Setari Cookie-uri

oare ce are in cap?

s ar putea sa sune prostesc ceea ce voi scrie aici,dar sunt ratutita si nu stiu ce sa cred si cum sa interpretez lucrurile.M am despartit de fostul meu prieten(cu care am stat 4 ani-ultimii 2 locuiti impreuna)acum 6 luni.De atunci nu am mai iesit cu nimeni,nici macar nu m a mai interesat cineva,pur si simplu am rrefuzat sa merg mai departe din punctul asta de vedere.Am trecut peste despartire dar nu am mai putut ,si poate nici nu am vrut sa ma mai apropii de nimeni,desi toata lumea in jurul meu imi spunea ca nu este caxul sa stau singura.De curand a aparut ..El,un tip dragut,coleg de facultate(de grupa chiar),pe care nu l am privit niciodata mai mult decat pe un simplu coleg.Nu am interactiont prea mult pna acum,de fapt nici nu aveam nr lui de tel si nici el pe al meu,pana intr o zi cand m a sunat si ma rugat sa i iau nota de la restanta pt ca el nu era in oras.M a sunat,i am spus nota,m a intrebat ce fac,i am spus ca sunt obosita ca fusesem cu niste prieteni in club cu o seara inainte.In aceiasi zi pe seara m a sunat sa ma intrebe daca m am odihnit.Peste 2 zile imi da iar sms,si imi cere id ul dfe mess sa vb.Am vbt intr o seara ,si i am spus ca am febra musculara pt ca fusesem sa alerg cu o prietena,si m a sfatuit s aiau o aspirina,a spus ca dac anu am vine el si imi aduce.Si a venit!Am stat de vorba si atat!La plecare a spus ca i a facut placere sa vb ,si ca i ar placea sa mai vb,ii place sa gateasca si a spus ca sa ma hotarasc si zilele acestea sa l sun si vine sa gatim.Nu am mai iesit de 4 ani si jumatate cu nimeni,nu stiu cum sa interpretez anumite lucruri si nu stiu cu sa reactionez la anumite chestii.Nu vreau sa ...interpretez lucrurile gresit,dar nici nu vreau sa par indiferenta.Cum se poarta un barbat cand te place?Sincer cateodata am senzatia ca nu mai stiu sa ma comport si ca nu o mai pot lua de la capat.Stiu ca pare prosteste dar......

Postat pe 24 Septembrie 2008 13:52
LASA SA DECURGA TOTUL NORMAL SI NU FA COMPARATII CU FOSTUL TAU IUBIT.DACA FACI COMPARATII NU VEI REUSI MULT TIMP SA VEZI OAMENII ASA CUM SUNT.ANALIZEAZA CE ITI PLACE SI CE NU LA NOUL POSIBIL IUBIT.SPER CA SA ITI FIE UN NOU SI FRUMOS INCEPUT...
nickoll4y
Postat pe 24 Septembrie 2008 14:06
din moment ce il cunosti de putin timp, si a spus clar ca i-a facut placere sa vorbiti, atunci inseamna ca vrea sa afle si el daca ii place de tine..vezi cum decurge totul de acum incolo...te hotarasti ce faci cand sti sigura de intentiile lui.oricum,daca el a fost direct pana acum, iti va spune cu gura lui ce vrea de la tine.

Postat pe 29 Septembrie 2008 00:29
da, roxy draga ai dreptate...cand nu mai in oras decat cu iubitul tau cu care esti de ani de zile ajungi sa te...tampesti!si eu ma gandeam ce as mai face daca mi-as da intalnire in oras cu altcineva in afara de prietenul meu(cu care sunt de 2 ani)...oare as mai stii ce sa fac? sau poate intervine un fel de comoditate sufleteasca...in rest, ce sa zic?mult succes in continuare si lasa lucrurile sa vina de la sine. incepe sa te bucuri de viata din nou! cred k ai suferit destul si ai "purtat doliu" suficient...Cred k perioada asta a fost benefica pt tine pt k timpul vindeca si tu ai avut timp sa te vindeci, sa te regasesti, sa-ti dai seama cine esti, o femeie puternica, deosebita, care merita sa fie iubita asa cum este si care are ce sa ofere!Succes!Dumnezeu te iubeste!
audrey
Postat pe 29 Septembrie 2008 00:47
rox draga , nu conteaza cine cum interpreteaza lucrurile atata timp cat tie iti face placere compania lui .

Vrei sa mai stai de vb cu el ? go for it
Nu interpreta nimic ....lasa analiza ca nu are rost sa stai sa analizezi...nu faci decat sa-ti creezi singura probleme.

ce atata nu mai stiu sa ma comport cu alt baiat ? nu crezi ca stii dar de vreme ce tipul vrea sa te mai vada e clar ca nu ai fost stangace sau ceva de genul ...stagacia are frumusetea ei
iris_4_ever
Postat pe 29 Septembrie 2008 00:59
Draga Roxy,hai sa-ti zic povestea mea pe scurt...asemanatoare de altfel cu a ta. Timp de 6 ani si jumatate am fost implicata intr-o alta relatie,dupa despartire am refuzat sa ma inchid in casa si...in mine,am iesit cat am putut de mult si..l-am intalnit pe EL.Intr-un moment in care nu ma gandeam ca totusi mai pot iubi,trecusera doar 6 luni de la despartirea de ex-ul,si avem o poveste de dragoste incomparabila cu ce a fost.Dupa 4 luni ne-am mutat impreuna,iar acum,la 1 an si jumatate de relatie facem pregatiri de nunta,la vara pe 22 august.Am si uitat de cei 6 ani,parca nici n-ar fi existat,parca toata viata mea se invarte in jurul lui.
Talcul acestei povesti???...Ai curaj si deschide-te spre ce este nou...niciodata nu stii de unde sare iepurele si gandeste-te ca TOT RAUL DUCE SPRE BINE!!! Cel putin la mine asa a fost
Iti doresc sa ai curaj si sa ai parte de o poveste cel putin la fel de frumoasa ca a mea!
misslory
Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:18
Oare ce are in cap?







CE SA AIBA PUIULE TE VREA ..... SAU VREA SA TE CUNOASCA MAI BINE ........si de ce nu ?sa intre si n kiloteii tai .....asta numai daca ti face si tie placere uf m am rusinat tareee



lasand gluma la o parte te rog ia o in serios si pe el de altfel.....dai voie sa se apropie de tine si poate cine stie .....in viiiitoooorrrrr....poate ca nu vei mai gati tu pt familie...nu?..:):):):)
gratuit89
Postat pe 15 Decembrie 2008 01:42
e greu sa nu-ti pui intrebari, dar e mai sanatos
morticia_adams
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:43
De la: nickoll4y, la data 2008-09-24 14:06:39LASA SA DECURGA TOTUL NORMAL SI NU FA COMPARATII CU FOSTUL TAU IUBIT.DACA FACI COMPARATII NU VEI REUSI MULT TIMP SA VEZI OAMENII ASA CUM SUNT.ANALIZEAZA CE ITI PLACE SI CE NU LA NOUL POSIBIL IUBIT.SPER CA SA ITI FIE UN NOU SI FRUMOS INCEPUT...


sunt de acord cu nicol ... si din spusele tale mi se pare un baiat bun.. dar acum aparentele inseala :)
juwairiyah
Postat pe 6 Ianuarie 2009 05:52
ce scumpa esti!
parca ai fii la prima intalnire:
lasa sa mearga totul de la sine te rog.bine?
ioanageorgiuADY
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:38
Daca omul vrea sa-ti gateasca inseamna ca-i place de tine destul de mult.

Eu pana acum am gatit doar la tipele pt care am simtit ceva.
anderson
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:37
mai bine ai lasa totul sa vina de la sine
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:32
e normal sa iti pui intrebari dar sunt de acord cu majoritatea.lasa lucrurile sa decurga de la sine.si poarta-te normal.apropo de atunci a trecut ceva timp.cum e acum?sunteti impreuna?
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:16
da-ti o sansa .... nu ai nik de pierdut....insa ai ffff multe de castigat .... am inteles povestea ta dar asta nu inseamna ca trebuie sa platesti in continuare pt o relatie de lunga durata pe care ai avut-o q mult timp in urma si care nu a avut rezolvare ... daca Cel de Sus ti-a trimis acel amic sa fie langa tn ,de ce nu-l accepti ???? iti va alina sufletul intr-un fel si iti va reda speranta care ai pierdut-o de mult din cate mi-am dat eu seama ... comunicarea e cheia succesului.... vorbeste q el si daca vrei poti sa ii povestesti de relatia ta anterioara, dar insa .... niciodata sa nu faci comparatii .... dak te invita sa mergeti impreuna undeva accepta q zambetul pe buze, te vei simti mult mai bn si q timpul iti vei da seama k vei fi din nou fericita chiar dak aqm iti pare totul pierdut .... bafta si sa fi fericita .... :*
crysha_oana
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:53
chiar toata lumea stie ce inseamna "ratutita"? sa.mi explice si mie cineva va rog. e in primul rand scris.
l_diana_c
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:57
poate te place ..poate vrea doar sex... nu mai incerca sa scormonesti prin mintea lui, mai degraba ai scormoni-o pe a ta, afla ce vrei tu defapt.

daca esti pregetita sa treci peste despartirea de acum 6 luni lasa timpul sa treaca si vei vedea ce o sa se intample.
baiat_anonim
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:32
eu cred ca din septembrie pana acum s`au intamplat multe.... poate e cu el... poate nu e...... nu se stie....
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:37
cheia fericirii este sa nu compari! timpul le rezolva p toate!
mariamadalina20
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:26
De la: l_diana_c, la data 2009-04-15 19:57:54chiar toata lumea stie ce inseamna "ratutita"? sa.mi explice si mie cineva va rog. e in primul rand scris.


ratutita = zapacita, smintita, nebuna, ametita, fastacita, intimidata
ciella
Postat pe 14 Iulie 2009 14:13
lasa timpul sa decida...nu te inchide in tine....viata nu sa sfirsit doar la primul iubit..meriti o sansa..... si invita baiatul sa gatiti
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 14:16
lory...misto povestea ta....cam asa am patit si eu....a doua sansa a meritat din rasputeri....si nicidata nu am regretat sau regret ca am ratat-o pe prima
casa de piatra
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AMANTUL MEU... DUSMANUL MEU?! 92 De la: oana84onutza 23 Februarie 2010 17:27
relatia capricorn-gemeni?? 25 De la: ioanab90 14 Ianuarie 2011 12:50
ofer meditatii!!! 51 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 22:44
Sunt amanta si nu stiu ce sa fac 5 De la: Alexandra04 23 Decembrie 2012 18:42
o relatie in 3 16 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:36