Setari Cookie-uri

Ai putea trece peste un "one-night stand" al partenerului?

eu cred k da...daca ar fi primul si depinde si de la cine am aflat
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:41
daca ar fi primul? eu zic sa treci peste numai daca ar fi ultimul

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:31
nu,nu e bine deloc nici sa treci nici sa nu treci....ce va pot spune este ca eu am trecut peste una....apoi s-a repetat....si uite asa ,iertarea mea nu a fost decat o incurajare si o provocare pt el.
sfatul meu? nu,nu trecetzi,nu are nici un drept atata vreme cat pretinde ca va iubeste.
matracucu
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:43
nici eu nu as trece.. decat POAAAAATE ( si acest poate cu mari semne de intrebare) daca relatia noastra ar fi mers f prost in perioada respectiva si el ar fi avut o scuza acceptabila pt acel lucru.. altfel, nici vorba!

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:47
asta da intrebare incuietoare
ma crezi ca nu stiu????? dar stii ce i-as face?

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:19
poate l-as ierta daca ar fi vorba doar de one night stand si nu de o relatie dar stiu sigur ca relatia dintre noi nu va mai fi aceasi niciodata
oricum nu l-as ierta din prima ,l-as chinui putin,oricum as stii eu cum sa il fac sa regrete toata viata lui acea aventura!

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:35
nu se poate trece peste asa ceva...
din moment ce ati facut si voi acel pas....
de ex. prietenul meu mi`a zis k dak ii ofer ce are nevoie si imi ofera ce am nevoie nu avem nevoie de altcineva....
si pana la urma dak te respecta nu face asa cva....
asa k...nu`i iertati dak fac asa cva...k nu merita...dak va exista po prima data...va fi si a doua si asa mai departe...
Dana_Strilciuc
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:38
NU

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:41
depinde,nu e o regula ca trebuie sa o faca si a 2-a oara! se prea poate sa regrete foarte mult ce a facut,si sa ii fie invatatura de minte pt toata viata,si sa aprecieze faptul ca i-ai dat o a doua sansa,oricine poate gresi
acum eu nu ma refeream la ciobani care inseala tot timpul,indiferent daca cu una de pe centura sau cu o femeie oarecare...
eu zic sa nu fi sigura nici macar de tine,mai ales de prietenul tau...

Postat pe 23 Septembrie 2008 20:42
Conetaza foarte mult si persoana cu care te inseala....daca e o cunostinta...sau o prietena. :|
c0r1nu7z4
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:59
sincer nu cred ca as putea trece si nici nu l-as ierta...pentru ca daca s-a intamplat o data se poate intampla si a doua oara...si din moment ce eu nu il insel cu altul,fie si pentru o noapte,de ce sa faca el asta...nu sunteti de acord cu mine??

Postat pe 24 Septembrie 2008 08:59
da ar fi primul si ultimul
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 10:03
De la: alexutzab, la data 2008-09-24 10:03:43da ar fi primul si ultimul


nu draga mea,nici vb de iertare,asculta tu la batrana,ca stie ce zice.......de barbatzi e plina lumea si dai next.....pt ca,atunci cand a facut-o,tu ai fost ultimul lucru la care s-a gandit el....si nu poti permite never ever asa ceva.cu cine sau de ce a facut-o nici macar nu mai are vreo relevantza....a facut-o si gata...punct.
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:55
Eu as putea trece doar in conditiile in care mi-ar spune intr-o zi ,,vezi ca diseara urmeaza sa am prima mea one night stand,sper ca nu te deranjeaza acest lucru'' ....eu nestiind ce e asta evident ca i-as spune da dragul meu ,gandindu-ma probabil ca asta este un nou joc de carti inventat mai nou de care nu am auzit inca.

Serios acum , alexuta , e interesanta dorinta ta de a deschide topicuri interesante dar de aici si pana la a spune ca ai putea trece peste asa ceva doar ca sa poata continua lumea sa scrie .....e cam mult nu crezi ?


La ce fel de partener te referi cand spui ca ai putea trece peste noaptea lui de amor ?

La unul pe care-l ai de 2 zile sau la partenerul tau pe care-l iubesti si pe care nu vrei sa-l imparti cu nimeni ?

,,da,ar fi primul si ultimul'' iar marmota invelea ciocolata in hartie igienica pentru ca s-a terminat staniolul de mult nu ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:06
iris_4_ever daaaa,punct ochit,punct lovit.bravo,ai cuvintele la tine si asta imi place la nebunie.
pai cum sa treci chiar in cazul in care iti spune din timp si tu te gandesti ca e un joc......e si mai grav pt ca e cu premeditare..
aaaaaaaaaaaaa,imi vine sa urlu si sa il omor,ies rapid ca ma napadesc amintirile si numai de asta nu am eu nevoie acuma...si niciodata.
iris
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:15
Era o gluma,presupunand ca ma anunta din timp si eu-s proasta si nu stiu cu ce se mananca one night stand-ul ala atunci da ....hai sa zicem ca as trece peste,prostia se plateste nu ?

Problema este ca nu inteleg la ce fel de partener se refera fatuca noastra ,nu conteaza ce mesager iti aduce la cunostiinta ce face partenerul tau ....ideea este ca in general nu poti trece peste chestii de genul cand esti implicata intr-o relatie.

Imi pare rau ca ti-am readus in memorie amintiri uitate laura
iris_4_ever
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:26
alexuta mama , poate imi raspunzi si mie la intrebarea aia cu partenerul ca vad ca iar ai inceput sa deschizi subiecte intr-o veselie .
Ce rost are sa deschizi subiecte daca nu ai grija sa le intretii pe cele deja deschise ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:29
da.si ce daca deschid?
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:45
de trecut se poate trece!acum depinde despre ce partener vorbim!chestia grava este ca amintirile ramin si relatia nu mai poate fi la fel!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:45
si ce daca ? hhmmmmm , bun raspuns ,sa stii ca la acest gen de raspuns chiar nu ma asteptam , ma surprinzi
iris_4_ever
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:47
da bine. ma bucur. hai schimba topicul
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:48
si tanti iris trebuie sa accepti orice parere. tu o spui pe a ta, ti-o sustii si atat, nu te iei cu lumea la cearta ca nu-ti convine nush ce
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:53
stai calma copila ca-l schimb si ramai cu un topic de o pagina pentru ca deja devii plictisitoare cu atatea topicuri deschise in care nu spui nimic niciodata ...
te las sa ghicesti singurica de ce nu vreau sa continui ,,discutia'' cu tine
have fun
iris_4_ever
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:55
iris draga mea,te rog sa ma scuzi daca ma prind mai greu la glume,nu e pt ca nu am simtul umorului bine dezvoltat insa glumitzele pe genul asta de subiect ma fac sa imi clocoteasca sangele.....
nu e nimik pt ca imi trezii amintirile,ca si asa cam demult nu am rasfoit prin arhiva si pe vremea asta ce am mai bun de facut???
asa o sa am si motiv sa nu gatesc si sa stau latzita in pat toata ziulica,nu?
ca de...."dragul meu,m-au napadit amintirile,si nu e vorba de alea cu nunta,nuuuu,e vorba de alea cu matracuca"......
iris iubita io te puuup
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:55
Ma scuzi , am revenit dar asta pentru ca trebuie sa rectific ceva ...spui si tu ceva pe topicurile deschise de tine dar spui numai aberatii asa ca pana la urma rezultatul e tot nimic .

Laura , te pup si eu ,pentru mine asta e un subiect inchis asa ca nu voi mai da pe aici , las copilul sa joace in continuare , pacat ca are prea multe jucarii si nu stie ce sa faca cu ele
iris_4_ever
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:58
De la: alexutzab, la data 2008-09-24 12:53:12si tanti iris trebuie sa accepti orice parere. tu o spui pe a ta, ti-o sustii si atat, nu te iei cu lumea la cearta ca nu-ti convine nush ce


Stai in casa de sticla si arunci cu pietre...
Nu sa dat nimeni la cearta-a fost o parere.
Arta conversatiei consta in capacitatea de a intretine si dezbate un subiect si nu a pune tot felul de întrebari stupide. Asta e parerea mea.
De gustibus non est disputandum.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:03
De la: alexutzab, la data 2008-09-24 12:53:12si tanti iris trebuie sa accepti orice parere. tu o spui pe a ta, ti-o sustii si atat, nu te iei cu lumea la cearta ca nu-ti convine nush ce


alexutzab mama,tanti iris e o femeie extraordinara de la care ai fi putut invatza f multe insa faptul ca ea are o cu totul alta opinie fatza de a ta asta nu inseamna ca trebuie sa ii raspunzi in maniera in care ai facut-o.sincer,invatza sa citesti printre randuri,adulmeci,mesteci,daca iti place inghiti daca nu scuipi.
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:04
da ok.imi pare rau ca nu iti place subiectul meu.creeaza tu unul pe gustul tuturor si-ti dau o bere.
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:09
Salut!Eu nu as putea trece peste asa ceva...cred ca as fii super ranita....desi sunt casatorita de mai bine de trei ani si nu l-am banuit niciodata.Cel putin pana acum nu cred ca s-a intamplat asa ceva,sper ca nici pe viitor.Nu cred ca i-as ierta-o....suntem amandoi taur si gelosi din cale afara. Daca sotul m-ar insela(la mine nu are trecere chestia cu afost doar o noapte,am grsit,iarta-ma!),ma gandesc ca nu as putea sa-l mai ating...
kassandry
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:17
1.unii oameni nu gandesc ( e posibil sa cititi printre randuri si sa va deti seama la ce anume ma refer.)
2. hmm...unii intr`adevar, ar putea regreta ... dar altii...ar putea s-o repete. nu stiu, depinde de imprejurari.as vrea sa cred ca Nu
morticia_adams
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa nu cadem in ridicol 18 De la: Balerinna 18 Octombrie 2010 23:22
Nu pot sa inteleg ce se intampla cu el 13 De la: ancacumintica 24 Ianuarie 2016 21:13
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
am probleme cu iubitul meu 8 De la: yka_tyna11 20 Aprilie 2012 17:14
SOCANT dar .. incest.. se mai intampla 36 De la: addicted_95 12 Februarie 2011 21:54