Setari Cookie-uri

fosta iubita

De la: kudika029282, la data 2009-05-31 14:14:19da mai exact chiar asta am vrut sa spun ca am cunoscut cazuri in care se poate reaprinde flacara pasiunii chiar si intr-o relatie aparent terminata,si totusi mai exista si femei care pot ierta barbatii chiar daca le insala le jignesc si apoi se despart la tribunal,cu toate astea va rog sa ma credti ca am cunoscut un caz in care cei doi fosti soti pot sa se mai iubeasca cu si mai multa pasiune dupa ce au trecut printr-un divort.



aici cu siguranta e vorba de capricornu tau si de fosta lui sotie......................loser.......
EndlessBleu
Postat pe 31 Mai 2009 22:09
Barbatii amintiti in comentariile voastre sufera de probleme emotionale grave, care survin in urma unor experiente umilitoare, fie din partea mamelor, fie din partea fostelor partenere, care se aseamana cu mamele posesive si imature. In realitate acestor... escroci sentimentali le place sa fie umiliti de catre o partenera egoista si lipsita de scrupule, iar in momentul in care intalnesc o partenera normala, care le ofera totul, neconditionat, incep o relatie parazitara cu aceasta, in care ea si numai ea are de pierdut. E o chestiune de timp ca sa apara o "fosta" sau o viitoare profitoare, pentru a pocni din degete, iar el va alerga la ea, fara sa ezite, aruncand sentimentele de vinovatie in spatele...fetei bune, care le-a servit drept "manta de vreme rea". E comod si te scapa de remuscari, in caz ca ele exista totusi. Sfatuiesc femeile care au trecut prin asemenea experiente traumatizante sa renunte la orice sentiment de culpabilitate, indus de acesti degenerati, intrucat au avut numai de castigat, in urma rupturii, ca intr-o interventie chirurgicala, in care o tumoare maligna a fost definitiv extirpata. Nu se poate compune si mentine un cuplu cu un barbat atat de...bolnav.

Postat pe 1 Iunie 2009 01:09
Te felicit ca intr-o astfel de situatie(nu ai stiut exact daca banuielile tale sunt adevarate) ai reusit sa iei o decizie cat se poate de buna.Apropo faptul ca in cele din urma s-a impacat cu aia nu inseamna nimic...nu ai de unde sa stii daca tot ce a zis despre ea era adevarat si ca din cauza ei s-a terminat relatia lor...mai ales ca si cu tine reusea sa te faca sa te simti vinovata desi el a fost cel vinovat.Nu sunt de acord cu opiniile altora ...am motivele mele.Sunt si eu in aceeas situatie.Atat eu cat si iubitul meu mai tinem legatura cu "fostul/fosta"...in sensul ca daca ne intalnim pe strada intamplator ne salutam,mai intrebam care ce mai face si da...mai vb la tel.Dar asta nu inseamna nimic,atata timp cat nu afecteaza relatia noastra( ca unul din noi sa se indeparteze fata de celalalt...asta ar da de gandit),niciodata nu am avut nimic de ascuns si nici el fata de mine.Cand primeste tel din partea fostei vb deschis cu ea si si eu sunt de fata.Si eu fac la fel.Atata timp cat procedeaza asa si nu are nimic de ascuns,ma simt implinita.Sigur exista fel si fel de oameni,si fiecare diferim mai mult sau mai putin.
1ANGEL
Postat pe 1 Iunie 2009 10:20
Acelasi subiect...fosta!!!Pai daca e fosta ce rost mai are sa fie in viatza ta?Am mai scris pe un topic cu acelasi subiect,aceeasi parere...trecutul e mort si ingropat ,prezentul si viitorul conteaza!Nu se refera nimeni la un salut,ca asta e o chestie de politete pana la urma,dar de ce sa mai ai o relatie cu fostul/fosta?De ce nu au fost f buni prieteni cand erau impreuna,poate daca comunicau mai mult atunci nu mai ajungeau sa se desparta!Oricum sincer...eu daca as deveni fosta,as avea delicatetea sa nu-mi stresez fostul iubit,ca sufar eu sau ca-l vreau inapoi.Ce vina are actuala ,ca sunt eu trista sau ca vreau eu sa-mi povestesc viatza la telefon cu cel cu care odata m-am iubit ??Imi par relatii bolnavicioase astea,e ca si cand astept binecuvantarea fostului sa fac eu nush ce lucru.Ia hai sa incercam sa ne traim fiecare vietile actuale,sa incercam sa fim fericiti si relatia cu fostul sa ramana una de "buna " si atat!La fel si in cazul sotilor-discutiile sa fie referitoare doar la copii si nu sa stai sa barfesti cu fostul sot,despre cum face si drege actualul,pt k e penibil!Nu dadeam sfaturi ,pt k nu-mi permit ,doar asa cred eu ca e normal sa te porti si mai ales corect fata de cel de langa tine!
luyyzz
Postat pe 1 Iunie 2009 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista?! 18 De la: freakbabe 21 Decembrie 2009 15:31
sa inteleg faza asta?? 3 De la: Asynia 31 Ianuarie 2009 18:51
probleme sexuale 9 De la: Andreea_B21 20 August 2008 14:51
poate dura o iubire inte un arab si o romanca? 31 De la: daniellap 3 August 2016 15:20
buna 4 De la: Dor_a 23 Februarie 2009 12:31