Setari Cookie-uri

Poti avea doua relatii in acelasi timp??

Deschid acest subiect deoarece sunt foarte curioasa de parerea voastra despre acest lucru. Eu am avut doua relatii paralele ceva vreme, si mi-a dat o satisfactie maxima. Si am sa dezvolt. Am avut o relatie destul de lunga, aproape 2 ani jumate, dar era una la distanta. Prietenul meu era chiar din alta tara. Cu toate acestea ne vedeam destul de des, si petreceam suficient de mult timp impreuna,astfel incat sa nu ne incadram in categoria relatiilor platonice. Dar incredibil, asa la distanta cum era, m-am plictisit de el. Asadar am inceput sa ma gandesc serios ca vreau altceva. Si acel ceva a fost sa fie un prieten bun, pe care am inceput sa-l privesc altfel. Discutam cu el despre relatia mea la distanta si parea ca ma intelege perfect. Prietenul meu devenise depresiv si foarte nesuferit, ii propuneam sa luam o pauza si nu accepta. Vroiam sa ma detasez de el macar putin, sa vad cum e si fara el.Dar nu m-a lasat. Asta a distrus relatia mea, la inceput perfecta..incet incet.Am inceput sa simt mai mult pentru amicul meu si i-am spus si lui asta.Se pare ca era reciproc. A acceptat sa avem o relatie pe ascuns, cu promisiunea ca la un moment dat o sa ma decid asupra unuia dintre ei. Si nu prea tarziu pentru ca ii este greu sa fie pe locul 2. Intre timp relatia mea la distanta s-a sfarsit deoarece am fost indiscreta si totul a iesit la iveala intr-un mod dureros. Dar pana in momentul respectiv, am fost chiar fericita, cu doi barbati in viata mea. Daca nu era unul disponibil, il sunam pe celalalt. Daca aveam nevoie de un sfat, de intelegere, de cineva cu care sa vorbesc alegeam unul din ei care imi era mai la indemana. Nu m-am simtit niciun moment singura sau neglijata. Din punct de vedere sexual insa nu i-am avut pe amandoi in acelasi timp.Specific asta ca sa se inteleaga ca vorbesc de altfel de satisfactie decat cea sexuala.
Poate ca pana la urma tot ce isi doreste o femeie, dragoste, afectiune, atentie, disponibilitate, etc.. se gaseste in doi barbati mai usor decat intr-unul. Nu ma intelegeti gresit, sunt adepta monogamiei, in prezent am o relatie cu cel de al doilea de aproape un an. Dar de multe ori imi doresc ca acea duplicitate sa nu se fi terminat...Voi ce spuneti?Ati fi in stare sa faceti ceva asemanator?

Postat pe 23 Octombrie 2008 17:21
si mai ziceti de barbati.....
"dragoste, afectiune, atentie, disponibilitate, etc" le poti avea pe toate de la o singura persoana daka si numai daka sti sa alegi persoana potrivita..
femeile...veshnic nemultumite!
razz
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:53
mai e un topic de genul asta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:54


mai mai...oare daca lasam egoismul departe nu putem fi fericiti? "iubeste-ti aproapele asa cum te iubesti pe tine insuti"nu degeaba exista niste reguli dupa care sa ne ghidam,atlfel ar fi vai si amar de lumea asta.
DeeaCatalina
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-23 22:54:12mai e un topic de genul asta....


unde? k vreau shi io sa mai citesc....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:38
nu iubita nu mi se pare normal sa-ti inseli iubitul si mai ales dak el te iubeste sau viseaza la ceva serios intre voi.Noua femeilor nu ne place sa fim inselate ne simtim ranite asa ca si ei sunt la fel ca noi .nu-ti bate joc ca o sa-ti vina randul pup
anidora
Postat pe 29 Octombrie 2008 14:12
De la: ani_vietii, la data 2008-10-29 14:12:45nu iubita nu mi se pare normal sa-ti inseli iubitul si mai ales dak el te iubeste sau viseaza la ceva serios intre voi.Noua femeilor nu ne place sa fim inselate ne simtim ranite asa ca si ei sunt la fel ca noi .nu-ti bate joc ca o sa-ti vina randul pup


Da si eu cred in chestia asta ca "intotdeauna se intoarce roata". Dar deocamdata nu s-a intors pentru mine si probabil nu constientizez cum ar fi.:)Thanks for the advice! Si sincer credeam ca sunt mai multe persoane ca mine, dar nu am primit prea multe reply-uri de genul:P

Postat pe 31 Octombrie 2008 19:55
De la: DeeaCatalina, la data 2008-10-24 13:28:47

mai mai...oare daca lasam egoismul departe nu putem fi fericiti? "iubeste-ti aproapele asa cum te iubesti pe tine insuti"nu degeaba exista niste reguli dupa care sa ne ghidam,atlfel ar fi vai si amar de lumea asta.




DA IUBESTETI APROAPELE DAR NU ASA DE MULT CA PE CEL DE LA DISTANT CA RESTUL IL SI...

DACA POTI FAO SI MAI TARZIU AI SA TRAGI CONSECINTELE .

NIMIC NU MAI E ANORMAL IN ZIUA DE AZI DACA TE TINE FAO SI POATE POATE ASA VEI FI FERICITE DESI MA INDOIESC
gratuit89
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:02
Adrenalina e la maxim,zambesti mereu,esti agitata,nu ai timp sa te plictisesti,e superrrrrrrrr.nu tine la infinit.Sunt de acord cu tine nu ai sa gasesti in unu tot ce doresti de la un barbat dar de la doi...........se compenseaza,ce nu are primul are al doilea si e ok,nu duci lipsa de nimic.
Trist este ca ce e frumos se termina repede,dar asta nu e viata,e frumos nimic de zis dar ranesti oameni ce te iubesc si ai sa suferi si tu la un moment dat
O experienta din asta e binevenita cand trebuie si cu cine trebuie
elgi
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:11
NORMAL! DAR TREBUIE SA FII FACUT PENTRU ASA CEVA.. PAREREA MEA ..ORICUM A FOST SUPER!
ovia
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:20
eu sunt de parere ca numai niste frustrati joaca pe 2 planuri.
DeeaCatalina
Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:17
si numai incuiatii nu experimenteaza
elgi
Postat pe 7 Noiembrie 2008 20:14
De la: elgi, la data 2008-11-07 20:14:27si numai incuiatii nu experimenteaza
Alexandra09
Postat pe 7 Noiembrie 2008 21:56
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 14:17:17eu sunt de parere ca numai niste frustrati joaca pe 2 planuri.



Ei na...
Aha,la 23 ani normal sa gandesti asa.Stai sa te vad pe la 30 si cand abia atunici stii cu adevarat ce inseamna barbatul,sexul.Atunci sa te veden,nu acum!
Alexandra09
Postat pe 7 Noiembrie 2008 21:59
De la: Coralie, la data 2008-10-23 17:21:54 Deschid acest subiect deoarece sunt foarte curioasa de parerea voastra despre acest lucru. Eu am avut doua relatii paralele ceva vreme, si mi-a dat o satisfactie maxima. Si am sa dezvolt. Am avut o relatie destul de lunga, aproape 2 ani jumate, dar era una la distanta. Prietenul meu era chiar din alta tara. Cu toate acestea ne vedeam destul de des, si petreceam suficient de mult timp impreuna,astfel incat sa nu ne incadram in categoria relatiilor platonice. Dar incredibil, asa la distanta cum era, m-am plictisit de el. Asadar am inceput sa ma gandesc serios ca vreau altceva. Si acel ceva a fost sa fie un prieten bun, pe care am inceput sa-l privesc altfel. Discutam cu el despre relatia mea la distanta si parea ca ma intelege perfect. Prietenul meu devenise depresiv si foarte nesuferit, ii propuneam sa luam o pauza si nu accepta. Vroiam sa ma detasez de el macar putin, sa vad cum e si fara el.Dar nu m-a lasat. Asta a distrus relatia mea, la inceput perfecta..incet incet.Am inceput sa simt mai mult pentru amicul meu si i-am spus si lui asta.Se pare ca era reciproc. A acceptat sa avem o relatie pe ascuns, cu promisiunea ca la un moment dat o sa ma decid asupra unuia dintre ei. Si nu prea tarziu pentru ca ii este greu sa fie pe locul 2. Intre timp relatia mea la distanta s-a sfarsit deoarece am fost indiscreta si totul a iesit la iveala intr-un mod dureros. Dar pana in momentul respectiv, am fost chiar fericita, cu doi barbati in viata mea. Daca nu era unul disponibil, il sunam pe celalalt. Daca aveam nevoie de un sfat, de intelegere, de cineva cu care sa vorbesc alegeam unul din ei care imi era mai la indemana. Nu m-am simtit niciun moment singura sau neglijata. Din punct de vedere sexual insa nu i-am avut pe amandoi in acelasi timp.Specific asta ca sa se inteleaga ca vorbesc de altfel de satisfactie decat cea sexuala.
Poate ca pana la urma tot ce isi doreste o femeie, dragoste, afectiune, atentie, disponibilitate, etc.. se gaseste in doi barbati mai usor decat intr-unul. Nu ma intelegeti gresit, sunt adepta monogamiei, in prezent am o relatie cu cel de al doilea de aproape un an. Dar de multe ori imi doresc ca acea duplicitate sa nu se fi terminat...Voi ce spuneti?Ati fi in stare sa faceti ceva asemanator?


Pt ca amandoi faceu cat unul,unul pe care il doreai,il visai.
In alta idee ar fi,ca da,poti avea si sot si amant,ii poti iubi pe amandoi in acelasi timp.
Alexandra09
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:01
De la: razz, la data 2008-10-23 22:53:17si mai ziceti de barbati.....
"dragoste, afectiune, atentie, disponibilitate, etc" le poti avea pe toate de la o singura persoana daka si numai daka sti sa alegi persoana potrivita..
femeile...veshnic nemultumite!


Lasa,ca nici voi,o parte dintre voi,nu sunteti mai departe!
Alexandra09
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:03
si eu am mers pe doua fronturi, am ranit cea mai draga persoana din prostie si din curiozitate ("oare cum e cu altu?" 8-}) si acum imi regret zilele. ROATA S-A INTORS si doare al naibii de rau....dar asta este....sper din suflet sa se ne impacam...sa reluam totul si sa ne fie bine ca intotdeauna...
Nu se merita sa te joci cu nimeni, pt ca mai devreme sau mai tarziu, ti se intampla si tie. Nu exista "mie nu mi se va intampla". Intotdeauna roata se intoarce.
Vorba lu' Timberlake : WHAT GOES AROUND, COMES AROUND!!!
FOARTE ADEVARAT
Bambi89
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:10
poate ca tu esti genul de persoana care are nevoie de mult mai multa dragoste sau poate esti genul de persoana care zice mai mereu "mie nu mi se poate intimpla asta!" sa ai bafta !
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:10
buna
si eu am trecut prin ce ai trecut tu
numai ca la mine inca nu sa aflat nimik nu jok pe 2 fronturi
am o rel stabila de 9 ani am trecut prin multe impreuna nu pot sa zic ca nu-mi iubesc prietenul dar mi-a iesit si altcineva in cale am continuat sa ne vedem o vara intreaga si intradevar nu a fost rau delok exact cum zici si tu daca nu era el il sunam celalalt si ieseam
dar nu am zis nici in ziua de azi nimik
nu inteleg cum ai fost tu prinsa??????????????????
roxi25
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:29
iar ca roata se intoarce
acum stii cum vine asta se va intoarce numai daca vrei tu sa se intoarca
roxi25
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:32
De la: Alexandra09, la data 2008-11-07 21:59:00
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 14:17:17eu sunt de parere ca numai niste frustrati joaca pe 2 planuri.



Ei na...
Aha,la 23 ani normal sa gandesti asa.Stai sa te vad pe la 30 si cand abia atunici stii cu adevarat ce inseamna barbatul,sexul.Atunci sa te veden,nu acum!


pai daca ma iau si eu dupa profilul tau pot sa zic asta:tu esti din bucuresti,am vazut cat sunt de perverse bucurestencele si ce fel de oameni sunt.
eu sunt ardeleanca asa ca nu ma compara cu tine.

si suntem amandoua foarte destepte ca ne luam dupa detaliile de la profil HA HA...
DeeaCatalina
Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:23
De putut, poti!

Postat pe 7 Noiembrie 2008 23:50
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 23:23:29
De la: Alexandra09, la data 2008-11-07 21:59:00
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 14:17:17eu sunt de parere ca numai niste frustrati joaca pe 2 planuri.



Ei na...
Aha,la 23 ani normal sa gandesti asa.Stai sa te vad pe la 30 si cand abia atunici stii cu adevarat ce inseamna barbatul,sexul.Atunci sa te veden,nu acum!


pai daca ma iau si eu dupa profilul tau pot sa zic asta:tu esti din bucuresti,am vazut cat sunt de perverse bucurestencele si ce fel de oameni sunt.
eu sunt ardeleanca asa ca nu ma compara cu tine.

si suntem amandoua foarte destepte ca ne luam dupa detaliile de la profil HA HA...



Adevarat,bucurestencele sunt mult mai destupate la minte.
Esti inca un copil cu fite de femeie matura,cunosc sentimentul,doar am avut si eu 23 ani.
Asa ca prefer sa te ignor.Ardeleanca zici?! Nimic ne te arata ca esti.Alea sunt femei destepte!!
Alexandra09
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:50
poti avea 2 relatii in acelasi timp;daca te omoara curiozitatea
si daca te mai si tenteaza sa incerci sigur
poti sa ai ;iar asta nu tine de bucurestence sau aredelence
fetelor
trebuie sa fii desteapta si sa stii doar tu ce faci !!! sa NU STIE NIMENI
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:59
De la: Alexandra09, la data 2008-11-08 15:50:38
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 23:23:29
De la: Alexandra09, la data 2008-11-07 21:59:00
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 14:17:17eu sunt de parere ca numai niste frustrati joaca pe 2 planuri.



Ei na...
Aha,la 23 ani normal sa gandesti asa.Stai sa te vad pe la 30 si cand abia atunici stii cu adevarat ce inseamna barbatul,sexul.Atunci sa te veden,nu acum!


pai daca ma iau si eu dupa profilul tau pot sa zic asta:tu esti din bucuresti,am vazut cat sunt de perverse bucurestencele si ce fel de oameni sunt.
eu sunt ardeleanca asa ca nu ma compara cu tine.

si suntem amandoua foarte destepte ca ne luam dupa detaliile de la profil HA HA...



Adevarat,bucurestencele sunt mult mai destupate la minte.
Esti inca un copil cu fite de femeie matura,cunosc sentimentul,doar am avut si eu 23 ani.
Asa ca prefer sa te ignor.Ardeleanca zici?! Nimic ne te arata ca esti.Alea sunt femei destepte!!


draga mea, eu nu te-am facut proasta, iar dupa tine DA se vede perfect cata lipsa de educatie ai.sunt eu mai mica decat tine dar macar am primit o educatie excelenta pe cand tu ai mari lacune la capitolul asta.pacat nu vreau sa ma gandesc copiii tai cum sunt.ii compatimesc cu o asa mama.

DeeaCatalina
Postat pe 9 Noiembrie 2008 00:26
eu trãiesc o astfel de poveste, numai cã cea de-a doua relaþie este la distanþã ºi poate asta mã face sã mã simt extraordinar...minunat
puiu_
Postat pe 9 Noiembrie 2008 01:52
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-09 00:26:47
De la: Alexandra09, la data 2008-11-08 15:50:38
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 23:23:29
De la: Alexandra09, la data 2008-11-07 21:59:00
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-07 14:17:17eu sunt de parere ca numai niste frustrati joaca pe 2 planuri.



Ei na...
Aha,la 23 ani normal sa gandesti asa.Stai sa te vad pe la 30 si cand abia atunici stii cu adevarat ce inseamna barbatul,sexul.Atunci sa te veden,nu acum!


pai daca ma iau si eu dupa profilul tau pot sa zic asta:tu esti din bucuresti,am vazut cat sunt de perverse bucurestencele si ce fel de oameni sunt.
eu sunt ardeleanca asa ca nu ma compara cu tine.

si suntem amandoua foarte destepte ca ne luam dupa detaliile de la profil HA HA...



Adevarat,bucurestencele sunt mult mai destupate la minte.
Esti inca un copil cu fite de femeie matura,cunosc sentimentul,doar am avut si eu 23 ani.
Asa ca prefer sa te ignor.Ardeleanca zici?! Nimic ne te arata ca esti.Alea sunt femei destepte!!


draga mea, eu nu te-am facut proasta, iar dupa tine DA se vede perfect cata lipsa de educatie ai.sunt eu mai mica decat tine dar macar am primit o educatie excelenta pe cand tu ai mari lacune la capitolul asta.pacat nu vreau sa ma gandesc copiii tai cum sunt.ii compatimesc cu o asa mama.



Da-mi o adresa sa-ti arat ce sunt copii mei.
Vb de educatie?O fata educata si desteapta procedeaza ca tine?Ai ramas fara argumente si te legi de copii mei.
Pai stai sa-ti pun,daca fiica mea ar fi atat de tampa si-ar lua bataie de trei ori pe zi,pana s-ar destepta!
Nu-ti convine subiectul si parerile mele,treci mai departe.Oricum pe mine nu ma atinge si nu ma afecteaza,esti prea marunta.
Alexandra09
Postat pe 9 Noiembrie 2008 08:19
Persoanele care nu sunt de accord cu acest subiect sa ne lasa,nu au ce comenta daca nu cunosc.Judecat nu trebuie nimeni,toti avem greseli mai mici sau mai mari.Nu stie nimeni ce te impinge sa alegi un al doilea,pt ca ceva te impinge.
important e sa fi desteapta ,sa fie pt sufletul tau si sa sti sa te opresti.
Ardeleanco mananca-ti ceapa cu unicul si singurul.......
Nu va place subiectu,nu il cunoaste-ti,nu va caracterizeaza..trece-ti mai departe
elgi
Postat pe 9 Noiembrie 2008 10:15
Ardeleancooo...auzi mandro...tapa in ocean ,faci Ardealul de ras!!!
Anca62
Postat pe 9 Noiembrie 2008 10:21
poti "iubi" 2 persoane in acelasi timp...poate si 3...dar nimic nu se compara cu dragostea ptr unul singur..am avut o relatie de 8 ani,dar recunosc ca l-am inselat...si urat...printre care si o relatie cu o alta persoana,pe care am ajuns s-o iubesc.trecusem deja limita!i-am si spus partenerului ca nu-l mai iubesc,ca nu vreau sa mergem mai departe,ca e mai bine sa ne despartim,dar el,parintii din ambele parti,trageau de relatie..si asta pana intr-o zi cand nu am mai suportat sa ii fac rau..era o persoana extraordinara,si este..dar nu pt mine-el un caracter,eu altul!si m-am despartit...tin sa mentionez ca relatiile extra pe care le-am avut nu le stia nimeni,decat eu si respectivii..asa ca din privinta asta nu a suferit nimeni..doar subconstientul meu!recunosc ca aventura are farmecul ei,intr-adevar,e fructul interzis,dar trebuie sa stii sa joci ca sa nu ranesti pe nimeni!azi sunt impreuna cu acea persoana pe care incepusem s-o iubesc!stie de toate aventurile mele,de toate relatiile..suntem impreuna de 3ani,o relatie cu planuri ce se vor adeveri cat mai curand..etc!este relatia pe care am cautat-o ..si,indiferent cat de frumoasa e aventura,nu as strica o relatie ca asta!asa ca..te poti juca,dar ai grija ca,in caz de pierdere, miza sa nu fie prea mare!poti pierde tot!...
vio7
Postat pe 9 Noiembrie 2008 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O tara plina de frustrate:-j 2 De la: Deeliaaaa 24 Septembrie 2011 01:53
Vase de croaziera .plecari cupluri? 10 De la: kudika_21232 20 Decembrie 2012 22:52
DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA AIBA GRIJA DE SUFLETUL LUI 8 De la: badkitty 25 Septembrie 2009 20:02
Femei mature vs. femei imature 60 De la: kudika380240 1 Aprilie 2011 14:31
Nu pot sa cred ca mi se intampla asta!!!...SA CUNOSC UN PSIHOPAT 14 De la: kudika421339 14 Noiembrie 2011 14:46