Setari Cookie-uri

CEL MAI TARE ZODIAC-Taur

super!! ce tauroaica puternica sunt

Postat pe 23 Septembrie 2008 01:20
mda, e intradevar un horoscop bine intocmit , doar ca va corespunde femeilor care au avut posibilitatea de a face scoala si a fi educate sau macar au avut ocazia de a fi in jurul barbatilor timp indelungat
un sfat "prietenesc" : nu infuriati o femeie din taur, nu veti uita niciodata acea zi, desi va va lua mult timp si talent sa faceti asta
(poate suporta ani la rand sa fie injosita sau jignita insa cand are ocazia si s-a umplut paharul ar fi bine sa dispareti cel putin un timp sau daca ati intrecut masura sa uitati sa reveniti)
da, poate face munca unui barbat la fel de usor cum poate organiza o masa festiva si va pregati cele mai bune mancaruri, dar daca ea considera ca nu merita sa miste un deget pt cineva fiti siguri ca nu se va clinti
lia_nicolla
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:05
Da asa este eu sunt femeia taur am 23 ani si zodiacul are perfecta dreptate.Marieta Timisoara
naidinmary
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:57
foarte tare
si eu si iubitul meu suntem tauri...ne am recunoscut amandoi in cele de mai sus
adela85
Postat pe 28 Octombrie 2008 12:20
Sotul meu este taur si este exact cum am citit aici

Postat pe 30 Octombrie 2008 10:52
se cam potriveste horoscopul,sa va feriti de furia unei tauroaice,cat de prietenoase suntem ata de periculoase devenim dc suntem calcate in picioare,nu stim sa ne miorlaim si sa fim lingusitoare,cam spunem adevarul in fata,poate uneori avem de pierdut din asta si suntem cele mai iubitoare sotii si mame dupa parea mea din cate am vazut.
camelia_27
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:10
De la: hapyness, la data 2008-10-31 10:10:34se cam potriveste horoscopul,sa va feriti de furia unei tauroaice,cat de prietenoase suntem atat de periculoase devenim dc suntem calcate in picioare,nu stim sa ne miorlaim si sa fim lingusitoare,cam spunem adevarul in fata,poate uneori avem de pierdut din asta si suntem cele mai iubitoare sotii si mame dupa parea mea din cate am vazut.
camelia_27
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:10
De la: hapyness, la data 2008-10-31 10:10:56
De la: hapyness, la data 2008-10-31 10:10:34se cam potriveste horoscopul,sa va feriti de furia unei tauroaice,cat de prietenoase suntem atat de periculoase devenim dc suntem calcate in picioare,nu stim sa ne miorlaim si sa fim lingusitoare,cam spunem adevarul in fata,poate uneori avem de pierdut din asta si suntem cele mai iubitoare sotii si mame dupa parea mea din cate am vazut.
camelia_27
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:11
[
camelia_27
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:12
,nu credeam ca am toate calitatile astea,desi ma cam sperie,mai ales ca sotul e un leu ....
elmoriano
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:31
Eu ... sunt taur cu ascendent in leu , adevarul ca asa sunt taurii dar si femeile taur sunt la fel ... si cum scria mai sus furia e oarba si razbunarea , la fel , un taur cind iubeste iubeste cind vrea si isi propune ceva cu adevarat si stie ca 100% e sigur( asta dupa experientele sale ) se duce cu totul inainte , cind persoana merita . personal vreau sa zic ca am "cazut" cu adevarat o singura data in viata , inca ma refac dupa cazatura , dar taurul e taur !!!!! si se reface si se repune intotdeauna inapoi in pamint unde ii e locul , chiar daca a fost apa peste el si foc . in orice caz Zodia taurului este o zodie foarte buna , iar daca o sa am un copil as dori ca sa fie si el sau ea tot taur

Postat pe 16 Noiembrie 2008 18:24
Foarte corect spus.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:13
Element: Pamantul. Pamantul Taurului e mai degraba un fel de mlastina plina de copaci batrani acoperiti cu muschi. Sa te misti prin mlastina asta este ca un cosmar in care incerci sa mergi, dar nu ajungi niciunde. Luptele in noroi nu sunt pentru cei cu inima slaba.


Calitate: Fix. Taurul este definitia nemiscarii. Taurul nu schimba rutina sau pozitia.


Simbol: Boul. Mentalitatea de turma combinata cu un tomberon de gunoi uman. Caposenie. Taur care vede rosu in fata ochilor va zice ceva?


Guvernator: Venus, zeita desfranarii, geloziei si hedonismului. Zeita „vreau aia...si aia...si aialalta”


Activitate preferata: Sa emita judecati si sentinte la masa.


Carte preferata: Gourmetul lacom


Model in viata: Unchiul Scrooge


Idol romantic: Archie Bunker


Meserie ideala: judecator care da sentinte la moarte


Prima intalnire ideala: Invitatul face curatenie, gateste cina, ii face sex oral si isi prezinta multumirile adanci pentru aceste privilegii.


Fraza caracteristica : „De ce ma faci sa dau in tine?”


Fraza de agatat: „Poti sa gatesti?”


Parte a corpului: Gatul. Care il doare de la atata urlat.


Zona erogena: Gatul...cat mai adanc in gat


Stil romantic: Piatra de moara


Ciudatenie sexuala: Intra, iesi, adu ceva de mancare



- capos, plicticos, mizerabil cu prejudecati si cu probleme de greutate


- cum sa depistezi un atac iminent. Multi Tauri dau indicii: fata li se intuneca, ochii li se incetoseaza, falcile li se misca putintel, unii chiar, inconstient, isi lasa capul in jos si se uita spre tine, la fel ca un taur adevarat inainte sa te atace.


- Apetit insatiabil care include dar nu e limitat la: aprobare din partea celorlalti, posesiuni, mancare, odihna si sex


- Emotional, nu intelectual. Nu poate sa vada si alte puncte de vedere. Lipsit de orice ratiune si logica. Cearta-te si o sa te infurii. Demonstreaza-ti teoria si o sa se uite la tine de parca vorbesti chineza.



EL


- Rabdator, prudent si perseverent. Are un farmec timid si nevoi simple: camin, casa, o femeie buna alaturi si copii



DAR


- desi ofera confortul unui pantof vechi, are o mentalitate de cizma


- nu il deranjeaza sa fii independenta, atata vreme cat are si el ceva de castigat


- nu te astepta sa primesti prea multa atentie sau laude. Se asteapta sa fii femeie de casa.


- O sa iti aleaga hainele si prietenii si o sa iti critice parerile. E foarte bine ancorat in fixismele si prejudecatile lui. Nu poti sa il schimbi


- Gelos, posesiv si obsesiv. Enerveaza-l si o sa iti poarte pica, dar nu in liniste. O sa te intepe cu remarci usturatoare de o sa iti vina sa ii dai cu ceva in cap


- Dragostea lui pentru mancare este legendara. E in stare sa manance pana se face cat casa si face atac de cord. Si o sa se astepta sa ii fi si asistenta medicala in cel de-al doilea caz


- Ideea lui de o seara amuzanta este sa schimbe canalele intre emisiunea culinara si gala K1


- Desi te iubeste enorm, nu o sa iti inteleaga nevoia de a vedea si alti oameni in afara de persoana sa. Daca te scoate in oras, o sa fie la restaurantul lui preferat, unde conversatia inteligenta o sa fie inlocuita cu mormaiturile lui cu gura plina


- E zgarcit. Poate sa aiba milioane, dar o sa isi tina conturile bancare ascunse. Daca tu, iubirea vietii lui, o sa pui mana pe banii aia o sa fie doar pentru ca ai trait mai mult sau l-ai omorat in somn. Optiunea a doua o sa devina din ce in ce mai tentanta odata cu trecerea timpului


- Adora sa se joace de-a Marele Inchizitor. E in stare sa iti ceara sa ii dai raportul in legatura cu tot ce ai facut in ziua respectiva, sa iti cotrobaie prin lucruri si sa iti citeasca jurnalul. Niciodata sa nu ii dezvalui ceva din trecutul tau care poate sa il foloseasca impotriva ta, pentru ca exact asta o sa faca. Inchiriaza-ti un seif la banca si minte de ingheata apele.

- Stabil pana la inertie


- Desi e un adevarat maratonist in pat, visul lui este sa ii fii menajera. E asa de insensibil ca trebuie sa ii dai cu un ciocan in cap ca sa primesti putina atentie


- Daca vrei adrenalina, baga degetele in priza sau ia-ti un amant. Este totusi mai recomandabila prima varianta


- Nu iarta si nici nu uita


- Desi uraste schimbarea, este perfect capabil sa te azvarle afara din casa intr-o zi si sa iti gaseasca o inlocuitoare in urmatoarele doua ore.


- Doua cuvinte: lene cronica



EA


Mama ranitilor in pijamaluta neagra. Loiala, curajoasa si puternica. Cauta securitate si un partener care sa se bazeze. Banii nu sunt necesari daca are o casa buna si lucrurile necesare asigurate


DAR


- e o mana de fier in manusa de catifea. Tare ca otelul, indiferent ce incearca sa te convinga pe tine sau pe ea insasi


- e intotdeauna victima. Tu esti un ticalos doar pentru ca stai cu ea.


- E la fel de violenta si infioratoare la nervi ca si masculul din zodie. Asteapta-te ca orice obiect sa fie aruncat inspre tine, chiar si cutitele de bucatarie


- Mancare=liniste si placere. Asteapta-te sa se ingrase pentru ca mananca tot timpul. O sa se leneveasca si la intretinutul casei. Trebuie sa castigi si pentru ea, o merita doar pentru ca te suporta


- O sa inceapa certuri in familie doar de amuzament. E la fel de emotiva ca un sergent de instructie. Da edicte si face planuri pentru viata tuturor si se asteapta la supunere oarba.


- Sa te certi sau se discuti cu ea rational este inutil. Are intotdeauna dreptate.


- Nu crede in nimic ce nu poate atinge si avea. Daca te prinde ca ai o aventura este destul de probabil sa se prefaca ca nu s-a intamplat nimic doar ca sa fie linistita.


- E maniaco-depresiva. O sa foloseasca asta ca sa te convinga sa stai cu ea. Nu neaparat fizic, ci mai degraba emotional si financiar. E in stare sa iti cheltuiasca banii si sa ii pastreze pe ai ei intr-un cont pe care nu o sa il vezi vreodata.


- O martira. Nimic nu e vreodata vina ei. E din cauza societatii, a copiilor, a vecinilor sau a ta. Niciodata din cauza ei.

- E o supravietuitoare si o sa se razbune intr-un fel sau altul. E judecatorul si juriul celor care au fraierit-o macar un pic iar sentinta o sa atarne deasupra capului lor tot restul vietii. Ai intarziat la cina o data? Asteapta-te sa iti fie adus aminte pe patul de moarte. Nu uita niciodata.


- Vrei sa scapi de ea? Fa-o intr-un fel discret, ca sa previi sechele fizice permanente. Iti da ea papucii? Nu te astepta sa iti revezi vreun lucru de-al tau inapoi VREODATA.


- E definitia pietrei de moara. Fa-o sa planga si o sa stea toata ziua pe canapea mancand inghetata. Enerveaz-o si o sa stai toata ziua pe podea cu ochiul umflat.



Cum il depistezi: cap cu forma ciudata si trasaturi bovine plus burta sunt de obicei indicii clare. Daca are si mustata, suvita pe frunte si nas sifilitic suna la comisia care se ocupa de criminalii de razboi nazisti ( Hitler era Taur).


Unde il gasesti: Stand pe tine, sub tine, intr-un scaun ca reprezentant al vreunui partid prafuit. Daca alearga undeva, inseamna ca doctorul i-a prescris asta.


Cum il intrigi: arata cat poti de neinteresanta intr-un scaun cu rotile. Cand iti zambeste, nu te uita si fixeaza cainele de langa tine. Cand nu se prinde si iti zice „Guten Morgen”, prefa-te surda si foloseste-te de limbajul semnelor sa il gonesti. Cand refuza sa ia „cara-te” drept raspuns la intrebarea daca vrei sa iesi cu el si continua sa te piseze la cap, prefa-te muta ca sa nu trebuiasca sa zici „da”


Prima intalnire: o sa te impinga vrei, nu vrei in scaunul cu rotile la un festival al berii. Acolo o sa se indoape cu toti micii si carnatii pe care poate pune mana, in timp ce tu bei vreo doua butoaie de bere intr-o incercare patetica de a uita unde esti.


Cand sa o faci: alatura-te rezistentei si nu o face


Cand sa pui intrebarea: cand te-ai saturat de sportul extrem numit intalnitul cu barbatii din alte semne zodiacale care sunt niste ticalosi mai putin de incredere dar pana la urma mai interesanti. Asta si dupa ce ai terminat-o cu drogurile si ai exersat cum sa mergi drept la altar.


Daca iti da papucii: nu o sa faca asta. Tenacitatea e singura lui virtute. Da-i tu verde.


Daca ii dai papucii: o sa astepte sa te trezesti si sa realizezi ce greseala ingrozitoare ai facut. Cand nu dai semne ca ai vrea sa faci asa ceva, o sa continue sa astepte.



Cum sa rezisti


Taurii au nevoie de siguranta


Daca vrei sa obtii ceva, rabdare, rabdare, rabdare

Cand explodeaza, cauta ciocolata si tine capul la cutie


Sexul calmeaza orice cearta


Iau foc daca te uiti la ei cu o privire de nepatruns



Cum se inteleg cu ceilalti


Pariaza pe: Rac, Fecioara, Capricorn, Pesti


Doar prieteni: Taur, Varsator


Impusca-te acum: Berbec, Gemeni, Leu, Sagetator, Scorpion


Oaia neagra: Balanta


Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:26
Pentru grosolaniile postate mai sus in sensul terfelirii taurilor tin sa desfiintez toate atributele murdare si jignitoare. Taurii sunt un semn de pamant tare, nu de mlastina. Vor stabilitate in viata personala, un partener stabil si cald, tandru si cooperant, nu o idioata plina de fitze si figuri in cap. Normal ca vor ca partenerul sa stie si sa gateasca printre altele, ca doar nu are rol de decor in casa. Taurii vor si o partenera buna la pat, senzuala, dulce si nu e nimic rau sa vrea asta. Taurii sunt oameni pe care te poti baza cu conditia sa le arati ca esti de incredere, de ajutor la nevoie, la necaz, sa nu le dai niciodata nici un fel de tzeapa pentru ca altfel nu le mai castigi increderea in veci si nu te mai vor in preajma lor. Asta iarasi e ceva normal si sanatos ca doar nu ma-nsor ca sa-mi iau tzepe de la nevasta si-n nici un caz nu ma-nsor cu una care nu ma vrea pe mine ci banii mei din banca. Taurii nu ofera confortul unui pantof ci al unui camin stabil si nu te duc mereu numai la restaurantul lor ci si la al tau iar daca mai vorbesc uneori intamplator in timp ce mananca, nu e o crima. Taurii nu sunt avari ci mai degraba gospodari, incearca sa-si administreze cat mai rational resursele. Taurii sunt buni la pat, asta e evident. Taurii sunt foarte protectivi cu partenerul de viata si din cauza asta ajung sa fie uneori mai posesivi si gelosi. Este foarte normal insa sa tina la fidelitatea partenerului de viata ca doar n-o sa fiu atat de idiot sa ma-nsor cu una care se arde cu altul. Deci toate grosolaniile de mai sus sunt niste mizerii ordinare....

Postat pe 22 Noiembrie 2008 01:33
De la: rfbercaru, la data 2008-11-22 01:33:10Pentru grosolaniile postate mai sus in sensul terfelirii taurilor tin sa desfiintez toate atributele murdare si jignitoare. Taurii sunt un semn de pamant tare, nu de mlastina. Vor stabilitate in viata personala, un partener stabil si cald, tandru si cooperant, nu o idioata plina de fitze si figuri in cap. Normal ca vor ca partenerul sa stie si sa gateasca printre altele, ca doar nu are rol de decor in casa. Taurii vor si o partenera buna la pat, senzuala, dulce si nu e nimic rau sa vrea asta. Taurii sunt oameni pe care te poti baza cu conditia sa le arati ca esti de incredere, de ajutor la nevoie, la necaz, sa nu le dai niciodata nici un fel de tzeapa pentru ca altfel nu le mai castigi increderea in veci si nu te mai vor in preajma lor. Asta iarasi e ceva normal si sanatos ca doar nu ma-nsor ca sa-mi iau tzepe de la nevasta si-n nici un caz nu ma-nsor cu una care nu ma vrea pe mine ci banii mei din banca. Taurii nu ofera confortul unui pantof ci al unui camin stabil si nu te duc mereu numai la restaurantul lor ci si la al tau iar daca mai vorbesc uneori intamplator in timp ce mananca, nu e o crima. Taurii nu sunt avari ci mai degraba gospodari, incearca sa-si administreze cat mai rational resursele. Taurii sunt buni la pat, asta e evident. Taurii sunt foarte protectivi cu partenerul de viata si din cauza asta ajung sa fie uneori mai posesivi si gelosi. Este foarte normal insa sa tina la fidelitatea partenerului de viata ca doar n-o sa fiu atat de idiot sa ma-nsor cu una care se arde cu altul. Deci toate grosolaniile de mai sus sunt niste mizerii ordinare....


Ai 100%dreptate dar cele mai sus nu sunt scrise de ea ci erau un simplu copy / paste .

Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:45
daca avea mai multa minte...si citea inainte ce a postat cristina...nu dadea niciun copy paste...sunt mai mult decat grosolanii scrise acolo...e depasita cu mult orice limita a nesimtirii...
adela85
Postat pe 25 Noiembrie 2008 10:48
TI-AI LUAT-O DE LA UN TAUR...NASPA TARE...SI SE VEDE CA TI-AI MERITAT-O..TOATE INSIRUIRILE ALEA DESPRE TAUR ESTE CARACTERIZAREA TA TOTALA...taurii sunt destepti si ambitiosi si doar cei puternici rezista langa ei.si este dreptul meu sa nu las pe nimeni sa ma calce in picioare si sa am langa mine invingatori nu ratati.. frustratii ca tine ii mananc seara la cina!
ah!sa nu uit..taurii au o tinuta fizica impecabila nu stiu cu ce gras,taran,slinos ai ramas tu cu traume...imi pare rau pt tine,sincer,imi provoci mila ..cat despre sex taurii sunt zei in pat..
vanesa26
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:26
Fratilor, calmati-va! E clar ca zodiacul asta e facut la caterinca....de ce sa va enervati degeaba cand se vede de la o posta ca se vrea numai o denigrare amuzanta a zodiilor....eu am pentru toate zodiile..daca vreti le postez, nu imi e greu.
Pace si mult calm va doresc!
ablazancadar
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:04
De la: rfbercaru, la data 2008-11-22 01:33:10Pentru grosolaniile postate mai sus in sensul terfelirii taurilor tin sa desfiintez toate atributele murdare si jignitoare. Taurii sunt un semn de pamant tare, nu de mlastina. Vor stabilitate in viata personala, un partener stabil si cald, tandru si cooperant, nu o idioata plina de fitze si figuri in cap. Normal ca vor ca partenerul sa stie si sa gateasca printre altele, ca doar nu are rol de decor in casa. Taurii vor si o partenera buna la pat, senzuala, dulce si nu e nimic rau sa vrea asta. Taurii sunt oameni pe care te poti baza cu conditia sa le arati ca esti de incredere, de ajutor la nevoie, la necaz, sa nu le dai niciodata nici un fel de tzeapa pentru ca altfel nu le mai castigi increderea in veci si nu te mai vor in preajma lor. Asta iarasi e ceva normal si sanatos ca doar nu ma-nsor ca sa-mi iau tzepe de la nevasta si-n nici un caz nu ma-nsor cu una care nu ma vrea pe mine ci banii mei din banca. Taurii nu ofera confortul unui pantof ci al unui camin stabil si nu te duc mereu numai la restaurantul lor ci si la al tau iar daca mai vorbesc uneori intamplator in timp ce mananca, nu e o crima. Taurii nu sunt avari ci mai degraba gospodari, incearca sa-si administreze cat mai rational resursele. Taurii sunt buni la pat, asta e evident. Taurii sunt foarte protectivi cu partenerul de viata si din cauza asta ajung sa fie uneori mai posesivi si gelosi. Este foarte normal insa sa tina la fidelitatea partenerului de viata ca doar n-o sa fiu atat de idiot sa ma-nsor cu una care se arde cu altul. Deci toate grosolaniile de mai sus sunt niste mizerii ordinare....


dragule.o singura nelamurire am.de ce crezi tu ca o femeie e doar de decor daca nu gateste?nu te supara pe mine dar nu crezi ca acest gatit se poate face impreuna?sau ma rog...exista si optiunea unei menajere.ce naiba?in anul 2008 si tot aveam nevoie de sluga in casa si nu numai.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:42
aveam o parere tare buna despre tauri pe care din pacate mi am schimbat o.ok.nu ma deranjeaza deloc gelozia si posesivitatea lor.nu ma deranjeaza nici sa i admir si sa i laud dar mi se pare aiurea tare sa stau la cratita toata viata.sa gatesc si sa fac curat si sa am grija de copii fara sa am voie sa am o cariera de succes daca asta imi doresc,fara sa am un punct de vedere si fara sa am independeta in ceea ce fac/vorbesc/gandesc.nu stiu mie mi se pare tare invechita chestia asta cu femeia are grija de casa.nu ar trebui sa le faca amandoi impreuna?astea sunt nemultumirile mele din ce am citit eu la tauri.
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:50
Mai medeea01

De la: medeea01, la data 2008-12-15 02:50:00aiurea tare sa stau la cratita toata viata.sa gatesc si sa fac curat si sa am grija de copii fara sa am voie sa am o cariera de succes daca asta imi doresc,fara sa am un punct de vedere si fara sa am independeta in ceea ce fac/vorbesc/gandesc.nu stiu mie mi se pare tare invechita chestia asta cu femeia are grija de casa.nu ar trebui sa le faca amandoi impreuna?astea sunt nemultumirile mele din ce am citit eu la tauri.


Eu sunt taur si daca femeia nu stie sa faca mancare atunci care e importanta ei in casa ? Daca vrea sa fie capul familiei si sa faca bani si sa aibe cariera de succes n-ar decat sa fie singura ... Poate pt uni e o gandire invechia dar ma Esti barbat ai o resposabilitate esti sefu in casa. Femeia trebuie sa fie femeie cu responsabilitati de femeie nu ceva Mutant intre Femeie-Barbat. Nu am nimica impotriva ca femeile sa nu aibe servici dar daca e plecata 12h pe zi de dragul carierei si a servicilui pai atunci nu imi trebuie genu asta de femeie nare decat sa se inece in bani care ii face.

A face de mancare si a face curat in casa si a avea grija de casa si de copi asta nu este o rusine este RESPECT fatza de partener. Si eu ca si barbat apreciez asta cel mai mult prin a oferi dragoste un camin, bani tot ce trebuie. :)

Postat pe 17 Decembrie 2008 16:42
eu sunt sagetator ! unde gasesc horoscopul asta?? prea tare!!!
ramiii
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:47
Eu sunt tauroaica si am avut doi iubiti in zodia asta, dar nu m-am inteles cu ei! De ce oare?
Lady_Vampire
Postat pe 18 Decembrie 2008 00:01
ma rog.iti respect opinia.si eu mi o mentin pe a mea.eu una nu as accepta sa stau sa fac de mancare si curat singura si sa cresc copii tot singura iar sotul sa se duca la munca si sa aduca bani.responsabilitatile femeii sunt in cazul asta mult mai mari.tu poate nu realizezi cat de greu se creste un copil daca nu te ajuta nimeni.eu am avut ocazia sa vad o astfel de femeie care ea facea tot si barbatul venea de la munca si astepta mancare si altele.iti zic eu ca nu e prea fericita.si mai e ceva.daca barbatul se va plictisi de ea si o va insela ea ce trebuie sa faca?sa suporte nu?ca doar tot la ea revine...nu?sau sa zicem ca peste 5 ani el simte ca nu mai e indragostit si se decide sa divorteze.ea ce face in cazul asta?ramane sa creasca singura copilul cu un salariu mic si sigur o sa si gaseasca un iubit bun avand in vedere ca tot timpul cat a fost maritata in loc sa se dezvolte personal n a facut decat sa aiba alte "responsabilitati"...hai fii serios.chestiile astea erau pentru alte vremuri.tu esti foarte nedrept.n a spus nimeni sa munceasca 12 ore si sa nu mai aiba timp de tine...dar are si ea dreptul sa evolueze la mai mult decat o gospodina buna si o buna crescatoare de copii.si asta nu o face sa fie femeia-barbat.asta o face doar sa fie o femeie de nota 10.intr o famie responsabilitatile se impart in mod egal.asa e corect si normal.
elisa_me
Postat pe 18 Decembrie 2008 08:49
Bravo medeea01 ai perfecta dreptate. Vino pe garbo sa vezi acolo descrierilor celor care au trait cu iei. Ti am lasat mesaj cu idi ul meu de mes, sper sa vorbim. Pa
laura31c
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:42
medeea01 :|

Dupa ce lucrezi 8h si vi acasa obosita mai ai tu chef sa mai faci curat ? sau sa te ocupi de copil ? Eu nu cred... da poate iti dau totusi dreptate la un singur lucru si acela e ca Cei 2 parteneri sa faca anumite lucrui impreuna nu uita ca un copil , are cel mai mult nevoie de o mama si nu la fel de mult de un tata. Daca femeia vine obosita de la servici terminata psihic incaz ca e femeie de cariera crezi ca mai face fatza sa creasca un copil in mod normal? Totzi copii care au asemena parinti obsedati de cariera sunt defecti. Pt ca nu au primit dragostea parintilor. Da poate e greu sa cresti un copil dar nu ti-se pare nomal sa renuntzi la cariera pt al creste normal ?.

Si la faza cu inselatul pai ce sa zic daca e sa luam zodia taur e c-am greu sa se intample. In dragoste sunt sacrifici daca tie nu iti convine sa le faci atunci fi tu asa cum esti si cand ajungi pe la 80 de ani o sa fi singura uitata de lume intr-un azil de batrani pe care il vei plati cu bani care iai facut in cariera ta profesionala. Viitorul suna bine ? :)

Postat pe 18 Decembrie 2008 16:25
De la: Baiat, la data 2008-12-18 16:25:13medeea01 :|

Dupa ce lucrezi 8h si vi acasa obosita mai ai tu chef sa mai faci curat ? sau sa te ocupi de copil ? Eu nu cred... da poate iti dau totusi dreptate la un singur lucru si acela e ca Cei 2 parteneri sa faca anumite lucrui impreuna nu uita ca un copil , are cel mai mult nevoie de o mama si nu la fel de mult de un tata. Daca femeia vine obosita de la servici terminata psihic incaz ca e femeie de cariera crezi ca mai face fatza sa creasca un copil in mod normal? Totzi copii care au asemena parinti obsedati de cariera sunt defecti. Pt ca nu au primit dragostea parintilor. Da poate e greu sa cresti un copil dar nu ti-se pare nomal sa renuntzi la cariera pt al creste normal ?.

Si la faza cu inselatul pai ce sa zic daca e sa luam zodia taur e c-am greu sa se intample. In dragoste sunt sacrifici daca tie nu iti convine sa le faci atunci fi tu asa cum esti si cand ajungi pe la 80 de ani o sa fi singura uitata de lume intr-un azil de batrani pe care il vei plati cu bani care iai facut in cariera ta profesionala. Viitorul suna bine ? :)



daca voi avea un copil ma voi dedica cresterii lui 2 ani.apoi se peresupune ca din banii mei si ai sotului suntem in stare sa i gasim pe cineva care sa aiba grija de el cat sunt eu plecata la munca.
si da,viitorul suna foarte bine.sunt destui batrani care stau la azil si au copii care le au luat casele si in fund ii doare de ei.asa ca nu mi fac eu probleme,oricum si daca as avea copii nu as sta pe capul lor la batranete.cand o sa fiu batrana ma voi duce la azil si nu ma voi simti singura.acolo sunt si altii in situatia mea.asta e cand imbatranesti mai bine te retragi decat sa fii pe capul copiilor care vor sa traiasca singuri sau sa si intemeieze o familie.si inca ceva...eu nu fac copii ca sa mi dea o cana de apa la batranete.daca o sa fac un copil o sa fie pentru ca ma simt in stare cat de cat sa l educ si sa l pregatesc pentru lumea in care va trai.altfel nu mi fac probleme.singura sau nu eu sunt fericita.asta pentru ca ma am pe mine.si e suficient.
elisa_me
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:03
p.s:s o crezi tu ca un copil are nevoie de un tata mai putin.cine ii da de mancare,cina il schimba,cine sta noptile treaza ca plange copilul?ah...cred ca femeia.barbatul doarme linistit ca trebuie sa aduca bani in casa.nu vreau sa intram in polemici de nici un fel.e parerea ta.foarte bine.traiesti cum vrei tu.si sunt convinsa ca si eu o sa o duc bine chiar daca aleg cariera.imi doresc sa fiu apreciata pentru ce fac si sa fiu cat mai buna in ceea ce fac.daca voi ajunge sa mi se recunoasca meritele,sa am si cativa prieteni buni eu sunt multumita.intr o zi daca voi gasi un barbat bun ma voi casatori si poate voi avea o familie.dar cu sigurata eu o sa fac jumatate din ceea ce e de facut pentru casa si familie si el va face cealalta jumatate.altfel nu.
elisa_me
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:14
Bravo. Iei tocmai asta nu vor, sa fi mai buna decat iei , sa nu gandesti cu mintea ta ci cu a lor, sa nu fi apreciata decat subjugata. DE ACEEA IEI SFARSESC TOT CU MAMELE LANGA IEI. De aceea si la 50 de ani nu sunt capabili sa aiba o relatie sau o casnicie si prefera sa stea cu mamele lor.
laura31c
Postat pe 19 Decembrie 2008 18:37
De la: laura31c, la data 2008-12-19 18:37:02Bravo. Iei tocmai asta nu vor, sa fi mai buna decat iei , sa nu gandesti cu mintea ta ci cu a lor, sa nu fi apreciata decat subjugata. DE ACEEA IEI SFARSESC TOT CU MAMELE LANGA IEI. De aceea si la 50 de ani nu sunt capabili sa aiba o relatie sau o casnicie si prefera sa stea cu mamele lor.


lasa ca sigur mai sunt fete pe la tara pe care mama lor le a invatat sa fie supuse barbatului si ca scopul lor in viata e sa faca mancare,curat si sa creasca copii.
elisa_me
Postat pe 20 Decembrie 2008 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SAL 6 De la: alexya_hazel_eyes 23 Februarie 2009 13:18
Leu 29 De la: mitura 20 Iunie 2010 16:05
eu berbec cu ascendent in varsator,el varsator cu ascendent in scorpion 4 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 17:36
incurcaturi zilnice... 6 De la: gratuit89 24 Februarie 2011 13:31
cum credeti ca v-a fi anul 2009 pt gemeni? 46 De la: ana18 8 Septembrie 2009 17:37