Setari Cookie-uri

a fost demult...a fost ieri...e in fiecare zi,,

Poate k par patetica,dar asta e..inca il mai vreau inapoi!am fost cu "el" doar 7 luni,dar au fost cele mai intense luni din viata mea.Am simtit pentru prima oara in viata k traiesc cu adevarat,k iubesc...si cel mai important m-am simtit iubita,desi nu credeam k mi se va intampla .S-a terminat pur si simplu intr-o zi cand el mi-a zis k nu mai vrea intr-o relatie....atat,foarte sec si fara vreun motiv concludent...mi-a rupt sufletul!!!Facusem si un sacrificiu enorm sa ma mut cu serviciul in orasul de unde era el...partea mai proasta de abia acu urmeaza:lucram in acelasi loc si il vad zi de zi...e inca greu desi au trecut 3 luni de atunci...si inca il mai vreau inapoi....ne mai intalnim din cand in cand la o cafea sa povestim...si cred k ar mai vrea,dar nu stiu ce sa mai fac!Sa mai astept sau....
ancadecember
Postat pe 1 Octombrie 2008 01:07
cati ani are el?daca scuza lui e ca nu a mai vrut sa fie intr-o relatie serioasa,poate o face din imaturitate.
DeeaCatalina
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:03
nu cred k este varsta de vina,draga DeeaCatalina...are 25.Ma tot gandesc k poate e inca speriat de sentimente...
ancadecember
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:40
daca tot mai ai ocazia sa mai stai de vb cu el la o cafea, incearca sa fii foarte atenta la gesturile lui , la privirea lui, la felul in care se poarta cu tine. toate astea tradeaza sentimentele (daca mai sunt sentimente). afla de ce a ales sa nu mai fiti impreuna. trebuie sa fie ceva al mijloc. omul asta daca nu te iubea nu mai aveai tu lunile astea atat de intense. iti dadeai si tu seama daca sunt sentimente si din partea lui.

cate lucruri urate sunt pe lumea asta....Dumnezeule!
bangla_soul
Postat pe 2 Octombrie 2008 01:08
draga mea, cu parere de rau, daca ti-a spus odata ca relatia voastra s-a terminat - trebuie sa intelegi ca asa este/ chiar daca va reveni, vei pati la fel/nu te mai crampona de el - fa-ti viata ta mai departe/ inteleg ca esti f tinara - oricit de greu ti-ar fi - uita-l si mergi mai departe, cu capul sus/ dar daca vrei sa traiesti pe pielea ta dictonul "repetitio mater studiorum est"....

Postat pe 2 Octombrie 2008 04:45
greseala a fost a ta pt ca i-ai permis sa faca nazuri....de acum inainte, pastreaza pentru tine tot ce este mai bun intr-o relatie. iar sacrificiile infantile nu fac decat sa-ti scurteze viata inutil din moment ce sunt privite precum ceva cuvenit, serios
lorelay_me
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:16
De la: ancadecember, la data 2008-10-01 17:40:33Ma tot gandesc k poate e inca speriat de sentimente...


poate e momentul sa te sperii si tu de iluziile pe care ti le faci
sandra33
Postat pe 16 Noiembrie 2008 03:25
pai sa faci ce vrei, asta poti face. Iubirea e in sufletul tau ... spune-i asta, oricum si el face ce vrea, fii libera si pentru tine si pentru el ... bucura-te de toate clipele cu el sau fara el... fii o persoana seducatoare si incantatoare ... si bucura-te, ramai in clipa de fata, uita de trecutul mort care nu exista sau de viitorul iluzoriu care nici el nu exista ... pur si simplu bucura-te de tine, de prezentul tau... asta il atrage la tine cu siguranta ... iar daca nu e asa ... lumea e plina de oameni minunati ... Oricum faci ce vrei intotdeauna si oricine face ce vrea ...
roby1k
Postat pe 16 Noiembrie 2008 04:46
DUPA PAREREA MEA, LA 25 DE ANI, BARBATII SUNT INCA IMATURI, ABIA SCAPATI DE ADOLESCENTA.
DACA AI SUFICIENTA RABDARE, RISCA SI ASTEAPTA-L SA SE MATURIZEZE.
DACA NU, CAUTA-TI PE ALTUL...

Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:11
din pacate si eu sunt in aceeasi situatie. Te inteleg e tare greu sa-l vezi in fiecare zi.Sfatul meu e sa-ti vezi de viata ta , cu cat vei incerca mai mult sa-l faci sa se razgandeasca cu atat va fi mai invelsunat.
maximramona2004
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:22
cum au trecut 3 luni o sa ma treaca alte 3 luni
si o sa vina cineva in viatza ta care te merita cu adevarat
bestiuitza
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:39
Draga ancadecember dpa cum se stie iubirea nu are limite , de ce faci singura sa suferi , incearca sa mai faci tu primul pas el poate asta si asteapta sa vada ce simti tu , caci daca el te vede indiferenta poate sa nu se mai intoarca caci asa sunt barbatii tot timpul trebuiuie sa le arati calea o stiu kear din propria experienta!
bafata mai departe , asta este parerea mea !
dj_vita
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:13
Acelasi lucur mi s`a intamplat si mie...si eu am ink aceiasi dorinta,chiar daca au trecut 3 luni de atunci ink mai sper sa se intoarca intr`o buna zi si sa o luam de la capat,desi este la 500 de km distanta.. te inteleg,eu zic ca poate totusi mai exista o sansa pt voi si doar a fost un moft de moment.Dar asta numai in cazul in care iti mai da de inteles ca ar vrea...daca nu eu zic sa il uiti si sa mergi mai departe nu e singurul.Multa bafta!
Cornelya88
Postat pe 16 Noiembrie 2008 23:58
De la: ancadecember, la data 2008-10-01 01:07:10Poate k par patetica,dar asta e..inca il mai vreau inapoi!am fost cu "el" doar 7 luni,dar au fost cele mai intense luni din viata mea.Am simtit pentru prima oara in viata k traiesc cu adevarat,k iubesc...si cel mai important m-am simtit iubita,desi nu credeam k mi se va intampla .S-a terminat pur si simplu intr-o zi cand el mi-a zis k nu mai vrea intr-o relatie....atat,foarte sec si fara vreun motiv concludent...mi-a rupt sufletul!!!Facusem si un sacrificiu enorm sa ma mut cu serviciul in orasul de unde era el...partea mai proasta de abia acu urmeaza:lucram in acelasi loc si il vad zi de zi...e inca greu desi au trecut 3 luni de atunci...si inca il mai vreau inapoi....ne mai intalnim din cand in cand la o cafea sa povestim...si cred k ar mai vrea,dar nu stiu ce sa mai fac!Sa mai astept sau....


ai pomenit cumva cuvintele interzise ca: impreuna pe veci, casatorie, familie, copil? Daca da ....explicabil de ce se vede praful in urma lui!
Cristian_Q
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:47
De la: Cornelya88, la data 2008-11-16 23:58:49Acelasi lucur mi s`a intamplat si mie...si eu am ink aceiasi dorinta,chiar daca au trecut 3 luni de atunci ink mai sper sa se intoarca intr`o buna zi si sa o luam de la capat,desi este la 500 de km distanta.. te inteleg,eu zic ca poate totusi mai exista o sansa pt voi si doar a fost un moft de moment.Dar asta numai in cazul in care iti mai da de inteles ca ar vrea...daca nu eu zic sa il uiti si sa mergi mai departe nu e singurul.Multa bafta!

Poate ca nu e singurul, dar e ACELA !
Cristian_Q
Postat pe 17 Noiembrie 2008 09:48
tu decizi ce tre' faci....insa...nu te gandi prea mult...viata ofera multe surpriza frumoase..poate nu e el..."acela"...
allyyna_r
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:17
daca intre timp nu a inceput o noua relatie atunci poate chiar nu vrea sa fie intr-o relatie. sau poate nu i-a placut ceva in relatia cu tine.
fluturasalb85
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:39
cam prin acelasi lucru a trecut fratele meu.....a avut o relatie cu o tipa super...poate prea buna pt el...care il iubea mult...si el pe ea...dar a intervenit obisnuinta...vezi tu...ce e prea mult strica...si s-a despartit de ea.......bineinteles in scurt timp el a regretat si inca regreta...:) mnah...a trecut peste asta..dar oricum ea acum e cu altcineva.prea tarziu......si hai sa iti spun un lucru care il omoara pe el: indiferenta ei..sau cel putin pe care o arata......trece pe langa el cand il vede; salut ! ce faci? si pleaca........fara niciun gest ....sau cel mult un zambet...fals :D .....deci chestia asta il doboara si isi da pumni mereu.........acum nu stiu...daca motivul prietenului tau a fost acelasi, poate isi va da seama intr-un final ce a pierdut.....
dyana91a
Postat pe 31 Decembrie 2008 02:22
Cei care se afla mai de mult pe acest pamant stiu ,pe langa altele, ca nu prea este indicat sa te imprietenesti prea tare sau mai rau sa te indragostesti de un personaj pe care l-ai cunoscut la serviciu, alaturi de care lucrezi.
Exista si exceptii evident insa de cele mai multe ori, majoritatea acestor incercari esueaza lamentabil.
De ce? Pentru ca intr-adevar exista acel mit care inca circula prin randul barbatilor, acea fantezie...oare cum o fi sa ne facem de cap pe masa de la birou...?
Si mai conteaza si faptul ca relatia de la serviciu este comoda, adica doar intinzi mana si apuci fructul, fara prea mare efort.
Toate ar fi foarte bune si frumoase, insa la un moment dat fantezia se concretizeaza sau nu, si devine de-a dreptul plictisitor sa revezi aceeasi fata zi de zi si seara si dimineata.
Cel putin pentru un baiat este de nesuportat sa nu mai poata iesi la o "bere" cu baietii, sa nu mai poata sa povesteasca aventurile sale, cuceririle lui sau cel putin tentativele, toate datorita faptului ca prietena este din acelasi loc de munca. Unde mai pui ca el este posibil sa fie oarecum izolat de ceilalti deoarece nu mai prezinta incredere, nu mai poate fi un confident, din cauza aceluiasi motiv, prietena, care se poate intalni cu sotiile sau amicele lor, lucreaza in acelasi loc.
Asadar, sfatul meu ar fi acela sa-ti gasesti alt loc de munca, in acelasi oras, si mai apoi sa mai incerci o apropiere. As putea chiar sa garantez pentru reusita. Bafta!
jenesaispas
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu nimic...sunt intr-o mare dilema ..oare ce sa fac??help me please! 56 De la: crisss31 29 Iunie 2009 17:39
Diferente...Intr-o relatie la Distanta...Ajutati-ma 13 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 15:22
conteaza parerea lor dar prea mult strica 9 De la: kudika_947757 29 Decembrie 2013 20:47
Sunt confuza!Cum imi dau seama? 91 De la: steffy91 16 Noiembrie 2011 20:56
7 ani diferenta 9 De la: mariusmarin26 30 Aprilie 2010 13:53