Setari Cookie-uri

poti sa faci pe cineva sa te iubeasca pe tine,daca are deja inima darutita vechii relatii?

daca are inima daruita unei vechi relatii...nu stiu pe tine cu care inima te mai iubeste?
dana_mv
Postat pe 31 Martie 2009 20:22
De la: gabriela2008, la data 2008-09-29 12:02:22sunt cu o persoana de vreo luna asa...o iubesc enorm de mult,este viata mea,e aerul pe care i-l respir zilnic,e motivul pentru care simt ca bate inima mea..mi-as dori sa o am numai pentru mine,sa fug cu ea undeva departe,sa o fac sa uite vechea iubire:(..a fost prinsa intr-o relatie de 8 luni,nu mai este cu fata cu care era atunci,dar interactioneaza zilnic pentru ca lucreaza in acelasi loc.Cand nu o vede e perfect,traim clipe nevisate,dar daca vorbesc catusi de putin,sau daca se cearta un pic,nu ma mai inteleg cu iubirea mea deloc.E asa pierduta,plange,se cearta cu mine..deci e clar ca inca o iubeste pe ea.Imi zice ca si pe mine ma iubeste,dar voi reusi vreodata sa i-o scot din inima?????in timp ce a fost cu mine,s-a mai impacat cu ea de vreo 3 ori,timp in care ma lasa pe mine:(,dar eu nu am putut sa renunt si de fiecare data cand se certa cu ea,se intorce la mine.. eu am acceptat pentru ca iubesc cum n-am iubit si nu pot sa ma detasez sa renunt...voi reusi vreodata sa o am langa mine si numai pentru mine?


ok, m-am lamurit ca e vorba despre trei femei. dar asta nu are importanta, ca tot relatie se numeste... de aceea intreb:
- cum ai ajuns sa o iubesti atat de mutl daca sunteti impreuna de o luna?
- sunteti impreuna de o luna... ba chiar mai putin, din moment ce v-ati si despartit de trei ori... cand ati mai fost impreuna??

of of amorul asta! mie mi se pare ca esti cam naiva, atat!
ralukama
Postat pe 31 Martie 2009 21:02
nu poti doar daca acea persoana te iubeste indea-ajuns de mult in a renunta la vechile sentimente fata de ceaialalta persoana
pity_82
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:16
nu potzi..potzi sa te rostogolesti tu in fatza lui cat vrei. atata timp cat nu e/esti pregatit pentru un nou inceput nu are rost sa stai lg o persoana care nu te vede asa cum ar trebuii vb la modul general
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:04
Nu se poate! Sa faci pe cineva sa te iubeasca! In privinta ,,geloziei,, ai mare ,,grija,!! Femeile geloase sunt ,fff, razbunatoare! Ajung uneori si la crima din cauza ,geloziei,,! Cunosc ,un caz,, din cauza geloziei ,prostesti ce a avut-o a omorat 3 persoane apoi s-a sinucis! Atentie mare!
kudika017520
Postat pe 28 Aprilie 2009 07:13
Este greu sa ii scoti fosta prietena din cap si din suflet , observ eu . Eu sunt de 4 luni cu un baiatul care mi-a schimbat viata si sunt tare fericita alaturi de el . A avut o relatie inaintea mea , de 6 ani de zile si stiu ca mi-a fost greu me la inceput , eu fiind foarte geloasa .
Eu zic sa ii dai un termen , daca dupa acest termen te alege pe tine , inseamna ca te iubeste si vrea sa isi refaca viata alaturi de tine , daca o alege pe ea inseamna ca inca nu se poate desparti de ea si de trecut si ca inca o iubeste . Respecta-i decizia , dar respectate si pe tine . Nu trebuie sa accepti mereu sa se intoarca la tine dupa ce se desparte de ea pentru ca daca vei avea o relatie in viitor cu acest baiat nu va stii sa te aprecieze la adevarata ta valoare. e pup si ... succes
Black_Pearl_Fairy
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:47
poate o sa ti se para un pic cam dur ce o sa-ti spun dar stiu ce spun...daca zici ca s-a intors la ea de 3 ori atunci cand era cu tine e foarte clar! nu o sa renunte niciodata la ea pt ca au fost totusi 8 ani impreuna(asta e gandirea unora din barbati...) degeaba spune ca te iubeste,poate ca simte ceva pt tine dar daca te-ar iubi ar renunta definitiv la ea...nu trebuie sa te multumesti sa-i fii consolare atunci cand se cearta cu ea,nu ai tu de ce sa suporti lucrul asta,dupa parerea mea ar fi bine sa-l pui sa aleaga intre tine si ea si atunci te vei convinge cum stau lucrurile...mult succes si numai bine!
angel_05
Postat pe 10 Iulie 2009 08:25
De la: gabriela2008, la data 2008-10-20 15:39:28zic eu ce zic dar tot am gresit,mi-a trimis mesaj ca ma iubeste,mi-a sarit inima,bineinteles.am mers la ea,am petrecut o noapte de vis..in care am "simtit-o" ca vrea sa fie numai a mea.O mare amagire,pentru ca am aflat ca..cu o zi inainte, iar ii trimisese mesaj fostei sa se impace cu ea.Aia a refuzat-o.Acum sunt intr-o alta relatie dar tot nu pot sa o uit... nici nu ma lasa sa o uit,ma contacteaza incontinuu..sper sa nu mai cedez..
Fata cu care sunt acum imi arata ca ma iubeste,ma trateaza foarte frumos,dar nu am putut sa ii spun ca inca o iubesc pe cealalta...oare e bine ca ii ascund chestia asta?si mai ales ca am si inselat-o cu aia...pentru ca eu am cunoscut-o pe actuala inainte sa petrec noaptea aia..:(:(...
Actuala mea prietena e extrem de geloasa...voi ce ziceti?sa ii spun sau nu ca inca nu am uitat-o pe fosta si ca am inselat-o?.plz help..ca sunt total nehotarata:(:(:((
ma gandeam ca ce am patit eu,ii fac ei,numai ca eu nu o sa gresesc ca cealalta,am gresit o data,a doua oara nu va mai fi:|


esti doar rezerva pt ea.cunosc tipul asta de comportament.. zice ca te iubeste ca sa aibe de cine sa se agatze cand cealalata refuza.
sfatul meu:fa o pauza..stai singura 2 saptamani rezistand tentatiei de a te intalni cu oricare din ele,sau sa vorbesti,sms,orice...e un test pt tine,dupa care, o sa vezi altfel personajele din povestea ta si o sa iti dai seama ce vrei de la ele.
mika_i
Postat pe 6 August 2009 01:33
nu e bine....stie ca iti pasa foarte mult si se foloseste foarte bine de asta...asa am patit si yo...poate ca te iubeste.dar nu ierta de fiecare data.zi sa aleaga o data pt totdeauna .chiar daca e greu,e mai bine.decat sa ajungi la un timp mai lung si sa-ti fie si mai greu.inteleg prin ce treci si stiu ca nu e usor.acum ma cauta bate apropou sa ne impacam.aseara me-a zis ca ma iubeste.dar am devenit indiferenta.incearca un timp sa iei o pauza sa vezi care merita si care nu.succes.
xutzsa
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:22
De fapt nu cred k cineva iti poate da un sfat in legatura cu problema ta...timpul le va rezolva pe toate.ori ea se va schimba si va devenii persoana pe care in adancul inimii tu ti`o doresti ,ori te va face pe tine sa intelegi k te aflii intr`un razboi pe care nu are rost sa il porti.As fi vrut sincer sa te pot ajuta cu mai mult...probabil asa m`as fii putut ajuta si pe mine.
kudika378476
Postat pe 23 Martie 2011 06:10
nu cred k se poate sau sa nu fiu prea dura ...slabe sanse
Bella_Nina_1
Postat pe 14 Ianuarie 2012 22:19
Draga mea raspunsul este ca tu esti a doua piesa. Daca aia se marita cu altu vei avea sanse sa fi cu el- pana atunci daca vrei te vei multumi sa fi cu el ca amanta - dar eu in locul tau l-as da naibi si mi-as cauta altul....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 00:38
au trecut 3 ani de cand am postat topicul..s-au schimbat muuuulte;acum nu mai sunt cu niciuna din ele..si referitor la prima fata de care vorbeam,pot sa spun ca si acum simt ceva acolo,ceva special..ce nu a putut fi inlocuit de nimeni...in tot acest timp am mai avut o relatie de 2 ani,care tocmai s-a terminat intr-un mod destul de naspa:am prins-o cu alta in pat:-j
ma rog,a trecut..imi vad de viatza si incerc sa nu mai pun asa suflet in orice relatie,pentru ca nu se merita..mai bine mai astept un timp,sa judec la rece,si de-abia apoi sa ma arunc in valtoarea dragostei
Oricum eu va multumesc inca o data pentru sfaturile voastre,chiar m-au ajutat
Cu respect,Gabriela2008
justasweetgirl
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:29
de fapt,4 ani au trecut...
justasweetgirl
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:29
De la: justasweetgirl, la data 2012-01-20 19:29:33...in tot acest timp am mai avut o relatie de 2 ani,care tocmai s-a terminat intr-un mod destul de naspa:am prins-o cu alta in pat:-j

poate ar fi cazul sa treci la baieti
MissDarine
Postat pe 20 Ianuarie 2012 19:37
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 00:38:48Draga mea raspunsul este ca tu esti a doua piesa. Daca aia se marita cu altu vei avea sanse sa fi cu el- pana atunci daca vrei te vei multumi sa fi cu el ca amanta - dar eu in locul tau l-as da naibi si mi-as cauta altul....

cum sa treaca la altul daca ea trece la altele /
steffy91
Postat pe 20 Ianuarie 2012 20:12
De la: MissDarine, la data 2012-01-20 19:37:49
De la: justasweetgirl, la data 2012-01-20 19:29:33...in tot acest timp am mai avut o relatie de 2 ani,care tocmai s-a terminat intr-un mod destul de naspa:am prins-o cu alta in pat:-j

poate ar fi cazul sa treci la baieti

ca pe aia sigur ii prinde cu altele in pat
steffy91
Postat pe 20 Ianuarie 2012 20:13
De la: MissDarine, la data 2012-01-20 19:37:49
De la: justasweetgirl, la data 2012-01-20 19:29:33...in tot acest timp am mai avut o relatie de 2 ani,care tocmai s-a terminat intr-un mod destul de naspa:am prins-o cu alta in pat:-j

poate ar fi cazul sa treci la baieti


sa stii:))
justasweetgirl
Postat pe 4 Februarie 2012 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta si de religie:(( 60 De la: kudika_943085 2 Decembrie 2013 09:59
o casnicie de aproape 4 ani sau o iubire ce arde mocnit??? 41 De la: gyulllyyya 24 Noiembrie 2009 21:50
EU ,CRISTINA 14 De la: scorpio67 8 Mai 2011 19:33
relatiile la distanta 70 De la: denissblidariu 16 Ianuarie 2011 12:37
o mica povestioara 28 De la: kudika110674 28 Februarie 2010 11:03