Setari Cookie-uri

cealalta femeie

deci, avem urmatoarea situatie.acum 6 luni, prietenul meu a avut o aventura care a durat circa o luna-pana s-a prins proasta, adica eu- cu o alta femeie.dupa ce am descoperit totul, a urmat un urias scandal, incheiat prin concluzia mea si a lui de a ne continua relatia.bineinteles, regretele lui, cat de rau ii pare, bla-bla-bla.nu mai are importanta de ce eu am acceptat continuarea relatiei.unul dintre efectele acestui scandal a fost ca el si-a schimbat numarul de telefon, pt ca individa continua sa il caute.
dupa un timp, a reactivat numarul vechi de telefon si mi l-a dat mie sa il folosesc
cert este ca ieri, ma trezesc ca ma suna pe acest telefon, folosit de mine in prezent, aceasta tipa.
ma suna este impropriu spus-banuiesc ca pe el il cauta.
intrebarea mea este ce sa fac?sa ii spun lui ce se intampla?sa ii raspund ei si sa o intreb de ce suna?sa las un pic lucrurile sa vad ce se intampla?
credeti-ma, de ieri, de cand s-a intamplat totul, sunt intr-o stare de nervi extraordinara.
abia reusisem sa uit cat de cat ce s-a intamplat si acum intr-un fel problema se repune.........
vulcan
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:37
eu ash raspunde... doar asha k sa-i dau peste nas individei.... dar tipa stia k el e implicat intr-o relatie cu tine cand ...? k dc stia.... atunci i-ash raspunde shi i-ash zice cateva sa ma tina minte ash raspunde cu un : da, va rog!" shi dc tipa nu mi inchide telu in nas socata de vocea mea.... shi ar cere cuy iubitul meu, eu ash zice asha: :" cu cine am placerea" sau " cine intreaba shi in ce problema" dc tipa se codeste eu ash continua " spuneti-mi mie k poate va pot ajuta" pt" k sunt IUBITA lui shi nu e nimik kre sa nu stiu, nici makr k dvs - duduitza scumpa - v-ati bagat k musca in lapte shi acu stati in lanturi k nu stiti nimik de IUBITUL meu!

nu zau, pe bune k asha ash face!

acum e nr tau de telefon shi faci shi vb ce vrei k la urma urmei ea e cea care t suna shi nu tb sa te justifici in fata nimanui. nici macar in fata lui. doar nu mai e nr lui de tel, nu?

uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 26 Septembrie 2008 11:23
mie mi se pare ca acest gen de ,,eroisme,, sunt destul de patetice.. ,,e iubitul meu si nu exista nimic de care sa nu stiu in legatura cu el,,.. atitudinea asta de cocosel te poate lasa intr-o postura extrem de penibila..
pai uite ca nu stii tocmai de ceea ce este mai important! amanta lui..


dar in acest caz pare sa fie vorba de altceva.. daca el a schimbat nr de tlf si fata a sunat tot pe nr vechi, inseamna ca ea nu era la curent cu faptul ca acel nr nu mai exista.. Asta nu poate decat sa insemne ceva bun, adica faptul ca ei nu mai tin legatura. Daca isi continuau relatia ea ar fi stiut exact cum sa il gaseasca. Eu l-as informa pe el.. probabil respectiva a vrut sa vada ce mai face si a sunat pe nr pe care-l cunostea ea.. In fine, teorii exista. Dupa cum am spus, eu l-as informa despre acest lucru.

Bafta!

Postat pe 26 Septembrie 2008 11:29
Eu daca as fi in locul tau nu m-as strea atat de mult. As raspunde normal la telefon ca oricarei alte persoane. Daca-l cere pe el la telefon, ca astea-s cu tupeu, si el nu-i prin preajma ii spui ca nu-i disponibil acum, dar ca o sa-i transmiti....si atat. Iubitului tau ii spui si lui "Te-a sunat X pe noul meu si vechiul tau nr de tel."Astfel vezi si reactia lui :>
c0r1nu7z4
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:03
A...am uitat sa precizez ca faptul ca el a mai umblat cu cineva timp de o luna in perioada in care era cu tine nu se numeste aventura. Aventurile sunt de-o noapte. El a avut relatie in paralel.
c0r1nu7z4
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:05
nu-i asa ca e placut sa traiesti in insecuritate,tot timpul suspectand persoana de langa tine de infidelitate?super...o persoana care ar judeca la rece ar trage concluzia ca,fiind intr-o relatie cu cineva,la primul semn de infidelitate trebuie sa ia masuri.pentru ca va veni si a doua "greseala" si a treia "greseala" si asa mai departe.paradoxal,persoanele "predispuse" la acest gen de "greseli" au cel mai mare succes in relatii si se bucura de un mare succes in randul persoanelor de sex opus.
foarte aiurea,nu?....
dar pana la urma fiecare e liber sa fac alegerile si sa suporte consecintele.
have a good day
razz
Postat pe 27 Septembrie 2008 00:25
sa revin cu niste precizari.
da, asa cum cineva a observat foarte bine, a fost vorba de o relatie in paralel si nu o aventura.
poate ar fi interesant sa spun un pic cum s-a desfasurat totul.
este o lectie pentru persoanele care pun intrebari cum iti dai seama daca esti inselata.
ei bine, poti sa nu iti dai seama.
in cazul meu am fost indusa in eroare de faptul ca el a facut parte din categoria barbatilor care in timp ce inseala se poarta mai frumos cu prietena oficiala, probabil simtiindu-se vinovat.
probabil ca niciodata nu as fi aflat daca intr-o zi nu ne-am fi dus intr-un loc in care ne-am intalnit cu o tipa despre care stiam ca fusese in trecut in viata lui.
asa mi-am reamintit ca atunci cand am inceput relatia cu el, auzisem de aceasta tipa.
intr-o zi cand si-a lasat telefonul nesupravegheat, nu m-am putut stapani si am cautat sa vad daca mai avea numarul ei, asa, cum sa va spun, ca nu aveam ce face.
am descoperit ca nu, nu mai avea numarul acesteia, in schimb avea o gramada de mesaje de la o alta domnisoara care il numea ursuletul ei si il tot intreba insistent daca e acasa sau nu, daca poate sa vorbeasca sau nu, si cand e viitoarea intalnire , ca ii este atat de dor de ursuletul ei......
i-am dat o sansa ursuletului sa imi recunoasca ce se intampla, dar bineinteles ca acesta a negat vehement, chiar indignat de banuielile mele odioase...........
bineinteles ca am strans alte probe, asta e o alta poveste, a izbucnit scandalul etc etc etc.
ce vreau sa spun-unde dai si unde crapa, ce am cautat eu pe telefonul lui si ce am gasit, asa ca atentie, fetelor-dar asta e valabil si pentru baieti-cateodata, asa, la nimereala, nu strica un mic sondaj,o verificare.
o sa puneti ca suna urat, dar asta e viata........
un alt sfat ca din partea unei femei patite-nu va culcati pe o ureche si nu refuzati sa ii insotiti in diverse locuri unde au obligatia sa se duca, fie in interes de afaceri, fie alte interese.nu mergeti pe principiul-mi-e lene si oricum ma plictiseste ce se discuta acolo, mai bine stau acasa si imi fac manichiura.
azi singur, maine singur, pana se transforma in ursulet.........
vulcan
Postat pe 27 Septembrie 2008 17:05
draga mea, inteleg perfect ce simti k si eu am trecut prin asemenea feeling uri..nashpa..dar incearca in limita a cat poti tu sa fii calma si sa nu te penibilizezi in fata aleia pt ca de fapt ea atata asteapta! stiu ca iti vine sa o intalnesti si s o apuci zdravan de podoaba capilara sau sa-i spui la telefon cate nu crezi ca ai putea spune in viata asta..dar..actioneaza cu inteligenta si calm, chiar daca esti un car de nervi..ignor-o pe madam, fa-te ca nu exista, (asta o scoate din minti, sa stii)si intre timp ai grija de relatia ta,dak tu crezi ca merita. Fa pt iubitul tau ce ii place mai mult, provoaca-l la discutii doar asa in gluma, fii desteapta..stiu ca e greu, dar da mai multe rezultate decat isteria si reprosurile..bafta!
camy77
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:41
pai si daca te suna de ce nu raspunzi?raspunde-i si vezi ce vrea,daca vrea sa vb cu tine vb cu ea dar calm si fa-o sa inteleaga si sa nu mai sune,nu trebuie sa o jignesti pt k te injosesti tu!iar daca il cere pe el la trelefon dai-l si da pe speker si asculta convorbirea.eu cred k ii va spune sa nu mai sune,parerea mea pt k dak mai avea ceva k ea akm nu iti dadea tie cartela sa o folosesti...eu asa cred,ramane la alegerea ta ce vei face,succes!
angel_05
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:04
si daca vrea sa vb cu tine?1 ei? poate incearca sa te convinga de o mare greseala! inselatul nu e o intamplare, si nu se uita! ce te faci daca tu esti cealalta si nu cea care te crezi? ei, deci? raspunde! vezi ce se intampla! orice ar fi e de bine! ca a uitat-o e ok, ca te minte in continuare, nu e ok acum dar va fi in viitor! macar stii cu cine ramai!
lauramac
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:24
(vulcan) Nu stiu daca mai este de actualitate ce se intampla.Ar trebui sa vorbesti cu tipa respectiva sa vezi ce doreste. Poti sa o intrebi: "Doresti o relatie noua cu...mine?" Si sa vezi blocaj...'renal"...la creierausul ei! Succes!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:04
...poate ca fata nu stie despre tine..ar fii bine sa-i raspunzi si sa numai traiesti cu incertitudinea asta...
andya
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:48
Eu i-as raspunde individei si as face un misto crunt de ea!
darksukkubus69
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:41
Nu trebuia sa-l ierti... acu urmeaza alta care-i va spune iepuras... si kiar ai putut trece peste inselat?
Pinna
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:18
EU as raspunde ,de fapt eu asa am facut,am raspuns ea a zis cine e,norocul meu e ca el era langa mine,i-am dat lui telefonul spunandu-i ca nu stie cine e,a vb cu ea sio i-a spus sa nu il mai caute ptr ca el e cu altcineva si u mai are ncii un rost.INDIVIDA SI-A CERUT SCZ SI toate bune si frumoase
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 12:48
answer the phone girlfriend:)))
alina_luminita
Postat pe 17 Decembrie 2008 16:51
pt ca am trecut prin mai multe de cat marea majoritate de pe acest sait v-as da sfaturi dar nu am cum,tote aceste situatii difera de la caz la caz ce sa zic.
eu am ignorat-o pe respectiva persoana care era cu sotul meu desi o stiam,faza naspa a fost ca se lega de toate cunostintele comune pe care le aveam nestiind de unde am aflat eu in fine totul a trecut pana a dat de alta nebuna ,mai nebuna ca prima in fine am divortat el este cu ea in continuare dar este cosmarul vietii lui,este asa cum i-am dorit eu sa fie exact opusul meu.
soarta ma razbunat cu varf si indesat ,asai?
adistefi1970
Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:08
mda.Vorbeste cu ea si fa-o deschis,fara ascunzisuri si ocolisuri.
oricum sa te mai asteptzi si la alte surprize din partea lui si nu neaparat cu aceeasi persoana.I-ai dat prea mult credit lui si asta o sa te coste f scump.Insa vei invatza pe pielea ta...si asta e cel mai greu....
matracucu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:59
incerak s vb cu ea.......si nu urat.aratai k esti fata desteapta,poate v pooteti intanli.........fii zambareatza.mai povestestei kte o piknterie din viata ta si a prietenului tau....s s zgarie pootin,si fao s inteleaga k u nu ai s renunti l el si fgao s creada k ea pt el a fost doar o experienta si k d fapt u esti tot c are nev.....kestii d genu asta,in nici un caz nu sta asa inkisa in u gand mereu l c poate fi mai rau......,fii tare
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 01:38
iarta-ma dar pur si simplu nu l-as fi iertat pentru ca barbatii iertati de obicei au tendinta sa mai repete aceste greseli.................asa ca .............
tristana3alexa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 00:12
eu cred ca o relatie trebuie sa se bazeze in primul rand pe incredere si prietenie.Toti gresim la un moment dat.Si eu am gresit...Dar am invatat din greselile mele,m-am maturizat si m-m gandit daca vreau sa pastrez ceea ce am acum sau nu.E posibil ca si el sa fi gandit la fel si sa nu mai calce stramb.Relatia se va termina incet, dar sigur daca nu inveti sa ai incredere in el.Plus de asta iti faci si tie rau,te stresezi,te enervezi si iti distrugi nervii.Daca tu consideri ca relatia asta nu te mai avantajeaza si nu o sa reusesti sa ai inceredere in el, renunta si mergi mai departe.Dar daca tu simti ca merita a doua sansa incepe prin a avea incredere in el.Nu ii iau apararea,dar suntem oameni si sta in natura noastra sa gresim.Raspunde-i fetei si spune-i ca nu este disponibil, pentru ca este si orgoliul tau in joc,nu are rost sa te pretezi la ceva ce nu te avantajeaza.
missy_ingerash
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:16
AS RASPUNDE LA TELEFON..

Postat pe 7 Mai 2009 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
explicati-mi comportamentul fostului iubit 181 De la: LadyManu 1 Decembrie 2014 22:07
Trebuie sã slabesc!!! 236 De la: battleofwits 12 Martie 2011 20:27
Nu ma mai cauta 12 De la: kudika_16855 19 Octombrie 2012 23:05
Uneori si povestile dor... 32 De la: PICCKARD 13 Octombrie 2011 21:18
fetelor voi ce ati face? 120 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35