaie pe clitoris pe labii ca o masturbare usoara lina, finuta si asa poti avea orgasm...........
gongonica
Postat pe 16 Iunie 2009 16:31
mai, gogonica, greseala asta a ta am intalnit-o si in alte parti. masturbarea e un act individual.. si nu admite reflexiv... nu te poate masturba altcineva... ci doar stimula clitoridian, extern sau cum vrei tu.

iar in legatura cu orgasmul mult cautat, eu cred ca e vorba de cel intern, prin penetrare, ca cel extern nu cred ca nu il poate atinge o femeie cu un partener cat de cat experimentat si ... insistent.

iar pozitia cand tu stai pe burta nu e pozitia "capra" .. aia e cand stai in genunchi, sunt lucruri diferite :)

oricum... pt cea care spunea ca ii e rusine.. e normal sa fii inhibata prima oara, dar apoi ar trebui sa nu mai fi asa... gandeste-te ca si el e la fel de expus si de vulnerabil ca si tine, ca si el are complexele lui, ba chiar ca are o responsabilitate mai mare decat a ta in pat. nu ai de ce sa fii jenata... nu faci nimic imoral de care sa iti fie rusine. iar miscarea vine natural, e practic un instinct.. lasa-l sa se manifeste. in timp va veti gasi ritmul comun. bafta la experimentat!
lyssis
Postat pe 16 Iunie 2009 17:31
De la: gongonica, la data 2009-06-16 16:31:01
De la: Young_Bambi, la data 2009-06-16 10:51:01 Mda...fericite cele care spuneau ca e f bine ca bla bla... In cazul meu, orgasmul apare foarte rar si intr-o singura pozitie ( cand el sta pe fotoliu sau scaun si eu peste) atunci cand este stimulat clitorisul. Atat! Daca imi face sex oral nu rezist prea mult ... pt ca... nu stiu... nu rezist, e prea intens, parca ma chinuie Mi-as dori si eu foarte mult orgasm prin penetrare, insa cu singurii 2 partenerii pe care i-am avut ma durea/ doare (in prezent) in pozitiile recomandate. What to do?

Incearca si sa te mangaie pe clitoris pe labii ca o masturbare usoara lina, finuta si asa poti avea orgasm...........

Pai am incercat si dinastea si nu, nu pot!
Young_Bambi
Postat pe 16 Iunie 2009 20:14
De la: Young_Bambi, la data 2009-06-16 20:14:32
De la: gongonica, la data 2009-06-16 16:31:01
De la: Young_Bambi, la data 2009-06-16 10:51:01 Mda...fericite cele care spuneau ca e f bine ca bla bla... In cazul meu, orgasmul apare foarte rar si intr-o singura pozitie ( cand el sta pe fotoliu sau scaun si eu peste) atunci cand este stimulat clitorisul. Atat! Daca imi face sex oral nu rezist prea mult ... pt ca... nu stiu... nu rezist, e prea intens, parca ma chinuie Mi-as dori si eu foarte mult orgasm prin penetrare, insa cu singurii 2 partenerii pe care i-am avut ma durea/ doare (in prezent) in pozitiile recomandate. What to do?

Incearca si sa te mangaie pe clitoris pe labii ca o masturbare usoara lina, finuta si asa poti avea orgasm...........

Pai am incercat si dinastea si nu, nu pot!


In cazul asta trebuie sa aveti foarte multa rabdare unul cu celalalt ( mai mult el cu tine ) sa fii foarte relaxata si trebuie sa se intample si la tine..........Plecati undeva la mare la munte , poate acasa esti inhibata.......duceti-va unde sa fiti numai voi 2........incearca si asa...........inainte de asta (citeam undeva mai sus) bea si tu un lichior , ceva mai tare, nu sa te imbeti dar sa fii mai in forma..............
gongonica
Postat pe 17 Iunie 2009 08:33
:))tin sa zic k ieri am facut 8 luni de cand mi`am inceput viata sexuala:)da asa eti avut dreptate cu timpul voi invata sa ma misc imi va trece rusinea si asa e....e muuult mai bine sa stai tu deasupra:D park e muult mai adanc si mai intens:) am citit undeva despre femeile nimfomane,se zicea k doar acelea dunt nimfomane care nu ating orgasmul si astfel tot vor sex in continuare....eu am atins orgasmul nu de foarte multe ori dar tot as vrea sa fac dragoste cu prietenul meu non stop....bine nici pe el nu`l tine ff mult:(( dar nici nu terminam si eu ink as mai vrea...asta inseamna k sunt o mik nimfomana?;)) si app....n`am avut niciodata orgasm clitoridian nush cum e ala...mie spre exemplu daca imi maseaza clitorisul prea mult deja ma doare nu`mi place,in skimb am avut vaginal si imi place muult dar e firesc sa ma doara si sa nu`mi placa atingerea clitoridiana??
glumeatza
Postat pe 17 Iunie 2009 15:27
De la: glumeatza, la data 2009-06-17 15:27:36:))tin sa zic k ieri am facut 8 luni de cand mi`am inceput viata sexuala:)da asa eti avut dreptate cu timpul voi invata sa ma misc imi va trece rusinea si asa e....e muuult mai bine sa stai tu deasupra:D park e muult mai adanc si mai intens:) am citit undeva despre femeile nimfomane,se zicea k doar acelea dunt nimfomane care nu ating orgasmul si astfel tot vor sex in continuare....eu am atins orgasmul nu de foarte multe ori dar tot as vrea sa fac dragoste cu prietenul meu non stop....bine nici pe el nu`l tine ff mult:(( dar nici nu terminam si eu ink as mai vrea...asta inseamna k sunt o mik nimfomana?;)) si app....n`am avut niciodata orgasm clitoridian nush cum e ala...mie spre exemplu daca imi maseaza clitorisul prea mult deja ma doare nu`mi place,in skimb am avut vaginal si imi place muult dar e firesc sa ma doara si sa nu`mi placa atingerea clitoridiana??


Nu trebuie sa te maseze pe clitoris nici repede si nici sa te apese , conteaza inceputul mangaierilor...........si cu timpul depinde de cum te simti tu ......la acelasi contact el poate sa te mangaie si in alt fel...................totul e sa incerci sa ai rabdare si sa stie si el ce are de facut.......In schimb eu nu am avut orgasm vaginal...........si sper ca voi avea intr-o zi cu toate ca sotul meu a incercat totul.......si pe cel clidoridian l-am avut fff greu si dupa multi ani de sex............asta e unele mai greu si altele imediat .....de ce oare???? NU E CORECT!!!!!!!
gongonica
Postat pe 17 Iunie 2009 16:20
De la: glumeatza, la data 2009-06-17 15:27:36:))tin sa zic k ieri am facut 8 luni de cand mi`am inceput viata sexuala:)da asa eti avut dreptate cu timpul voi invata sa ma misc imi va trece rusinea si asa e....e muuult mai bine sa stai tu deasupra:D park e muult mai adanc si mai intens:) am citit undeva despre femeile nimfomane,se zicea k doar acelea dunt nimfomane care nu ating orgasmul si astfel tot vor sex in continuare....eu am atins orgasmul nu de foarte multe ori dar tot as vrea sa fac dragoste cu prietenul meu non stop....bine nici pe el nu`l tine ff mult:(( dar nici nu terminam si eu ink as mai vrea...asta inseamna k sunt o mik nimfomana?;)) si app....n`am avut niciodata orgasm clitoridian nush cum e ala...mie spre exemplu daca imi maseaza clitorisul prea mult deja ma doare nu`mi place,in skimb am avut vaginal si imi place muult dar e firesc sa ma doara si sa nu`mi placa atingerea clitoridiana??


eeeeeeee
uite aici te pot ajuta yo
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 16:26
De la: glumeatza, la data 2009-06-17 15:27:36:))tin sa zic k ieri am facut 8 luni de cand mi`am inceput viata sexuala:)da asa eti avut dreptate cu timpul voi invata sa ma misc imi va trece rusinea si asa e....e muuult mai bine sa stai tu deasupra:D park e muult mai adanc si mai intens:) am citit undeva despre femeile nimfomane,se zicea k doar acelea dunt nimfomane care nu ating orgasmul si astfel tot vor sex in continuare....eu am atins orgasmul nu de foarte multe ori dar tot as vrea sa fac dragoste cu prietenul meu non stop....bine nici pe el nu`l tine ff mult:(( dar nici nu terminam si eu ink as mai vrea...asta inseamna k sunt o mik nimfomana?;)) si app....n`am avut niciodata orgasm clitoridian nush cum e ala...mie spre exemplu daca imi maseaza clitorisul prea mult deja ma doare nu`mi place,in skimb am avut vaginal si imi place muult dar e firesc sa ma doara si sa nu`mi placa atingerea clitoridiana??

Te invidiez!
Young_Bambi
Postat pe 17 Iunie 2009 20:39
Nu vrei sa ne spui si noua... pozitii, detalii... poate nimerim si noi
Young_Bambi
Postat pe 17 Iunie 2009 20:41
De la: gongonica, la data 2009-06-16 09:47:08 As vrea sa spun ca eu am avut numai orgasm clitoridian , si as dori tare mult sa am si prin penetrare, am un sot fff rabdator si ma ajuta enorm, dar totusi nu ajung.......poate sa ma ajute cineva .....sa-mi explice ce anume pot face , sau sa-mi faca sa am orgasm prin penetrare...........si culmea imi place fffff mult sa ma maseze pe clitoris (masturbare ) pana am orgasm............oare e normal?????? Ma ajutati???





SA TE AJUTAM??????? AR TREBUI SA TE MASAM NOI...ESTI SIGURA CA ASTA VREI??????
monaq
Postat pe 17 Iunie 2009 20:45
De la: monaram, la data 2009-06-17 20:45:32
De la: gongonica, la data 2009-06-16 09:47:08 As vrea sa spun ca eu am avut numai orgasm clitoridian , si as dori tare mult sa am si prin penetrare, am un sot fff rabdator si ma ajuta enorm, dar totusi nu ajung.......poate sa ma ajute cineva .....sa-mi explice ce anume pot face , sau sa-mi faca sa am orgasm prin penetrare...........si culmea imi place fffff mult sa ma maseze pe clitoris (masturbare ) pana am orgasm............oare e normal?????? Ma ajutati???





SA TE AJUTAM??????? AR TREBUI SA TE MASAM NOI...ESTI SIGURA CA ASTA VREI??????


Oare esti pe subiect?? Daca nu ai ce face te rog fa altceva.............si daca ma gandesc bine da vreau sa ma masezi tu.......ce zici??? sa vad cat de desteapta esti???!!!!! sa te vad ce poti.......sigur habar nu ai............hai ....te astept.......poate cu tine am orgasm.............
gongonica
Postat pe 18 Iunie 2009 16:27
poate esti frigida
pamela_1
Postat pe 18 Iunie 2009 16:36
De la: gongonica, la data 2009-06-16 09:47:08 As vrea sa spun ca eu am avut numai orgasm clitoridian , si as dori tare mult sa am si prin penetrare, am un sot fff rabdator si ma ajuta enorm, dar totusi nu ajung.......poate sa ma ajute cineva .....sa-mi explice ce anume pot face , sau sa-mi faca sa am orgasm prin penetrare...........si culmea imi place fffff mult sa ma maseze pe clitoris (masturbare ) pana am orgasm............oare e normal?????? Ma ajutati???



Mai GONGONICA, sincer eu te-as ajuta cu placere dar cred ca esti cam departe de mine.Da-mi un mesaj privat cand iti schimbi domiciliul sau cand esti in trecere prin orasul meu si te ajut total dezinteresat.Sunt profesor sa stii. In orgasme, vroiam sa zic. Vezi sa nu-ti citesca sotul postarile.
aprov
Postat pe 18 Iunie 2009 16:44
pamela_1
Postat pe 18 Iunie 2009 16:50
De la: gongonica, la data 2009-06-18 16:27:19
De la: monaram, la data 2009-06-17 20:45:32
De la: gongonica, la data 2009-06-16 09:47:08 As vrea sa spun ca eu am avut numai orgasm clitoridian , si as dori tare mult sa am si prin penetrare, am un sot fff rabdator si ma ajuta enorm, dar totusi nu ajung.......poate sa ma ajute cineva .....sa-mi explice ce anume pot face , sau sa-mi faca sa am orgasm prin penetrare...........si culmea imi place fffff mult sa ma maseze pe clitoris (masturbare ) pana am orgasm............oare e normal?????? Ma ajutati???





SA TE AJUTAM??????? AR TREBUI SA TE MASAM NOI...ESTI SIGURA CA ASTA VREI??????


Oare esti pe subiect?? Daca nu ai ce face te rog fa altceva.............si daca ma gandesc bine da vreau sa ma masezi tu.......ce zici??? sa vad cat de desteapta esti???!!!!! sa te vad ce poti.......sigur habar nu ai............hai ....te astept.......poate cu tine am orgasm.............


draga mea copila....decat sa te faci de ras pe un forum....mai bine pune mana si citeste despre educatia sexuala si despre sex si orgasm intr-o carte sau cauta pe google sigur ai sa gasesti...asa ca....te-as masa eu cu drag dar nu de alta s-ar PUTEA SA TI PLACA SI NU AI SA MA MAI LASI IN PACE....
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 19:50
scz ca te-am jignit....nu copila....e mai bine spus...draga DOAMNA.....
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 19:56
pai nush ce ''retete" sa dau...:)adik na ink sunt "novibe";)) dar la intrebarea referitoare la perosanele nimfomane...nu stiti?:-?? e interesant cat de cat...nu? trectei si voi prin situatii d`astea?
glumeatza
Postat pe 18 Iunie 2009 21:59
novice nu novine scze...:-s
glumeatza
Postat pe 18 Iunie 2009 22:00
De la: glumeatza, la data 2009-06-18 21:59:47pai nush ce ''retete" sa dau...:)adik na ink sunt "novibe";)) dar la intrebarea referitoare la perosanele nimfomane...nu stiti?:-?? e interesant cat de cat...nu? trectei si voi prin situatii d`astea?


daca pe el il tine....
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 23:30
De la: glumeatza, la data 2009-06-18 21:59:47pai nush ce ''retete" sa dau...:)adik na ink sunt "novibe";)) dar la intrebarea referitoare la perosanele nimfomane...nu stiti?:-?? e interesant cat de cat...nu? trectei si voi prin situatii d`astea?


da , in fiecare zi dau de cate o nimfomana!
geo_x
Postat pe 18 Iunie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale`:P 8 De la: Franzi 9 Octombrie 2009 11:41
Oare este normal.....sau nu? 436 De la: kudika1009876 10 Iunie 2013 17:15
Cea mai frumoasa declaratie de dragoste... 88 De la: Baiat_virgin 10 Mai 2012 17:44
buna doamnelor 2 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 08:20
buna fetelor 33 De la: midi_junkiex 5 Ianuarie 2009 16:53