Setari Cookie-uri

Nu suport sa se uite dupa alte fete,sa spuna ceva frumos despre alte fete,sunt foarte geloasa!

Sunt o fata normala,am 20 de ani si o relatie de 1 an si 8 luni.Tot ce am facut pana acuma am facut impreuna.El este un tip foarte respectuos,se poarta foarte frumos cu mine,mi-a dovedit de nenumarate ori ca tine la mine si k nu poate sta fara mine,ne iubim...Amandoi am fost virgini...si el ... si eu !insa am momente in care sunt foarte geloasa pe prietenii si prietenele cu care iesim,cand el spune k una dintre prietenele noastre e dragutza sau ca ii sta bine imbracata nu stiu cum,sau cand se uita dupa vreo fata pe strada.....imi vin in cap numai idei si filmulete cu el si cu aia in pat ,cum i-o trage si in clipa aia imi vine sa urlu.Nu stiu ce sa zic,m-a mai mintit cateodata,minciuni gen k am ajuns aksa dar s-a dus cu baietii pe undeva!nu stiu si nici nu vreau sa ma gandesc cum as reactiona daca as afla ca m-a inselat vreodata sau ca ma inseala!eu nu sunt in stare sa il insel,nici nu vreau dar nici nu pot pentru ca el imi ofera totul!insa nu stiu cum este el,avand in vedere k sunt multe fete dragutze care arata mult mai bine decat mine,mult mai altfel !probabil ca sunt nebuna!deci imi vine sa-l tin legat,sunt disperata!
alexandrailiubestepealex
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:11
poti sa il pierzi daca continui tot asa ! tu nu te uiti la alti baieti care sunt mai draguti ?

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:16
sincer...eu nu pot sa ma vad langa alt baiat!!!!!!!!!!!nu vad niciodata baieti dragutzi!nu stiu ce sa mai fac !
alexandrailiubestepealex
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:19
io cred ca nu se uita! sta cu ochii in pamant , cand ies impreuna afara!

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:19
urata atitudine ai, nu stiu ce sa zic. Orice sfat ti-am da tu o sa o tii pe a ta...totultine de tine, sa te gandesti limpede la consecintele acestei atitudini si poate o sa mai remediezi situatia

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:55
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-25 15:19:25sincer...eu nu pot sa ma vad langa alt baiat!!!!!!!!!!!nu vad niciodata baieti dragutzi!nu stiu ce sa mai fac !



n-a zis nimeni sa te inchipui langa alt baiat. ci pur si simplu sa-i admiri!

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:58
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-25 15:19:25sincer...eu nu pot sa ma vad langa alt baiat!!!!!!!!!!!nu vad niciodata baieti dragutzi!nu stiu ce sa mai fac !






da la TV ii vezi??
di_cristina
Postat pe 26 Octombrie 2008 03:46
draga...casatoriti-va!poate asa o sa ai mai mare incredere in el
playboy
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:46
Nu cred ca daca se casatoresc rezolva ceva
E pur si simplu ceva la tine, incearca sa nu te mai gandesti, stapaneste-te, calmeaza-te, abtine-te, nu faci decat sa strici relatia cu atata gelozie.
uff..
Recunosc, si eu sunt fffffff geloasa. Numa ca...nu ma arat. Adica el mai vede cateodata ca ma uit aiurea si ca nu imi convine ceva, dar incerc sa fac totul sa nu isi dea seama ca nu imi convine, pentru ca stiu ca nu se intampla nimic daca el ii spune prietenei mele celei mai bine ca s-a facut mai frumoasa decat era inainte. Ei si? Da, e o dulce si o simpatica. Ca sa nu va spun ca am visat odata ca el era si cu ea, si cu mine, si ca niciunul nu imi spunea nimic. Ei, si ce? Nimic. Evident, ei i-am povestit si am ras impreuna, noroc ca nu ne plac acelasi gen de baieti.
Calmeaza-te si incearca cumva sa inlaturi toate gandurile alea inspaimantatoare
ralukiss
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:36
pai daca s-ar casatori,ma gandesc ca asa s-ar simti si ea mai in siguranta!Adica s-ar gandi totusi,ma chiar daca se uita dupa alte femei eu sunt nevesta si nu ii e asa de usor sa ma paraseasca...sau orice ar fi tot la mine se intoarce!ceva de genul asta!bafta...e greu cu gelozia...dar stii ca daca esti prea geloasa poti sa il si pierzi,adica se simte sufocat la un moment dat si.... gata!!trebuie sa te controlezi si sa nu ii scoti ochii din orice!
playboy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:41
draga....esti bolnava!!! gelozia asta dusa la extrem devine la un moment dat o boala, iar cea care sufera cel mai mult esti tu, caci el se va satura si va fugi de tine cat va vedea cu ochii...
Anissia27
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:52
esti prea disperata,o sa se sature de tine in curand...

Postat pe 4 Noiembrie 2008 23:17
ati cam impuscat-o pe fata asta....s-a speriat nu stiu ce sa mai faca.

si eu am fost intr-o relatie cu o tipa geloasa...nu mi-a placut deloc intr-un final a trebuit sa pun capat relatie pt ca sincer social era foarte izolat.
Sunt un tip sociabil caruia ii place sa vb cu lumea....si sincer genul asta de gelozie pt mine n-a fost foarte benefica.

ai cam 2 variante: sa te schimbi si sa ai mare incredere in el sau sa continui asa si sa vezi cat va rezista saracul sub aceasta presiune.
anderson
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:00
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-25 15:11:05El este un tip foarte respectuos,se poarta foarte frumos cu mine,mi-a dovedit de nenumarate ori ca tine la mine si k nu poate sta fara mine,ne iubim...el imi ofera totul!..deci imi vine sa-l tin legat,sunt disperata!


daca se poarta cum spui de ce esti atit de disperata?
daca inversezi rolurile - tie ti-ar place sa se comporte cu tine asa cum procedezi tu cu el?
decit sa il legi pe el mai bine iti "legi" accesele depresive - iti recomand ansilan
iar pt "sunt o fata normala...probabil ca sunt nebuna" alege o varianta corecta


sandra33
Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:47
Gelozia dusa la extrem nu e deloc benefica,tocmai in felul asta il poti indeparta de tine.!ABTINA-TE!!!!Nu-i arata ca esti geloasa.Nu-l izola in lumea ta,pt ca la un moment dat va vrea sa evadeze de tot si va fugii in bratele altei fete mai putin geloase,si care va intelege mai bine ceea ce isi doreste.Daca se uita la o alta fata asta nu inseamna ca nu te mai iubeste, si oricum chiar daca nu zice nimic despre ea in prezenta ta, poate in mintea lui tot o admira.Cum si tu poate admiri pe altul...in gandul tau.
lil_devil
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:51
HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:47
una e sa priveasca si alta sa pofteasca...de aici decizi u.in cazul in care simtzi ca pofteste inseamna ca nu e multumit de ce are langa el.problema trebuie rezolvata cumva pentru ca o sa ajungi sa o iei razna.multa bafta!
shea
Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:14
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-25 15:11:05Sunt o fata normala,am 20 de ani si o relatie de 1 an si 8 luni.Tot ce am facut pana acuma am facut impreuna.El este un tip foarte respectuos,se poarta foarte frumos cu mine,mi-a dovedit de nenumarate ori ca tine la mine si k nu poate sta fara mine,ne iubim...Amandoi am fost virgini...si el ... si eu !insa am momente in care sunt foarte geloasa pe prietenii si prietenele cu care iesim,cand el spune k una dintre prietenele noastre e dragutza sau ca ii sta bine imbracata nu stiu cum,sau cand se uita dupa vreo fata pe strada.....imi vin in cap numai idei si filmulete cu el si cu aia in pat ,cum i-o trage si in clipa aia imi vine sa urlu.Nu stiu ce sa zic,m-a mai mintit cateodata,minciuni gen k am ajuns aksa dar s-a dus cu baietii pe undeva!nu stiu si nici nu vreau sa ma gandesc cum as reactiona daca as afla ca m-a inselat vreodata sau ca ma inseala!eu nu sunt in stare sa il insel,nici nu vreau dar nici nu pot pentru ca el imi ofera totul!insa nu stiu cum este el,avand in vedere k sunt multe fete dragutze care arata mult mai bine decat mine,mult mai altfel !probabil ca sunt nebuna!deci imi vine sa-l tin legat,sunt disperata!
Mai sunt si altele ca tine...nu esti singura.Darvezi ca nu e chiar bine sa fii asa de geloasa.Si eu eram tare geloasa,sufeream din inchipuiri.İnca sunteti la inceput,crede-ma.....Poate ca va fi singura iubire,poate ca nu....Eu,desi eram geloasa,am avut si taria sa ma indragostesc de altul,sa-mi parasesc iubitul pentru altul pentru care am fost la fel de geloasa...crede-ma e o boala.Daca ati locui impreuna ti-ar mai trece,daca el ar avea ocazia sa-ti arate ca te iubeste.Acum tu spui ca esti prima....si el primul.S-ar putea sa vina un moment cand o sa-ti doresti altceva....sau el altceva nou.Poate ca nu vei avea nenorocul asta din partea lui.
Anca_bebika
Postat pe 24 Noiembrie 2008 01:01
DAR CHIAR K ESTI DISPERATA.....TU AI SPUS-O CU GURA TA!!!
90% K IN STILUL ASTA N-O SA-L MAI TII LANGA TINE MAI MULT DE 1 AN!
mihaimelania20042
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:11
Eu cred ca este vorba despre o stima de sine scazuta, nu ai incredere in tine si de aceea crezi ca poate gasi prietenul tau fete mai atragatoare si frumoase decat tine. Cred ca in orice relatie exista o doza mai mica sau mai mare de gelozie, ca pana la urma este oarecum normal sa nu vrei sa-l pierzi. Nu trebuie sa vezi in fetele din jur o amenintare.
Muls succes
anamaria86
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:03
De la: anamaria86, la data 2008-11-24 11:03:08Eu cred ca este vorba despre o stima de sine scazuta, nu ai incredere in tine si de aceea crezi ca poate gasi prietenul tau fete mai atragatoare si frumoase decat tine. Cred ca in orice relatie exista o doza mai mica sau mai mare de gelozie, ca pana la urma este oarecum normal sa nu vrei sa-l pierzi. Nu trebuie sa vezi in fetele din jur o amenintare.



hai sa mi spun si eu parerea ..........scoate i okiiiisa nu se mai uitee


ca o paranteza ....iti recomand ....sincer mergi la sala ...intretinete ....mananca sanatos......fa te c ploua ...sau mai bine aratai le tu....si incet incet ai sa scapi de asta ....amuzati-va pe tema asta .......imbracate mai sexi ......glumeste cu altii...in prezenta lui...dar nu intrece limita....fai pe plac ....dai 1 deget nu toata mana ...fal sa te vaneze mereu ......aratai ca inca mai ai ceva pt el ...care sa mai aiba ce sa descopere la tine ....,.fi smekera si jucausa ...glumeste mereu si nu fi suparacioasa......fi deskisa si arata i ca daca te pierde o sa i para rau.....



Cu drag cineva care a trecut prin asta si care s a saturat de gelozia posesiva a celei de langa mine,si care nu a stiut ce sa mi faca sa nu ma mai uit la altele .....exixta o zicala........BARBATUL ISI FACE POFTELE N ORAS DAR DE MANCAT TOT ACASA MANANCA.....nu ca asi fi de acord cu poftele in oras.......dar se mai intampla din ambele directiii asatai viata
gratuit89
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:32


Cind ai incredere in tine nu esti gelos ...gelozia vine din lipsa de securitate...Nimic nu este sigur in viata si este absurd sa vezi o relatie rezistind la nesfirsit... este o iluzie ....Nu exista....Si pe urma cine vrea sa fie legat de mini si de picioare....e plictisitor...nici un barbat oricit de frumoasa ar fi o femeie nu poate sa nu le priveasc si pe celelalte...diversitatea este ceva obisnuit..asta nu inseamna ca se va si culca cu toate femeile pe care le priveste ,asta depinde de ce fel de om este....daca te iubeste pe tine ce conteaza ...dar daca esti geloasa nu e bine pentru tine...devine o obsesie si strica toata calitatea relatiei....esti tinara ...deschide ochii si bucura te de tot ce e frumos....trece timpul si viata pe linga tine daca esti paralizata de obsesii...este doar un proces mental si...de ce ti-e frica nu scapi...asa ca mai bine gindeste-te ca te iubeste ....
jermaine168
Postat pe 26 Aprilie 2009 18:25
El este un tip sociabil, un tip care stie sa aprecieze frumosul.E posibil ca prin ceea ce iti spune sa iti sugereze ce anume i-ar place.Fii atenta la fiecare detaliu, incepe sa ii citesti toate propunerile prin asa zisele complimente pentru celelalte.Sunt fete frumoase pretutindeni, dar nu inseamna ca tot ce se vede vrem sa fie al nostru sau chiar ni se potriveste.Te-a ales pe tine, iar faptul ca iti impartaseste aceste lucruri iti spune clar ca tine la tine si ca are incredere in tine.Gandurile tale referitoare la partea intima a problemei pleaca din faptul ca tu l-ai cunoscut intim pe el, dar nu tot ceea ce faci cu el, poate si vrea sa faca si cu altele.Esti frumoasa in felul tau, si el te vede frumoasa pentru el, incearca sa vezi asta prin ochii lui, sa te admiri si tu, dar nu datorita lui, ci datorita tie, pentru ca doar tu stii sa iti asortezi bluza la o fusta sau la un pantalon, doar tu stii sa iti accesorizezi chipul. Fii isteata, fura din frumusetea si din eleganta celorlalte fete, dar nu copia, fii originala si simte-te bine in pielea ta.Zambeste sincer, cand primesti un compliment, si invata sa fii altruista, exerseaza sa faci tu complimente sincere unei fete, vei vedea cum si ea are complexe, asa cum le ai si tu, si ti-ar putea impartasi din temerile ei, chiar daca tu ai vedea-o perfecta, ea nu se vede, ca si tine de altfel.Incepeti ziua privindu-te in oglinda si spunandu-ti ca : "azi esti atat de draguta", nu e mult, dar conteaza mult
PS: Pentru cei care cred ca casatoria rezolva problemele se inseala amarnic, Bafta pentru cei care inca mai cred ca va veni solutia salvatoare prin astfel de constrangeri.
citystella
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:06
Gelozie=auto-stima cu mari deficiente. Cei care - copii fiind - nu au primit suficienta atentie de la parinti, cei care nu au fost iubiti (sau nu li s-a aratat ca ar fi iubiti) de catre parinti, cei care nu si-au vazut parintii avand o relatie armonioasa.... Aceia sunt gelosii. N-o spun eu (eu doar repet) ci psihologii.
Daca tu faci un titlu de glorie din asta, iti spun eu: nu e! Ai probleme. Mari. Trateaza-le! Nimanui nu-i place sa aiba un zbir psihopat langa el... Asta daca el insusi nu e vreun masochist... Si asa... in loc de doi defecti separat - o pereche reusita impreuna!
Dor_a
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:08
De la: playboy, la data 2008-10-31 16:46:23draga...casatoriti-va!poate asa o sa ai mai mare incredere in el


hai ca ai rezolvat-o tu definitiv !!!!
___LL___
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:11
Cred ca atitudinea fetei care a initiat topicul e exagerata, insa nu mi se pare normal ca un tip sa se uite dupa alte fete si sa mai si comenteze de fata cu prietena lui. Desigur, am putea considera ca el are un simt artistic dezvoltat si prin urmare comenteaza dintr-un punt de vedere strict estetic, fara sa se imagineze in pat cu respectiva, dar astea sunt cazuri rare. Si oare cati tipi ar fi ok cu un comportament de acelasi fel din partea prietenei lor? Am citit pe kudika ceva de genul : el m-a inselat, eu l-am iertat;eu am iesit la o cafea cu un coleg, el m-a parasit....

Si vreau sa va mai spun ca am asistat la comenatrea "curului" si "tatelor" altor femei de catre un barbat cu iubita lui alaturi, o frumoasa femeie de 33 de ani. Desigur, el avea voie fiindca era barbat, pe cand atractia ei fata de altii iesea din discutie fiindca ea era femeie.

In general am observat ca gelozia din partea femeii e "rea", e dovada de isterie, pe cand cea din partea unui barbat e normala.
beyonce_indragostita
Postat pe 27 Aprilie 2009 00:30
De la: wolfy, la data 2009-04-27 00:30:34 In general am observat ca gelozia din partea femeii e "rea", e dovada de isterie, pe cand cea din partea unui barbat e normala.

Prima chestie e atat de apriga..., a doua e chiar sociala...

Postat pe 27 Aprilie 2009 00:39
si eu am trait o poveste destul de asemanatoare cu a ta, doar ca rolurile erau exact invers, el era cel excesiv de gelos. i-am explicat in nenumarate randuri ca nu are motive de gelozie, ca e mai bine sa-si tina in frau aceasta "boala" dar a fost in zadar. banuiesti ce sa intamplat intr-un final nu? dupa 3 ani relatia a luat sfarsit, rabdarea mea ajunsese la capat. daca nu vrei sa-l pierzi abtinete! e ok sa fii geloasa daca ai motive intemeiate, e buna si gelozia cand este in cantitati mici dar cand se ajunge pana la obsesie e grav. sa nu te mire daca intr-o zi va veni si iti va spune ca s-a saturat si ca se simte sufocat pt ca tu il vei aduce in starea asta, ti-o spun din propria experienta. alegerea este a ta!
ionyy88
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:50
Draga Alexandra,

Ma uimeste ca 95% dintre cei care ti-au raspuns te-au condamnat pt ca chipurile suferi de gelozie patologica si ma uimeste inca si mai tare ca majoritatea celor care ti-au spus asa ceva sunt femei !
Mi se pare absolut firesc sa reactionezi urat in momentul in care iubitul tau isi stramba gatul si saliveaza in fata ta dupa alte femei, ba are chiar si lipsa de bun-simt de a mai face si comentarii apreciative la adresa lor. Este in primul rand lipsa totala de respect si consideratie fata de tine si fata de sentimentele tale si e normal ca asa ceva sa te faca sa te simti prost, nesigura de el si neapreciata.
Una este sa fii paranoic si sa-l banuiesti pe bietul om ca te-nseala desi iti este fidel si nu mai vede pe nimeni altcineva decat pe tine (asta inseamna gelozie patologica si da, este o boala), si cu totul altceva sa-ti spuna in fata ce bine arata alte femei ! Mi se pare absolut firesc ca barbatul de langa tine sa-ti protejeze sentimentele si sa se abtina de la comentarii de mascul in calduri macar in fata ta.
Pe orice femeie care are un dram de respect de sine si care stie ce vrea de la partener ar rani-o o asemenea atitudine si ar reactiona.
Oare daca tu ai face exact ca el (stiu ca nu vrei pe altcineva dar ai putea sa-i platesti cu aceeasi moneda) lui i-ar conveni si ti-ar zice: "da, iubito, e normal sa-l placi pe amicul meu, ca doar ce e frumos si lui Dumnezeu ii place" ?!
Ai grija si fii f atenta. Imi permit sa-ti mai dau un sfat pt ca esti f tanara: daca intr-o relatie te deranjeaza ceva care e contrar lucrurilor in care crezi, spune si nu te simti vinovata pt ca ai un punct de vedere sau nu-ti convine ceva!
Nu esti nebuna deloc, doar ai bun-simt, iubesti si ai anumite asteptari de la partener.
ioana_cristina
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:27
ai dreptate.si mie mi s-a intamplat sa se uite doar la fete sa vad cum intoarce capul.e o nesimtire curata.eu una am facut scandal.pana s-a potolit ..

Postat pe 27 Aprilie 2009 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti? 9 De la: kudika_13913 2 Septembrie 2012 21:41
Vrei un sfat? 9 De la: miss_darine 17 Decembrie 2009 10:43
Quotes of the day! 61 De la: IrisDenisse 26 Iunie 2012 21:23
wtf 4 De la: bestiuitza 30 Noiembrie 2008 14:44
traducere piesa ' a fleur de toi' vitta plss 21 De la: desi_desiree 26 Septembrie 2010 17:54