Setari Cookie-uri

despre proaspetele mamaci

Fetelor am vazut ca nu e nici un subiect despre bebei mici ,despre ce inseamna sa fii intradevar mama si prima intalnire dintre mama si copil.Aici ve-ti pute pune orice fel de intrebari despre alaptare,ingrijirea bebelusului si despre tot ce vreti voi.
tina27
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:04
incearca pe kitz.ro...vei avea mai mult succes...
inocica2
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:21
inocica, ai un bebitza fff dulce

Postat pe 10 Octombrie 2008 21:22
sa inteleg ca nu sunt ft multe mamici pe forum?si yo am deschis un topic asemanator..si nu am primit decat un raspuns...lumea nu mai face copii in ziua de azi?
anyway..eu am trecut putin de etapa proaspata mamica,bebelu meu e deja copil de 1 an si 4 luni...
dar ca proaspata mamaica,am avut-o pe mama mea langa mine(un real ajutor)si m-a invatat unele chestii...altele au venit de la sine..instinctul de mama!si cred ca nimic nu e mai frumos decat a avea un copil,sa-l vezi ca alearga spre tine,ca iti da degetelul sa pupi bubita care si-a facut-o...cand face primiii pasi...cand zice mami..dar ma intreb cum faceti voi,celelate mamici sa apropiati tatii de copii,ca ei sunt maia bsenti in viata copilului?
O ZI BUNA TUTUROR!
mary_ct
Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:23
lumea face copii in ziua de azi dar ii duce la cresa, la gradinita..la ...alte institutii ....

si cum spunea ino...sunt alte forumuri pt bebei ...aci se cearta lumea...si se vorbeste destul de dur
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:15
Nu inteleg de ce pe Kudika nu trebuie sa existe si un topic despre copii.
Ca se cearta lumea si se vorbeste destul de dur,acesta este un aspect cu care nu sunt de acord.Sunt membru al comunitatii Kudika de anul trecut si nu as vrea sa mai continuu sa fiu stiind ca ceilalti membrii sunt impotriva copiilor.Poate cei certareti isi fac un site al lor si se pot injura si vorbii urat cat vor si cat poftesc.
Intr-o zi am sa va povestesc despre baietelul meu Cezar Damian,care a venit pe lume pe 23 noiembrie si de care sunt tare mandra si cred ca fiecare mama se mandreste cu puiutul ei,poate doar frustratii si cei imaturii sa nu isi doreasca sa discute despre ingerasii lor.
Allu
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:39
De la: Allu, la data 2008-12-16 17:39:50Nu inteleg de ce pe Kudika nu trebuie sa existe si un topic despre copii.
Ca se cearta lumea si se vorbeste destul de dur,acesta este un aspect cu care nu sunt de acord.Sunt membru al comunitatii Kudika de anul trecut si nu as vrea sa mai continuu sa fiu stiind ca ceilalti membrii sunt impotriva copiilor.Poate cei certareti isi fac un site al lor si se pot injura si vorbii urat cat vor si cat poftesc.
Intr-o zi am sa va povestesc despre baietelul meu Cezar Damian,care a venit pe lume pe 23 noiembrie si de care sunt tare mandra si cred ca fiecare mama se mandreste cu puiutul ei,poate doar frustratii si cei imaturii sa nu isi doreasca sa discute despre ingerasii lor.[/quote


ai mare dreptate draga.

sa-ti traiasca si sa creasca mare bebitzu tau cezar.pupici de la noi:))
annyo
Postat pe 20 Februarie 2009 11:02
Nu exista dar mai de pret ca puiutul tau............. este o minune, o comoara............

job-ul de mama este full time, dar nu e nimic mai placut ca sa ii auzi primul cuvintel rostit, sa ii vezi primii pasi , primii dintisori si nu numai....................

am o comoara de fetitza si sunt foarte mandra de ea.......
sun_shine
Postat pe 20 Februarie 2009 11:41
Doamneee, nu-i nimeni impotriva bebeilor...sunt multi tatici si multe mamici printre noi.... eu-s "tusica"
Doar ca daca nu faci bascalie pe forumu' asta, risti sa pui la suflet o gramada de rautati
kitty_krieger
Postat pe 20 Februarie 2009 11:46
De la: iry24, la data 2009-02-20 11:46:48Doamneee, nu-i nimeni impotriva bebeilor...sunt multi tatici si multe mamici printre noi.... eu-s "tusica"
Doar ca daca nu faci bascalie pe forumu' asta, risti sa pui la suflet o gramada de rautati


aici cam ai multa dreptate.
am vazut ca cele mai cautate si comentate sunt forumurile despre sex.
dar e frumos sa discuti despre copilul tau, si sa oferi sau sa primesti sfaturi.
luulya
Postat pe 21 Februarie 2009 10:48
waw ...vad ca din februarie nu a mai scris nimeni pe subiectul asta nimik...e adev ca sunt site-uri special dedicate proaspetelor mamici...dar parca un subiect ca acesta este binevenit oriunde si nu se epuizeaza niciodata
ardeanraluca
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:52
De la: ardeanraluca, la data 2009-12-08 22:52:48waw ...vad ca din februarie nu a mai scris nimeni pe subiectul asta nimik...e adev ca sunt site-uri special dedicate proaspetelor mamici...dar parca un subiect ca acesta este binevenit oriunde si nu se epuizeaza niciodata


Tu la ce concluzie ai ajuns dak nu s-a mai scris din februarie ?
Se epuizeaza sau nu ?
Te contrazici singura.
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sindromul Down 7 De la: danutza_new 9 Mai 2009 18:18
:-s 171 De la: mimi_ca29 21 Ianuarie 2011 22:56
cel mai eficient contraceptiv 22 De la: marco918 6 Octombrie 2009 02:16
Imi doresc foarte mult un copil 8 De la: adyna2905 25 Iulie 2019 17:47
intrebare 13 De la: _oktober_ 15 Mai 2009 23:14