despre proaspetele mamaci

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent despre proaspetele mamaci: (1.5 din 2 voturi)

tina27 Avatarul lui tina27

2 mesaje
Oras: piatra neamt

Fetelor am vazut ca nu e nici un subiect despre bebei mici ,despre ce inseamna sa fii intradevar mama si prima intalnire dintre mama si copil.Aici ve-ti pute pune orice fel de intrebari despre alaptare,ingrijirea bebelusului si despre tot ce vreti voi.
Raporteaza abuz de limbaj
inocica2 Avatarul lui inocica2

174 mesaje
Oras: iasi

incearca pe kitz.ro...vei avea mai mult succes...
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

inocica, ai un bebitza fff dulce
mary_ct Avatarul lui mary_ct

1027 mesaje

sa inteleg ca nu sunt ft multe mamici pe forum?si yo am deschis un topic asemanator..si nu am primit decat un raspuns...lumea nu mai face copii in ziua de azi?
anyway..eu am trecut putin de etapa proaspata mamica,bebelu meu e deja copil de 1 an si 4 luni...
dar ca proaspata mamaica,am avut-o pe mama mea langa mine(un real ajutor)si m-a invatat unele chestii...altele au venit de la sine..instinctul de mama!si cred ca nimic nu e mai frumos decat a avea un copil,sa-l vezi ca alearga spre tine,ca iti da degetelul sa pupi bubita care si-a facut-o...cand face primiii pasi...cand zice mami..dar ma intreb cum faceti voi,celelate mamici sa apropiati tatii de copii,ca ei sunt maia bsenti in viata copilului?
O ZI BUNA TUTUROR!
ce nu te omoara,te face mai puternic!F Nietzsche!
Fosta membra Kudika.ro
lumea face copii in ziua de azi dar ii duce la cresa, la gradinita..la ...alte institutii ....

si cum spunea ino...sunt alte forumuri pt bebei ...aci se cearta lumea...si se vorbeste destul de dur
you can kiss my kitty ass
Allu Avatarul lui Allu

5 mesaje
Oras: pitesti

Nu inteleg de ce pe Kudika nu trebuie sa existe si un topic despre copii.

Ca se cearta lumea si se vorbeste destul de dur,acesta este un aspect cu care nu sunt de acord.Sunt membru al comunitatii Kudika de anul trecut si nu as vrea sa mai continuu sa fiu stiind ca ceilalti membrii sunt impotriva copiilor.Poate cei certareti isi fac un site al lor si se pot injura si vorbii urat cat vor si cat poftesc.

Intr-o zi am sa va povestesc despre baietelul meu Cezar Damian,care a venit pe lume pe 23 noiembrie si de care sunt tare mandra si cred ca fiecare mama se mandreste cu puiutul ei,poate doar frustratii si cei imaturii sa nu isi doreasca sa discute despre ingerasii lor.
Viata e scurta, de ce sa n-o traiesti?
annyo Avatarul lui annyo

42 mesaje
Oras: timisoara

De la: Allu, la data 2008-12-16 17:39:50Nu inteleg de ce pe Kudika nu trebuie sa existe si un topic despre copii.
Ca se cearta lumea si se vorbeste destul de dur,acesta este un aspect cu care nu sunt de acord.Sunt membru al comunitatii Kudika de anul trecut si nu as vrea sa mai continuu sa fiu stiind ca ceilalti membrii sunt impotriva copiilor.Poate cei certareti isi fac un site al lor si se pot injura si vorbii urat cat vor si cat poftesc.
Intr-o zi am sa va povestesc despre baietelul meu Cezar Damian,care a venit pe lume pe 23 noiembrie si de care sunt tare mandra si cred ca fiecare mama se mandreste cu puiutul ei,poate doar frustratii si cei imaturii sa nu isi doreasca sa discute despre ingerasii lor.[/quote

ai mare dreptate draga.

sa-ti traiasca si sa creasca mare bebitzu tau cezar.pupici de la noi:))
sun_shine Avatarul lui sun_shine

2409 mesaje

Nu exista dar mai de pret ca puiutul tau............. este o minune, o comoara............

job-ul de mama este full time, dar nu e nimic mai placut ca sa ii auzi primul cuvintel rostit, sa ii vezi primii pasi , primii dintisori si nu numai....................

am o comoara de fetitza si sunt foarte mandra de ea.......
Fosta membra Kudika.ro
Doamneee, nu-i nimeni impotriva bebeilor...sunt multi tatici si multe mamici printre noi.... eu-s "tusica"
Doar ca daca nu faci bascalie pe forumu' asta, risti sa pui la suflet o gramada de rautati
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
luulya Avatarul lui luulya

100 mesaje

De la: iry24, la data 2009-02-20 11:46:48Doamneee, nu-i nimeni impotriva bebeilor...sunt multi tatici si multe mamici printre noi.... eu-s "tusica"
Doar ca daca nu faci bascalie pe forumu' asta, risti sa pui la suflet o gramada de rautati

aici cam ai multa dreptate.
am vazut ca cele mai cautate si comentate sunt forumurile despre sex.
dar e frumos sa discuti despre copilul tau, si sa oferi sau sa primesti sfaturi.
ardeanraluca Avatarul lui ardeanraluca

42 mesaje

waw ...vad ca din februarie nu a mai scris nimeni pe subiectul asta nimik...e adev ca sunt site-uri special dedicate proaspetelor mamici...dar parca un subiect ca acesta este binevenit oriunde si nu se epuizeaza niciodata
Sabrina_Nede Avatarul lui Sabrina_Nede

1156 mesaje
Oras: constanta

De la: ardeanraluca, la data 2009-12-08 22:52:48waw ...vad ca din februarie nu a mai scris nimeni pe subiectul asta nimik...e adev ca sunt site-uri special dedicate proaspetelor mamici...dar parca un subiect ca acesta este binevenit oriunde si nu se epuizeaza niciodata

Tu la ce concluzie ai ajuns dak nu s-a mai scris din februarie ?
Se epuizeaza sau nu ?
Te contrazici singura.
” Oricine are dreptul sa fie prost,dar unii abuzeaza de acest privilegiu ! “