Setari Cookie-uri

E VREO LIMITA .......PANA ITI PIERZI CONTROLUL??

De la: annne_marrrie, la data 2008-10-09 15:42:42Pentru suferinta, imi pare rau ... stiu cum e sa suferi ...

Insa pentru faptul ca suferi dupa un barbat INSURAT (ca fazele astea cu imi las nevasta/ prietena/ gagica pentru tine) sunt pentru copii mici . simplul fapt ca statea in aceeasi casa cu ea, ca era inca insurat cu ea, spune multe, nu? Si ca inca vorbea cu ea ... bine, nu de fata cu tine ....

CE AI CAUTAT CU UN BARBAT INSURAT ?
CREZI ca toti sunt prosti sa isi lase nevestele pt amante(tarfe)?
Si lasa vrajeala cu mana pe biblie si etc ... Dumnezeu nu ajuta pe cei ce dezbina familii, pe cei/ cele care calca stramb ... Asa ca roaga-te mai bine sa iti ierte pacatele, asta fiindca esti asa o credincioasa si sa te aiba in paza ... eu una nu te vad bine ...

si inca ceva ... se spune ca pacatele parintilor se rasfrang asupra copiilor ... ai grija mare !!!


nu cred ca-si au rostul cuvintele tale. Parca esti o babuta. De ea a ales aceasta situatie , e decizia ei!!!!!!!! Ea va suferii... Fiecare suntem raspunzatori pentru alegerile noastre!!!!!!!!!
Si inca ceva de ce sunt devina doar femeile?
Eu lucrez in lumea barbatilor si ce am observat si ma inspaimantasem era ca majoritatea se dadea la fete ... doar pentru a-si verifica de mai au papagal...
Eu am invatat sa-i fac sa-si inghita cuvintele si nici sa nu aibe tupeul sa ma invite peundeva ( la cafe; la munte ). Dar exista disperate ce au impresia ca de arati bine te dai la sotul ei...... si fac tot felul de crize si el nici nu a s-a dat la tine de nicioculoare!!!!!!!
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:48
De la: annne_marrrie, la data 2008-10-09 15:42:42

Pentru suferinta, imi pare rau ... stiu cum e sa suferi ...

Insa pentru faptul ca suferi dupa un barbat INSURAT (ca fazele astea cu imi las nevasta/ prietena/ gagica pentru tine) sunt pentru copii mici . simplul fapt ca statea in aceeasi casa cu ea, ca era inca insurat cu ea, spune multe, nu? Si ca inca vorbea cu ea ... bine, nu de fata cu tine ....

CE AI CAUTAT CU UN BARBAT INSURAT ?
CREZI ca toti sunt prosti sa isi lase nevestele pt amante(tarfe)?
Si lasa vrajeala cu mana pe biblie si etc ... Dumnezeu nu ajuta pe cei ce dezbina familii, pe cei/ cele care calca stramb ... Asa ca roaga-te mai bine sa iti ierte pacatele, asta fiindca esti asa o credincioasa si sa te aiba in paza ... eu una nu te vad bine ...

si inca ceva ... se spune ca pacatele parintilor se rasfrang asupra copiilor ... ai grija mare !!!

scz dar citeste si cea ce am scris prima oara,si inca ceva esti imi amintesti de cineva carei tot asa ca tine cru
m_manoka
Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:03
si dc crezi c sant tarfa,pt ca am un copil sil cresc singura nu cred ca pt astfel de lucru,sau ca mam indragostit de cineva care nu traia bine cu cineva si inca un lucru nu eu fugeam dupa el ci el nu ma lasat in pace dar atita pot zice uitate in oglindaraspunde pt defectele tale facute in viata si pe urma scria pa
m_manoka
Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:06
si inca un lucru draga astfel de oamei nu cunosc ce inseamna sa iubesti,le iubesc pe ele insusi ele sa aiba tot si de rest nu le pasa pa
m_manoka
Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:03
Iubirea invinge intodeauna.....vreau sa va multumsc pt toti care ati fost langa mine,ati dat sfaturi sau pareri.Va pot spune cas fericita,AM INELUL PE DEGET,NU MAI SANT TENSIUNI INTRE NOI,PUTEM VB DESCHIS DESPRE TOT,SIMT CAS IUBITA MI A DOVEDIT FATA DE COPILUL MEU,SI FATA DE MINE CA NE IUBESTE,PT TOATA LUMEA VA DORESC TOATE BUNE MULT FERICIRE !!!
m_manoka
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:49
"Buna ziua . Imi cer scz de acuma deja pt scrisul meu si greserile mele de gramatica!!"
Te rog doar sa te gandesti ca va veni o zi cand copilul tau va merge la scoala (presupun), mai ales ca ai zis ca este foarte destept, si va veni acasa si-ti va spune :"Mami, ajuta-ma si pe mine sa-mi fac tema la....(orice)". Si ce le vei zice? Ca nu stii? Imi pare rau, dar daca nu ti-e mai usor sa "recapitulezi" singura, presupunand ca ai trecut si tu prin scoala, fii pregatita sa inveti in ritm cu copilul tau.
Alexandra_Pitzy
Postat pe 20 Decembrie 2008 04:25
sti ceva cand tu vei vb si scrie la fel in ungureste cum vb si scriu eu in romana atuncia vei avea dreptul sa-mi ti morar.........
m_manoka
Postat pe 21 Decembrie 2008 10:04
un lucru nu inteleg ...dc sant atitia oameni rai ,cu intenti rele fata de alti oameni pe CARE nici nu le cunosc ...SINCER TI AM FACUT EU TI-E VREODAT CEVA RAU??? SARBATORI FERICITE ...
m_manoka
Postat pe 21 Decembrie 2008 10:06
Manoka, e ok... Fata nu stia ca esti unguroaica.
Pe de alta parte, fazele cu "ce ai cautat cu un barbat insurat" sunt puerile si inutile. Daca el ar fi fost fericit cu sotia de dinainte de a te cunoaste pe tine, nu te-ar fi cautat atat.
Ca sa revin... Da, iti trebuie multa putere sa iti cresti copilul singura, si pentru asta te admir.
Nu ne-ai spus ce s-a mai intamplat...
Dor_a
Postat pe 21 Decembrie 2008 10:15
De la: m_manoka, la data 2008-12-21 10:06:28un lucru nu inteleg ...dc sant atitia oameni rai ,cu intenti rele fata de alti oameni pe CARE nici nu le cunosc ...SINCER TI AM FACUT EU TI-E VREODAT CEVA RAU??? SARBATORI FERICITE ...


Nici nu am zis ca mi-ai facut vreaun rau si intradevar, nu stiam ca esti unguroaica. Oricum sfatul ramane valabil daca copilul face scoala in limba romana Si crede-ma-, nu ti-am zis-o cu rautate
PS:astept si eu sa vad ce mai e nou in povestea ta
Alexandra_Pitzy
Postat pe 21 Decembrie 2008 18:28
Am uitat sa-ti urez si tie si familiei tale Sarbatori Fericite
Alexandra_Pitzy
Postat pe 21 Decembrie 2008 18:30
MS LA FEL ITI DORESC SI EU SI PT TOATA LUMEA SA FITI IUBITI SI MULTA SANATATE ....
m_manoka
Postat pe 22 Decembrie 2008 17:08
eu imi pierd controlul foarte des si foarte repede, nu cred ca in cazul tau ar fi o problema, eu imi pun mereu intrebarea daca eu am o problema, si sunt sigura ca am, sunt impulsiva si raspund repede si fara sa pun toate intr-o balanta.. nu stiu ce as putea sa-ti spun ca si sfat, sunt curioasa cum au decurs pana la urma toate. succes
Sweet_Rodica
Postat pe 1 Ianuarie 2009 01:00
UN AN NOU FERICIT PT TOATA LUMEA!!!
Scz dar cum lucrez la Vodafone in luna decembrie la noi era nebunie,intre timp am si scris o carte de poveste am si ilustrato,care cu ajutorul lui DZ va fi publicat :).
Sa revin la subiectul meu sincer acuma nu-s bine ,fosta ... a inceput sa santajeze de sarbatori a luat in fata lui o multime de pilule si a fugit...sincer eu nu mai pot ,am obosit ,si nu mi-as ierta niciodata in viata daca ea...intelegeti,daca asa este scris ca vem fi impreuna atuncia asa va fi...,nu mai sant eu insumi si puiul meu are nevoie de mine....anul nou am inceput asa a inceput un an nou ,o viata noua,in care are loc puiul meu ,sa-mi implinesc visul meu sa fie publicata cartea,pictez in continuare mergem cu puiu la inot si cred ca mult timp no sa aiba loc barbat in viata mea...cred ca aicia se incheie povestea mea ,cel mai rau este ca ma doare .Va pup pe toate sa aveti grija de voi si sa va iubiti pe cei apropiati parca fiecare zi ar fi ultima.Va multumesc.
m_manoka
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:13
am uitat ieri sa va scriu ca ironia sortii el nu este nici cu mine nici cu ea..
m_manoka
Postat pe 7 Ianuarie 2009 08:29
cool
morticia_adams
Postat pe 9 Februarie 2009 01:46
Manoka, cauta femeie fericirea, si daca o gasesti: sa fie cu noroc!

Postat pe 9 Februarie 2009 05:01
ms pt sfat Roco eu nu mai caut nimik ma bucur pt cea ce am deja,pt cel mai importanta persoana din viatat mea puiul meu,pt faptul ca ador sa citesc si ca pot picta........
m_manoka
Postat pe 10 Februarie 2009 08:54
am uitat sa va zic ca prin sora mea am primit cartea care ma ajutat ff mult THE SECRET ,am citito de vreo 3 ori,la film m-am uitat de vreo.....nici nu stiu de cate ori ,o sfatuiesc pt toata lumea ,e super daca intelegi si poti si sa-ti schimbi viata,daca vrei se poate ........
m_manoka
Postat pe 10 Februarie 2009 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sorry 11 De la: kudika023770 4 Noiembrie 2009 12:54
Dragoste si Libertate in Doi! 27 De la: maimai_no11 17 August 2011 02:48
Intrebare,putin ajutor daca se poate. 34 De la: thadoogback 3 Octombrie 2010 20:59
probleme in dragoste 28 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:50
cred ca am innebunit instantaneu.... sau eram de cand m-a facut mama si nmai acum mi-am dat seama... 37 De la: IULIA_IULIA_ 3 Decembrie 2009 19:43