Setari Cookie-uri

Preferati baruri , cafenele si cluburi de fitze?

Unde va simtiti mai bine? Si pentru ce alegeti acel tip ? Trebuie sa fim vazuti in oras, asa ne creste imaginea?
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 02:20
Prefer un loc in care ma simt bine. Cel mai bine ma sitminpub-ul de la mine de la facultate si mai este unlocal pe dorobanti, dar nu de fite, este foarte ascuns si foarte marfa..este intim. Uneori am mers si in bamboo, kristal, care sunt considerate de fite. Nu pot sa zic ca am ceva cu acest tip de cluburi, fitele etalate pe mine ma amuza :D

Postat pe 27 Septembrie 2008 12:28
eu ador cafenelele.. in cluburi merg extrem de rar (m-am saturat deja).. baruri f putin.. dar ador cafenelele ( alea cochete, pe gustul meu, bineinteles)

Postat pe 27 Septembrie 2008 13:48
Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:40
Nu m-am prins ce legatura exista intre tinuta de maxim 100 lei si mersul in baruri/cafenele/cluburi de fitze
iris_4_ever
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:48
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei

Postat pe 27 Septembrie 2008 20:52
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 20:52:01
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei


tu vorbesti serios ? pai ce rost are sa te speli mah de vreme ce nu te duci in locuri de fitze ?
Consumi apa de pomana
iris_4_ever
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:54
o cafenea linistita si cocheta e tot ce imi doresc...cluburile nu-mi mai plac demult

Postat pe 27 Septembrie 2008 20:57
pana la urma la ce te referi tu cand zici cluburi de fite??
daca sunt de fite nu cred ca gesesti fete de genul la care face-i tu referire...

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:00
De la: Iris4ever, la data 2008-09-27 20:54:38
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 20:52:01
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei


tu vorbesti serios ? pai ce rost are sa te speli mah de vreme ce nu te duci in locuri de fitze ?
Consumi apa de pomana




ce idee buna mi-ai dat !!!!!!! o sa economisesc consumul de apa pt atunci cand voi merge in cluburi de fite, iar cu banii economisiti imi voi lua hainutze de 1 mil jumate . URAAAAAAA

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:02
Normal ca vezi asa ceva. Sunt acele dive in devenire ce il cauta pe fat-frumos plin de bani si-si pun calitatile fizice la bataie. Pentru ca sunt frumusele atrag privirile si asa apar cu barbati trecuti de prima tinerete si cu sotii acasa pe la mese. Si totusi pana sa ajunga ei sa le imbrace mai dureaza....
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 21:06
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 21:02:30
De la: Iris4ever, la data 2008-09-27 20:54:38
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 20:52:01
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei


tu vorbesti serios ? pai ce rost are sa te speli mah de vreme ce nu te duci in locuri de fitze ?
Consumi apa de pomana




ce idee buna mi-ai dat !!!!!!! o sa economisesc consumul de apa pt atunci cand voi merge in cluburi de fite, iar cu banii economisiti imi voi lua hainutze de 1 mil jumate . URAAAAAAA


vezi ca ai depasit suma ! ramai la un mil te rog si restul de 5 sute foloseste-i sa platesti apa
clar ?
iris_4_ever
Postat pe 27 Septembrie 2008 21:07
mda,asta este....traim in Romania....

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:08
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 21:02:30
De la: Iris4ever, la data 2008-09-27 20:54:38
De la: Georgia99, la data 2008-09-27 20:52:01
De la: dafffne, la data 2008-09-27 20:40:18Mie imi plac barurile, cafenelele si cluburi de fite.Nu ca as avea asa ceva...Dar imi plac locurile frumos amenajate, nu imi place sa vad in jurul meu oameni nespalati ( sa-i miros ). Ma amuza f tare cand vad in cluburile de fite fete ce-si fac poze in tualete ca sa le puna pe Hi5... Ma prapadesc de ras cand vad fete ce au intreaga tinuta de maxim 100 lei si au atatea aiere ca stau la masa si in club nu s-ar duce de nu au masa....


nu merg numai in locuri de fite si totusi ma spal, chiar ma spal, si eu si prietenii mei


tu vorbesti serios ? pai ce rost are sa te speli mah de vreme ce nu te duci in locuri de fitze ?
Consumi apa de pomana




ce idee buna mi-ai dat !!!!!!! o sa economisesc consumul de apa pt atunci cand voi merge in cluburi de fite, iar cu banii economisiti imi voi lua hainutze de 1 mil jumate . URAAAAAAA


Nu am spus ca tre sa ai bluza de 150 lei ci ca nu poti sa te prezinti cu figuri de prima diva care are masa cand ea nu are ce manca acasa. Iar conditia ei pentru a alege sa iasa cu un barbat este sa aiba masa.
dafffne
Postat pe 27 Septembrie 2008 21:09
De la: dafffne, la data 2008-09-27 21:06:08Normal ca vezi asa ceva. Sunt acele dive in devenire ce il cauta pe fat-frumos plin de bani si-si pun calitatile fizice la bataie. Pentru ca sunt frumusele atrag privirile si asa apar cu barbati trecuti de prima tinerete si cu sotii acasa pe la mese. Si totusi pana sa ajunga ei sa le imbrace mai dureaza....


Tin sa iti dau dreptate...unele tipe sunt asa, nu este vb neaparat de haine de 1 mil, este vorba ca sunt prost imbracate...astea sunt pitzipoancele, ce sa le faci. Numai ca de obicei nu il gagesc pe fat-frumos isi gasesc cocalarul

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:09
eu cand ma duc in club vreau sa ma distrez,nu stau sa analizez ce pitipoance vin in club si cum sunt imbracate,normal ca mai vezi si fete de genul,dar efectiv nici nu ma uit la ele...ma lasa rece...

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:12
dar de unde stii tu ca daca are masa in nu stiu ce club sigur nu are ce manca acasa???mie se pare normal sa iti iei o masa intr-un club,doar nu o sa stau cu geanta in mana cand dansez??asa mare scofala e sa ai masa intr-un club??

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:14
Este interesant sa analizezi persoanele de langa tine si mai ales divele ca de , arata bine de vreme ce le numesti dive nu ?

La faza cu masa m-ai pierdut insa , de unde stii tu ca o fata iese cu un tip in oras doar are are asta masa ? doar nu il intreaba daca are masa sau nu ....


iris_4_ever
Postat pe 27 Septembrie 2008 21:20
aici sunt de acord cu larisa.. daca e naspa imbracata nu inseamna ca nu are ce manca acasa.. inseamna doar ca ii lipseste bunul gust.. si daca chiar nu ar avea ce manca acasa.. care e problema? fetele sarace nu au voie in cluburi? sau nu au voie sa aiba parere buna despre ele si sa umble cu nasul pe sus?

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:21
oana

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:22
sa va spun cum stau lucrurile:daca o tipa frumusica dar nu imbracata foarte bine are masa in club din start e categorisita drept muritoare de foame,daca o tipa mortala si super bine imbracata are masa e sigurat pitipoanca,si nu din banii ei si-a luat masa,hainele etc...deci nu se poate sa ai banii tai,sa ai o afacere sau orice care sa iti aduca bani!in Romania conceptia e ca sigur esti o c***a intretinuta....

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:29
lasa ca am fost eu in ,,la fitze,, in mamaia la bamboo si m-a dizgustat atata opulenta si nesimtire.. snobi putred de bogati care nu aveau ce face cu banii si cumparau servetele de 250 de lei NOI!!!!!!!!!!!!!!! pe care le aruncau apoi pe jos ca.. cica asa se mentine atmosfera acolo..
fete in rochii super minuscule ( da' de firma frate) cu pantofi de sute de euro si cu operatii de mii.. stateau alea la mese ca trase in teapa si care avea mai multe servetele sub picioare era cea mai tare.. ca sa nu mai spun ca o masa ,,valora,, undeva intre 1000 si 3000 de euro..
pline de silicoane si colagen si aproape arse de solar.. ASTEA sunt fitze, din punctul meu de vedere. Si niste fitze de imens prost gust.

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:33
eu daca merg intr-un club imi rezerv masa fara discutie.. pt ca nu am chef sa reazem barul toata noaptea sau sa nu mai pot sta in picioare a doua zi..
pupicei lari

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:35
De la: oanna_81, la data 2008-09-27 21:33:38lasa ca am fost eu in ,,la fitze,, in mamaia la bamboo si m-a dizgustat atata opulenta si nesimtire.. snobi putred de bogati care nu aveau ce face cu banii si cumparau servetele de 250 de lei NOI!!!!!!!!!!!!!!! pe care le aruncau apoi pe jos ca.. cica asa se mentine atmosfera acolo..
fete in rochii super minuscule ( da' de firma frate) cu pantofi de sute de euro si cu operatii de mii.. stateau alea la mese ca trase in teapa si care avea mai multe servetele sub picioare era cea mai tare.. ca sa nu mai spun ca o masa ,,valora,, undeva intre 1000 si 3000 de euro..
pline de silicoane si colagen si aproape arse de solar.. ASTEA sunt fitze, din punctul meu de vedere. Si niste fitze de imens prost gust.


been there, done that

ai mare dreptate

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:36
si ca sa nu se creeze confuzie, repet.. cafenelele sunt preferatele mele!!

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:37
oana,tipele de care povestesti tu sunt deja alta categorie dar sa stii ca si ele sunt invidiate de multe fete care incep de mici sa le copieze in privinta machiajului,rochitei scurte...

Postat pe 27 Septembrie 2008 21:51
Si eu prefer cafenelele... sunt ff frumos amenajate,design unic ,fiecare are povestioara ei,mirosul puternic de cafea te imbie sa intri...Nu merg prin cluburi,nu am mai fost de prin anii studentiei.Asa cum spuneti si voi,s-au umplut cluburile de d-soare negre de atata solar,fuste pana-n fund,sanii scosi pe afara.Asta inseamna oare sa ai fite?Cum apare un domn cu bani,hop si ele.Ce sa mai spun de cluburile din studenti,mai ales ca in unele seri este gratuit.Asa ca prefer sa merg intr-o cafenea unde imi pot savura linistita cafeluta cu lapte,mai nou au si internet...deci,,,preferatele mele

Postat pe 28 Septembrie 2008 11:52
De la: Iris4ever, la data 2008-09-27 21:20:20Este interesant sa analizezi persoanele de langa tine si mai ales divele ca de , arata bine de vreme ce le numesti dive nu ?

La faza cu masa m-ai pierdut insa , de unde stii tu ca o fata iese cu un tip in oras doar are are asta masa ? doar nu il intreaba daca are masa sau nu ....




Pentru ca asta sunt io stiu sa ascult... si stiu persoane ce atunci cand incepi sa vb de un barbat daca spui din intamplare ce masina are si este una scumpa , pur si simplu le sclipesc ochii. Din acel moment vor sa vorbeasca numai de acel barbat si sa afle cat mai multe. De il cunostea si pana atunci nici nu se uitau la el, dupa ce au auzit acele informatii pur si simplu il sorbesc din priviri...
Pentru ca am avut niste cunostinte si atunci cand le-am intrebat daca ies in club, urmatoarea intrebare a fost dc am masa sau voi sta la masa la cineva...
Pentru ca m-am intalnit cu o fata dupa 4 ani in club ( fusese la facultate in alt oras ) si la intrebarile mele ce mai faci ? cum i-ti mai merge? Mi-a raspuns : Eu stau la masa! Imi merge f bine!
Pentru ca le stiu pe unele fete chiar de nu vb cu ele si stiu ca nu vor sa scoata niciun ban sa dea la masa, desi nimeni de acolo nu este prietenul lor...
dafffne
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:03
De la: Iris4ever, la data 2008-09-27 21:20:20Este interesant sa analizezi persoanele de langa tine si mai ales divele ca de , arata bine de vreme ce le numesti dive nu ?

La faza cu masa m-ai pierdut insa , de unde stii tu ca o fata iese cu un tip in oras doar are are asta masa ? doar nu il intreaba daca are masa sau nu ....




Unele chiar arata bine , altele sunt acceptabile. Eu le numesc dive pentru ca au pretentiile de asa natura...
Da se intreaba...direct in fata sau pe ocolite.
dafffne
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:06
De la: oanna_81, la data 2008-09-27 21:21:10aici sunt de acord cu larisa.. daca e naspa imbracata nu inseamna ca nu are ce manca acasa.. inseamna doar ca ii lipseste bunul gust.. si daca chiar nu ar avea ce manca acasa.. care e problema? fetele sarace nu au voie in cluburi? sau nu au voie sa aiba parere buna despre ele si sa umble cu nasul pe sus?


Eu mai pot aduga ceva... se imbraca cu lenjeria la vedere...
Iar odata cand ma duceam intr-un bar-restaurant am vazut-o pe una pe hol ce-si scotea baretele de la chilotei mai sus de pantalonasi, ca atunci cand intra in incapere cu adevarat sa se uite lumea la ea.
Iar unele faze nu le poti trece cu vederea pur si simplu iti apar in fata, te izbesc .
dafffne
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ziua Indragostitilor la Ceainaria Tea House Bucuresti 1 De la: alina_spiridon87 10 Februarie 2010 11:13
Zebra Caffe sãrbãtorește ziua bãrbatului 1 De la: Veenman 8 Martie 2011 15:37
Cafenea Gay Friendly 925 De la: aricica_pogonica 27 Decembrie 2015 03:23
Expozitie de pictura in Ceainaria Tabiet 1 De la: mysisy 9 Februarie 2010 20:40
invitatie 1 De la: speed_date 2 Octombrie 2009 19:23