Setari Cookie-uri

poti sa faci pe cineva sa te iubeasca pe tine,daca are deja inima darutita vechii relatii?

Draga Gabriela...


Offff nemernica mai e iubirea cateodata......


Eu te sfatuiesc ca data viitoare cand te mai contacteaza ori ii inchizi telefonul in nas ori ii raspunzi cu :"Lasa-ma dracu in pace daca ma iubesti! Acum sunt cu altcineva si nu VREAU sa stric relatia asta pentru tine!"


Sa nu iti mai sara inima din loc cand iti spune ca te iubeste,pentru ca ti-a gasit punctul slab si se foloseste de el. Fa si tu ca cealalta. Refuz-o. Stiu ca e greu dar nu ai incotro. DACA VREI SA FII FERICITA VREODATA. Altfel......te intorci de unde ai plecat....pentru ca o data si o data noua femeie din viata ta va afla....si va pleca....


NU NU ii spune despre infidelitate acuma...Lasa relatia sa devina mai puternica....Daca e asa geloasa cum spui.... ii va trebui ceva timp sa capete incredere in tine.
Sekhem
Postat pe 21 Octombrie 2008 19:13
multumesc mult..asa fac de astazi..
si simt ca ma indepartez de ea...inca ma mai cauta asa ca sa ma rascoleasca,dar nu mai cedez..nu mai vreau ..nu merita..nu ma merita...
sper din tot sufletul sa imi mearga reatia pe care o am acum,chiar daca nu o iubesc pe actuala la fel de mult cum o iubesc pe ea,sunt convinsa ca ma ajuta mult sa uit..
poate cu timpul voi ajunge sa o iubesc si pe ea la fel:|
gabriela2008
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:58
De la: gabriela2008, la data 2008-09-29 12:02:22sunt cu o persoana de vreo luna asa...o iubesc enorm de mult,este viata mea,e aerul pe care i-l respir zilnic,e motivul pentru care simt ca bate inima mea..mi-as dori sa o am numai pentru mine,sa fug cu ea undeva departe,sa o fac sa uite vechea iubire:(..a fost prinsa intr-o relatie de 8 luni,nu mai este cu fata cu care era atunci,dar interactioneaza zilnic pentru ca lucreaza in acelasi loc.Cand nu o vede e perfect,traim clipe nevisate,dar daca vorbesc catusi de putin,sau daca se cearta un pic,nu ma mai inteleg cu iubirea mea deloc.E asa pierduta,plange,se cearta cu mine..deci e clar ca inca o iubeste pe ea.Imi zice ca si pe mine ma iubeste,dar voi reusi vreodata sa i-o scot din inima?????in timp ce a fost cu mine,s-a mai impacat cu ea de vreo 3 ori,timp in care ma lasa pe mine:(,dar eu nu am putut sa renunt si de fiecare data cand se certa cu ea,se intorce la mine.. eu am acceptat pentru ca iubesc cum n-am iubit si nu pot sa ma detasez sa renunt...voi reusi vreodata sa o am langa mine si numai pentru mine?
ankutza_in_love
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:14
fata mea esti cu el de o luna.....cat poti sa l iubesti..si in luna aia s a impacatd 3 ori cu ea..poate nu e usor ce zik dar esti cam a 5roata la caruta...te foloseste...daca respectiva i ar spune :"da ne impacam"iti garantez ca nu se va uita inapoi si s ar impaca cu ea.este un barbat care nu stie ce vrea..cam asa am patit o si eu..dar el avea sotie si copil...au fost 8luni si am putut trece peste..asa ca vei putea si u...succes>:D
ankutza_in_love
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:17
imi pare tare rau pentru tine,dar tu nu il iubesti si nici el pe tine
sincera sa fiu intr-o luna de cand sunteti impreuna nu ai cum sa il iubesti.te simti doar atrasa de el,iti place,va simtiti bine impreuna,asta nu e iubire ,nu deocamdata,
ai doua modalitati de rezolvare a acestei situatii:prima -termina relatia cu el ptr ca nu are rost sa te implici emotional mai mult decat esti deja,tinand cont ca el isi iubeste fosta partenera si nu ii vei putea lua locul deocamdata in inima lui
a doua-continua dar nu te mai implica ,traieste clipa si bucura-te de el
nu pune suflet
sisi
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:32
De la: ankutza_in_love, la data 2008-11-01 20:17:14fata mea esti cu el de o luna.....cat poti sa l iubesti..si in luna aia s a impacatd 3 ori cu ea..poate nu e usor ce zik dar esti cam a 5roata la caruta...te foloseste...daca respectiva i ar spune :"da ne impacam"iti garantez ca nu se va uita inapoi si s ar impaca cu ea.este un barbat care nu stie ce vrea..cam asa am patit o si eu..dar el avea sotie si copil...au fost 8luni si am putut trece peste..asa ca vei putea si u...succes>:D



draga mea .....e vorba de 3 femei....nicidecum de un EL si doua ......
ninushk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:42
imi pare rau ca trebuie sa-ti spun dar nu merita sa respiri acelasi aer cu el.
lui ii convine aceasta situatie niciodata nu este singur, cand se cearta cu fosta are o rezerva( si aceea esti tu).
traieste-ti viata ca una singura ai si merita traita din plin
sau... ca ultima sansa acordata acestei relatii, incearca sa-l faci gelos sa vezi daca-i pasa catui de putin, daca nu vezi-ti de viata ta.
succes!!!!

Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:26
of of of

Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:22
hei hei ,


doamnelor
ati pierdut esenta...undeva pe drum intre apgina 1 si 2...
cititi cu atentie de la inceput posturile

era o fata...adica sunt 2 fete...
si din cate stiu eu Gabriela a reusit sa treaca peste...

clara1972
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:36
ma minteam singura..n-am reusit inca..sunt pe cale sa ii cedez a patra oara ..dar asta e dragostea:-?? :|:|:|:
am facut-o geloasa,chiar foarte geloasa si ea a renuntat de tot la fosta,deci am cale libera..pana cand nu mai stiu ..dar eu cred ca merita sa incerc din nou..voi ce ziceti?
gabriela2008
Postat pe 20 Decembrie 2008 23:07
De la: gabriela2008, la data 2008-12-20 23:07:06ma minteam singura..n-am reusit inca..sunt pe cale sa ii cedez a patra oara ..dar asta e dragostea:-?? :|:|:|:
am facut-o geloasa,chiar foarte geloasa si ea a renuntat de tot la fosta,deci am cale libera..pana cand nu mai stiu ..dar eu cred ca merita sa incerc din nou..voi ce ziceti?


Stii ce zic eu? Eu nu am suportat nici macar ideea ca cineva sa intervina neprincipial intr-o relatie, si in special intr-o relatie de dragoste. Daca de iubire vorbim aici... poate ar trebui sa mai astepti. Sufletul nu iubeste asa, la "foc automat", mai are nevoie si de ragaz.
Cer_instelat
Postat pe 21 Decembrie 2008 00:29
eu sper sa va rezolvati problemele si sa va alinati suferintele dar.. am o singura nelamurie: tare usor ,,iubiti,, fiecare dintre voi! tu o ibesti pe una dupa mai putin de o luna.. fata noua DEJA te iubeste pe ine..
sincer, cred ca va grabiti si interpretati gresit unele sentimente. Dar timpul va fi decisiv, nu-i asa? Cum spuneam la inceput, sper sa rezolvati toate problemele! Bafta si sarbatori fericite
Sirius
Postat pe 21 Decembrie 2008 00:40
Altceva e sa iubesti,altceva sa fii indragostit.Cuvantul 'iubesc 'este gresit inteles.Focul pe care il simti la inceput este doar indragosteala.Totul e chimie.Toti hormonii sunt rascoliti....iubirea e mai potolita,mai profunda.Apare obisnuinta,increderea in persoana de langa tine,scanteia aia e mai domoala.....
kassandry
Postat pe 21 Decembrie 2008 00:53
eu zic k trebuie sa fi puternica,nici macar nu o iubesti asa cum sustii,ci doar te ambitionezi pentru k nu o poti avea atunci cand vrei tu,dar stii ca daca ar fi doar a ta te-ai plictisi repede si ai cauta altceva,te asigur de asta,timpul le rezolva pe toate...e f adevarat si sunt fete destule pe lumea asta,mai multe decat baieti,deci sunt sanse mai mari sa-ti gasesti pers potrivita...ai grija de tine si ca sa nu te mai indragostesti incearca sa ai in vedere mai multe persoane.nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi,sper sa nu te supere ce ti-am scris...
bya_bya69
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:47

AM TRAIT ACEEASI SITUATIE DUPA CE EL AVUSESE O RELATIE DE 4 ANI,MI-A SPUS DE LA INCEPUT CA TB SA AM RABDARE CA O SA-I TRECA DAR MAI GREU IAR ACUM DUPA 8 LUNI POT SPUNE CA MA IUBESTE MAI MULT DECAT A IUBITO PE EA,FII DRAGUTA NU ADUCE AMINTE DE EA SAU CHIAR DCA ZII CA NU TE INTERESAZA CA AI INCREDERE IN EL,CAND SE CEARTA CU TINE NU IL LASA ASTUPAI GURA CU UN PUPIC 2,3.....SUCCES DACA NU ASTA E FIECARE ARE PE CINEVA

Postat pe 21 Decembrie 2008 16:00
hei...eu sunt noua pe aici. am vazut topicul si mi s-a parut interesant...........am vazut ca e de mai demult dar sunt curioasa ce s-a intamplat mai departe.........mie imi pare ca fata respectiva se cam joaca cu sentimentele tale.....stie ca o iubesti si profita.....si cu chestia k e relatie intre fete :P nu am nimic impotriva..iubirea e iubire :P:D
dyana91a
Postat pe 23 Decembrie 2008 16:37
Ce s-a intors roata:acum EA e solo,eu sunt cu fata cealalta de care v-am zis...si ma cauta,imi trimite mesaje pe telefon,pe mail,pe mes...ma cauta..dar eu nu mai sunt fraiera cum am fost.Nu mai cedez,cu toate ca as vrea,iau telefonul in mana,scriu mesajul,apoi i-l sterg si nu mai trimit.Fata cu care sunt ma iubeste,mi-a acceptat si asa foarte multe,si eu tin la ea.Mai bine nu ma mai complic,adica renunt la ce am acum pentru ce?Pentru o noua aventura cu cea pe care o iubesc,stau cu ea un pic si apoi iar imi zice ca cine stie ce?Oricat o iubesc nu mai cedez..nu..nu se merita
A zis o persoana ca nu ai cum sa iubesti intr-un timp asa de scurt..dar nu e adevarat ..intre 2 fete e altceva,o fata stie sa te faca te simti super,stie sa te alinte sa te respecte,sa te trateze asa cum meriti,asa cum un barbat nu poate.O femeie e deosebita,o femeie te face sa te simti femeie,ceea ce un barbat greu reuseste,sau poate nici nu reuseste.
Va pup si va multumesc pt mesaje.
Voi ce credeti despre relatia intre doua persoane de acelasi sex?
gabriela2008
Postat pe 26 Decembrie 2008 23:51
eu sunt str8 dar ceea ce spui tu imi pare logic.....:) pentru ca o fata stie cum vrea sa fie ea tratata ca femeie de aceea la randul ei iti ofera tie ceea ce un barbat nu iti va oferi niciodata, pentru ca nu are de unde sa stie.
dyana91a
Postat pe 27 Decembrie 2008 17:33
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:03
indiferent de cat il iubesti... gandeste-te bine cat timp crezi ca mai poti suporta ... ca el sa se tot impace cu fosta si sa se certe si sa vina iar inapoi.... parerea mea e ca ar trebui sa te respecti mai mult....
AlexandraCj
Postat pe 23 Februarie 2009 18:31
De la: ankutza_in_love, la data 2008-11-01 20:17:14fata mea esti cu el de o luna.....cat poti sa l iubesti..si in luna aia s a impacatd 3 ori cu ea..poate nu e usor ce zik dar esti cam a 5roata la caruta...te foloseste...daca respectiva i ar spune :"da ne impacam"iti garantez ca nu se va uita inapoi si s ar impaca cu ea.este un barbat care nu stie ce vrea..cam asa am patit o si eu..dar el avea sotie si copil...au fost 8luni si am putut trece peste..asa ca vei putea si u...succes>:D



in primul rand e femeie, nu barbat...si in al doilea rand, e femeie...
crissa_909
Postat pe 31 Martie 2009 08:10
Daca il iubesti cu adevarat da-i LIBERTATE , incurajeaza-l , asta cred eu ca inseamna sa iubesti o persoana cu adevarat . Sa- l vezi happy .
Din prtea mea da-i papucii . lasa-l o perioada sa se gandeasca, sa-ti simta lipsa .
El te apreciaza , dar daca tu il cocolosesti mereu si tu faci pasul spre impacare el in mintea lui stie ca poate sa se impace cu tine in orice clipa tu demonstarandu-i asta.
Doar simtindu-ti lipsa isi da seama de valoarea ta . cand iti vorbeste de ea ignora-l spune-i ca nu te intereseaza . Incearca sa pari indiferenta fata de el, iesi singura prin parc cand stii ca vine el 1 h si lasa-ti tel acasa.
E cu 2a intelesuri : acum depinde de el. 1 . isi da seama ca esti ganditoare in ceeea ce priveste relatia si ca ai incredere in el de iti lasi tel acasa sau 2 poate sa fie banuitor si ii atingi coarda masculina ce poate sa-i nasca sentimente de gelozie.
Dar parerea mea da-i papucii cateva zile si nu-i mai raspunde la tel si daca el isi da seama de tine se va impaca daca nu : NU TE MERITA . bAFTA
bebe_lush_ul
Postat pe 31 Martie 2009 08:49
Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu a ta dar eu am fost in postura persoanei pe care o iubesti tu..... am fost cu un baiat 3 luni si il ubeam enorm de mult ...nu am cuvnte sa spun cat de mult ,il divinizam dar nu ii prea aratam asta in schimb el facea totul pt mine, dupa 3 luni de vis am aflat ca ma inselat cu sora mea...am mers la el sa ii cer explicatii si mi-a spus ca defapt nu ma iubit nici o data si ca am fost o greseala in viata lui....am suferit ingrozitor de mult dar a trecut un timp in care am gasit pe altcineva..../era un baiat inalt frumos pe care orice fata si-l dorea la prima vedere dar era foarte posesiv si gelos mai ales pe fostul(pt ca stia toata povestea si stia ca a fost prima mea ubire) am tinut mult si la al2lea dar prima iubire nu se uita nici o data(asta e ) si cand el a inceput sa se poarte urat cu mine,primul mi-a spus ca inca ma iubeste si nu poate trai fara mine....eu din orgoliu i-am spus ca e prea tarziu dar al 2 lea ma facea mereu sa plang pana intr-o zi cand am pus punct relatiei si i-am trimis primului un mail ca vreau sa ma inpac cu el ca inca il iubesc ...al2lea stiindumi parola a intrat pe mailul meu si a vazut si a suferit enorm ,mi-a spus ca nu ii vine sa creada ce cosmar traieste..primul mi-a raspuns la mail si a zis ca acum pt mine e prea tarziu si ca sunt un capitol incheiat definitiv pt el si asa am ramas fara nici unul....mi-a fost greu si mie si lor....am suferit toti trei....trebuie sa intelegi ca prima iubire nu se uita nici o data...daca vrei sa il pastrezi pt tine trebuie sa ii arati iubire si intelegere in nici un caz gelozie!
lavigne_mlv
Postat pe 31 Martie 2009 10:23
ciudata exprimare si pe mine m-a facut sa cred ca e un triunghi feminin dar este un el asa ca ori ai muuuuulta rabdare(desi asta nu-ti garanteaza ca o va uita pe cealalta)ori renunti la el si iti cauti iubirea in alta parte

eu sustin a 2a varianta,n-ai nimic de pierdut parerea mea
honeybrunette
Postat pe 31 Martie 2009 11:43
De la: gabriela2008, la data 2008-10-20 15:39:28zic eu ce zic dar tot am gresit,mi-a trimis mesaj ca ma iubeste,mi-a sarit inima,bineinteles.am mers la ea,am petrecut o noapte de vis..in care am "simtit-o" ca vrea sa fie numai a mea.O mare amagire,pentru ca am aflat ca..cu o zi inainte, iar ii trimisese mesaj fostei sa se impace cu ea.Aia a refuzat-o.Acum sunt intr-o alta relatie dar tot nu pot sa o uit... nici nu ma lasa sa o uit,ma contacteaza incontinuu..sper sa nu mai cedez..
Fata cu care sunt acum imi arata ca ma iubeste,ma trateaza foarte frumos,dar nu am putut sa ii spun ca inca o iubesc pe cealalta...oare e bine ca ii ascund chestia asta?si mai ales ca am si inselat-o cu aia...pentru ca eu am cunoscut-o pe actuala inainte sa petrec noaptea aia..:(:(...
Actuala mea prietena e extrem de geloasa...voi ce ziceti?sa ii spun sau nu ca inca nu am uitat-o pe fosta si ca am inselat-o?.plz help..ca sunt total nehotarata:(:(:((
ma gandeam ca ce am patit eu,ii fac ei,numai ca eu nu o sa gresesc ca cealalta,am gresit o data,a doua oara nu va mai fi:|



of ai facut si tu cum ti-a facut si fosta....eu zic sa te intorci la fosta !
__LL__
Postat pe 31 Martie 2009 11:51
Draga mea,

te inteleg prin ce treci tu acum, gandestete ca in acest moment te bucuri (din cate am inteles eu) de fiecare clipa fericita pe care aceasta persoana ti-o transmite fie prin vorbe sau prin fapte.
E k sa zici ca-l iubesti dar gandestete ca o sa vina timpul in care te vei satura sa fi pusa mai tot timpul pe locul 2...acu e "bine",dar sa sti ca peste un timp sentimentele tale fata de aceasta persoana vor deveni mai puternice si atunci automat vei suferi mai mult...cand il vei vedea din nou alaturi de ea...tu sti mai bine ce e in relatia voastra sau in sufletul tau...eu iti zic ca nu e bine ptr tine sa treci prin ceea ce treci tu...dupa parerea mea, indiferent daca e vb de un el sau o ea, dupa ce ai incheiat o relatie ar trebui sa-ti acorzi un anumit timp pana a te baga intr-o alta relatie...e adevarat ca poate nu poti uita asa de usor dragostea pe care tu ai traito alaturi de partenerul/partenera ta, dar nici nu e corect fata de tine sa te arunci intr-o alta relatie doar ca un refugiu...iar din cate am citit eu despre ce ti se intampla cam asta face tipul respectiv...si nu e corect, nu joaca cu cartea pe fata...iar referitor la intrebarea:"poti sa faci pe cineva sa te iubeascape tine, daca are deja inima daruita vechii relatii?"depinde de la caz la caz
goldeneye
Postat pe 31 Martie 2009 12:09
Intr-adevar exista DOAR 3 FEMEI nu e nici un EL ca este chiar un TRIUNGHI FEMININ ,daca nu e asa si chiar exist un EL atunci autoarea topicului trebuie sa se duca la un control la spitalul 9 ....szc dar asa este.
simona_marinela1987
Postat pe 31 Martie 2009 16:13
De la: simona_marinela1987, la data 2009-03-31 16:13:59Intr-adevar exista DOAR 3 FEMEI nu e nici un EL ca este chiar un TRIUNGHI FEMININ ,daca nu e asa si chiar exist un EL atunci autoarea topicului trebuie sa se duca la un control la spitalul 9 ....szc dar asa este.


io n am avut rabdare sa citesc tot... se poate un rezumat pt trimiterea la nr 9?

multam anticipat
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 31 Martie 2009 16:16
tie trebuie sa iti dea sfaturi daca e asa cum stiu eu (triunghi conjugal feminin) cineva care chiar s-a aflat in postura ta adika cineva care iubeste o persoana de aceeasi sex.NU MAI COMPARATI o iubire intre 2 femei cu o iubire intre o femeie si un barbat...mi se pare absolut aberant sa faci o asemenea comparatie.SCZ pentru eventualele greseli...
simona_marinela1987
Postat pe 31 Martie 2009 16:18
DA .E posibil.Dar cu multa multa rabdare
dolceK
Postat pe 31 Martie 2009 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Planuri.. 5 De la: Macika00 12 Ianuarie 2014 07:43
Indiferenta 11 De la: kudika_928239 21 Iulie 2013 08:20
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
ce sa fac???? 13 De la: babe02 13 Ianuarie 2009 16:54
va rog din tot sufletul,ajutati.ma cu un sfat 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:36