Setari Cookie-uri

Ce sa aleg?

Buna!E pt prima data cand scriu ceva de genul asta,dar sunt intr-o situatie fff urata si nu stiu ce sa fac.Am un iubit de un an,si un amant de cateva zile.Nu s-a intamplat nimic major cu amantul pt ca ne vedem doar la serviciu.Cu iubitul relatia a avut suisuri si coborasuri,dar in ultimul timp a inceput sa fie mai bine.Toptusi eu nu pot trece peste toate lucrurile pe care mi le-a spus si mi le-a facut in tot acest timp,si dragostea mea pt el a scazut considerabil.Nu stiu exact ce simt,dar la ideea ca nu am mai fi impreuna simt cum mi se rupe sufletul.Desi nu este o relatie benefica pt mine,in sensul ca nu am deloc libertate,am fost fortata sa rup prietenii,etc,nu pot sa renunt pur si simplu.Amantul pe cealalta parte este casatorit,in prag de divort,desi eu nu sunt f sigura ca este adevarat pt ca toti spun la fel,dar m-a facut sa constientizez simai tyare relatia nesanatoasa pe care o am.Nu avem comunicare,nu avem sex,nu avem prea mult timp petrecut impreuna,practic nu ne mai leaga decat amintirile si timpul.Stiu ca cu amant nu pot incepe o relatie adevarata pt ca este casatori.De aceea nu vreau sa ma despart de iubit si sa raman singura,ca nmai apoi sa-mi dau seama ca-l iubesc la fel de mult ca inainte.Sper sa imi poata da cineva o idee cat de mica pt ca sunt intr-un mare impas.Tin sa mentionez ca nicioadata nu m-au atras alti barbati si am fost fidela,tocmai din acest motiv am semne de indoiala asupra relatiei.

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:30
este imperativ necesar sa inventez manualul ala de utilizare...

draga mea o sa gasesti raspunsul la dilema ta daca binevoiesti sa citesti sectunea sex......
ai acolo tot ce vrei si ce nu vrei

bafta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:33
I'M ON IT:)

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:01
daca vrei un raspuns promt si la obiect, judecand problema ta la "foarte" rece, raspunsul meu e sa-i lasi balta pe amandoi!Si sa-ti gasesti unul mai "ca lumea".De ce sa astepti fie sa se schimbe prietenul tau(adica sa inceapa sa-ti dea atentie, libertate, dragoste, sex etc), fie sa divorteze amantul? in ambele cazuri tu esti pe lista de asteptare...Sau, judecand cu inima (asa cum cred k o faci tu) cred k trebuie sa porti o discutie cu prietenul tau si sa-i spui cum te simti langa el, ca il iubesti fff mult dar ca el nu implineste nevoile tale emotionale si fizice...si vezi dupa aia ce face: ii pasa de cum te simti tu langa el sau nu da doi bani?e deschis sa faca schimbari de dragul tau? Adica, nu cred k trebuie sa-i dai pur si simplu papucii, ii dai sansa de a salva relatia, daca vrea.Poate sunt chestii care si pe el il deranjeaza la tine si tu habar n-ai, de aia zic k e mai bine sa vb deschis inainte de a lua o decizie.Dupa ce joci si ultima carte cu el, poti linistita sa te desprinzi...In ce priveste amantul...intereseaza-te din ce motiv divorteaza de sotia lui...poti afla lucruri surprinzatoare! prinde din mers informatia si da-ti seama din timp ce fel de oameni ai langa tine si de cine te indragostesti, inainte " ca inima sa se franga"...respecta-ti sufletul si nu-l mai oferi oricui...sa nu sari din lac in put...
audrey
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:13
ideea mea: deschide larg ochii si ai grija ce alegi, mai ales k esti o persoana fidela...
audrey
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:17
Nimeni nu poate alege in locul tau si nici nu e indicat. Eu am fost educata sa fac propriile alegere ,punand in balanta lucrurile pozitive si cele negative, si sa mi le asum.
Kittynelle
Postat pe 7 Octombrie 2008 18:47
De la: monique123, la data 2008-09-24 16:30:18Buna!E pt prima data cand scriu ceva de genul asta,dar sunt intr-o situatie fff urata si nu stiu ce sa fac.Am un iubit de un an,si un amant de cateva zile.Nu s-a intamplat nimic major cu amantul pt ca ne vedem doar la serviciu.Cu iubitul relatia a avut suisuri si coborasuri,dar in ultimul timp a inceput sa fie mai bine.Toptusi eu nu pot trece peste toate lucrurile pe care mi le-a spus si mi le-a facut in tot acest timp,si dragostea mea pt el a scazut considerabil.Nu stiu exact ce simt,dar la ideea ca nu am mai fi impreuna simt cum mi se rupe sufletul.Desi nu este o relatie benefica pt mine,in sensul ca nu am deloc libertate,am fost fortata sa rup prietenii,etc,nu pot sa renunt pur si simplu.Amantul pe cealalta parte este casatorit,in prag de divort,desi eu nu sunt f sigura ca este adevarat pt ca toti spun la fel,dar m-a facut sa constientizez simai tyare relatia nesanatoasa pe care o am.Nu avem comunicare,nu avem sex,nu avem prea mult timp petrecut impreuna,practic nu ne mai leaga decat amintirile si timpul.Stiu ca cu amant nu pot incepe o relatie adevarata pt ca este casatori.De aceea nu vreau sa ma despart de iubit si sa raman singura,ca nmai apoi sa-mi dau seama ca-l iubesc la fel de mult ca inainte.Sper sa imi poata da cineva o idee cat de mica pt ca sunt intr-un mare impas.Tin sa mentionez ca nicioadata nu m-au atras alti barbati si am fost fidela,tocmai din acest motiv am semne de indoiala asupra relatiei.



ia ti inima n dinti, ia ti iubitul si discuta cu el toate problemele si toate gandurile care te macina! in functie de ce ti spune luati o hotarare de comun acord!

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:14
hmm
mi-a trecut ceva prin capusoru asta a meu :))))
ramai cu amandoi .... pana te simtit pregatita sa renunti ... la amandoi!
ideea de baza este sa pastrezi distanta fata de amant...sa nu devii intima (daca nu s-a int inca .. pt ca e posibil sa pui suflet si sa te indragostesti..)
cand te simti "pregatita" ...renunti la amandoi si cauti ceva mai bun.
sunt convinsa ca nu meriti sa fii pe locul 2 dar nici in situatia "relaxata" in care esti cu prietenul nu se mai poate...

morticia_adams
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:36
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:33:31este imperativ necesar sa inventez manualul ala de utilizare...

draga mea o sa gasesti raspunsul la dilema ta daca binevoiesti sa citesti sectunea sex......
ai acolo tot ce vrei si ce nu vrei

bafta....




ce dandana pe capul tau fetito, impetuos necesar se spune nu imperativ necesar

Postat pe 10 Octombrie 2008 21:02
De la: mia_bela, la data 2008-10-10 21:02:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:33:31este imperativ necesar sa inventez manualul ala de utilizare...

draga mea o sa gasesti raspunsul la dilema ta daca binevoiesti sa citesti sectunea sex......
ai acolo tot ce vrei si ce nu vrei

bafta....




ce dandana pe capul tau fetito, impetuos necesar se spune nu imperativ necesar


Vad ca stii sa te dai chipurile inteligenta peste tot si corectezi si tu lumea hai sa ti spun cava:


Mia bela am urmatoarele sa ti spun:


Vai draga ce m am rusinat nici daca as vrea nu ti as vorbi asa desi meriti! . Pai tu te ridici la nivelul meu? nu vreau sa ma laud dar tocmai am terminat facultatea de stomatologie, deci sunt doctor stomatolog cu diploma draguta! cuvintele urate reprezinta un mod de a raspunde tuturor prostiilor tale! sunt un act de aparare daca vrei sa i spui asa chiar daca nu e modalitatea cea mai frumoasa in atitudinea unui om! Ele vin cateodata fara sa vrem pentru ca factorii externi determina aparitia lor! fiinta umana este foarte complexa si in situatii de criza, soc si extrema genereaza reactii potrivite fiecarui tip!

sper ca ai inteles ce am avut de spus si sper ca ti ai dat seama ca nu dau 2 bani pe tine

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:27
cica dr stomatolog esti o penala cu 3 clase care copiaza siliconate de pe net,amarato

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:30
De la: mia_bela, la data 2008-10-12 00:30:55cica dr stomatolog esti o penala cu 3 clase care copiaza siliconate de pe net,amarato


medic dentist tu clona

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:31
auzi ca medic dentist,fetito tu esti mai proasta decat am crezut,scuze ca te-am subestimat

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:33
Da mierla asa sunt cum zici tu!

Postat pe 12 Octombrie 2008 15:26
adica tu de fapt nu esti casatorita cu "iubitul" si deja il inseli? scuza-mi intrebarea, da' rau te mananca , draguto!
nu pricep eu. oi fi mai proasta.
pe de alta parte- va admir pe cele ce puteti face asta- pardon de expresie- da sa fi cu curu-n doua luntri- pentru mine e "peste poate", vorba lui nenea Iancu. sau asa cred, ca inca n-am experimentat.
chiar cand eram in divort- am avut nevoie de incheierea primei parti ca sa pot incepe o alta. "closure" cum zic americanii si cum mi se pare si mie normal si corect.
locuiesti imreuna cu "iubitul"?
ce sfat- sfatul meu- alege si nu te mai da in toate barcile. e vorba si de respectul pentru tine. e vorba de lupta pe care eu sunt sigura ca se da undeva in interiorul tau- si care e cazul sa sfarseasca
nu poti altfel- fa lista- ce calitati, ce defecte. ce iti doresti tu de la viata asta si de la barbatul de langa tine. poate ar fi mai bine sa termini cu amndoi si sa cauti un altreilea. ca primul nu poate fi ok pentru tine cat ai cautat un aldoilea. iar al doilea zici tu singura. mai cauta.
mult noroc, da si mai multa minte iti doresc
melicutza
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:51
hmmmm...prin ce treci u acum am trecut si yo numai k amantul nu era insurat...sfatul meu pt tine este urmatorul:lasa-i pe amandoi!!!...de ce?...pt k iubitul tau este gelos dupa cate n-i l-ai descris tu noua,iar dak nu o termini cat mai curand cu el faci cea mai mare greseala din viata ta pt k iti spun cu cea mai mare sinceritate k si yo am trecut prin ce treci u acum....o sa ajunga sa si dea in u dak nu a facut-o ink pt k asa se manifesta gelozia....si nu o sa se schimbe niciodata...iar amantul te minte...nu o sa se desparta de sotia lui...te sfatuiesc sa o iei de la capat cu altul k sa ii poti uita pe amandoi....succes...app fa-ti din nou prieteni...
just_me_ank89
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:21
De la: monique123, la data 2008-09-24 16:30:18Buna!E pt prima data cand scriu ceva de genul asta,dar sunt intr-o situatie fff urata si nu stiu ce sa fac.Am un iubit de un an,si un amant de cateva zile.Nu s-a intamplat nimic major cu amantul pt ca ne vedem doar la serviciu.Cu iubitul relatia a avut suisuri si coborasuri,dar in ultimul timp a inceput sa fie mai bine.Toptusi eu nu pot trece peste toate lucrurile pe care mi le-a spus si mi le-a facut in tot acest timp,si dragostea mea pt el a scazut considerabil.Nu stiu exact ce simt,dar la ideea ca nu am mai fi impreuna simt cum mi se rupe sufletul.Desi nu este o relatie benefica pt mine,in sensul ca nu am deloc libertate,am fost fortata sa rup prietenii,etc,nu pot sa renunt pur si simplu.Amantul pe cealalta parte este casatorit,in prag de divort,desi eu nu sunt f sigura ca este adevarat pt ca toti spun la fel,dar m-a facut sa constientizez simai tyare relatia nesanatoasa pe care o am.Nu avem comunicare,nu avem sex,nu avem prea mult timp petrecut impreuna,practic nu ne mai leaga decat amintirile si timpul.Stiu ca cu amant nu pot incepe o relatie adevarata pt ca este casatori.De aceea nu vreau sa ma despart de iubit si sa raman singura,ca nmai apoi sa-mi dau seama ca-l iubesc la fel de mult ca inainte.Sper sa imi poata da cineva o idee cat de mica pt ca sunt intr-un mare impas.Tin sa mentionez ca nicioadata nu m-au atras alti barbati si am fost fidela,tocmai din acest motiv am semne de indoiala asupra relatiei.


ce amant e ala draga daca nu ati facut sex???
adry22
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:31
Vorba lui Adry: Cum vine aia amant fara sex? Si de ce te superi ca sunteti colegi de serviciu ? E foarte fain ! Eu am avut un amant la serviciu, lucram pe vremea aia intr-o cladire cu 5 etaje si ne-o (scuza-ma) trageam prin toate colturile, nu mai zic de sex oral sau cunilingus, asa, din picioare! Basca adrenalina sa nu ne prinda cineva. Eu sunt poate exagerata si prea perversa, tu esti genul de persoana cuminte si fidela. Dar nici cu un "iubit" cu care sa te simti ca intr-o cusca. Si iarta-ma: amant care-ti spune ca se desparte de nevasta... nu-l crede. Sunt convinsa ca sunt si barbati pentru sufletelul tau. Nu desnadajdui, dar pe astia doi da-i incolo. Sau te schimbi tu, ceea ce nu se merita...
luchianramona
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:15
auzi draga eu iti dau un sfat: fa sex cu colegul, ca sa poti compara cu prietenul si dupa alegi
adry22
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:59
Buna tuturor este prima data cand scriu deci imi va fi greu sa scriu .Am un iubit am fost cam doi an impreuna doar ca prin aprilie el ma lasat ptr alta dar pana atunci totul era ok chiar locuiam impreuna iar intro zi sa schimbat total ...acum ceva timp sa intors la mine spunea ca sia dat seama ca a gresit si ca ma iubeste mult lam iertat am vrut sa incerc .am acceptat neam impacat acum e mai posesiv mai atent mai grijuliu totul e ok. dar... am reintalnit un prieten din copilarie acum doua luni de care mia placut mult candva dar fiindca ne aveam ca fratii mia fost rusine si jena sa fac vreun pas.bun cum spuneam acum doua luni neam regasit el mia propus sa fim impreuna mi sa parut o joaca el este la puscarie .am zis ca fiind acolo numi va ocupa prea mult timp mergeam in vizita in fiecare saptamana.problema este ca mia ocupat foarte mult timp..mia ocupat mintea sufletul si inima ...neam indragostit unul de altul eu nu mai pot fi la fel celalalt ptr ca il iubesc pe asta nustiu ce sa fac ..ce ma sfatuiti.nu vreau sal fac sa sufere nustiu cum so termin cu el..ptr ca nu pot continua asa eu il iubesc pe prietenul din copilarie si simt ca nu pot respira fara el vb in fiecare zi chiar avem perioade cand vb cate 3 ore incontinuu..ajutatima va rog .. ce trebuie sa fac?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:31
ai incercat vreodata sa vorbesti cu iubitul despre problemele pe care le aveti?i-ai spus vreodata ca nu-ti convine ceva ce face el ?nu trebuie sa renunti la prieteni pentru el...sau la parinti,frati!s-ar putea sa va rezolvati problemele discutand despre ele...iar despre amant..ce sa zic...in cele mai multe cazuri se intorc tot la sotii,dak sunt casatoriti...ai grija de sufletelul tau
xxelena85
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:40
giorgiana..povestea ta e impresionanta...tu stii cel mai bine ce sa alegi,trebuie doar sa-ti asculti inima si mintea...actualul tau iubit te-a mai parasit o data chiar dak s-a intors la tine...ar fi fost foarte simplu sa ramai cu prietenul din copilarie,dak il iubesti,dar,in situatia in care se afla el...pune in balanta si apoi ia o decizie...sa fii iubita
xxelena85
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:46
De la: monique123, la data 2008-09-24 16:30:18Buna!E pt prima data cand scriu ceva de genul asta,dar sunt intr-o situatie fff urata si nu stiu ce sa fac.Am un iubit de un an,si un amant de cateva zile.Nu s-a intamplat nimic major cu amantul pt ca ne vedem doar la serviciu.Cu iubitul relatia a avut suisuri si coborasuri,dar in ultimul timp a inceput sa fie mai bine.Toptusi eu nu pot trece peste toate lucrurile pe care mi le-a spus si mi le-a facut in tot acest timp,si dragostea mea pt el a scazut considerabil.Nu stiu exact ce simt,dar la ideea ca nu am mai fi impreuna simt cum mi se rupe sufletul.Desi nu este o relatie benefica pt mine,in sensul ca nu am deloc libertate,am fost fortata sa rup prietenii,etc,nu pot sa renunt pur si simplu.Amantul pe cealalta parte este casatorit,in prag de divort,desi eu nu sunt f sigura ca este adevarat pt ca toti spun la fel,dar m-a facut sa constientizez simai tyare relatia nesanatoasa pe care o am.Nu avem comunicare,nu avem sex,nu avem prea mult timp petrecut impreuna,practic nu ne mai leaga decat amintirile si timpul.Stiu ca cu amant nu pot incepe o relatie adevarata pt ca este casatori.De aceea nu vreau sa ma despart de iubit si sa raman singura,ca nmai apoi sa-mi dau seama ca-l iubesc la fel de mult ca inainte.Sper sa imi poata da cineva o idee cat de mica pt ca sunt intr-un mare impas.Tin sa mentionez ca nicioadata nu m-au atras alti barbati si am fost fidela,tocmai din acest motiv am semne de indoiala asupra relatiei.

am fost pusa si eu intro situatie asemanatoare anume iubitu posesiv si sa imi zica multe care mau facut sa sufar eu te as sfatui sa ii spui sa il faci sa vada ce iti doresti de la daca te iubeste va face tot posibilul sa se schimbe eu asa am facut si a functionat BAFTA
ochelari
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:33
Un amant isi are rostul lui-te poate ajuta sa vezi ce bou ai linga tine si s-o tai dragut si elegant- sau sa-ti dai seama ce minune de mascul ai linga tine . In nici un caz n-as ramine cu amantul .Sau mai sti ca nu ma pocneste vreo dragoste nebuna de-mi prajeste creerii-n cap?

Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:22
aha, e fidela de nu mai poate.......

Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:23
De la: , la data 2008-09-24 16:30:18Buna!E pt prima data cand scriu ceva de genul asta,dar sunt intr-o situatie fff urata si nu stiu ce sa fac.Am un iubit de un an,si un amant de cateva zile.Nu s-a intamplat nimic major cu amantul pt ca ne vedem doar la serviciu.



mare greseala, am fost si eu intr-o astfel de situatie
CEL MAI BINE ESTE SA ITI GASESTI ALT JOB
1. lui ii va frica de tine sa nu spui altora ca ati avut amandoi un moment de slabiciune
2.daca e sa fie ca relatia sa evolueze in bine pentru voi este bine sa aveti activitati diferite.
3. daca e sa fie ca relatia dintre voi sa evolueze in rau este bine sa fiti departe unul de celalat pentru a va ierta mai usor
RELATIILE LA LOCUL DE MUNCA NU SUNTRECOMANDATE
kudika052625
Postat pe 13 Noiembrie 2009 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se merita sa investesti multe intr-un capricorn? 25 De la: kudika029282 27 Noiembrie 2010 18:34
Dragii mei.. 36 De la: fantasie 3 Ianuarie 2013 19:07
Majorat 12 De la: elaa 6 Februarie 2013 12:58
In care din cele 2 cazuri preferati casnicia? 66 De la: pamela_1 25 Iunie 2009 11:39
dupa 2 ani.. 12 De la: simonycik 8 Septembrie 2009 18:20