Setari Cookie-uri

barbatul scorpion

l`ai descris foarte bine...sunt intr`o intr`o asftel de relatie cu "barbatul minune"...si cam asa e ;)si eu sunt scorpion,asa ca ne dam cap in cap destul de des...merita si nu merita,depinde de taria caracetrului,precum ai zis si tu!dar daca vrei flori,vorbe dulci si atentie,cauta mai departe...scorpionul e un egoist fara masuri,si dragut cu tine si tandru e numai daca are impresia sau shtie ca ii eshti de folos cumva.daca nu`i iasa lui ceva de pe urma interactionarii cu tine,nici nu te va baga in seama sau vei fi doar o aventura bifata pe lista lui de activitati!bafta!
sweetgirlalexandra
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:17
bravoooo ,prietenul meu e scorpion ,locuim impreuna .Este un adevarat dezastru cand se supara iar de iertat de pare ca nu stie se face ca uita iar cand iti este lumea mai draga ,,dezgroapa mortii''.Curios este ca sunt singura care pot sa il ,,linistesc '' mereu citesc ca nu suntem compatibili ca e o relatie de viata si moarte ,apropo eu sunt in zodia gemenilor .DAR VREAU SA SA SPUN DACA NU CALCATI GRESIT SI NU II ASCUNDETI NIMIC LA UN SCORPION NU AVETI NIMIC DE PIERDUT ,SCORPIONUL STIE SA IUBEASCA SI MAI ALES STIE SA O ARATEEEEEEEEE DAR NU IN FATA LUMII INTREGI CI NUMAI TIE ACASA IN INTIMITATE SINCER EU IL IUBESC PE SCORPIONUL MEUUUU
cristina_blondyy
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:50
VA CONTRAZIC........... in totalitateeeeeeee... EU IS SCORPioN... si nu's deloc cum ati descris voi mai sus... asa k nu mai speriati si alte fete .. doar k pt la voi nu merge sau scartie retalia ... va rog fetelor :).
MULTUMESC.
Izzy24
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:28
parerea mea,vis a vis de-un scorpion,pe care l-am cunoscut f bine..vreo n ani,e,asa cum spunea cineva mai sus,ca se implica intr-o relatie avind un interes ,nu face nimic neplanificat si nejustificat,in ceea ce-l priveste..e razbunator,si te freaca psihic,cind considera ca nu mai are nevoie de tine,si-i stai in cale,adica.face tot ce-i sta in puterea sa se debaraseze,dar iti creeza impresia ca relatia s-a rupt din vina ta,stie sa profite de pct slabe ale unui om,e ascuns...etc
m_m_m
Postat pe 18 Octombrie 2008 09:34
Sincer va zic,am patit cu trei fete(femei)care cand au auzit ce zodie sunt pur si simplu au taiat-o de langa mine:):):)...ce sa zic,scorpionul se apara cum poate mai bine si daca il intelegi,iubiti... te ia sub acul lui:).
rachy
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:35
da el e asa cum l-ai descris
irina_gabriela
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:08
Sincer, eu una sunt intr-o relatie cu un baiat scorpion de un an si ceva si este cam asa cum l-ai descris tu mai sus, dar trebuie spus ca dupa toate scenele de gelozie pe care le poate face (cu sau fara motiv) este un baiat de nota 10.Stie sa te iubeasca si sa iti arate asta.Desi poate parea un baiat sigur pe el, rece chiar, va pot spune ca este un suflet care are mare nevoie de dragoste si de sinceritate.Este genul de barbat care vrea sinceritate, iubire , loialitate si mai ales vrea sa nu fie mintit.Nu ii place sa te joci cu el si cu sentimentele lui, vrea sa se stie iubit si sa simpta iubirea. Desi ete un baiat care nu recunoaste usor ca este indragostit, eu una am acasa un "plutonian" care stie ce si cum vreau atunci cand vreau. Stie sa iubeasca si sa se faca iubit, iar daca se intampla sa avem unele discutii in contradictoriu, lasa de la el.Cred ca baiatul scorpion este persoana ideala pentru o fata care vrea sa fie iubita cu pasiune si care nu vrea o simpla aventura. Acum, depinde si de voi fetelor.........Cert este ca stie sa iubeasca si are multa nevoie de iubire.
alice_cornelia
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:27
buna alice.sa zicem ca tu esti una din acele norocoase care i-si traiesc fericirea alaturi de un scorpion.Eu am fost alaturi de unul(avem si un copil impreuna) si derscrierea de sus e mai mult deecat potrivita fostului meu.e un las un afemeiat ,un lipsit de suflet si lista continuua..."Intepatura lui " a lasat dureri insuportabile, greu de vindecat ...dar cum se zice viatza merge inaine.Am un ingeras scump care merita tot si mai mult ddee atat.I schimb el ..isi traieste viatza fara mustrari de constiintza incercand sa arate ce mare cuceritor e :)Toate bune tuturor si bafta cu scorpionii
ElenaAlex
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:08
Buna ElenaAlex. Imi pare sincer rau, k scorpionul tau, este asa. Sincer vorbind, eu cred k toti barbatii sunt niste copii si ca asa vor ramane,pana la adanci batraneti. In ceea ce il priveste pe cel de langa mine, este baiatul perfect (deocamdata)si sper sa ramana asa.Toti barbatii sunt copilarosi mai mult sau mai putin si cred k vad in femeia de langa ei o mamica de care se ataseaza si care ( dupa parerea lor trebuie)sa stea doar dupa ei, sa-i ingrijeasca, rasfete, alinte.....etc. Mult noroc si fericire, mai ales k spui k ai si un copilas, acest lucru cred k este cel mai important si ma gandesc k dak il cresti singura, iti este destul de greu.Pupici.
alice_cornelia
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:35
De la: alice_cornelia, la data 2008-10-30 09:35:17Buna ElenaAlex. Imi pare sincer rau, k scorpionul tau, este asa. Sincer vorbind, eu cred k toti barbatii sunt niste copii si ca asa vor ramane,pana la adanci batraneti. In ceea ce il priveste pe cel de langa mine, este baiatul perfect (deocamdata)si sper sa ramana asa.Toti barbatii sunt copilarosi mai mult sau mai putin si cred k vad in femeia de langa ei o mamica de care se ataseaza si care ( dupa parerea lor trebuie)sa stea doar dupa ei, sa-i ingrijeasca, rasfete, alinte.....etc. Mult noroc si fericire, mai ales k spui k ai si un copilas, acest lucru cred k este cel mai important si ma gandesc k dak il cresti singura, iti este destul de greu.Pupici.


MDA asa o fi cum zici u .. sincer imi pare rau pentru u. dar vezi ca nu toti scorpioni BARBATi suntem la fel... :)
Izzy24
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:54
name='alice_cornelia' date='2008-10-30 09:35:17']Buna ElenaAlex. Imi pare sincer rau, k scorpionul tau, este asa. Sincer vorbind, eu cred k toti barbatii sunt niste copii si ca asa vor ramane,pana la adanci batraneti. In ceea ce il priveste pe cel de langa mine, este baiatul perfect (deocamdata)si sper sa ramana asa.Toti barbatii sunt copilarosi mai mult sau mai putin si cred k vad in femeia de langa ei o mamica de care se ataseaza si care ( dupa parerea lor trebuie)sa stea doar dupa ei, sa-i ingrijeasca, rasfete, alinte.....etc. Mult noroc si fericire, mai ales k spui k ai si un copilas, acest lucru cred k este cel mai important si ma gandesc k dak il cresti singura, iti este destul de greu.Pupici.[/quote]
Fostul meu scorpion are o mamika si nu a cautat o mamika in mine , caci are pe mamika lui un monstru din cauza cariua ne-am despartit ...In privintza mea ...era frumos sa fim o familie ..alex sa aiba si tata si mama ...dar sincer ne e ff bine fara el ..Cand eram cu el , si inainte de a-si arata el adevarata fatza si suflet , nu imi imaginam viatza fara el ..acum cand nu mai e ..si dupa ce am vazut cum e , sincer nu imi imaginez pe el in viatza mea si a lui alex.O spun cu parere de rau ,pt ca a fost omul pe care l-am iubit enorm enorm de mult...Dupa cate a facut ...mie ...si copilului asta nu merita nu ne merita . nu merita sa il numesc tata copilului meu ...si nu merita respectul lui alex ca de la copil la parinte.Sper cand alex va creste sa nu sufere din cauza lui(al fostului meu)Dar viatza merge inainte.Noua ne este bine sincer.Sper sa ne fie asa si de acum incolo.Toate bune si tie si scorpionului tau si iubitiva mult.
ElenaAlex
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:43
ai mare dreptate in ceea ce il priveste pe barbatul scorpion.am si eu o relatie de 10 luni alaturi de un scorpion si numai eu stiu prin ce am trecut.dar am invatat sa il accept asa cum este si sa ii arat ca il iubesc cu adevarat.sunt anumite lucrurui care ma deranjeaza la el dar orice as face nu pot sa i-le scot din cap.fetelor ganditi-va bine inainte sa va alaturati unui barbat scorpion k e mult mai periculos decat pare.eu una in relatia asta nu am multe de spus ca mereu iese numai ca el.
Raluk90
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:39
aveti dreptate in mare parte cu scorpionii,da am instincte sa curvesc nonstop:),sa ma razbun,critic,exagerez...dar cum ziceau mai multi detestam minciuna,ipcrizia,falsii(pe care ii simt precum musca r.....l)dar eu zic ca toate aceste sunt aprofundate de cultura,educatia,cei sapte ani de acasa,eu unul vreau sa le fac pe toate inainte sa am o relatie,casatorie serioasa,fetelor!!!!!!!!!!CELE CARE ATI FOST SUNTETI MALTRATATE,stresate psihic,probabil o meritati sigur ati gresit cu ceva urat de tot dar inca nu va dat papucii,urmeaza.
Ideea e ca daca ai un barbat scorpion inteligent,cult ce pretuieste valorile morale si tu ai asa ceva plus frumusete fizica eu zic cu sinceritate ca toata viata te va iubii si respecta,asa simt eu:)
rachy
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:04
despre barbatul care a postat msg de mai devreme nici nu am de gand sa mai comentez...ideea e ca trebuie sa ai o minte f limitata ca sa te poti gandi k cineva merita sau cauta sa fie nefericita,si k e vina ei daca este maltratata...in fine..am avut o rel destul de zbuciumata cu un scorpion..de fapt inca o mai am,dar incerc sa-l las :D
scorpionii sunt toxici,daca nu au interese de la tine,daca nu ”joci” cum vor ei,te vor arunca ca o carpa,si pe deasupra or sa te faca sa crezi ca mai e si vina ta.de treba cu inselatul,nu mai zic.toi barbatii scorpioni pe care ii cunosc isi inseala prietenele,daca au,si,ma repet,la fac sa creada ca vina este in totalite a lor.iar daca nu au o relatie,isi bat joc(cu toate ca asta e un termen un pic prea dur) de toate fetele cu care au legaturi,iar la finalul zilei isi plang de mila ca de ce nu-i intelege si pe ei nimeni.sunt EXTREAORDINAR de gelosi si li se pare ca daca tuh te uiti intr-un anume fel la un barbat de pe strada,o sa o transforme in cea mai mare tragedie de pe planeta,si cu toate astea nu observa lucrurile evidente gen..k prietenul lui cel mai bun se da in mod obsesiv la tine,sau dak il inseli,nu se prinde niciodata.pe de alta parte are mare nevoie de dragoste si de afectiune pe toate planurile,si trebuie sa-i fii alaturi in toate.sa nu te sperii daca incepe sa planga sau sa fie deprimat,barbatii din zodia asta sunt un pic pesimisti.eu sunt o berbecuta ffff ambitioasa si n-am crezut ca ma va dobori cineva vreodata,tocmai de asta am si stat atat de mult impreuna,pt k daca esti slaba,si el descopera asta,vei fi ranita in cele mai urate moduri,si nu ma refer la violenta,pt k ei nu sunt de regula violenti,dar au alte metode care te vor durea de 1000 de ori mai tare..iar scorpionul meu a reusit performanta de a ma dobori in cateva randuri,si asta nu e o senatie cu care vreau sa ma obisnuiesc
nu vreau insa sa te dezamagesc,pt k nu este nimeni la fel,asa ca multa bafta in relatia ta :X
misselena
Postat pe 18 Noiembrie 2008 02:35
buna.ai dreptate in privinta scorpionilor si pe mine ma lasat cu un copil de care nu prea ii pasa.stiu prin ce treci.curaj asa zic si eu in fiecare zi.
gabi_bga
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:00
De la: gabi_bga, la data 2008-11-18 16:00:55buna.ai dreptate in privinta scorpionilor si pe mine ma lasat cu un copil de care nu prea ii pasa.stiu prin ce treci.curaj asa zic si eu in fiecare zi.


Aceeasi situatie si eu.Si al meu fost scorpion dupa o relatie frumoasa zic eu ... ..m-a lasat cu un bebi de care nu ii pasa deloc.A;l meu bebi are 2 ani si 2 luni....a fost langa el doar 3 luni.si atat.Nu suna de ziua lui nu il intereseaza daca e bine.Nici nu inteleg cum pune capul pe perna noaptea.In fine.Mult noroc si curaj ...POpik
ElenaAlex
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:15
fetita mea are 2 ani jum ,sincer si eu ma gandesc cum poate sta departe de copilul lui si cum sa astepte sa il caute fetita in loc sa faca el lucrul asta.te pup
gabi_bga
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:06
auzi dragutzo! limitata esti tu pt ca generalizezi persoanele si nu sti sa citesti preintre randuri,tipic femeii care crede ca a ajuns la maturitate,profunzime in morala si etica societatii a socializarii....incerca sa ai relatii serioase si cu alte zodii si ai sa vezi ca e o oala mare comuna pt barbati,din pacate pt voi dar las ca si voi le aveti pe ale voastre.bafta.....
rachy
Postat pe 21 Noiembrie 2008 19:09
eu am auzit de la alte persoane care au avut relatii cu barbati scorpioni ca ar fii genul care in momentul in care iubesc cu adevarat o femeie, fac orice pt ea, renunta la orice, sunt capabili de orice oricat de dureros ar fi, doar pt a fii cu ea, si nu sunt genul care sa se resemneze intr-o situatie in care nu sunt fericiti, mai ales cand au optiunea de a fi fericiti langa altcineva. este adevarat??
helenam
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:00
hmmm eu sunt scorpioanca iar prietenul meu, cu care sunt de 6 luni, tot scorpion ... nu as putea spune ca totul ce s-a scris despre el este adevarat dar nici nu pot nega totul... fiecare are partea lui intunecata ... dar eu una il inteleg pe deplin :) si ne ajutam recirpoc ... ne este foarte usor sa ne punem in pielea celuilalt si dintre toti pe care i-am avut e cel mai romantic, pasional si o iubire mai intensa nu am trait pana acum :P si cu el este totul diferit ... nush ... ma simt mult mai sigura pe mine ... tachinarea este la ordinea zilei ..si nu imi da deloc ocazia sa ma plictisesc de el ...e mereu imprevizibil si surprinzator si asta ador la un barbat ... cand ne certam e constient ca nu ajungem nicaieri asa ...si lasa de la el mai mereu, alte dati eu ... nu il ridic in slavi si nu cer sa ma credetzi ... dar mie una mi-a pus capac :P si il consider barbatul suprem ... din prima zi mi-a dat impresia si sentimentul ca ne cunoasteam de o vesnicie :D
LadyDeea
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:05
Eu am iubitul Scorpion..suntem impreuna de 3 ani

In primul rand nu e gelos deloc (desi la inceputul relatiei era),
nu ii e rusine sa isi arate dragostea public, ba chiar ma sufoca in public( eu sunt genul care prefera intimitatea).

Intradevar cand ne ciondanim, daca e vina lui se face ca uita imediat si niciodata nu ma lasa sa adorm suparata pe el, si ia totul in gluma, ma face sa rad (desi nu vreau ..dar nah:P )

Nu`l scoti din a le lui cand e vorba de fotbal din pacate, dar daca nu fac enimic important de genul a se uita la meci sau a se juca pe calculator chiar te asculta .

Este iubitor si pasional si cand vine vorba de iubire chiar nu poti sa zici nu. Intradevar cand iubeste o femeie nu lasa nimic sa ii stea in cale, face totul ca sa o vrajeasca..si vrajeste bine

Face exces de fotbal si mancare..:)) si in rest cam atat....


Dar eu zic ca difera de la caz la caz, si difera barbatii si in functie de femeia care e langa ei, si in functie de educatie...sunt multe la mijloc :-j

Apropo eu sunt balanta dar sunt nascuta pe 22 ..asa ca am tendintele explozive din scorpion shame on me :P
Cherry_bob
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:23
neata ,ceea ce a scris karas cristina despre scorpion este perfect adevarat,am trait 6 ani cu un scorpion i-am tinut piept tot timpul ,nu ma doborat niciodata trbuie doar sa fii un caracter puternic sa-i tii piept unui astfel de barbat este extrem de impuliv dar si forte iubitor.La noi au fost 5 ani superbi ne intelegeam perfect pana cand totul sa terminat au aparut jignirile si de aici sa teriminat am avut un an oribil nici unul din noi nu ceda eu taur el scorpion 2 pietre tari in final neam despartit si fiecare a luat-o pe drumul lui ....sa aveti o viata linistita
nora_ele
Postat pe 19 Decembrie 2008 10:23
scz pt greselile facute e in cauza calculatorului
nora_ele
Postat pe 19 Decembrie 2008 10:25
De la: manzulina, la data 2008-12-03 10:00:30eu am auzit de la alte persoane care au avut relatii cu barbati scorpioni ca ar fii genul care in momentul in care iubesc cu adevarat o femeie, fac orice pt ea, renunta la orice, sunt capabili de orice oricat de dureros ar fi, doar pt a fii cu ea, si nu sunt genul care sa se resemneze intr-o situatie in care nu sunt fericiti, mai ales cand au optiunea de a fi fericiti langa altcineva. este adevarat??
UNDE SUNT PERSOANELE ALEA?NU ESTE DELOC ADEVARAT.SUNT INTR-ADEVAR LUCRURI LA CARE POTI SA RENUNTI DAR SUNT SI ALTELE LA CARE NU.....DEPINDE DE MATURITATEA FIECARUI BARBAT SCORPION,,,,,,,CREDETI-MA
dana_dumitrescu2006
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:26
De la: rachy, la data 2008-11-11 23:04:57aveti dreptate in mare parte cu scorpionii,da am instincte sa curvesc nonstop:),sa ma razbun,critic,exagerez...dar cum ziceau mai multi detestam minciuna,ipcrizia,falsii(pe care ii simt precum musca r.....l)dar eu zic ca toate aceste sunt aprofundate de cultura,educatia,cei sapte ani de acasa,eu unul vreau sa le fac pe toate inainte sa am o relatie,casatorie serioasa,fetelor!!!!!!!!!!CELE CARE ATI FOST SUNTETI MALTRATATE,stresate psihic,probabil o meritati sigur ati gresit cu ceva urat de tot dar inca nu va dat papucii,urmeaza.
Ideea e ca daca ai un barbat scorpion inteligent,cult ce pretuieste valorile morale si tu ai asa ceva plus frumusete fizica eu zic cu sinceritate ca toata viata te va iubii si respecta,asa simt eu:)
SE PARE CA TE CUNOSTI F BINE.ASA E AU FACUT CEVA CARE L-AU ;;CALCAT PE COADA;;IMI PARE BINE CA EU NU AM FACUT ASA CEVA.AM STIUT SA AJUNG LA UN COMPROMIS IMPREUNA CU EL.
dana_dumitrescu2006
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:32
tre sa ai nervi de otel cu barbatul scorpion ;) spun din prorpir experienta dar si odata ce intri sub pielea lor............
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:02
e adevarat ce e scris despre scorpion... is foarte dificili... sint cu un scorpion de mai bine de jumate de an, dar numai eu stiu cum il suport, tre sa ai rabdare de fier... dar ma atrage f puternic... eu sint leu, din cite am citit, nu sintem compatibili, sintem amindoi semne fixe, dar se zice ca daca se va gasi o cale pt acesti nativi, va iesi o relatie se vis... voi vedea si eu ce va iesi... sper sa reusesc
Pinna
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:56
De la: nora_ele, la data 2008-12-19 10:23:53neata ,ceea ce a scris karas cristina despre scorpion este perfect adevarat,am trait 6 ani cu un scorpion i-am tinut piept tot timpul ,nu ma doborat niciodata trbuie doar sa fii un caracter puternic sa-i tii piept unui astfel de barbat este extrem de impuliv dar si forte iubitor.La noi au fost 5 ani superbi ne intelegeam perfect pana cand totul sa terminat au aparut jignirile si de aici sa teriminat am avut un an oribil nici unul din noi nu ceda eu taur el scorpion 2 pietre tari in final neam despartit si fiecare a luat-o pe drumul lui ....sa aveti o viata linistita



Eu sunt pe cale sa ma despart, sper sa am puterea sa merg pana la capat, desi intr-adevar voi pierde o dragoste profunda. Sunt si eu taur, si suntem impreuna de un an si 8 luni. Am fost atrasi unul de celalalt din prima clipa ( nici acum nu stiu de ce),si desi eu eram cu cineva, in curand am renuntat la acea relatie. Ne-am mutat impreuna si am inceput o viata de cuplu cum altii o fac dupa luni, poate ani. Dar...
1. Gelozia - imi citea ( am schimbat toate paroleele) mailurile, Mess-ul, telefonul
2. Nu a spus NICIODATA iarta-ma, chiar cand era evident ca a gresit; nu stie sa fie diplomat, sa transforme o greseala intr-o gluma, sa spuna ca-i pare rau ( ca nu s-a gandit in sensul asta, bla bla, ce stim cu totii sa facem sa aplanam un conflict).
3. Desi stiu ca ma iubeste nu mi-a zis NICIODATA ca sunt frumoasa, ca-i place ceva anume la mine, ca-i place cum imi sta parul sau o rochie
4. Nu mi-a spus niciodata ca sunt desteapta, sau ca ma apreciaza, sau ca admira ceva ce am facut pt cariera mea - oricum jobul meu este vax gargara pe langa al lui, ce daca eu castig dublu (!!)
5. Fotbalul primeaza
6. Daca vrea sa doarma, 4 ore nu ai cu cine vorbi; apoi iti reproseaza ca a dormit pt ca tu nu-l bagai in seama facand altceva
7. PRIETENII SUNT PE PRIMUL LOC! Oricat te-ar iubi, o seara in oras cu baietii conteaza mai mult decat faptul ca vei sta certat cu prietena o saptamana dupa; i se pare ca incerci sa il faci 'prea de casa', ca e 'sub papuc' daca nu are libertatea sa se vada cu ei de 3 ori pe saptamana si sa vb zilnic la telefon.
8. Daca tu faci investitii in casa, e normal; daca face el, ii ramai datoare. Cadourile spontane sunt intotdeauna mai reusite decat cele pt ocazii speciale: atunci isi face socoteli daca 'meriti' intr-atat, ca pana la urma iti ia o pijama
9. Cand nu mai are cuvinte si argumente intr-o cearta, LOVESTE! Si aici ma refer la palme, pumni, scuipat, in functie de cat de tare l-ai provocat
10. Sex cand vrea el; adica IN SECUNDA aia. Daca tu ai chef, se lasa rugat sau se fofileaza de parca il violezi nu alta. Uita brusc pasiunea pe care o avea pentru tine dimineata la prima ora.
11. Habar n-are ce sa discute cu tine, daca v-ati rutinat, salut discutii, tu esti femeie, ce stii? Cu baietii poti sta 10 ore la suete, cu prietena o ora la restaurant fara sa schimbi mai mult de 3 vorbe despre meniu.
12. Daca ti-e rau si ii spui, el sigur va fi tocmai atunci cu un picior in groapa; de fapt, 90% din timp este bolnav, il doare ceva, din cauza ficatului (stres, nervi si...nimeni nu il intelege si apreciaza) doarme 4 ore ziua si 9 noaptea.
13. Daca ti s-a intamplat ceva interesant la servici, te va asculta cu juma de ureche in cel mai bun caz, apoi va perora pe ce-a facut el ( ceva fffooarte interesant)
14. Daca ti-ai cumparat ceva personal, iti scoate ochii de parca o faci din banii lui - adica, daca el nu-si ia ( ca nu-si permite), tu de ce o faci?
15. Normal ca nu are bani - va zice -, pt ca a luat mancare in casa ( numai el mananca seara, noi muritorii de rand mancam in timpul zilei)
16. Daca joci un joc la calculator, il neglijezi. Daca joaca el...o face in asteptarea downloadarii filmului pe care vreti sa-l vedeti impreuna; daca dupa 2 ore de asteptat mai ai chef, poate ai noroc sa vezi si filmul; daca l-a vazut, sa fi sigura ca ti-l va povesti inainte in detaliu...
17. Uita cu viteza fulgerului lucrurile pe care le-ai facut pentru el ( cele importante ma refer), dar niciodata nu uita sa-ti reproseze maruntisurile pe care le-a facut el ( sacrificiile lui..).
18. Daca ai prieteni barbati, chiar din copilarie sa fie ei, ia-ti adio. De fapt, sa ai prieteni inseamna sa iesi si fara el - ceea ce nu se poate. Cu el, fi dificil. Va face tot posibilul sa fie magar, sa vorbeasca peste tine, sa te minimalizeze in fata prietenilor tai
19. Cum vorbeste de tine, ce ai mai facut, dres, cumparat, gatit cu restul lumii? UAUU..esti exemplu, investesti bine, stii ce sa cumperi, etc, esti o comoara pe care el a gasit-o si o poseda. Daca vei auzi astea, este poate pentru ca nu stie ca esti in cealalta camera si poti auzi...
20. In mod CLAR trebuie sa aiba un interes ca sa stea cu tine. Unul sau mai multe. Ele se pot schimba intre ele, dar daca 'se subtiaza', il vei vedea cum incet-incet nu mai esti cea mai importanta persoana sin viata lui...

Gata am obosit, ca ma apuca mai rau dracii. Nu uitati scorpionilor, un taur se lasa pus la jug daca primeste inapoi ce ofera. Este cel mai tandru, iubitor, intelegator si loial semn din zodiac, daca ii raspunzi cu aceeasi moneda. Daca vrei sclav, cauta in alta parte. Cat de mare ar fi pasiunea intre voi, cat de mare ar fi loialitatea si comoditatea taurului in privinta relatiilor, nu spera sa mearga la infinit. Ori te schimbi ( si nu e vb de schimbari radicale) ori cauti in alta parte. Am auzit ca zodiile 'dragalase' cum sunt pestii, balantele, te accepta asa cum esti.Cauta acolo!
Sa fii fericit Domnule Scorpion! Eu sigur voi fi..fara tine.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:18
mai bine de atat nici nu puteai spune....eu sunt pesti si am avut 8ani un astfel de scorpion....toate se potrivesc acum realizez..
kudl
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:10
8 ani, wow!! si cum ai mai reusit sa iesi din relatie, ca asta pare cel mai greu..nu sa-ti dai seama ca nu-i a buna, dar pur si simplu s-o termini radical..

Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Leu, barbatul Berbec 6 De la: anybody 7 Iulie 2009 11:43
AU PAIR... 2 De la: healthy011450 29 Septembrie 2010 14:07
femeia taur si barbatul varsator...sanse vreodata? 33 De la: kudika009567 3 Februarie 2012 01:58
compatibilitate 28 De la: dia36 2 Octombrie 2009 11:51
ea balanta..el capricorn 2 De la: Diavolyta_ 4 Mai 2009 19:06