Setari Cookie-uri

tratament pentru cuperoza

si eu am aceasta problema....am fost la dermato si mi-a dat RUBORIL si metroruboril Gel , si vad ca e mai bine, iar pt roseata o crema de la Bioderma:sensibio AR. Bafta!
cozma
Postat pe 7 Mai 2010 19:40
eu am facut deja a doua sedinta cu IPL. Rezultatele sunt multumitoare : roseata nu prea mai am si cele cateva vinisoare sunt mai evidente dar astept sa dispara (mi s-a spus de la inceput ca vor fi necesare cateva sedinte......si dupa fiecare sedinta vinisoarele devin mai rosiatice sau vinetii... si dupa un timp vor dispare) ......
am sa va mai scriu despre rezultate.....
kudika074574
Postat pe 8 Mai 2010 22:13
salut. sotul tau din pacate nu are dreptate, caracteristic cuperozei este ca vasele sangvine odata afectate, deja numai primesc si numai transmit substantele nutritive, asa e si partea negativa. asa ca din fericire pentru tine, ai pur si simplu o piele de la mama natura buna. sper sa ramii tot atit de tinara si la 70-80
kudika399281
Postat pe 6 Mai 2011 17:56
da e chiar nashpa chestia asta. eu am 23 de ani si jumate de an in urma am observat citeva vinisoare nu rosii, asa albastrui prin zona maxilarului sting. la inceput m-am gindit ca am o piele subtire. 2 zile in urma am observat si pe celalalt maxilar, plus pe nas una micuta rosie si am inteles ca e cuperoza. oricum nu e vizibil inca, doar ca eu stiu unde sunt si le vad. m-am gindit sa nu las sa evolueze. azi am mers la dermatolog si mi-a zis sa iau un produs de la isis pharma cu care sa ma dau pe zonele afectate. voi face citeva sedinte cu o lampa....nu tin cum se numeste, plus trebuie sa beau zinc si vitamina b si c. am sa va zic peste citeva saptamini rezultatul. cineva stie cum ramine cu sala de sport- am citit ca trebuie efort moderat.
kudika399281
Postat pe 6 Mai 2011 18:10
Cuperoza necesita o ingrijire permanenta a tenului.Se faca tratamente cosmetice,masaje faciale,etc si se mai amelioreaza dar foarte rar trece.Pentru detalii ID cosmeticaladomiciliu si iti pot spune ce tratamente faciale sa faci.
kudika402719
Postat pe 16 Mai 2011 18:08
gama Roseliane de la Uriage , cu apa termala si ingrediente special concepute pentru a remedia aspectul inestetic generat de rozacee.Se gaseste doar in farmacii.Succes
kudika461873
Postat pe 28 Octombrie 2011 12:12
Eu aveam cateva vinisoare rosii in jurul nasului. Am fost la dermatolog- dr Luminita Marinescu, si mi le-a topit cu laserul.
emilia100
Postat pe 16 Decembrie 2011 12:11
mama mea a avut aceeasi problema si pana la urma a gasit o crema buna. se numeste stop redness si e un fel de tratament. sper sa va fie de folos informatia si sa scapati de roseata! pupici
kudika_15761
Postat pe 6 Septembrie 2012 19:54
Ma confrunt si eu cu o nenorocita de cuperoza de cati-va ani buni.Am facut si tratament cu ruboril mai bine de un an de zile si tot degeaba. Daca stie cineva un medic bun in Timisoara care sa ma scape cit de cit de cuperoza va rog sa-mi spunet-i si mie. Multumesc si succes in lupta cu cuperoza.
kudika_939752
Postat pe 28 Octombrie 2013 19:10
Buna,
am avut venisoare pe nas si am scapat de ele in timp cu rithual derm si crema rithual skin.Am vazut o reclama cu Gina Pistol in care spunea ca a scapat de problemele pielii cu aceste produse si am zis sa le incerc si eu. Am luat rithual derm 4 luni fara intrerupere si m-am dat zilnic cu rithual skin. In afara de cuperoza am scapa si de tenul incarcat nu mai am puncte din acelea pe zona T ,am fata curata. Eu cred ca am facut cuperoza la cosmetica, mergeam des la cosmeticiana si imi faceam tot felul de tratamente.
kudika_941463
Postat pe 7 Noiembrie 2013 18:44
A aparut in Romania gama Lierac-una foarte buna...au si un tratament pentru roseata si cuperoza ...este o gama f buna
cumsafie
Postat pe 26 Iunie 2014 19:07
intra pe iherb.com; foloseste prima data codul SOC944 si profita de reducere de 10$ daca depasesti 40 $ sau 5 $ daca valoarea comenzii e mai mica.

eu folosesc acest site de 4-5 ani: produse ieftine, eficiente, garantate;

acum iau spirulina pacifica-produs pur hawaian -vindeca echilibreaza toate bolile si suferintele;

kudika_976014
Postat pe 6 Noiembrie 2014 11:51
Buna!

Zilele acestea am inceput o cura cu suplimentul Derminax si sper din tot sufletul sa reusesc sa scap de cosuri. E extrem de frustrant sa tot auzi diverse comentarii cu privire la aspectul exterior. Mi-ara fi de mare folos si niste sfaturi pentru scaderea in greutate.

Multumesc!

kudika_977629
Postat pe 10 Decembrie 2014 11:31
Buna! Ti am citit întrebarea si vad ca foarte des femeile se confrunta cu aceasta problema,inclusiv sora mea. Dupa multe tratamente si saloane vizitate inclusiv clinici dermatologice ,am ajuns la sugestia cuiva sa încercam tratamentul oferit de un salon in centrul Capitalei ,pe calea victoriei. Doamna are 42 de ani de experiența si chiar știe ce face. Am inteles ca nu folosește produse cosmetice uzuale ci produse dermatologice. Încearcã daca nu ai facut o pana acum. Cosmeticiana se numește Ioana,la salon Gaal HairPlay,poți sa cauti pe net telefonul lor. Mult succes!!!
GiaJay
Postat pe 14 Ianuarie 2015 18:23
kudika_977629 cum mai merge tratamentul cu suplimentul ala? Se vad modificari? Si eu am acnee si vreau din tot sufletul ca sa scap de ea.

kudika_984522
Postat pe 30 Martie 2015 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sprancene 9 De la: kudika004339 9 Aprilie 2009 15:50
pete pe fatza!! 15 De la: dalilascumpy 20 Mai 2009 13:20
scapa de acnee 3 De la: kudika226898 6 Septembrie 2010 21:48
imi place fratele prietenului meu 1 De la: zambareatza90 16 Aprilie 2009 19:53
vreau sa stiu care sunt tipurile de machiaj care mi se potrivesc! 1 De la: Atelierele_ILBAH1 10 Martie 2013 13:14