Setari Cookie-uri

Cum putem iesi cu capul sus dintr-o relatie?

HJKH
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:56
cu mult tact si inteligenta! si fara greseli vizibile
bangla_soul
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:06
ignorand durerea din suflet, cu zambetul pe buze si lacrimi cazute numai in perna.....proprie... si muuult optimism.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:27
asta tine de fiecare, unii trec mai repede, altii mai greu, depinde de caracterul fiecaruia. Unii chit ca stiu ce trebuie sa faca, raman captivi in trecut pt mult timp

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:29
georgia.....cunoastem sentimentul ala...doar sunt rac (ca tot ne omoara astia cu "zodiacurili" ) dar mult mai mult te ridica optimismul si voia buna decat sa stai sa iti plangi de mila in fata prietenilor...
eu personal prefer sa sufar ca un caine in singuratate sa mor de ciuda si de nervi dar in fata tuturor voi glumi si voi fii vesela....

evit astfel...mila din ochii celorlalti pe care o urasc din suflet....

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:31
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-10 22:31:59georgia.....cunoastem sentimentul ala...doar sunt rac (ca tot ne omoara astia cu "zodiacurili" ) dar mult mai mult te ridica optimismul si voia buna decat sa stai sa iti plangi de mila in fata prietenilor...
eu personal prefer sa sufar ca un caine in singuratate sa mor de ciuda si de nervi dar in fata tuturor voi glumi si voi fii vesela....

evit astfel...mila din ochii celorlalti pe care o urasc din suflet....




ce compatibile suntem :)))) nimeni nu stie cand sunt eu sup, ca si tine, prefer sa sufar ca un caine in singuratate, iar fata de cei din jur sunt atat de bine dispusa si plina de voie buna....maxim 3 pers stiu de fapt cum ma simt :D

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:36
si din alea 3 una neaparat sunt eu...

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:39



doamne, ma uit la bahoy, il stiti ? :))))) ma amuza de mooor :))))))))))))

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:42
si eu fac la fel ca si dandanaua si sunt tot rac
witcher
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:48
Eu cred ca fiecare dintre noi trebuie sa isi gaseasca puterea interioara si sa treaca peste situatiile neplacute/dificile. Nu am de ce sa consider ca ies sifonata dintr-o relatie care nu a avut un happy-end. Iei situatia ca atare, am vrut, am incercat, nu a mers. C'est la vie! Mergi mai departe!
Un exemplu luat la intamplare: mergand pe ideea ca orice opera de arta are nevoie de caricaturi, la fel am putea sa vedem si situatiile de genul acesta, am avut o relatie..nu a mers, am mai avut o relatie...nu a mers nici aia...si tot asa pana gasesti omul cu care chiar te potrivesti si stii ca poti sa traiesti langa el o viata intreaga (in cazul operei de arta sa poti sa mergi cu ea la expozitie)
cnmoha86
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:33
simplu.
-nu ne apucam sa facem istericale si sa l cautam pe individ iar sa i spunem ca vrem sa ne impacam cu el
-ne gandim ca mai sunt si alti barbati si vom gasi si noi unul la un moment dat
-putem plange dar doar cat timp nu ne vede nimeni.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:53
Da se poate, DOAR daca nu tu ai fost cea care a calcat pe bec...

Postat pe 17 Decembrie 2008 05:40
cum pot iesi si cupul sus dintr-o relatie?SIMPLU.......GANDINDU-TE CA MERITI CEVA MAI BUN!!!!!
baybemiha
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:48
baybemiha, total d acord!
morticia_adams
Postat pe 8 Februarie 2009 00:18
Da, exista si problema asta, a capului sus...

Adaug doar ca e foarte important sa ai loc de buna ziua... Si asta nu o spun in calitate de lup moralist, ci pentru ca doar oamenii puternici (si deci cu sanse in viitor...) isi permit sa isi recunoasca eventualele scaderi - "Da, draga mea, am senzatia ca am gresit si eu, acolo si acolo...". Daca ai puterea sa nu completezi asta cu reprosuri la adresa celuilalt, esti realmente mare!

In parte legat de ceea ce am spus aici, cred ca esential este sa inveti cit mai mult dintr-o relatie care s-a intimplat sa repauzeze... Daca se poate, e bine sa nu purtam ranchiuna. Si iar nu e ceva biblic aici!... Pur si simplu cine mai este iritat de amintirea unui gest necinstit fata de noi din trecut, acela nu va pytea trata scurt, ferm si eficace o reeditare (nici nu mai conteaza din partea cui) a acelui gest in prezent sau viitor...
Mircea_O
Postat pe 25 Februarie 2009 20:59
De la: cnmoha86, la data 2008-10-12 16:33:17Eu cred ca fiecare dintre noi trebuie sa isi gaseasca puterea interioara si sa treaca peste situatiile neplacute/dificile. Nu am de ce sa consider ca ies sifonata dintr-o relatie care nu a avut un happy-end. Iei situatia ca atare, am vrut, am incercat, nu a mers. C'est la vie! Mergi mai departe!
Un exemplu luat la intamplare: mergand pe ideea ca orice opera de arta are nevoie de caricaturi, la fel am putea sa vedem si situatiile de genul acesta, am avut o relatie..nu a mers, am mai avut o relatie...nu a mers nici aia...si tot asa pana gasesti omul cu care chiar te potrivesti si stii ca poti sa traiesti langa el o viata intreaga (in cazul operei de arta sa poti sa mergi cu ea la expozitie)


Dap... nu stiu cata putere interioara mai ai atunci cand iti vine " sa dai foc lumii "... cert e ca n-ai ce face vorba ta ...C'est la vie!
Oricum cei care au un orgoliu exarcerbat (si sunt o gramada) se fac ca nici nu simt... e un remediu no?
aqnana
Postat pe 25 Februarie 2009 22:02
De la: aqnana, la data 2009-02-25 22:02:10
De la: cnmoha86, la data 2008-10-12 16:33:17Eu cred ca fiecare dintre noi trebuie sa isi gaseasca puterea interioara si sa treaca peste situatiile neplacute/dificile. Nu am de ce sa consider ca ies sifonata dintr-o relatie care nu a avut un happy-end. Iei situatia ca atare, am vrut, am incercat, nu a mers. C'est la vie! Mergi mai departe!
Un exemplu luat la intamplare: mergand pe ideea ca orice opera de arta are nevoie de caricaturi, la fel am putea sa vedem si situatiile de genul acesta, am avut o relatie..nu a mers, am mai avut o relatie...nu a mers nici aia...si tot asa pana gasesti omul cu care chiar te potrivesti si stii ca poti sa traiesti langa el o viata intreaga (in cazul operei de arta sa poti sa mergi cu ea la expozitie)


Dap... nu stiu cata putere interioara mai ai atunci cand iti vine " sa dai foc lumii "... cert e ca n-ai ce face vorba ta ...C'est la vie!
Oricum cei care au un orgoliu exarcerbat (si sunt o gramada) se fac ca nici nu simt... e un remediu no?


doar se fac k nu simt.... dar in interior...
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 22:09
cu resemnare, tact, optimism si cu gandul la o noua relatie
costelino1967
Postat pe 8 Aprilie 2009 08:43
IGNORA..??,uita repede si urmeazati instictele
kudika003047
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:26
Usor de zis.............greu de facut,m ai ales cand vine din interior,cand ai pus suflet,cand ati cladit cv impreuna.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:46
multumesc... dar, alta varianta fara lacrimi nu este?
arielle
Postat pe 23 Aprilie 2009 07:11
Dupa ce v-ati despartit, in aceeasi zi sau in ziua urmatoare te duci frumusel la un salon de ingrijire corporala sau ce -o fi el, poate sa fie numai de coafor sau de manichiura. Si te faci frumusica foc, si apoi iesi in oras cu prietenii si te imbeti in ultimul hal , vii acasa si dormi . In the next day poti sa o iei de la capat sau sa incerci si altceva. Sufletul oricum te doare ...dar nu trebuie sa o arati decat fata de tine sau de prietena cea mai buna.
amr2009
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:02
cu zambetul pe buze si cu optimism
_dulcik_
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:36
cu capul inainte .... e ushor sa dai sfaturi dar sa le indeplinesti e mai greu... la oricine ne-a fost greu dupa ce s-a terminat totul ... avem impresia k traim doar sa suferim .... nu-i adevarat ... traim ca sa simtim bunele si relele... si asta e ok chiar dak nu ne vine sa credem ... orice greseala faqta si apoi regretata e o lectie , o lectie care pe parcurs nu o v-om mai repeta ...
concluzie : Fi-ti tari !!! De ce sa vada celalalt k voi suferiti ???? no...no.... zambiti .... dupa el urmeaza altul si a.m.d ..pana iti gasesti jumatatea
crysha_oana
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:36
ies cu tristete mai intai ca am iubit un ticalos iar dupa imi revin si zic ca asa a fost mai bine ...dc sa sufar ca o fraiera cand stiu ca lui nu ii pasa?
_dulcik_
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:29
sa nu ametim de atita stat in sus
pamela_1
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o relatie de lunga durata 24 De la: scorpio67 31 Iulie 2009 21:45
.... 8 De la: _dulcik_ 7 Martie 2009 16:48
cand iubesti trebuie sa ierti orice? 38 De la: Yvonna1234 25 Martie 2010 22:02
Inelul de pe mana dreapta 12 De la: kudika313344 3 Noiembrie 2010 16:04
neatza 70 De la: andapui 10 August 2009 08:55