Setari Cookie-uri

vreau sfaturi....va rog!!!

buna...sunt virgina,mi-am facut prima doza impotriva cancerului la colon si la uter si vream sa stiu daca pot face dragoste cu prietenul meu inainte de a termina si celelalte doze!!! pot pati ceva rau daca voi face dragoste cu el? va avea un efect rau impotriva vaccinului? astept raspunsuri...

Postat pe 25 Septembrie 2008 21:18
Nu iti pot raspunde la intrebare insa vreau sa te felicit pt ca ti`ai facut vaccinul impotriva cancerului de col Si eu intentionez sa il fac si sfatuiesc toate femeile sa ia masuri preventive!
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 21:51
Vaccinul acesta nu trebuie facut inainte de inceperea vietii sexuale ?

Postat pe 25 Septembrie 2008 21:54
pai si de unde stii tu Georgia daca mi`am inceput viata sexuala ??? Anyway...exista un tip de vaccin care se face la orice varsta ...din cate sunt eu informata pana acum.
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:03
am zis ca nu mi-am inceput viata sexuala ...vream sa stiu daca are ceva sa imi incep viata sexuala in timp ce fac acest vaccin...sunt cu prietenul meu de un an si 2 luni,iar acest vaccin l-as termina dupa vreo 5 luni si cateva zile ...

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:07
eu cred k o vizita la medic te poate ajuta cel mai bine! asa o sa stii si ce metoda contraceptiva sa folosesti!
s26
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:07
Nicoleta , eu zic ca cel mai bine ar fi sa intrebi medicul , aici e nevoie de o parere avizata!
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:08
De la: Nicoleta19, la data 2008-09-25 22:07:19am zis ca nu mi-am inceput viata sexuala ...vream sa stiu daca are ceva sa imi incep viata sexuala in timp ce fac acest vaccin...sunt cu prietenul meu de un an si 2 luni,iar acest vaccin l-as termina dupa vreo 5 luni si cateva zile ...


nu are nici o influenta inceperea vietii sexuale...de papiloma esti protejata inca de la prima doza vaccinala...totusi nu ar strica folosirea prezervativului ca protectie impotriva oricaror transmieri de bts si chiar impotriva unei eventuale sarcini..

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:12
De la: Puffilici, la data 2008-09-25 22:03:08pai si de unde stii tu Georgia daca mi`am inceput viata sexuala ??? Anyway...exista un tip de vaccin care se face la orice varsta ...din cate sunt eu informata pana acum.


nu m-am referit la tine pufilici :D vreau sieu sa imi fac vaccinul si parca asa auzisem, sper sa nu fi confundat cu altceva

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:12
nu stiu cum sa ajung la medic pentru ca nu as vrea sa afle mama...ea mi-a cumparat acest vaccin si nu as vrea sa o supar dar nici sa imi pierd prietenul

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:12
de obicei dai telefon si-ti faci programare.

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:16
Pai intreaba orice medic ginecolog...banuiesc ca mama ta nu ii cunoaste pe toti...
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:18
daca tot ai stat un an si ....fara ....mai asteapta putin pana te lamuresti daca are ceva sau nu.

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:18
De la: Nicoleta19, la data 2008-09-25 22:12:39nu stiu cum sa ajung la medic pentru ca nu as vrea sa afle mama...ea mi-a cumparat acest vaccin si nu as vrea sa o supar dar nici sa imi pierd prietenul


iti iei frumusel iubitul de mana si mergeti impreuna la un playning familial.si nu are cum sa afle mami!acolo o sa primesti si anticonceptionale gratuite si o sa ti se spuna si dak poti sau nu sa faci sex avand in vedere faptul k facut acel vacin.o sa te lamureask in tot ce vrei sa stii legat de acest aspect.
s26
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:21
poti sa iti rogi prietenul sa mearga cu tine
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:21
e aiurea pentru ca eu l-am mintit pe prietenul meu si i-am spus ca nu pot face sex cat timp fac acest vaccin ...dar acum parca nici nu as vrea sa il pierd pentru ca e foarte suparat in ultimul timp si nu prea mai are chef de mine ca inainte...imi spune ca m-a asteptat atat si mi-a demonstrat ca ma iubesti si ca ii este frica sa mai imi zica ceva pentru ca stie ca eu ma voi culca cu altcineva dp vreo 2 luni fara sa ma implic sufleteste

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:26
De la: s26, la data 2008-09-25 22:21:30
De la: Nicoleta19, la data 2008-09-25 22:12:39nu stiu cum sa ajung la medic pentru ca nu as vrea sa afle mama...ea mi-a cumparat acest vaccin si nu as vrea sa o supar dar nici sa imi pierd prietenul


iti iei frumusel iubitul de mana si mergeti impreuna la un playning familial.si nu are cum sa afle mami!acolo o sa primesti si anticonceptionale gratuite si o sa ti se spuna si dak poti sau nu sa faci sex avand in vedere faptul k facut acel vacin.o sa te lamureask in tot ce vrei sa stii legat de acest aspect.


Playning pot sa faca acasa in 2 la planning poate !
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:26
credeti ca va mai rezista mult langa mine/???

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:36
mi se pare mie sau prietenul tau e cam idiot?
scuze....asta impresia pe care o am din ce ai scris tu.........
adica cum vine asta...a asteptat un an si ceva, iar acuma ca esti sub tratament preventiv nu mai poate astepta putin............ba mai mult.....e bosumflat.....si mai ales de unde trage el concluzia ca o sa te culci cu altul, daca pana acuma nu si-a pus problema asta? cu ce te face tratamentul asta mai infidela? ca nu pricep........
dienuta_nou
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:39
[quote name='Puffilici' date='2008-09-25 22:26:52'Playning pot sa faca acasa in 2 la planning poate ![/quote]

iubita mai gresesc si eu.nu stiu cum am facut azi da park am scris cu picioarele nu cu mana.sincer mi s-a sters tastatura si nu am timp ziua sa unblu dupa alta asa k scriu repede si cam alandala.
s26
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:41
inaintea lui am mai avut un prieten ...am vrut sa ma culc cu el dupa 7 luni si nu l-a tinut ...am renuntat la el dar nu pentru ca nu l-a tinut..pur si simplu..si am facut greseala sa ii spun actualului meu prieten asta...iar de atunci nu prea are incredere in mine ....imi spune ca il iau de fraier

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:42
dar ce vine am eu ca mama m-a pus sa fac acest vaccin...eu vreau sa trec la pasul urmator dar mi-e frica sa nu patesc ceva ...

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:44
np s26 , am glumit si eu :)

Nicoleta ...cum nu l`a tinut? era impotent sau ce 7 luni e ceva timp , nu pricep de ce iubitul te vede ca o fata care ar ceda una-doua...asta mi se pare cam aiurea.Nu lasa un barbat sa iti puna conditii de acest gen...iti incepi viata sexuala atunci cand vrei si mai ales in conditii care sa nu`ti afecteze sanatatea.
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:46
Daca tot tine asa de mult la tine ce nu ii explici situatia si asa ii spui si adevarul si sa mearga cu tine k sa cunoaste-ti amndoi veste k daca este negativ si el nu te cred?atunci ce faci?
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:47

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:52
sa-ti pierzi prietenul !?
morticia_adams
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:53
daca tot a asteptat atata macar sa vada k nu minti
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:56
salut
dute la un doctor ginecolog si el te poate ajuta.Iar prietenul tau ar trebui sa nu mai faca presiuni asupra ta,faptul ca te culci cu el nu este o dovada de iubire.iar dc el a asteptat pana acum ce mai conteaza alte 5 luni???e vreo urgenta sa va culcati??pierde vreun tren??scuze,dar face prea multe presiuni asupra ta.stie ca il iubesti si ca il vrei in viata ta ,iar el profita de asta.
soryanca
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:39
Salut !
Cred ca cel mai indicat ar fi sa stai de vorba cu medicul ginecolog / cu cel de familie. Si eu intentionez sa fac acelasi lucru
miniblu
Postat pe 28 Septembrie 2008 08:47
ai grija!Nu cred ca te iubeste ci mai degraba vrea sa se culce cu tine, esti virgina si lor asta le place.Cum poate un baiat care te iubeste sa insiste la asa ceva, e absurd.Daca te iubeste cu adevarat va astepta si 1 an, fiindca intr-o relatie bazata pe dragoste nu sexul este cel mai important, asta vine de la sine, dar nu sa stai si sa insisti.
Mi-am pierdut virginitatea cu un baiat pe care-l iubesc. Au fost momente cind ne certam,pe cale de a ne desparti si in acele momente simteam ca s-a folosit de mine si e foarte, foarte dureros. SUCCESE!!!
Da, si inca ceva, punel la incercare inca vreo 2 luni daca te iubeste nu te va parasi din asa un fleac.

Postat pe 2 Octombrie 2008 13:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
??? 11 De la: pickard 20 Martie 2011 14:32
Intre dragoste si cariera?Ce ati alege? 25 De la: kudika_969431 11 Septembrie 2014 18:30
ce ar trebui sa fac?! 5 De la: kudika030058 4 Iulie 2009 17:05
Fantoma fostei relatii 38 De la: PaulaPSM 30 Iunie 2013 17:45
ce sa fac sa fie ca inainte? 9 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 11:51