Setari Cookie-uri

Iubirea mea patimasa pentru un iranian

buna ,
Am 21 de ani el are 34 de ani este primul barbat care m-a facut sa ma simt femeie cu adevarat.La cei 21 de ani ai mei am avut doua relatii mari si late prima mea relatie a fost o iubire de adolescenta cu un tip mai mare decat mine cu 1an ,aceasta relatie a durat 4 ani ,ne-am despartit in relatii super ok ca doi oameni proaspat deveniti maturi eu aveam atunci aproape 20 foarte matura nu? in februarie 2007 am facut misto cu o prietena si ne-am facut profile pe net la un site matrimonal chiar era o gluma care a devenit in cateva ore ceva mai serios decat se putea prima persoana care a intrat sa vorbeasca cu mine a devenit si ultima pentru ca am facut un schimb de id de mesenger si chiar din acea zi nici nu mai m-am logat vreodata pe acel site,totul s-a intamplat brusc si el era pe acel site tot dintr-o gluma .
La inceput am inceput sa ne vrajim si sa facem mult misto amandoi fiind suspiciosi ,dar ce credeti a 3 a zi am dat drumul la web cand m-a vazut cum arat a devenit si mai suspicios fiind sigur ca sunt pusa pe cine stie ce inselaciune stiti romanii nostri inventivi care se dau drept femei si le ia banii oamenilor spunandu-le ca vin la ei.El nu prea sta in iran mai mult sta in dubai ,turcia si alte tari ,cel mai mult in decurs de 1 an sta in dubai .Prima data cand m-a sunat nu stiu ce am spus eu ca am devenit din ce in ce mai credibila ca sunt reala si nu sunt pusa pe tepe pe net ,zilnic vorbeam pe mesenger dar nu pot spune ca era o prioritate vorbeam cu parintii mei intai si apoi cu el ,parintii mei sunt plecati de 5 ani din romania in danemarca pana mi-am terminat scoala am stat cu bunicii mei apoi m-am mutat singura.A inceput sa ma sune zilnic sa vorbeasca cu mine despre anumite probleme de ale lui si eu de ale mele devenisem deja cei mai buni prieteni confidenti,dar dupa cum stiti poate exista si atractie intr-o buna prietenie ,nu este un barbat urat ,eu nefiind pentru el o femeie de lasat sa scape.A inceput sa insite ca vrea sa ne vedem mie imi era frica sa ajung pe un teritorie cunoscut lui el fiindu-i frica sa ajunga pe un teritoriu cunoscut mie ,in luna mai au inceput insistentele ,el spunandu-mi ca-mi plateste tot numai sa ajung in dubai ,va spun sincer mi s-a parut tare dubios si chiar un pic o jignire la adresa mea un strain sa-ti ofere bani ca sa te duci intr-o excursie ,binenteles am refuzat inati intr-un mod diplomatic apoi mai putin politicos ,in luna iunie la sfarsit nu stiu cum m-a convins sa vin in antalya ,a fost o chestie chiar de moment ,am plecat singura mama si tata stiind ca mi-am luat un last minute in antalya si plec cu o prietena chiar a fost prima oara cand a trebuit sa-mi mint parintii in legatura cu ceva foarte important,vreau sa va spun ca ajunsa in antalya am gasit un barbat mai frumos decat in poze si pe web foarte atent grijuliu iubitor ,barbatul perfect,el a rezervat camere separate la hotel nedorind sa ma impinga la ceva care nu vreau,eu eram fascinata de el ,el era fascinat de mine timp de 3 ore singurele noastre cuvinte erau sigur nu visez.A fost cel de al doilea barbat din viata mea dar il pot considera primul,daca in prima relatie am cedat abia dupa 3 ani ,in cea de a doua relatie am cedat in prima seara,pot spune ca nu regret nimic,dupa o perioadata mi a spus ca pana sa ma vada si sa fie cu mine nu credea ca sunt chiar asa de copil,stiti aparentele inseala uneori sunt blonda am parul lung pentru o perioada foarte scurta am fost in modeling dar nu se putea doar aspect trebuia si altceva,timp de cateva zile imi spunea ca vrea sa le vorbeasca parintilor mei sa le multumeasca pentru cum m-au educat,el avea o impresie destul de proasta despre romance ,stiti facea parte din acea categorie a barbatilor care judecat femeia dupa felul in care arata si foarte putin dupa felul in care vorbeste.Toata excursia trebuia sa dureze 10 zile si am prelungit-o la 14 la insistentele lui,cand a venit vremea sa plec a inceput prima oara cu te rog vreau sa fii sotia mea hai sa facem o nebunie dupa ce a vazut ca nu merge< eu chiar simteam nevoia sa vin in romania si apoi sa vorbesc cu parintii mei fata in fata ma simteam super vinovata de ceea ce facusem >mi - a spus ca nu mai ma lasa sa plec ca nu poate ma iubeste prea mult e dependent de mine ,dupa ce a vazut ca m-am schimbat la fata a spus ok pleaca dar promite-mi ca ne vom casatori si vii cu mine,eu nu sunt genul care fac promisiuni doar cu titlul de promisune el stiind chestia asta,eu nu i-am promis i-am spus ca vom vedea ,ajunsa in romania pot sa spunn ca am vazut ce inseamna dependenta de el ,in primele zile eram topita de dorul lui,vorbeam 8 ore la telefon pe zi si tot ne simteam lipsa .Parintii mei nu sunt de acord cu el stiti musulman iranian terorist nu ma cred ca el nu este musulmant si ca ma lasa sa fac ce veau si ma respecta .Acum el insita sa ne casatorim in iran stiti la inceput am avut incredere in el acum simt ca imi ascunde ceva ,am vazut multe si am auzit multe la tv si chiar si pe net sa nu va spun ce am auzit de la parintii mei .Ce sa fac simt ca aceasta iubire m-a tranformat in ceva dependent de a sta in casa de a fii mai mult suparata nemultumita mahnita si toate.Nu imi interzice sa plec dar ma simt naspa simt ca nu il respect,nu stiu de ce ,mama spune ca m-a vrajit dar va spun sincer si el se comporta ca un om vrajit de mine ma suna in fiecare clipa e ingrijorat de mine,lasa de la el sa nu ma supere ,toata lumea imi spune ca e o fata de moment.oare stie cineva ce trebuie sa fac?

Postat pe 16 Ianuarie 2008 23:12
Draga mea,lasand la o parte faptul ca e musulman,tu chiar te simti pregatita sa te maiti cu un om alturi de care ai petrecut 14 zile?Da vb mult la telefon dar nu il cunosti deloc.Nu stii cum reactioneaza in anumite situatii, nu ii cunosti familia,prietenii etc.Si apoi ai decat 21 de ani.Mai ai timp sa te mariti.Daca te iubeste atat de mult si e asa vrajit de tine atunci te va astepta si va accepta ideea ca nu te poti arunca cu capul in ceva necunoscut total.Eu meg pe principiul ca ma marit decat oadata in viata...Nu zic sa il lasi zic doar sa astepti pt ca nu e nimic sigur.Nu numai iubirea conteaza uneori..Asta e parerea mea!Ai grija de u!Pa pa

Postat pe 17 Ianuarie 2008 00:33
sunt de acord cu ella 85.Cunosc un caz.....similar cu al tau.O prietena de a mea ,tot asa, se indragostise de un musulman....Cuvinte frumoase,cadouri,promisiuni.S-a casatorit cu el...acum are o fetita cu el...dispare si apare cand nu te astepti, o obliga sa se poarte cu haine din alea de imbrobodeala, a aflat intre timp ca el mai are are acolo doua sotii...intr-o vara chiar au venit impreuna aici si cu copiii,in vacanta chipurile....iti dai seama ????erau programate la...pat.Stateau impreuna in acelasi apartament.Prietena mea auzea acele ....din dormitor,ii venea sa se omoare...chiar a incercat sa se sinucida....a scapat...Dumnezeu i-a dat zile.Acum incearca sa se desparta de el.El o ameninta ca o omoara daca il lasa...in fine ar fi multe de povestit.....AI GRIJAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!
nikolette
Postat pe 17 Ianuarie 2008 10:31
gandeste de o mie de ori inainte de a face ceva, de a lua o decizie...fii mai mult decat foarte precauta..be a smart girl..;)
dana10bomboana
Postat pe 17 Ianuarie 2008 11:35
dupa parerea mea eu zic sa stai cuminte in banca ta ,nu mi se pare un om de incredere si te sfatuiesc sa nu faci ceva ce vei regreta sau poate nu vei mai apuca sa regreti.

Postat pe 17 Ianuarie 2008 11:50
Nu este decat un cuvant de spus:FUGI!
Si o sa-l tot repet:FUGI!FUGI!FUGI CAT MAI POTI!
Diferenta de cultura in final o sa-si spuna cuvantul,si-o sa plangi.
Toate inceputurile sunt misto.
Esti mult prea tanare ca sa intelegi toate astea, dar noi degeaba vorbim, poate ca trebuie sa te dai tu cu capul de pragul de sus-cum se spune.
E mai bine sa suferi acum cand renunti la el, decat mai tarziu cu vreo 2-3 plozi, imbatranita inainte de vreme de dezamagiri si...poate ca sunt prea sceptica.
Si totusi-FUGI,cat te tin picioarele-face bine la sanatate!-Mariana
maryanasandu
Postat pe 17 Ianuarie 2008 12:09
sotul meu este irakin, 29 de ani,...din baghdad. ne-am cunoscut acum doi ani pe internet...ne-am intalnit dupa 3 luni de discutii pe net in istanbul, ne-am casatorit dupa 10 zile si suntem si azi impreuna
sfatul meu este urmatorul...ptr a fi sigura ca nu te minte, casatores-te pe teren neutru(ex. turcia)
lucrurile stau cu totul altfel in momentul in care nu esti nici la tine nici la el in tara...si asta o spun din experienta mea
am avut si eu probleme de genul ca este terorist, ca mai are neveste..bla bla
multi inteleg gresit persoanele din tarile gen irak, iran, iordania....
este adevarat ca sunt si fanatici....dar sunt si oameni care nu isi doresc decat sa fie fericiti
si asta va spun ptr ca am cunoscut un om minunat care vine din cea mai urata si periculoasa parte a lumii...o tara cu razboi
hamade79_elena
Postat pe 17 Ianuarie 2008 17:59
am uitat sa spun ceva: stiti cu totii ca acolo femeile sunt cele care fac toate treaba in casa iar barbatii nu fac nimic...ei bine el nu este asa...din contra...gateste, face curat, cumparaturi...nu am probleme cu el...asa ca nu mai catalogati oamenii dupa ce vedeti la tv...realitatea este cu totul alta...
parerea mea este sa-ti asculti inima...eu asta am facut...nu zic ca nu m-am riscat...mai ales ca eu am plecat in turcia cu un bilet dus intors si 20 dolari in buzunar...
am avut o relatie cu un baiat de varsta mea din orasul meu...in final s-a gandit ca una de 45 de ani cu bani ar fi mai buna decat mine care aveam 23...
toti suntem la fel, toti iubim si vrem sa fim iubiti indiferent de ce nationalitate suntem si de unde venim
hamade79_elena
Postat pe 17 Ianuarie 2008 18:46
legata de haine...eu ma imbrac normal...nu sunt acoperita sau cu batic pe cap...dar va spun sincer...moda turcoaicelor m-a scos din minti...se imbraca superrrrrrrrrrrrrr....au un stil foarte frumos, elegant si placut, chiar si cu baticutele acelea pe cap. Dar de...fetele noastre dezbracate sunt mult mai "elegante" ca nu tre sa te gandesti ce ascund....totul este la vedere..
draga mea...ti-am spus..ce simti tu ca este bine sa faci..nu trebuie sa asculti de nimeni...asa nu vei avea cui ce sa reprosezi
hamade79_elena
Postat pe 17 Ianuarie 2008 18:53
si eu iubesc un arab...este din israel...ne cunoastem de 5 ani..dar suntem casatoriti de 3 ani...nu se cade ca un musulman adevarat sa aiba iubita cum este la noi...fie e logodit fie se casatoreste..tot ce se exclude din aceasta categorie se numeste "haram" sau in traducere pacat. aceasta e valabil numai p/u un musulman credincios,care respecta religia.eu si sotul meu ne cunosteam de 5 luni si el mi-a propus sa ne logodim...in fata lui dumnezeu,cu martori,cu acordul parintilor etc...ne-am cunoscut timp de 2 ani..dar niciodata nu a cerut ceva mai mult decit saruturi..cu toate ca avea 21 ani..si barbatii la asa o virsta nu se pot stapini...si dupa 2 ani ne-am casatorit...si pot sa zic ca respectul si iubirea pe care mi-o poarta nu are margini...asa ca nu te grabi,cunoaste-l bine pe el si pe familia lui.vezi daca e un om credincios si care daca promite se tine de cuvint..logoditi-va si testeaza-i rabdarea..daca va rabda va doresc toata fericirea din lume si casa de piatra..

Postat pe 17 Ianuarie 2008 20:27
raspuns pentru ella 85
Stii tu iubirea poatea sa vina si dupa o zi crede ma ca nu este un sentiment pe care il poti controla si in legatura cu faza daca dupa 14 zile il cunosc crede ma ca da eu inaite stii poate pana nu treci printr-o chestie de genul asta esti de principiul sde poate ascude mult la telefon si pe net crede-ma nu ,nu se pot ascunde multe pentru ca ajungi sa cunosti un om din reactiile pe care le are in voce sau privirea care iti pot spune multe ,nu te gandi ca eu vreau sa ma marit de mai multe ori in viata asta nu o decidem noi si sa stii ca s-au vazut cazuri de relatii face to face care au durat 5 ani si in urama casatorie a rezultat un mare esec ,practic noi facem in februarie acum 1 an de cand ne cunoastem vorbim.In legatura cu el e musulman crede-ma ca iubirea este ceva care te face sa uiti de astfel de prejudecati ,crezi ca un roman nu poate face ce face un musulman cu o femeie am auzit multe si de romani si de americani si de danezi nu numai de musulmani .Iti multumesc oricum pentru sfat
te pup
c807
Postat pe 18 Ianuarie 2008 00:30
raspuns pentru hamade 79 elena mersi pentru sfaturi si vezi ce ciudat si eu m am intalnit cu el dupa 5 luni pe internet tot in turcia,el nu mi-a spus niciodata sa ma duc in iran sa ma casatoresc el are ce are cu dubaiul acolo are foarte multi prieteni si unica lui sora pe care am si cunoscut o de altfel parintii lui nu mai sunt in viata are o poveste destul de trista.Imi este teama dar nu stiu de ce
Felicitatri pentru curajul tau iti urez sa ai o casnicie cat se poate de fericita si copii sanatosi si frumosi
te pup
c807
Postat pe 18 Ianuarie 2008 00:38
raspuns pentru nikolette
Sa stii ca sunt si multe exagerari crede-ma pe cuvant chiar daca avea inca doaua neveste nu le putea tine pe toate in acelasi apartament pentru ca la ei pentru a-ti lua a 2 nevasta trebuie sa-ti permiti finaciar si nu te gandi ca cel care isi permitea financiar sa tina 3 neveste le tinea intr-un apartament pe toate doar daca era proxenet,in legatura cu programarea ai dreptate dar nu te gandi ca se petrece in camera vecina sunt exagerari,prietenul meu nu este de acord cu a 2 sotie chiar poarta cruce la gat el e un musulmant de complezenta mai mult cu niste conceptii destul de moderne.Si sa fii sigura ca sunt si alti barbati nu musulmani care tin 2 neveste nu in acte dar in fapt sunt doua si nu stiu cum prietena ta nu a sezizat ca mai are 2 neveste pentru ca cel care are 2 neveste numai prima este pe act restul se fac ceremonii este destul de ciudat ce-mi spui si prietena ta putea sa ceara divort cu motivul aurului ea daca este acolo ar trebui sa stie mai multe.
c807
Postat pe 18 Ianuarie 2008 00:46
raspuns pentru cleo 86
Mersi pentru sfat dar stii el are 34 de ani dupa cum ai citit crede-ma ca pana acum a vrut sa-si creeze stabilitate financiara acum isi doreste o famile ,problema noastra este sa stam impreuna dar din cauza la prejudecatile la ai mei nu prea se poate ,in legatura cu rabdarea a dat dovada de prea multa uneori eu sunt o persoana destul de sucita.Parintii lui sunt decedati de ceva ani are o sora in varsta de 27 ani am cunoscut o vorbesc aproape zilnic cu ea ,ea este stabilita in dubai cu un arab si are 1 baietel scumpic foc.In legatura cu credita sa stii ca este cam sow and sow ceva de genul trebuie pentru niste interese el poarta cruce la gat ceea ce un musulman credincios nu stiu daca ar faceo,stii nu prea l-am vazut nici respectand ramadamul pentru ca l am vazut chiar manacand in orele respective fumand nefiind prea pasionat de ceea ce se intampla ,chiar putin nervos pe anumite magazine inchise
te pup
iti doresc o casnicie fericita si copii frumosi si sanatosi
c807
Postat pe 18 Ianuarie 2008 00:57
Nu vroiam sa ma bag in discutie, dar acum cand vad comentariile astea atat de stupide la aceasta poveste nu pot sa ma abtin.Dragele mele, care aveati o parere asa proasta de musulmani care multe sunt nefondate.Eu sunt casatorita cu un egiptean,nu ma acopera nimeni,nu-mi interzice nimeni nimic,fac plaja in bikini,merg la club,ce sunt balivernele astea ce spuneti voi?Numai anumite categorii sociale se acopera si se comporta cum descrieti voi,deci nu generalizati,dak X sau Y a dat peste un taran care a acoperit-o,asta-i problema ei.In egipt situatia e mai lejera decat in restul tarilor arabe dar totul depinde de barbatul pe care ti-l alegi.Cat despre povestea ta cu iranianul,draga mea,nu te lua dupa sfaturi aivea de la niste anonimi sau de la niste pretinsi prieteni,fa cum simti tu ca e mai bine si ce te face fericita.Eu asa am facut si nu regret.Ideea e ca tu sa fii tot timpul stapana pe tine,pe situatie,un barbat de varsta lui sigur are un trecut tumultuos,dar nu conteaza trecutul,nici al lui si nici al tau, o luati de la zero, si daca e sa nu mearga , ok atunci stop si de la capat,decat sa te gandesti ce ar fi fost daca....important este sa te iubeasca pt ceea ce esti,si tu sa il iubesti la fel , vezi tu dupa vreo 2 luni dispar aparentele si se descopera adevarul :D descoperi toane,tabieturi,posturi mai mult sau mai putin jenante sau gesturi.In cazul meu lucrurile au devenit din ce in ce mai bune in timp,suntem amandoi temperamentali,rasfatati,incapatanati...ne suparam o multime unul pe altul, dar niciodata nu ne-am jignit si tot timpul ne-am respectat reciproc...Si pe masura ce trece timpul parca totul e chiar mai frumos decat la inceput,nu-ti inchipui ca totul e ca pe roze si nu avem discutii ca oricine dar clipele frumoase compenseaza.
Sa fii sanatoasa,sa-ti termini facultatea,sa te mentii frumoasa si puternica..Gandeste pe cont propriu.
Apropo, ce legatura are Israelul*evreii* cu musulmanii cu arabii si toate astea?Nu toti musulmanii sunt arabi....iar arabii ii urasc de moarte pe israelieni*evrei*...iar diferenta dintre natiile astea este colosala..de unde si pana unde au ajuns ei in discutie ?!Ah si cat despre neveste, nu le tin in aceeasi casa,doamne fereste....ideea e,la divort nevasta iti poate cere in avans 50% din salariul tau pe 2 ani,plus valoarea pe un an a intretinerii lunare..sau in unele cazuri poate sa iti ceara mult mai mult cat vor ele si sunt toate sansele ca judecatorul sa aprobe.De asta barbatii inca mai au casatorii neincheiate,deci nu fiti limitati, sa va ganditi ca le tin in aceeasi casa si se culca cand cu una cand cu alta.
Cu asta mi-am incheiat interventia pe acest forum,asteptand probabil comentarii rautacioase si stupide la adresa mea cum se obisnuieste pe aici sa se arunce cu noroi.
Laura_Nikoleta
Postat pe 18 Ianuarie 2008 11:48
comentariu p/u cati man..
..de ce am subliniat cuvintul musulman credincios..deoarece unul credincios n-o sa ridice mana la sotia lui,n-o sa-i faca rau niciodata,n-o s-o tradeze nici cu gindul,o sa-si respecte socrii ca pe proprii parinti,o s-o respecte pe sotia lui,si n-o s-o paraseasca nici daca o sa se ingrase,o sa se imbolnaveasca,sau o sa devina invalida...si stii de ce?p/u ca se teme de dumnezeu si respecta cuvintul LUI.si am sa-ti mai zic ca un barbat musulman care are in gind sa se insoare o s-o faca numai cu o fata virgina...casatoria cu una nevirgina n-o sa dureze sau n-o sa aiba loc..sunt cazuri cind fie turci,arabi,indieni,,promit casatorie unei fete nevirgine si apoi o trafica,sau pur si simplu isi bat joc de ea...subliniez inca o data asta in caz ca este un "musulman"necredincios...te sfatuiesc sa ai grija,in special daca tu zici ca prietenul tau nu e prea aproape de religie,fii atenta ca asa cum schimba semiluna pe cruce sa nu se schimbe si fata de tine cind te va obtine..iti doresc tot binele din lume...te pup

Postat pe 18 Ianuarie 2008 15:13
raspuns pentru cleopatra 86 in anumite privinte te inseli sa stii ca toti suntem oameni si suntem diferiti si anume nu neaparat un musulman care se roaga de 5 ori pe zi nu ridica mana la nevasta ,in legatura cu virginitatea da ei sunt mai putini netoleranti la virginitate dar nu te gandi ca toate casatoriile musulmanilor cu femei nevirgine nu dureaza sau sunt diferite asta depinde naumai de cat de mult se potrivesc se respecta impreuna crezi ca o femie nevirgina nu poaate avea o casatorie pe viata si fericita cu un musulman eu cred ca te inseli ,in legatura cu credinta si schimbatul semilunii pe cruce,nu mai judecata oamenii dupa aparente nu e bine ,in fapt fiecare isi demonstreaza credinta in felul lui stii cati musulmani casatoriti tin ramadamul si apoi participa la dirty night in dubai si fac tot felul de lucruri dar sunt credinciosi fiecare om isi exprima credinta in felul lui nu toti musulmanii sunt la fel cum nici crestinii nu sunt la fel ,toti suntem oameni si ne diferentiem
te pup
c807
Postat pe 18 Ianuarie 2008 16:08
LAURA NIKOLETA...FELICITARI!!!!!
AI FOST EXTRAORDINARA!!
DE ACORD CU TOT CEEA CE AI SPUS!

Cleopatra tin sa te contrazic si eu ..pe tema cu virginitatea.
Din moment ce accepta sa se casatoreasca cu o europeanca este clar ca ii accepta si trecutul sau felul de a fi.

Pupici ptr toate
hamade79_elena
Postat pe 18 Ianuarie 2008 16:15
vreau sa zic ca nu orice barbat cu atit mai mult un musulman poate sa accepte de sotie o tinara care are un trecut plin de aventuri amoroase...am zis asta p/u ca toti prietenii mei din comunitatea musulmana de aici de la noi impartasa aceeasi idee..adica vreau sa zic ca nu am intilnit nici un cuplu unde ea nu ar fi fost fecioara...dar nu exclud ca exista si astfel de situatiicind pe el nu-l intereseaza trecutul.. p/u ca pina la urma iubirea este ciudata si trasnita...

Postat pe 18 Ianuarie 2008 17:12
cati man, ai inteles gresit!prietena mea sta cu el aici intr-un apartament ultra central ,intr-o vara au venit in vizita si cele 2 sotii ale lui cu copiii,atunci s-a intamplat ce povesteam.....fata asta e terorizata.Pana la urma va face o nebunie la cat de vulnerabila psihic este!!!!!
nikolette
Postat pe 28 Ianuarie 2008 12:25
pt cleo86-te contrazic cu virginitatea.logodnicul meu e din iran si ma cerut de la mama,cu tot tacamul,etc...dar si tatal lui e recasatorit aici cu o romanca..deci..si apropo.voi cat ati stat 2 ni logoditi nu ati facut nimic nu?ca asa am inteles..pai tu crezi oare ca el nu a facut nimic?pe ce lume traiesti?sau ne vinzi noua gogosi aici..eu stau cu el in casa si deja suntem o familie.

Postat pe 20 Mai 2008 14:57
ar trebui sa mai astepti pana il cunosti si dupa aia sa te casatorestinu crezi?e prea repede.

Postat pe 20 Mai 2008 14:58
si apropo,cum te simteai cand erai logodita cu el si venea si te saruta,dar el venea de ala alte femei?nu pot sa cred ca ai stat 2 ani cu el fara sa faci nimic..eu nu as putea pt ca sunt f posesiva si geloasa.e logic ca sa dus cu altele.

Postat pe 20 Mai 2008 15:03
Luna 87: multi barbati musulmani se casatoresc virgini..asa ca eu o cred cand spune ca au fost casti amandoi timp de 2 ani. Pewntru ei e un motiv de mandrie, si cu cat fata ii tine mai mult la distanta, cu atat o respecta mai tare. Bine, asta daca e un musulman bun- e un pacat foarte mare sa intretii raporturi sexuale inainte de casatorie, iar cei care sunt intr-adevar apropiati de religie, nu comit acest pacat si se mandresc cu acest fapt.

Postat pe 20 Mai 2008 15:25
Cati man: ar trebui sa va vedeti de mai multe ori, si sa petreceti mai mult timp impreuna inainte ''sa va luati''...nu neaparat pentru ca nu ai avea incredere in el, ci pur si simplu pentru a va asigura ca intr-adevar sunteti compatibili din toate punctele de vedere.Casatoria este -ar trebui sa fie-pe viata. In afara de asta...ce pot sa zic...mult noroc si o viata frumoasa impreuna..pupici:)

Postat pe 20 Mai 2008 15:30
in ceea ce priveste comentariul Cleopatrei referitor la virginitate, profetul a avut o singura sotie virgina. Asa ca tu probabil te referiri la o anumita traditie locala intrucat unei eupropence nu ii poti cere daca nu este musulmana sa fie virgina intrucat se stie bine ca la noi este incurajarat sa iti pierzi virginitatea si nici intr-un caz sa o pastrezi.

Postat pe 20 Mai 2008 16:03
hai nu zau muslim?!lasa ma cu aberatiile ca el era virgin!pe asta nu o cred.......nici daca mi a duce dovezi!ha ha ha.DA SI MA MANDRESC CA AM O FAMILIE SI PESTE CATEVA LUNI MA MARIT.CARE E PROBLEMA?CREZI TU OARE CA DACA SEMNEZI UN ACT E MARE DIFERENTA?NU..NORMAL CA E IMPORTANT.DACA TE IUBESTE,TE IUBESTE MEREU,TOATA VIATA,DACA NU,NICI CU ACTUL IN MANA NU TE VA IUBI,SI SE VA DUCE LA ALTA,DOAR CA,ATUNCI VEI FI LEGATA DE EL SI NU O SA MAI POTI SPUNE NIMIC..CE CREZI CA DACA SE CASATORESTE NU POATE SA TE LASE?ASTA DEPINDE DE EL DACA CHIAR TE IUBESTE.MAI LASATI MA CU VIRGINITATEA!VA CREDETI NISTE SFINTE DACA SANTETI VIRGINE SAU CE?EU CA FAC DRAGOSTE CU EL IN FIECARE ZI,ASTA E O RUSINE PT TINE?STI CE?CHIAR NU MA INTERESEAZA PAREREA TA!DUTE FATA MEA SI STAI IN TARI ISLAMICE,NU AICI.DACA E O RUSINE ASTA.

Postat pe 20 Mai 2008 17:07
virginitatea asta e mai mult un test de rezistenta.nu e nicio rusine daca nu o mai ai si nicio mandrie daca o ai.mare valva se mai face si pe tema asta.vrei virgina:creste o fetita si cand se face mare o sa ai o virgina(asta daca nu cunva se loveste din greseala cand cade de pe bicicleta si zboara si virginitatea).chiar:ce se intampla daca o fetita de 12-13 ani se loveste si numai e virgina???o crede cineva atunci cand se va casatori, va sta 2 ani fara sa faca nimic si apoi nici virgina numai este?orice sot care tine la virginitatea ei va fi nesigur.stiu ca sunt cazuri rere dar daca se intmpla asta ce se face?cat despre fata care a postat subiectul...numai tu sti daca poate fi ceva mai mult intre voi si pana la urma daca nu risti nu o sa afli...ce faci?te gandesti toata viata ce bine ar fi fost???mie mai bine imi pare rau de un lucru facut gresit decat de unul nefacut.alege tu pentru ca sa fi singura vionovata daca se intampla ceva.

Postat pe 20 Mai 2008 17:20
si aici ati inceput cu religia si ,,intelepciunea,, voastra???????? mai lasati-o naibii de religie ca ati devenit agasante..
oana81
Postat pe 20 Mai 2008 18:36
bun venit in clubul victimelor musulmanilor,,,,,,,,,, cred ca stii de SARIA MUSULMANA Documenteaza-te inainte sa faci un pas asa important,IRANUL este o tara strict islamica,femeile sunt arestate daca umbla descoperite pe strada ,indiferent de religie si nationalitate ,nu cred ca la varsta ta doresti sa traiesti asa restul vietii
wdy
Postat pe 20 Mai 2008 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu reusesc sa il inteleg 9 De la: Madamadalina69 22 Decembrie 2009 18:07
Intalnirea cu un baiat manierat 4 De la: kudika_12958 19 August 2012 09:37
Ce cadouri ati facut iubitilor? 22 De la: gugulina74 9 August 2009 20:36
Pentru cei care si-au refacut viata cu amanta 20 De la: Barbie30 2 Septembrie 2010 10:25
Adevarata fata a barbatilor 29 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:13