Setari Cookie-uri

Nu mai pot

Nu stiu ce sa ma mai fac...Traiesc intr-o minciuna pe care eu o dezvolt zi de zi.Iubesc un baiat care are o relatie de 4 ani de zile aproape ... am fost cu el 6 luni...Am luat o ca pe o joaca la inceput...dar m-am indragostit nebuneste de el .Dar el a plecat cu iubita lui in strainatate.Si el ma iubeste ...sau ma rog cel putin asa spune...Ma suna des...Vorbim pe mess...Imi spune ca ma iubeste... :( nu ar avea nici un motiv sa ma minta... pentru ca nu m-am culcat cu el ...ca sa zici ca are intentii din astea... :( dar nu stiu ce sa mai cred:( eu il iubesc din rasputeri :( dar cateodata simt ca ajung la epuizare.Am incercat sa l uit si nu pot :( nu pot ...

Postat pe 29 Septembrie 2008 22:57
incearca mai tare!
si ala putin dus cu sorcova, la ce te mai rascoleste daca nu se poate!!

Postat pe 29 Septembrie 2008 23:11
mai geo ajuta fata.............da -i un sfat...............rauleee

Postat pe 29 Septembrie 2008 23:13
De la: DesertRose, la data 2008-09-29 22:57:12..Imi spune ca ma iubeste... :( nu ar avea nici un motiv sa ma minta... pentru ca nu m-am culcat cu el ...ca sa zici ca are intentii din astea... :.

Pai tocmai...
c0r1nu7z4
Postat pe 30 Septembrie 2008 01:40
eu zic ca ar cam trebui sa-l uiti, pana cand nu e tarziu...daca te mai si culci cu el poate te indragostesti si mai tare:( si nu e bine..mai ales el fiind plecat si avand si o relatie stabila...incearca...fii tare...iesi cu prietenele tale si distreaza-te...poate intalnesti pe cineva care nu are obligatii si o sa-ti placa de el...si oricum relatiile la distanta nu tin:(
oricum tu faci ceea ce crezi tu ca e mai bine pt tine...take care si pups
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 02:52
Din cate inteleg eu din titlu, nu mai poti continua relatia asta...

Ti-e bine in minciuna? Eu din cate am citit nu, asa ca .. ai acordu meu sa pui punct

Acum, mai serios, ti-ai raspuns singurica. :)
sheeva
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:20
vB SI CU GAGICA-SA IA VEZI AIA CE ZICE
?
BERBEACA
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:08
De la: BERBEACA, la data 2008-10-03 11:08:36vB SI CU GAGICA-SA IA VEZI AIA CE ZICE
?
WOW!AICI AI FOST CAM REA.DAR AR FI O IDEE.
CE AR FI DC TE PUI IN PIELEA PRIETENEI?TIE TI-AR PLACE SA FI INSELATA??
soryanca
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:36
Pai daca a plecat cu iubita lui in strainatate, inseamna ca pe ea o iubeste, e clar, daca te iubea pe tine, acum era cu tine, si o lasa pe ea, de ce te complaci in situatia de a fii a 5 a roata la caruta? Uita-l si iti vei gasii pe altul care sa te pretuiasca cu adevarat, nu care sa te minta frumos...
my_melody
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:18
De la: DesertRose, la data 2008-09-29 22:57:12Nu stiu ce sa ma mai fac...Traiesc intr-o minciuna pe care eu o dezvolt zi de zi.Iubesc un baiat care are o relatie de 4 ani de zile aproape ... am fost cu el 6 luni...Am luat o ca pe o joaca la inceput...dar m-am indragostit nebuneste de el .Dar el a plecat cu iubita lui in strainatate.Si el ma iubeste ...sau ma rog cel putin asa spune...Ma suna des...Vorbim pe mess...Imi spune ca ma iubeste... :( nu ar avea nici un motiv sa ma minta... pentru ca nu m-am culcat cu el ...ca sa zici ca are intentii din astea... :( dar nu stiu ce sa mai cred:( eu il iubesc din rasputeri :( dar cateodata simt ca ajung la epuizare.Am incercat sa l uit si nu pot :( nu pot ...


Nici eu nu mai pot cand te vad ce problema ne impartasesti ...

Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:44
bro` te rog sa mai poti , nu ma lasaaaaa
Kittynelle
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:04
pe tine niciodata ... nu te las nu te las...poa' sa moara lumea de necaz ...

Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:09
ce sa fac? sunt cu un tip d aproape 2 ani dar de la un timp relatie nu mai merge.mai bn zis de cand s-au bagat ai lui intre noi.acum ne impacam acum ne certam.el spune ca ma iubeste dar eu vad ca nu face nimic.acum e plecat din tara de sambata si nu mi-a dat nici un tel.nu stiu nimic de el.il iubesc dar simt ca nu mai pot sunt stresata tot timpul
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:14
cel mai aiurea e sa fie parintii la mijloc

daca il iubesti si el iti impartaseste sentimentele, vorbeste cu el si explica-i ce se intampla si poate gasiti amandoi o solutie
ralukiss
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:17
problema e ca el nu comenteaza in fata parintilor.am impresia ca de fapt nu stie ce vrea.ma iubeste si nu
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:19
pana sa plec din tara ne-am impacat si ne-am certat chiar in ziua in care a plecat din nimicuri dar lui ii sare foarte repede.discutasem sa ne mutam impreuna si cand i-am spus a zis ca a glumit ca a spus asta de gura mea ca sa nu ma supere.
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:22
De la: rali_matei, la data 2008-11-06 22:19:33problema e ca el nu comenteaza in fata parintilor.am impresia ca de fapt nu stie ce vrea.ma iubeste si nu


lasa-l o perioada, sa vada cum e fara tine, fara sa stie nimic

si atunci, probabil isi va da seama de ceea ce simte si de ceea ce vrea.

oricui ii e greu sa se rupa de parinti..
ralukiss
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:23
ms ralukiss. o sa imi fie greu dar trebuie altfel o sa fie naspa rau pt mine.de fapt ma gandesc ca poate imi e mai bn singura.sincer mi sa luat sa caut o pers care sa fie lg mine sa ma iubeasca sincer
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:27
" Nu mai pot "


no, acu' mai poti?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:53
asa se intampla cand intervii in relatia altcuiva,chiar nu iti gasesti un barbat liber?
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:50
trezireaaaaaaaa!!!daca te iubea...nu pleca cu EA!!!sau nu mai pleca deloc...
stratulatsorin
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:53
Asa ma gandesc si eu ca daca te iubea nu pleca cu iubita lui...barbatii cauta sa se distreze probabil ai fost 4 fun ..care e dovada iubirii k din cate spui e plecat cu alta femeie pe care cu siguranta o iubeste...
ana_maria1987
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:28
ce rea esti,daca e sa fie destinul va merge daca nu asta e cunosc relatie care a mers la 4000km distanta capul sus viata merge inainte
txce
Postat pe 17 Februarie 2009 18:24
De la: DesertRose, la data 2008-09-29 22:57:12Nu stiu ce sa ma mai fac...Traiesc intr-o minciuna pe care eu o dezvolt zi de zi.Iubesc un baiat care are o relatie de 4 ani de zile aproape ... am fost cu el 6 luni...Am luat o ca pe o joaca la inceput...dar m-am indragostit nebuneste de el .Dar el a plecat cu iubita lui in strainatate.Si el ma iubeste ...sau ma rog cel putin asa spune...Ma suna des...Vorbim pe mess...Imi spune ca ma iubeste... :( nu ar avea nici un motiv sa ma minta... pentru ca nu m-am culcat cu el ...ca sa zici ca are intentii din astea... :( dar nu stiu ce sa mai cred:( eu il iubesc din rasputeri :( dar cateodata simt ca ajung la epuizare.Am incercat sa l uit si nu pot :( nu pot ...


Iubirea las-o libera,daca e a ta,sta langa tine,daca a plecat inseamna ca nu a fost niciodata a ta.
lizucaus
Postat pe 17 Februarie 2009 19:51
Uita-l, e clar ca omul nu are nici o treaba cu tine atata timp cat a plecat cu prietena lui. Incearca sa cauti un baiat pentru care sa fii unica. Nu inteleg cum pot unele femei sa fie roata de rezerva atata timp cat stiu foarte bine ca nu au nici un viitor cu acel om, mai ales ca are o relatie de atata timp! Barbatii sunt niste nenorociti intradevar si vor intotdeauna sa aiba o amanta disponibila oricand! Ti-ar place ca tu la randul tau sa fii inselata intr-o relatie in care pui suflet 4ani? Te intreb pentru ca am si eu o relatie de vreo 3 ani si chiar sunt curioasa daca sunt multe care gandesc ca merita sa fie "a 2-a roata de la caruta"...
gabytzuk
Postat pe 18 Februarie 2009 03:01
probabil crezi ca te critic sau te cert dar mie una nu mi-a placut niciodata sa ma bag ca musca-n lapte,asa cum spune o vb populara.categoric tu nu aveai ce face in relatia resp dc el era cu alta,dc nu stiai acest lucru aveai o scuza dar asa...in fine trecem peste
mai fratilor cati ani aveti?de cand le trebuie barbatilor motive ca sa minta?
ei mint ca au probleme acasa sau ca nu se inteleg cu nevasta(prietene,iubita),sau ca nu-si mai iubesc nevasta sau ca ne iubesc pe noi desi ne cunosc de 2 zile pur si simplu pt a se distra sau pt ca au facut pariu cu colegul.pt ei totul e o dfistractie,nu le trebuie cine stie ce motive.bineinteles ca exista si exceptii,adica nu toti barbatii sunt la fel,exista si barbati altfel si pe aia trebuie sa-i cautam noi.poate sunt mai de moda veche dar ce tie nu-ti place altuia nu-i face.
daita_25
Postat pe 18 Februarie 2009 19:48
Iubirea se simte. Nu are nevoie de cuvinte. Iubirea e ceva intim sau, ma rog, ar trebui sa fie ceva intim deoarece iubirea exista in 2.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 11 Martie 2009 15:37
stiu ca nu mai poti , insa invata sa te desprinzi.
e adevarat ca nu stim motivele pt care este cu cealalta...insa indiferent care ar fi ele.....chiar nu mai conteaza.
numai gandul ca il mangaie ...o alta .......m-ar scoate din minti...restul sunt convinsa ca il deduci ( nu vreau sa mai continui , deja e dureros)
ninushk
Postat pe 18 Martie 2009 15:01
Stii ce cred eu ...barbatilor le place sa simta "dragostea'' a doua persoane, de altfel si femeilor ...asa ca ai grija, poate nu te iubeste atat cat crezi...fiindca nu te ai culcat cu el tu esti inca un teritoriu necucerit.E doar o simpla parere vazuta din afara...tu stii mai bine cum e situatia, te pup.
cristinamy
Postat pe 18 Martie 2009 18:26
De la: cristinamy, la data 2009-03-18 18:26:09Stii ce cred eu ...barbatilor le place sa simta "dragostea'' a doua persoane, .


n-as spune asta...Persoana e si maica-sa ,si copilul...Iar daca are doi copii,a cam "sfeclit-o" nevasta...

Daca te referi la dragostea a doua femei ,nu-ti spun decat ca ai tendinta sa generalizezi!
ella_c
Postat pe 18 Martie 2009 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadoul perfect pentru iubit 24 De la: Pufuletica 29 Mai 2013 13:32
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34
iubire imposibila???????? 3 De la: mimi_ca29 18 Aprilie 2011 19:34
compatibilitate fecioara pesti 25 De la: davinti 18 Martie 2009 08:01
sufletul meu plange 28 De la: cristiana_cris 16 Februarie 2010 01:20