Setari Cookie-uri

Fondul de ten-->frumusete sau maturitate??

oana, eu sunt foarte multumita de uleiurile eterice. intr-adevar unul nu mi se potriveste...cel de menta, dar il folosesc la maini...e racoros si ma simt super!
Lulli
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:42
va recomand crema colorata ptr uniformizare nivea! extraordinar de buna! cea mai buna crema colorata ptr tenul meu...si credeti-ma am incercat fff multe.loreal oriflame avon etc...cumparati-va nivea cu incredere!
ANNYBLONDY
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:01
Mai eu folosesc fondul de ten zilnic aproape si daca il aplici cum tb nici nu se cunoaste. Totul consta in a alege bine nuante. Pers cu tenul deschis,care se bronzeaza greu tb sa foloseasca fondde ten cu nuante de roz. Oricum e bine sa folosim de 2-3 ori pe sapt masti pentru fata.
Dupa cum a mai zis cineva iniante vara cand e f cald, nu prea e recomandat fondul de ten. Atunci cremele iluminatoare si nuantatoare cu spf 15 fac minuni.
deutzat
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:13
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:24
eu am gasit un fond de ten perfect pentru mine, cu efect matifiant pe care-l aplic unde am nevoie si-apoi il fixez cu pudra. nu arata incarcat si eu ma simt mai bine asa. a devenit aproape un automatism si de la o vreme nu prea ies din casa fara sa ma dau fie cu fond de ten, fie cu pudra sau doar cu fard de obraz
maris243
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:27
da e adevarat,daca folosesti pudra inainte sa plici fondul de ten se deshidrateaza si se usuca fata
danielaveronicaaaxintoaei
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:11
Depinde de cantitatea si calitatea pe care o folosesti......are rolul de a ascunde imperfectiunile si pt a uniformiza tenul.Nu te cred ca are un efect negativ asupra tenului tau ....chiar daca ai 19 ani.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 5 Martie 2009 15:00
eu il folosesc foarte rar...
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:57
Salut!
Daca avem un ten frumos, cu o piele tanara, de ce sa aplicam fond de ten? Eu nu aplic decat in cazuri exceptionale. In plus, daca nu ne obisnuim sa ne si demachiem seara, este rau de tot. Tenul ramane incarcat si imbatraneste rapid.
Deci, mai bine fara. Parerea mea!
Maria_H_
Postat pe 6 Martie 2009 14:30
eu nu prea il aplic sincer decat in cazul in care simt eu nevoia... am abea 20 de ani si oricum tenul meu arata bine asa ca nu prea am dc sa aplic fond de ten
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:11
Eu folosesc fondul de ten zilnic incepand de toamna pana primavara. Vara ma bronzez si nu am nevoie. Nu am observat sa imi fi afectat fata in niciun fel si in plus prinde o culoare foarte misto. Folosesc un fond de ten translucid de culoare deschisa si nici nu se observa. Apoi finisez cu perle iluminatoare sau pudra si am intotdeauna grija sa dau si pe pleoape pt ca altfel se strange fardul in pliurile pleoapei. Cel mai important e sa il alegi in functie de culoarea tenului, sau daca il vrei mai inchis sa ai grija sa il intinzi bine inclusiv pe gat, decolteu.
A, era sa uit.. un trick tare misto cules de la mama ... sa pui putina pudra si pe urechi, sa nu se sesizeze diferenta. Si cu asta, gata. Am tacut.
LadyMarmalade
Postat pe 10 Martie 2009 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma cu un sfat,doua,trei:D 6 De la: ely_lyzy 29 Iulie 2009 18:00
pffffffff 3 De la: cristiana_cris 14 August 2009 10:55
buna 15 De la: kudika017543 12 Ianuarie 2011 18:23
Cum procedezi in cazul de fata ? A-ti testat? 2 De la: greierash_is_back 1 Noiembrie 2009 13:33
BUNA!!!!!!!!! 17 De la: annya_852004 30 Martie 2009 21:33