Setari Cookie-uri

What do you hate most about men ?

io cred ca-s stricata nu urasc nimic la barbati ,ca ma enerveaza/deranjeaza diverse chestii minore asta e altceva dar de aici si pana la a uri....e cale lunga

iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:02
De la: anderson, la data 2008-09-29 12:05:52numai sa va plangeti stiti

this is what we are...DEAL WITH IT....nu exista barbatul perfect.


desi sunt tipesa... subscriu la ce spui ...si sunt de acord 100 %.
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:05
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 23:02:41io cred ca-s stricata nu urasc nimic la barbati ,ca ma enerveaza/deranjeaza diverse chestii minore asta e altceva dar de aici si pana la a uri....e cale lunga


Ai dreptate!
Lucia1971
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:27
De la: Lucia1971, la data 2008-10-03 23:27:33
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 23:02:41io cred ca-s stricata nu urasc nimic la barbati ,ca ma enerveaza/deranjeaza diverse chestii minore asta e altceva dar de aici si pana la a uri....e cale lunga


Ai dreptate!


am dreptate adica sunt stricata sau ce ?
iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:30
pinky_ellf a raspuns foarte frumos (scurt si la obiect, dupa cum se spune).

Eu una urasc barbatii care considera ca "femeia trebuie altoita din cand in cand ca altfel iti sare-n cap" (si credeti-ma sunt multi care fac asa)... si pe cei care au voie sa se manifeste dupa cum poftesc (sa tipe, sa urle, sa arunce cu obiecte, ca de ... "au fost provocati") iar femeia in fata lor sa nu care cumva sa se exteriorizeze sau sa ridice tonul, ca ea nu are voie !!!!

De-a dreptul penal :))))

Postat pe 7 Octombrie 2008 09:27

annne_marrrie , pot spune ca intradevar, de multe ori suntem " provocati " si din cauza asta facem cum facem

a nu se intelege ca sunt de acord cu corectiile fizice sau cu tipatul, dar multe din actiunile noastre se datoreaza provocarilor voastre, insistentelor si a altor chestii pe care le faceti, si pe care le stiti si voi foarte bine, dar continuati sa faceti asa, o parte din orgoliu, o parte ptr ca nu va dati seama samd, etc.....etc, bla bla bla

_fantoma_
Postat pe 7 Octombrie 2008 09:52
da vas dar sunt cazuri in care si un barbat poate fi ffff cicalitor, dar noi nu va putem altoi
mmodellino
Postat pe 7 Octombrie 2008 10:30
De la: vas25, la data 2008-10-07 09:52:10
annne_marrrie , pot spune ca intradevar, de multe ori suntem " provocati " si din cauza asta facem cum facem

a nu se intelege ca sunt de acord cu corectiile fizice sau cu tipatul, dar multe din actiunile noastre se datoreaza provocarilor voastre, insistentelor si a altor chestii pe care le faceti, si pe care le stiti si voi foarte bine, dar continuati sa faceti asa, o parte din orgoliu, o parte ptr ca nu va dati seama samd, etc.....etc, bla bla bla




iar noi insistam pt ca voi uneori sunteti delasatori si trebuie sa va sugeram noi unele chestii :D

Postat pe 7 Octombrie 2008 10:32
De la: kitty26, la data 2008-09-16 21:52:34Ca ii loveste somnul dupa sex si parca se chinuie sa te mai tina treaz in brate inca vreun sfert de ora. Ca se victimizeaza tot timpul si noi de fapt suntem cele rele si neintelegatoare. Legat de flori...pe principiul mai rarut ca-i mai dragut. Nu lipsesc cu desavarsire, dar nici nu sufoca cu ele.


si eu adorm dupa sex :))) e cel mai bun somnifer

Postat pe 7 Octombrie 2008 10:36
De la: Iris4ever, la data 2008-10-04 00:30:39
De la: Lucia1971, la data 2008-10-03 23:27:33
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 23:02:41io cred ca-s stricata nu urasc nimic la barbati ,ca ma enerveaza/deranjeaza diverse chestii minore asta e altceva dar de aici si pana la a uri....e cale lunga


Ai dreptate!


am dreptate adica sunt stricata sau ce ?



iris, ai dreptate ! adica nu esti stricata, esti o femeie normala, cu o gandire sanatoasa...poate ca esti, de fapt suntem stricate fata de cele care gandesc altfel decat noi :D

Postat pe 7 Octombrie 2008 10:39
By the way..ce nu mi-ar placea din partea unui barbat ! Romantismul exagerat toate textele de dragoste luate de pe net si scrise de el pt a te da pe spate, mari prostii, chiar nu apreciez, prefer sa imi zica ceva simplu si sincer, decat toate dulcegariile penibile din lume :D

Postat pe 7 Octombrie 2008 10:42

asa , ca o concluzie

fiecare persoana pe lumea asta are laturi bune si laturi rele, clar

eu nu cred ca macar o persoana este perfecta 100%, si nu i se poate reprosa nimic

prin natura firii, barbatii au un comportament si femeile alt comportament; din cauza asta si suntem asa diferiti, si nu putem intelege never barbatii pe femei, si femeile pe barbati

lucruri rele si pe care sa le uram se pot insira mii si de o parte si de cealalta, dar cum asta este un topic ptr pierderea timpului liber pe la job, sa-i dam inainte cu comentariile

apropo : nu vroiam sa fac pe lupul moralist, dar nu sunt in toane bune

_fantoma_
Postat pe 7 Octombrie 2008 10:55
De la: Iris4ever, la data 2008-10-04 00:30:39
De la: Lucia1971, la data 2008-10-03 23:27:33
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 23:02:41io cred ca-s stricata nu urasc nimic la barbati ,ca ma enerveaza/deranjeaza diverse chestii minore asta e altceva dar de aici si pana la a uri....e cale lunga


Ai dreptate!


am dreptate adica sunt stricata sau ce ?

Nu draga mea! Ai dreptate ca nu urasti nimic la barbati, ca nu ai ce uri la ei... Offfffffffffff... iar m-am facut inteleasa aiurea...
Lucia1971
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:33
De la: Georgia99, la data 2008-10-07 10:42:21By the way..ce nu mi-ar placea din partea unui barbat ! Romantismul exagerat toate textele de dragoste luate de pe net si scrise de el pt a te da pe spate, mari prostii, chiar nu apreciez, prefer sa imi zica ceva simplu si sincer, decat toate dulcegariile penibile din lume :D

Mai, tu esti chiar stricata! Ca si mine! Gandim la fel, deci... suntem stricate irecuperabil!
Lucia1971
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:35
Stricatele de noi !!!!!!!

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:17
Hm...nu ma intereseaza de toti barbatii ci strict de al meu ...si cred ca nu as tolera vreodata langa mine un misogin , afemeiat , alcoolic sau mitocan...si cu asta am spus tot
Kittynelle
Postat pe 7 Octombrie 2008 18:29
hmm....nu-mi vine sa cred ca postez pe acest topic si chiar ontopic dar chestia asta ma deranjeaza de fiecare data cand o vad.

tipi care se duc la toaleta si nu se spala pe maini dupa....frate urasc chestia asta la oricine si din intamplare am vazut foarte multi tipi care fac asta....la restaurant si in club si/sau bar.

wtf
anderson
Postat pe 13 Octombrie 2008 11:08
Fetelor....dar v-ati gandit vreodata ca POATE Ne meritam unii pe altii....si ca desi ei au defecte noi femeile ii iubim cu tot cu defecte...ca fara ei nu putem sa traim, cum nici ei nu pot fara noi.......si ca noi cum le suportam defectele asa ni le suporta si ei pe ale noastre......deci...concluzia mea este ca: NE MERITAM UNII PE ALTII

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:54
De la: kitty26, la data 2008-09-16 21:52:34Ca ii loveste somnul dupa sex si parca se chinuie sa te mai tina treaz in brate inca vreun sfert de ora. Ca se victimizeaza tot timpul si noi de fapt suntem cele rele si neintelegatoare. Legat de flori...pe principiul mai rarut ca-i mai dragut. Nu lipsesc cu desavarsire, dar nici nu sufoca cu ele.


kitty draga,
daca stii sa-l mangai vei avea parte si de Runda a 2-a, asta in cazul ca intradevar mai simti nevoia INCA de ceva MANGAIERI dupa cum spui (deci treaba cu somnul este vina CUI?)

"ca se victimizeaza tot timpul si noi de fapt suntem cele rele si neintelegatoare" dovedeste ca GRESIT dai ocazia la astfel de discutii. DE CE VORBESTI/COMENTEZI cu un barbat UN SUBIECT in care din start tu STII CA AI DREPTATE - ai observat ca faci un lucru INUTIL. Felicitari!
Discutati ceva cu adevarat interesant (sex, fotbal, realizarile lui profesionale si admira-l CE BINE I-AR SADE CU O DIPLOMA DE "Manager" daca tot este atat de priceput la practica, sa le-o arate si sefilor. concret, printr-o diploma, ca-si merita "marirea" de salariu, etc)
DISCUTIILE CONTRADICTORII - AU ADUS ELE VRE-O DATA VRE-O "VICTORIE", poate, DAR NICI UN CASTIG!

"Legat de flori...pe principiul mai rarut ca-i mai dragut. Nu lipsesc cu desavarsire, dar nici nu sufoca cu ele"
Aicea afla ca esti o FERICITA.
Femeile care primesc FLORI sunt una din doua:
- nevestele INSELATE (caci ei o vor face din vinovatie);
- AMANTELE.
TU in care din aceste doua categorii doresti sa te inscrii?


De aicea EU una, as vedea ca de fapt NU AI A TE PLANGE catusi de putin DE BARABAT, poate de tine insati pe ici pe colo, dar deh, asta-i viata, si cine a trait destul a PATIT DESTULE

Sa ne traiasca si MAMICILE, ca sa ne mai "cultive", caci doara si de asta le mai avem inca pe langa noi, si nu numai ca sa ne creasca plozii. Asa-i?

agoldfish
Postat pe 25 Octombrie 2008 20:24
Ah,

EU?
Ei bine eu nu ma impac cu un barbat care NU-i BUN DE NIMICA.

Ce sa ma fac cu un barbat care NU-i barbat (in pat) si se mai si RUSINEAZA pai, oricat de delicata si atragatoare ai fi tu ca femeie, sau mai pasionala, macar daca NU ESTE IN STARE sa-si termine treaba intr-un fel sau altul, sa stie sa SATISFACA totusi o partenera, sa o faca sa aibe un orgasm cu ~ orice pret, si nici nu-i greu, dar deh ... asta este UNII SUNT BARBATI, altii BA NU trebuie sa aibe Facultatea de a COMUNICA, dar macar in pat ar trebui sa doreasca sa afle mai multe despre partenera lui, caci cu RUSINEA .... Ha, ha, da' la amante NU ii mai este rusine sa se duca, chit ca si acolo ACEEASI FILOZOFIE realizeaza

va asigur!!!

Ce sa ma fac cu un barbat care NU STIE SA BATA UN CUI, SA DEA O GAURA CU O BHOR-masina, sa schimbe o garnitura ...
Ah, poate este Doctor Docent in IT !!!
Va spun eu, acei Doctori STIU sa fie doctori in orice

Cine NU se pricepe, NU SE PRICEPE ...


Cam asta ar fi cu unii barbati, numai CU UNII

agoldfish
Postat pe 25 Octombrie 2008 20:42
Cred ca depinde de la om la om si tine de particularitatile fiecaruia. In mare urasc acelasi lucruri care mi-ar displacea si la o femeie...lipsa bunului simt, a manierelor, egoismul exagerat etc

Ca sa zic si o generalitate a barbatilor care nu imi place, cred ca as alege faptul ca desi multi au devenit mai femei decat noi in comportament si gandire, mentin cu incapatanare aceeasi mentalitate invechita ca femeia e mai prejos. Ei nu mai stiu sa schimbe o priza, sa repare un robinet, de muncit muncim si noi sa aducem bani cot la cot cu ei, daca se taie la vreun degetel e dezastru, dar in acelasi timp sa spele vasele sau sa faca o mancare e sub demnitatea lor de masculi dominanti. Iarasi mi se pare tampita ideea ca femeia trebuie sa arate bine, sa se ingrijeasca, sa se epileze, machieze, coafeze, sa nu fie grasa iar barbatului ii e de ajuns sa fie putin mai frumos decat dracu. Mai ar fi regula idioata..copiii sunt 90% ai mamei si ai tatalui numai cand sunt curati, hraniti si cu chef de joaca, de parca nu ar fi de ajuns ca stai 9 luni(din care vreo 7-8 la serviciu) semi bolnava cu o burta care iti rupe spatele si ramai cu 100 de kg in plus ca sa-i faci.

Din fericire mai sunt si exceptii care gandesc si actioneaza normal, cei care au inteles bine schimbarea in statutul femeii si s-au adaptat nevoilor noastre din secolul actual. Din nefericire, inca sunt putini iar majoritatea inca isi mai arata muschii atrofiati de sef de trib intr-o ultima incercare de dominare a femeii.

Inca un mic hop in calea emanciparii. Trecem noi si peste asta ca suntem multe si din ce in ce mai destepte
irinaandreia
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:35
When they talk English being Romanian.
micabis
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:17
De la: pinky_ellf, la data 2008-09-18 15:57:02
De la: ArtemisArrow, la data 2008-09-16 17:35:17
Exact ca si in titlu : Ce urati cel mai mult la barbati ?

Ce vi se pare ca ar fi cele mai nasoale treburi legate de ei ?

Sunt pur si simplu curioasa ce a impresionat-o pe fiecare dintre voi in mod negativ referitor la un barbat. Pura curiozitate.



cel mai mult urasc la un barbat sa se creada stapan asupra unei femei..si mai urasc misoginismul lor de genul"femeile nu au ce cauta la volan"..sau glumitele proaste pe care le fac cu prietenii despre femei si etichetele puse prea rpd...urasc de asemenea si prostia...si imaturitatea si cred ca daca as sta bine sa ma gandesc as scrie pagini despre ce uarsc la un barbat..


dar sincer chiar as scrie pagini despre asa ceva nici fara ei nu as putea trai..
Rosen
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:22
intotdeauna gasim ceva sa nu ne placa !:D
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:22
efeminizarea!
karelia123
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:29
vas25,
"nu putem intelege never barbatii pe femei, si femeile pe barbati" ...Crezi ? Dar oare chiar vrem ? oare chiar ne intereseaza ? Uneori nu ne intelegem nici pe noi insene/ insine, daramite pe altii...Cred ca e un mare adevar in zicala indiana ca oamenii se nasc si mor singuri.
Pe mine personal ma deranjeaza multe la barbati, chiar si la sotul meu (cu grija ales si...reeducat) si sunt sigura ca si pe el il deranjeaza destule la mine doar ca incercam sa mentinem un echilibru...mai mult decat acel echilibru nu cred ca mai intereseaza - general vorbind. Nu e posibil sa-ti placa cineva 100 % decat daca persoana aceea nu are alta preocupare decat sa-ti fie pe plac adica sa-ti citeasca gandurile si sa se execute cu feeling...ca un mare actor. Eu nu pot spune ca nu-mi plac barbatii agresivi (a se intelege activi, inteligenti, incisivi, cu initiativa), dar nu in relatia cu mine ci cu exteriorul...imi place un tip mai bland - cu mine dar nu un pampalau in relatiile cu altii. Deci e cam greu... vreau sa fie si bun si rau in functie de situatie, ceea ce e cam dificil pt. ca cei care sunt blanzi tind sa fie mereu astfel iar cei agresivi de asemenea...
Cred ca nu stim ce vrem nici unul dintre noi...sau ceea ce vrem nu exista.
ocs
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:09
De la: ocgiogi, la data 2009-01-27 18:09:56vas25,
"nu putem intelege never barbatii pe femei, si femeile pe barbati" ...Crezi ? Dar oare chiar vrem ? oare chiar ne intereseaza ? Uneori nu ne intelegem nici pe noi insene/ insine, daramite pe altii...Cred ca e un mare adevar in zicala indiana ca oamenii se nasc si mor singuri.
Pe mine personal ma deranjeaza multe la barbati, chiar si la sotul meu (cu grija ales si...reeducat) si sunt sigura ca si pe el il deranjeaza destule la mine doar ca incercam sa mentinem un echilibru...mai mult decat acel echilibru nu cred ca mai intereseaza - general vorbind. Nu e posibil sa-ti placa cineva 100 % decat daca persoana aceea nu are alta preocupare decat sa-ti fie pe plac adica sa-ti citeasca gandurile si sa se execute cu feeling...ca un mare actor. Eu nu pot spune ca nu-mi plac barbatii agresivi (a se intelege activi, inteligenti, incisivi, cu initiativa), dar nu in relatia cu mine ci cu exteriorul...imi place un tip mai bland - cu mine dar nu un pampalau in relatiile cu altii. Deci e cam greu... vreau sa fie si bun si rau in functie de situatie, ceea ce e cam dificil pt. ca cei care sunt blanzi tind sa fie mereu astfel iar cei agresivi de asemenea...
Cred ca nu stim ce vrem nici unul dintre noi...sau ceea ce vrem nu exista.
[/quot

CORECT ASTA CRED SI EU ...SI CRED CA ASA ESTE
caprioara87
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:16
cel mai urat lucru la un barbat e sa dea intr-o femeie...asta e singurul lucru pt care pot uri un barbat...in rest, ca-s mamosi, ca-s misogini, ca sforaie, ca se cred tare maturi dar nu sunt deloc...pot trece cu vederea:)
andra_ale
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:53
De la: anderson, la data 2008-10-13 11:08:58hmm....nu-mi vine sa cred ca postez pe acest topic si chiar ontopic dar chestia asta ma deranjeaza de fiecare data cand o vad.

tipi care se duc la toaleta si nu se spala pe maini dupa....frate urasc chestia asta la oricine si din intamplare am vazut foarte multi tipi care fac asta....la restaurant si in club si/sau bar.

wtf


Prima datã când vãd scris ceea ce am spus de atâtea ori cunoscuþilor mei!!!

În altã ordine de idei, nu am vãzut nicãieri vreo femeie ambiþioasã care sã spunã lucrurile cu adevãrat dureroase ºi importante. Toate se leagã ºi blameazã chestii minore ºi punctuale, aproape în 100% din cazuri întâmplate lor sau cunoscutelor lor.

De ce nu recunoaºteþi cã urâþi bãrbaþii pentru cã ei au ceea ce voi nu aveþi (p***) dar vreþi, iar din cauza cã o au considerã cã au toate drepturile din lume, de la cel mai banal ºi minor drept, mergând pânã la dreptul de a conduce lumea! ªi ºtiþi ce e trist: avem dreptate!

invidioaselor!
inger99lasuta
Postat pe 23 Iulie 2009 01:50
De la: anderson, la data 2008-10-13 11:08:58hmm....nu-mi vine sa cred ca postez pe acest topic si chiar ontopic dar chestia asta ma deranjeaza de fiecare data cand o vad.

tipi care se duc la toaleta si nu se spala pe maini dupa....frate urasc chestia asta la oricine si din intamplare am vazut foarte multi tipi care fac asta....la restaurant si in club si/sau bar.

wtf

adevarat , dar era o gluma ca atunci cand te duci la o baie publica , si apoi te speli pe maini , pui mana pe robinet unde sunt microbi de la zeci de barbati inaintea ta , ok te speli cu sapun, dar apoi inchizi apa , si pui iar mana pe robinet
SweetDadyD
Postat pe 23 Iulie 2009 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este important ca viata sexuala sa fie ''piperata''? 51 De la: kudika_17905 31 Octombrie 2013 12:51
vreau sa ma insor 8 De la: kudika_976166 3 Decembrie 2014 15:34
La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente! 14 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 09:08
nu am incredere in mine.ajutati-ma!:(( 69 De la: stefanant 19 Octombrie 2009 07:31
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20