Setari Cookie-uri

Saten inchis peste roscat va rog ajutati-ma!!! Urgent!

Buna tuturor. Am mare nevoie sa ajutor si apelez la voi cu speranta ca cineva imi va da un sfat. Sunt vopsita roscat de la wellaton 55/46 (rosu exotic) si vreau sa ma vopsesc un saten inchis sau castaniu (wellaton 5/77). Oare va prinde peste roscat? Mentionez ca a trecut o luna de la vopsirea cu roscat. Am mai citit pe net si am vazut diferite pareri. Nu conteaza daca iese cu reflexe de roscat numai sa se faca castaniu. Va rog mult sa ma ajutati. Poate sunt persoane care s-au vopsit asa si imi pot spune. Nici nu ma gandesc sa ma decolorez.. mi-as strica parul de tot. Si asa o alta vopsire dupa o luna e un timp cam mic dar sunt nevoita.. multumesc!
kudika340644
Postat pe 12 Aprilie 2011 09:21
De la: kudika340644, la data 2011-04-12 09:21:44Buna tuturor. Am mare nevoie sa ajutor si apelez la voi cu speranta ca cineva imi va da un sfat. Sunt vopsita roscat de la wellaton 55/46 (rosu exotic) si vreau sa ma vopsesc un saten inchis sau castaniu (wellaton 5/77). Oare va prinde peste roscat? Mentionez ca a trecut o luna de la vopsirea cu roscat. Am mai citit pe net si am vazut diferite pareri. Nu conteaza daca iese cu reflexe de roscat numai sa se faca castaniu. Va rog mult sa ma ajutati. Poate sunt persoane care s-au vopsit asa si imi pot spune. Nici nu ma gandesc sa ma decolorez.. mi-as strica parul de tot. Si asa o alta vopsire dupa o luna e un timp cam mic dar sunt nevoita.. multumesc!



Eu cred ca va iesi super, pt ca roscatul tau s-a mai decolorat avand in vedere ca a trecut o luna si banuiesc ca nu te-ai spalat de doua ori in aceasta luna. Mie imi place sa ma joc cu culorile si nu mi-e teama de rezultat. Daca nu vrei sa dai gres, sacrifica o bucatica din bugetul tau si mergi la salon.
mimi_ca29
Postat pe 12 Aprilie 2011 09:41
Da. Multumesc mult Mimi pentru ajutor. Da eu ma spal de 3 ori pe saptamana..iti dai seama ca s-a mai dus din culoare. Am sa ma fac saptamana viitoare intr-ucat nu prea imi permite momentan bugetul de salon :D Sper sa iasa
kudika340644
Postat pe 12 Aprilie 2011 09:47
Mi-am cumparat ieri 3 tuburi de wellaton 5/4 castaniu. Am incercat azi pe o suvita de par [.. amintesc ca sunt roscata roscata.. ]am incercat sa o vopsesc.Nu m-am vopsit tot capul .. am vrut mai intai sa incerc sa vad daca mi-ar iesi. Insa... spre dezamagirea mea nu a iesit catanie aproape delok.. reflexele roscate sunt puternice.. doar s-a inchis la culoare. Roscatul e tot acolo.. aveti idee cum as putea scapa de roscat.. chiar nu stiu ce sa mai fac.. cum se poate scoate roscatul din par? Aveti vreo idee? Va rog sa ma ajutati!
kudika340644
Postat pe 19 Aprilie 2011 11:05
buna! eu la fel sunt adepta schimbarii culorii parului foarte des.ai putea dk ai parul lung sa incerci cu 2 tuburi de castaniu si jumate de tub de negru sau unl intreg.acel putin negru cu siguranta iti va elimina orice nuanta de roscat....sper sa ti iasa
oana26i
Postat pe 29 Aprilie 2011 18:05
E greu sa scapi din prima !Vopsestete prima data cu un castaniu mai inchis si peste o luna vopsestete cu culoarea pe care ti-o doresti si stai cu vopseaua pe cap 15 minute mai mult decit este indicat.In tot acest timmp aplica saptaminal masti de regenerare pe par.
carmen_natural
Postat pe 1 Mai 2011 21:29
Incearca COLOR OFF, este un produs rusrsc ce decoloreaza parul fara sa il arda, eu l-am folosit si din bruneta m-am facut blonda si nu mi-am ars parul!!! danila_marina@yahoo.com
colorOFF
Postat pe 14 Septembrie 2012 17:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vopseaua palette -semipermanenta(iese la 24 de spalari) 5 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55
ma mananca capul..ce sa ma fac? 48 De la: Adela2222 6 Noiembrie 2016 12:03
Vopsirea parului in timpul menstruatiei. Mit sau realitate? 4 De la: luchianramona 1 Aprilie 2011 15:11
Vopsea GARNIER 6 De la: Spanish_Dancer 26 Februarie 2011 23:25
Paru gras:solutii daca stiti va rog!!!! 9 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08