Setari Cookie-uri

banii sau dragostea?

Clar banii nu au legatura cu fericirea, bineinteles ca au si ei rolul lor, dar nimic nu se compara cu bucuria pe care o simti cand esti cu persoana pe care o iubesti si care te iubeste, si avand aceste lucruri in comun, iubirea, aveti si multe sanse, multe oportunitati sa faceti lucruri mari impreuna...
O femeie care sta cu cineva doar pentru bani, care e tratata ca o carpa, care desi isi permite sa mearga in strainatate, sa isi cumpere haine de firma, sau sa manace pe la nu stiu ce restaurant, dar cand vine acasa se pune in pat cu un barbat de care ii e scarba, si care cu siguranta nu o pretuieste, mai mult ca sigur ca nu e fericita...
my_melody
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:47
baietii q bani
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:07
banii nu aduc fericirea
dar o intretin
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:08
eu aleg dragostea,banii se fac daca exista intelegere intre cei doi,nimik nu e imposibil.Dar sa stau cu unul numai ptr bani si sa imi fie scarba de el,atunci mai bine singura.Da unii spun ca o intretin ,dar am vazut oameni cu bani si nu sunt fericiti impreuna,decat asa,mai bine prefer sa fiu iubita si sa iubesc ca restul vine de la sine.
pusy
andra_30_tm
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:17
BUNA!!! EU am ales dragostea si D-ZEU mi-a dat si bani,imi iubesc sotul,incerc sa il inteleg si daca ar fi sa mai aleg o data as alege dragostea,desi am cunoscut o gramada de barbati milionari,am renunmtat la toti pt dragoste,normal e bine sa ai bani sa cheltui pe intretinerea corporala sute de euro pe luna ,eu cheltuiam numai pe crema de fata si ochi 11 mil,tratamente cosmetice lunare de 200 euro,dar acum nu imi lipsesc,sunt linistita

ldy
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:40
Sincer va spun sa alegeti dragostea.traiesc povestea asta p pielea mea...p fostul meu prieten l-am pus sa aleaga intre mine si bani si a ales ...ghiciti ce...banii.de ce i-a ales? pt k pur si simplu considera k dk munceste se umileste...asa k prefera sa stea cu una care-i produce bani. dar e cu gandul tot la mine. p mine ma iubeste...a ales banii si e nefericit kiar dk tipa e ca o carpa in mainile lui, face c vrea el.ink tin f mult la el si imi e tare dor d el nu pot sa iert k S-A VANDUT, k nu are niciun pic de demnitate.ink ma cauta k sa-si aduk totusi aminte c rost are viata dar ...degeaba.ma doare sa spun ...dar e un RATAT.si mai rau e ca aproape ma distrusese si p mine.si pt ce? pt bani...mai bn sa ai bani mai putini dar sa fii fericit.asa cum banii nu cumpara sanatatea , nu cumpara nici fericirea...
Eli22
Postat pe 24 Noiembrie 2008 00:27
cine se respecta nu are un pretz,nu se vinde.asa ca nici nu se mai pune problema,nu?love comes first.altfel aia nu se poate numi relatie dak se bazeaza pe bani...ci mai mult un contract nescris de sponsorizare versus prestari servicii!
razz
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:41
eu aleg si dragostea si banii...tre sa le am pe amandoua
lady_fox_86
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:44
De la: lady_fox_86, la data 2008-11-28 16:44:36eu aleg si dragostea si banii...tre sa le am pe amandoua


si eu la fel
kitty_
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:47
se zice ca "bani pot cumpara totul", dar nu e adevarat. Poti avea bani, averii, dar nu poti avea fericire si iubirea sufleteasca, alaturi de cel pe care te iubeste cu adevarat.Eu cred ca daca ai iubirea celui de langa tine,esti fericit cu el, poti afce multe in viata, vointa sa fie ca restul vine de la sine...o seara buna
AURELIA_NICOLETA
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:06
Depinde de situatie. Evident k atunci knd iubesti nu poti sa stai pe interes,dar nu stiu care dintre noi ar vrea langa ea un barabat incapabil si iresponsabil . E normal sa te uiti si la starea lui financiara nu pt tine ci pt.el in primul rand pt k asta cum am mai spus spune multe. si e si pt respectul lui.
Pe interes stai atunci knd, de ex.ai nevoie de un sprijin financiar pt. a te putea ridica apoi u singura pe picioarele tale, nu e nimic de condamnat insa importanat e sa nu dureze la infinit k atunci ti-ai luat adio de la fericire.

Postat pe 5 Decembrie 2008 02:04
si eu postez pentru dragoste si bani.... nu poti avea una fara cealalta.... degeaba iubesti daca el nu poate face nimic.. dar il iubesti nu?? si degeaba are banii si iti cumpara de toate daca se poarta cu tine precum se poarta cu un lucru nu ca fiinta care o iubeste... si vrea mereu ceva mai tanar si mai sexi si bla bla bla.... eu sincer la inceput am stat cu iubitul meu... nu neaparat pentru bani... doar ca imi placea sa primesc cadouri.. si altele scumpe... dar la un moment dat mi-am dat seama ca ma iubeste foarte mult... si eu pe el.. iar acum fiecare are afacerea lui.. banii lui... si ne e foarte bine ne-am mutat impreuna.... partiticipam amandoi la cheltuieli (bine mai mult el.. ca nu prea ma lasa pe mine ) dar e totul ok... si am si dragoste si bani... si tot... sper sa dureze la nesfarsit....
eu_mihaela20
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:57
SINCER PENTRU MINE CONTEAZA DRAGOSTEA DAI DREAQ DE BANI BANII SA FIE O PROBLEMA?..DEGEABA ESTI BOGAT DACA NU ESTI FERICIT ..
sandy_jmecherul
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:13
mda..am inteles eu ce se discuta pe aici..dar ce ati alege intre un tip care va iubeste enormmm si va face toate poftele,(dar pe care voi nu il iubiti asa mult,sa zicem,doar va place asa de el) si intre un tip (un altul) pe care il iubiti enorm dar el nu da 2 bani pe voi???ããããã????
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:36
De la: Geanina21, la data 2008-11-24 00:27:48Sincer va spun sa alegeti dragostea.traiesc povestea asta p pielea mea...p fostul meu prieten l-am pus sa aleaga intre mine si bani si a ales ...ghiciti ce...banii.de ce i-a ales? pt k pur si simplu considera k dk munceste se umileste...asa k prefera sa stea cu una care-i produce bani. dar e cu gandul tot la mine. p mine ma iubeste...a ales banii si e nefericit kiar dk tipa e ca o carpa in mainile lui, face c vrea el.ink tin f mult la el si imi e tare dor d el nu pot sa iert k S-A VANDUT, k nu are niciun pic de demnitate.ink ma cauta k sa-si aduk totusi aminte c rost are viata dar ...degeaba.ma doare sa spun ...dar e un RATAT.si mai rau e ca aproape ma distrusese si p mine.si pt ce? pt bani...mai bn sa ai bani mai putini dar sa fii fericit.asa cum banii nu cumpara sanatatea , nu cumpara nici fericirea...
dar daca tu aveai bani ,credeai ca sta cu tu ptr bani sau ptr ca te iubeste?
nor_pufos
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:39
De la: ciquy, la data 2009-01-23 22:36:49mda..am inteles eu ce se discuta pe aici..dar ce ati alege intre un tip care va iubeste enormmm si va face toate poftele,(dar pe care voi nu il iubiti asa mult,sa zicem,doar va place asa de el) si intre un tip (un altul) pe care il iubiti enorm dar el nu da 2 bani pe voi???ããããã????
pe cel care imi face poftele
nor_pufos
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:39
deci pentru mine dragostea conteaza fffffffffff mult,dar in momentul in care nu apare niciunul la orizont pe care sa l iubesc si SA MA IUBEASCA eu zic k ar fi bun si unul care sa ma tina asa in palma,si nu pentru banii lui,ci pentru k ai o senzatie tare de tot knd cineva ar face orice pentru tine... eu am iubit ffffffff mult un baiat care nu avea nici bani nici minte prea multa,dar el nu a dat 2 bani pe mine....ma considera prea sus pentru el...zicea k e un nemernic...dasr eu il iubeam..si mai exista un baiat pe care nu il iubeam dar il respectam,il placeam asa k om...si care a facut orice pt mn timp de un an de zile...si nu ma refer doar la bani,ma refer k sprijin,k prieten,k frate...si nu am stat cu el pentru banii lui,am stat k ma simteam eu bine k imi facea toate mofturile...si sa stiti k nu e adevarat k o fata sta cu unul pt bsni pentru k ea nu e in stare sa munceasca,sunt fete care muncesc dar sa zicem,nu strica alti bani in plus,poate mai mult decat suficient... ;)
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:57
pentru mine dragostea conteaza cati bani nu aduc fericirea azi ii ai si miine un ii mai ai
fran_alex80
Postat pe 11 Februarie 2009 02:33
dragostea vine cu pasi inceti ,,,si pleaca cu pasi repezi ,,,,si nu lasa decat amaraciune ,,,asa ca aleg bani
sarutama
Postat pe 11 Februarie 2009 02:44
nu vorbesc din propia experienta dar asa cred ca dragostea este mai tot timpul frumoasa atunci cand ai totul
dar daca stii cum
si atunci cand ai bani si nu ai dragostea poti obtine si iubirea sau drag. daca stii sa intri in gratiile celuilat si sa poti intelege ce vrea celalalt cred ca poti sa obtii aceea dragosteeeeeeeeee
dar la ce iti trebuie daca nu ai banii ca totul se invarte in jurul lor , poti sa faci ce vrei , poti sa cumperi chiar si iubire daca stii de unde
jioana7
Postat pe 11 Februarie 2009 16:16
Imi plac tipii inteligenti, iar tipii inteligenti o duc bine :)
In plus, nu pot sa ma laud ca nu am bani asa ca daca am pe cine sa iubesc, este suficient

Postat pe 11 Februarie 2009 16:23
De la: andra_05, la data 2008-10-01 13:30:18buna!ce spuneti fetelor si voi baietilor,ce este mai important-dagostea sau banii?voi ce ati alege?ati alege sa fiti alaturi de o persoana pt k o iubiti sau doar pt banii ei?


Dragostea.Unde dragoste nu e,nimic nu e.
manoiu_elisabeta
Postat pe 17 Februarie 2009 20:24
Dragoste si Bani!
Una fara alta nu pot trai... impreuna .....pina la adanci batrineti!
ella_688_2008
Postat pe 17 Februarie 2009 20:30
Imi plac tipii inteligenti, iar tipii inteligenti o duc bine :)
In plus, nu pot sa ma laud ca nu am bani asa ca daca am pe cine sa iubesc, este suficient

Reality. It's so much more interesting than living happily ever after

"asa ca daca am pe cine sa iubesc, este suficient"???!!!!
Mai nasol este cind nu are cine sa te iubeasca!Ca iubesti tu este foarte usor!...dar sa fii iubita (in adevaratul sens al cuv)...este mai greu!
...sau sa iubesti si sa fii iubita la fel de mult!Aceasta este dragostea !...ca banii se fac usor in acest caz!
ella_688_2008
Postat pe 17 Februarie 2009 20:38
doi oameni care se iubesc cu adevarat pot face si bani impreuna,dar daca ajungi sa stai cu o persoana doar de dragul banilor,e jaaalnic.o viata banala,fara nici o implinire.
dana_mv
Postat pe 17 Februarie 2009 20:43
Eu aleg dragostea....banii ii putem face impreuna
_dulcik_
Postat pe 23 Februarie 2009 14:08
cu iubirea am vazut unde ajung,cred k as incerk de acum banii
lacrasar
Postat pe 23 Februarie 2009 16:06
Intotdeauna conteaza si bani dar dak iubesti cu adevarat si esti iubit merita tot sacrificiu.Poti fi fericita si fara bani atunci cand iubesti.Bani se duc intr-o clipita dar dragostea nu.degeaba dak ai bani si nu esti fericit?bani te fac intotdeauna fericit?Nuuuuu.DRAGOSTEA E TOT CE CONTEAZA intr-o relatie parerea. mea.
roxy_bombonik
Postat pe 27 Martie 2009 16:43
Dar sti k se poate sa nu le ai pe amandoua?Uneori trebuie sa alegi.Dak stai cu cineva care are bani si iubesti alta persoana crezi k merita sacrificiu sa suferi?eu as zice k nu
roxy_bombonik
Postat pe 27 Martie 2009 16:46
eu nu as putea sa stau cu o persoana doar pt k are bani....bani se fac ...asa k as alege sa stau pt dagoste
kudika002827
Postat pe 27 Martie 2009 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie sau sex? 70 De la: deea90 7 Februarie 2010 11:36
Ce sa fac?Sa mai continui aceasta relatie sau nu??? 17 De la: Barbie30_ 9 Iunie 2011 03:21
CUM ITI DAI SEAMA CA EL/EA E "THE ONE"? 61 De la: razz 14 Noiembrie 2010 00:32
ce parere aveti? 9 De la: kudika_13913 2 Septembrie 2012 21:41
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06